Bölücek Köprüsü’nde tehlike…

14 Eylül 2017 Perşembe 11:13

Bölücek Köprüsü’nde tehlike…

Kıyıcak, Kaptaş, Çayırlı ve civar köylerinin kullandığı Bölücek Köprüsü’nden ağır tonajlı araçların geçmesi tehlikeye davetiye çıkarıyor.

Köprü girişinde ağır tonajlı araçlara yasak olduğunu belirten tabela olmasına rağmen bu yolu kullanan tırlar,can ve mal güvenliğini tehlikeye atıyor. Vatandaşlar, “Bölücek Mahallesi’nden Kaptaş bölgesine giderken kullanılan köprüden ağır tonajlı araçların gitmesi yasak, fakat herhangi bir denetleme olmadığı için Organizeye giden kimi tırlar bu köprüyü kullanıyor. Ağır tonajlı araçların vereceği hasar ileride köprünün yıkılmasına can ve mal kaybına sebep olabilir. Bu güzergâhı Kaptaş bölgesindeki vatandaş ve kimi Organize sanayide faaliyet gösteren firmaların personel servis araçları kullanıyor. Organizeye gidecek ağır tonajlı araçlar plaj bölgesinden gitmesi gerekiyor ama kamyoncu ve firmaların yolun kısa olması nedeniyle bu köprüyü kullanıyor” ifadelerine yer verdiler.
Vatandaşlar köprünün düzenli olarak denetlenmesini ya da yeniden yapılmasını istiyor.

Etiketler:

Kıyıcak , Bölücek , kaptaş , çayırlı ,

Yorumlar

Plajda alkol alan kadın doktorlara para cezası...

13 Eylül 2017 Çarşamba 18:23

Plajda alkol alan kadın doktorlara para cezası...

Zonguldak’ta belediyenin işlettiği Kapuz Plajı'nda alkol alan 2 kadın doktora, 'çevreye rahatsızlık verme' maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle 109'ar lira idari para cezası uygulandı.

Edinilen bilgiye göre olay, dün akşam saatlerinde Zonguldak Belediyesi'nin işlettiği Kapuz Plajı'nda meydana geldi. Arkadaşı ile birlikte sahilde oturan 32 yaşındaki S.Ç., yanlarında getirdikleri alkollü içecekleri çıkartarak içmeye başladı. Plaj görevlilerinin sahilde alkol almanın yasak uyarılarına kulak asmayan kadınlarla görevliler arasında tartışma çıktı. Plaj görevlileri tarafından polis ekiplerine haber verilmesi üzerine olay yerine gelen ekipler haklarında şikayet olduğunu söyleyerek karakola götürdü. S.Ç. ve arkadaşı, Kabahatler Kanunu'nun 'çevreye rahatsızlık verme' maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle 109'ar lira idari para cezası uygulanarak serbest bırakıldı.

Etiketler:

plaj , alkol , para cezası ,

Yorumlar

Emre'nin ani ölümü sevenlerini üzdü

13 Eylül 2017 Çarşamba 18:11

Emre'nin ani ölümü sevenlerini üzdü

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinin sevilen simalarından Emre Çapar yaşam mücadelesini kaybetti.

Şennur-Şefki Çapar çiftinin çocukları Ozan Çapar’ın kardeşi, Gamze Çapar’ın eşi Emre Çapar (35), büyük yaşam mücadelesi verdiği hastalığa yenik düştü…

Uzun süredir tedavi gören Emre Çapar, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinden, ailesinin isteği ile alınarak Karadeniz Ereğli’deki özel hastaneye getirildi.

Burada yoğun bakımda tedavisine devam edilen Çapar, yaşam mücadelesini daha fazla dayanamayark, 13 Eyloül Çarşamba günü yaşamını yitirdi.

Karadeniz Ereğli’de basketbol camiasının da yakından tanıdığı isimler arasında yer lan Çapar’ın cenazesi 14 Eylül Perşembe günü öğle namazına müteakip Hatip Camiinde kılınacak cenaze namazının ardından şehir mezarlığında toprağa verilecek.

Emre Çapar evli ve 8 yaşında bir çocuk babasıydı.

Kdz. Ereğli Haber ailesi olarak merhum Çapar'a Allahtan rahmet, dost ve akrabalarına baş sağlığı dileriz.

Etiketler:

Emre Çarpar , ölüm ,

Yorumlar
 • İsmail Çetin
  19 Eylül 2017 Salı 17:05

  Allah rahmet eylesin geride kalan sabır versin

 • Tarık Özsoy
  14 Eylül 2017 Perşembe 00:00

  Allah gani gani rahmet eylesin,Mekanın cennet olsun kardeşim...

 • Oguz kurt
  13 Eylül 2017 Çarşamba 20:20

  Mekanın cennet olsun güzel insan

Çakır, STK'ların görüşlerini alıyor...

13 Eylül 2017 Çarşamba 17:20

Çakır, STK'ların görüşlerini alıyor...

AK Parti Genel Merkezi tarafından Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığı için ismi gelen mevcut İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, kongre öncesinde çalışmalarını sürdürüyor.

Şoförler ve Otomobilciler Odası, Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret eden İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır; Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Yöneticileri ile yeni Yönetim Kurulu oluşturma konusunda fikirlerini aldı.
İlk ziyaretini Şoförler Odası’na yapan Çakır, burada Oda Başkanı Cevdet Civelek ve Başkan Yardımcısı Ahmet Küçük tarafından karşılandı. Civelek ile Küçük, AK Parti Genel Merkezi tarafından İlçe Başkanlığı için ismi gelen Mehmet Fatih Çakır’ı tebrik ederek; kongrenin hayırlara vesile olmasını temenni ettiler.
İkinci ziyaretini Ticaret ve Sanayi Odası’na gerçekleştiren Çakır, burada Oda Başkanı Yaşar Tetiker ile kongre sürecine ilişkin bir süre istişarede bulundu. Tetiker, Çakır’ı, tebrik ederek başarılar diledi;
Çakır’ın TSO ziyaretinde, TSO Başkan Yardımcısı Sertan Yalçın, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çivici, Mehmet Remzi Alim ile Sibel Demirçin de hazır bulundu.
Kongreye ilişkin günün son ziyaretini Esnaf Kefalet Kooperatifi’ne gerçekleştiren Çakır’ı, Kooperatifte Başkan Hikmet Tezel ile Başkan Vekili Kemal Özer karşıladı. Çakır, burada da kongre çalışmaları hakkında Tezel ile Özer’i bilgilendirdikten sonra yeni oluşturacağı Yönetim Kurulu hakkında düşüncelerini aldı.

Etiketler:

Fatih çakır , AK Parti , Basın ,

Yorumlar

Her gün 3 bin kişiyi ağırladı... Pazar günü kapanıyor...

13 Eylül 2017 Çarşamba 13:33

Ereğli Haber

Her gün 3 bin kişiyi ağırladı... Pazar günü kapanıyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Plajı’nın 17 Eylül 2017 Pazar günü akşamı yaz sezonunu kapatacağı belirtildi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, belediye plajının, hem uzun kumsalı, hem üst düzey güvenlik önlemi olduğunu vurgulayarak, yenilenen plaj tesislerinde belediye personelinin güler yüzlü ve kaliteli hizmetinin de tercih nedeni olduğunu belirtti.
Geçtiğimiz yıllarda yaşanan boğulma olaylarının ardından bu sezon Mevrealtı mevkiine kadar 1,5 kilometrelik alanın belediyenin sorumluğuna verildiğini hatırlatan Başkan Uysal, üzücü olaylara meydan vermemek için 15 cankurtaran, 9 güvenlik kulesi, 1 jet ski, bir Zodyak Arama Kurtarma Botu ile üst düzey güvenlik önlemi aldıklarını söyledi.
Kdz. Ereğli Belediyesi Plajını daha önceki yıllarda yaşanan üzücü olayların tekrar etmemesi için alınan önlemler sayesinde Batı Karadeniz’in en güvenli plajı haline getirdiklerini ifade eden Başkan Uysal, plaj tesislerinde hafta sonları denize gelen kişi sayısının ortalama 3 bine ulaştığını ve 3 ayda da yaklaşık 250 bin kişiyi tesislerde ağırladıklarını vurguladı.
Başkan Uysal, 15 Haziran’da açılan ve 17 Eylül 2017 Pazar günü akşamı sezon kapatacak olan Karadeniz Ereğli Belediye Plajı’na halkın gösterdiği yoğun ilgiye teşekkür etti.

Yorumlar