Bölgede ilk kez yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu

24 Kasım 2021 Çarşamba 14:55

Bölgede ilk kez yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde boyun ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran 53 yaşındaki Mustafa Yiğit’in şah damarında tespit edilen tümör başarılı operasyonla alındı.

Kdz. Ereğli’de boyun şişliği ve ağrı şikayetiyle Özel Ereğli Echomar Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz polikliniğinde muayene olan Mustafa Yiğit’in çektirdiği ultrasonunda şah damarında tümör tespit edildi. Daha sonrasında Manyetik Rezonans (MR) çekilmesi sonrası ameliyatına karar verilen Yiğit’in, başarılı geçen ameliyatla birlikte şah damarındaki tümör alınarak hastanın yeniden sağlığına kavuşması sağlandı.

Özel Echomar Hastanesi’nde ameliyatı gerçekleştiren Doç. Dr. Ali Kemal Gür, süreç hakkında bilgiler verdi. Doktor Gür açıklamasında, “Hastamız bize boyunda şişlik ve ağrı şikayetiyle geldi. Aslında bu tesadüfen saptanan hastalıklardır. Boyun muayenesinde ultrason istedikten sonra, şah damarının içerisinde kitleden bahsedildi. MR çektirdik, orada da şah damarında tümör görüntüsü vardı. Bu tümörler genelde yüksek rakımda ortaya çıkar, fakat ilk defa deniz seviyesinde görüyoruz. Bu hastalıklar oksijen seviyesi düşük olan yerlerde daha çok görülür. Ameliyatta çok şükür bir sıkıntı olmadı, tümörü çıkarttık. Yüzde 90 iyi huylu gibi görünüyor. 2 hafta sonra patoloji raporu gelecek, hastamızın şuan bir sıkıntısı yok.” Dedi.

2 ay önce izne geldiğinde, durumu fark ettiklerini anlatan Yiğit, ameliyatı gerçekleştiren Doç. Dr. Ali Kemal Gür ve ekibine teşekkür ederek, sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Hastane Başhekimi Nevzat Çimenoğlu ise, nadir görülen bir hastalık olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

“Şah damarı kişinin ameliyat açısından, vücudun en tehlikeli olan yeri. Orada olan bir tümörü çıkartmak, zor bir iştir. Hocamız Ali Kemal bey bu tümörü en güzel şekilde çıkardı, hastayı rahatlattı. Sanıyorum bu ameliyat bölgemizde ilk. Çünkü çok nadir görülen bir hastalıktır. Hastanemizde yapılan bu ameliyat bölgede ilk gerçekleştirilen ameliyat olma özelliğini de taşıyor." Dedi.

Hastanın istirahati sonrası yapılan son kontrollerinin ardından taburcu edilmesine karar verildi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , tümör , şah damarı , echomar , ali kemal gür , nevzat çimenoğlu

Yorumlar

Covid mücadelesine yenik düştü

23 Kasım 2021 Salı 17:21

Covid mücadelesine yenik düştü

Zonguldak'ta korona virüse yakalanan iki kardeşten biri tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Zonguldak'ta korona virüse yakalanan iki kardeşten biri hayatını kaybetti. Daha önce mahalle muhtarlığı da yapan Bülent Ulubay son yolculuğuna uğurlandı. Kardeşi İsmail Ulubay'ın ise hastanedeki tedavisi sürüyor.

Zonguldak’ta bir süre önce korona virüse yakalanan İsmail Ulubay ve Bülent Ulubay kardeşler hastanede yaşam mücadelesi verdi. İki kardeşten İsmail Ulubay'ın aşı olmadığı iddia edilirken 10 gün önce Atatürk Devlet Hastanesinde yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı. Korona virüse yakalanan ağabeyi Bülent Ulubay da dün hayatını kaybetti. Kardeş İsmail Ulubay'ın yoğun bakım servisindeki tedavisi sürüyor.

Ölen kardeş için cenaze töreni düzenlendi

Korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden Bülent Ulubay için Ontemmuz Camisinde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine mahalle muhtarları, ölen Bülent Ulubay’ın ailesi ve sevenleri katıldı. Bülent Ulubay, kılınan cenaze namazının ardından göz yaşları arasında Ontemmuz Aile mezarlığına defnedildi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , koronavirüs , covid , ölüm , bülent ulubay , ismail ulubaş , atatürk devlet hastanesi

Yorumlar

Sırt ağrısıyla gitti, kalp ameliyatı oldu

23 Kasım 2021 Salı 10:40

Sırt ağrısıyla gitti, kalp ameliyatı oldu

Zonguldak’ta sırt ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran Yüksel Tosun, 4 damarının tıkalı olduğunu öğrenerek ameliyata alındı. Başarılı geçen operasyon sonrası Özel Ereğli Echomar Hastanesi'nin 500’üncü hastası olması nedeniyle pasta kesildi.

Zonguldak’ta kuyumcu esnafı olan Yüksel Tosun, sırt ağrısı şikayetiyle özel bir hastaneye giderek yapılan kontrollerinin ardından kalp ameliyatı olmasına karar verildi. Kdz. Ereğli’de Özel Echomar Hastanesi’nde ameliyata alınan Tosun, şimdi sağlığına kavuştu. Hastanenin 500’üncü hastası olması sebebiyle Yüksel Tosun’u taburcu edileceği gün, üzerinde hastanenin adının ve 500. Hasta yazan bir pasta kesildi.

Ameliyatı gerçekleştiren Doktor Ali Kemal Gür ve ekibine teşekkür eden Tosun, hastaneye başvuru sürecini anlattı. Tosun yaptığı açıklamada; “Doktor arkadaşıma tedavi olduktan sonra anjiyo olmayı önerdi, bu hastaneye yönlendirildik. Burada da baktırdıktan sonra anjiyoda 4 damar tıkanık denilince, herhalde şaka yapıyorlar diye düşündüm. Hastalık herkes için var, çok şaşırdık ve çok üzüldük. Ali Kemal hocamla tanıştırdılar, bir an görünce hocama ısındım. Ameliyatımızı olduk, Allah razı olsun Ali Kemal hocamdan.” İfadelerini kullanırken, hemşireler ve hastane personeline teşekkür etti.

Kendisinin 200, hastanenin 500’üncü hastası

Özel Echomar Hastanesi’nde ameliyatı gerçekleştiren Doç. Dr. Ali Kemal Gür, süreç hakkında bilgiler verdi. 200’üncü hastası olduğunu vurgulayan Doktor Gür açıklamasında; “Hastamızın 4 damarı tıkalıydı, geçen hafta Bypass yaptık, ameliyatımız güzel geçti. 3-4 gün serviste tuttuktan sonra inşallah bugün taburcu edeceğiz.”

“Kalp ameliyatı için Ereğli’yi tercih ediyorlar”

Hastane Başhekimi Dr. Nevzat Çimenoğlu, kalp ameliyatı için Türkiye’nin dört bir yanından hastalar geldiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Hastanemizde kalp merkezini açalı 1,5 sene oldu. Bu süre içerisinde gittikçe hasta sayımız artmaya başladı.  Ereğli bir ilçe ve insanların açık kalp ameliyatı olmasına karar vermesi kolay değil. Böyle bir ilçede kalp ameliyatı olmak şüphe ile karşılanıyordu ama bunu hocalarımızın sayesinde aştık. Kolay olmadı, bu güven meselesi. Şimdi geldiğimiz noktada bölgede, eminim iyi bir isim yaptığımızı düşünüyoruz. Hastalarımıza iyi ve kaliteli bir hizmet verdiğimizi düşünüyoruz. Özellikle kardiyoloji alanında aldığımız sonuçlar da çok güzel. Dolayısıyla ilçemize, bölgemiz ve Zonguldak dışından da çoğu yerden hasta geliyor. Ali Kemal hocamız en son Siirt’ten bir hastamızı ameliyat etti. Sivas, Çorum, Malatya, Kütahya’dan gelen hastalarımız vardı. Bu hem bizim için hem de bir Zonguldaklı olarak gurur kaynağı oluyor. Ulaştığımız hasta sayısı 500’ü buldu. Ali Kemal hocam da Bypass’ta 200’ü geçti. İnşallah bundan sonra hizmetlerimizi sağlık alanında daha iyi bir şekilde vermeye devam edeceğiz.”

Konuşmaların ardından Yüksel Tosun tarafından kesilen pasta, ameliyatını başarıyla gerçekleştiren doktor ve hemşirelere ikram edildi.

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , echomar , hastane , yüksel tosun , kalp , nevzat çimenoğlu , ali kemal gür , sırt ağrısı

Yorumlar

Covid, 92 yaşında hayattan kopardı

22 Kasım 2021 Pazartesi 16:19

Covid, 92 yaşında hayattan kopardı

Kdz. Ereğli'de huzurevinde yaşayan 92 yaşındaki M.Ergün Tunçer, Covid-19 hastalığına yenik düştü.

Kdz.Ereğli İbrahim İzmirlioğlu Huzurevinde yaşayan 92 yaşında ki M. Ergün Tunçer, Kdz. Ereğli Devlet Hastanesinde 1 haftadır korona virüs tedavisi görüyordu, bugün yaşama gözlerini yumdu.

Tunçer’in cenazesine koronavirüs tedbirleri gereği az sayıda kişi katılması beklenirken, Çarşamba günü Ereğli Şehir Mezarlığı’nda toprağa verileceği belirtildi.

Öte yandan Mehmet Ergün Tunçer’in Koronavirüs aşılarının tam olduğu ifade edildi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , koronavirüs , ölüm , covid , huzur evi , ergün tunçer , ereğli devlet hastanesi

Yorumlar

Son rakamlar açıklandı, Zonguldak’ta düşüş var!

21 Kasım 2021 Pazar 12:42

Son rakamlar açıklandı, Zonguldak’ta düşüş var!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, haftalık vaka sayısını gösteren insidans haritasını yayımladı.

Sağlık Bakanı Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, illere göre haftalık vaka sayısını (100 bin kişide) gösteren 6-12 Kasım 2021 tarihlerini kapsayan haftada Zonguldak’ta vaka oranı 376,86 olarak açıklandı.

100 bin kişi içinde haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısının yer aldığı, insidans haritasında;

Komşu illerden Karabük 477,39, Bartın 292,49, Düzce 404,87, Kastamonu 313,78, Bolu 366,26 olarak açıklandı.

Öte yandan İstanbul 308,22, Ankara ise 241,38 olarak açıklandı.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , sağlık bakanı , harita , vaka

Yorumlar