Bisiklet hırsızı yakayı ele verdi

5 Aralık 2020 Cumartesi 15:06

Bisiklet hırsızı yakayı ele verdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde hırsızlık yaparak aldığı bisikletleri satan şüpheli ekiplerce kıskıvrak yakalandı. Bisikletleri satın alan 4 kişiye de işlem yapıldı.

Edinilen bilgiye göre, Kdz. Ereğli ilçesinde apartman girişlerinde park halinde olan bisikletleri çalan bir işyerinden hırsızlık yapan S.D. adlı şahıs; Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda Zonguldak il merkezinde yakalanarak gözaltına alındı.
Şüpheli şahsın hırsızlık olayını gerçekleştirdikten sonra sattığı 4 ayrı bisiklet yapılan araştırmalar sonucu bulundu. Bisikletleri şüpheli şahıstan değerinin altında satın alan A.Ö. , T.Ç. Y.Ç. ve E.B isimli şahıslara “Suç Eşyasının Satın Alınması veya Kabul Edilmesi” suçu kapsamında işlem yapıldı. Bisikletler ise sahiplerine teslim edildi.

Yorumlar

Akıllara durgunluk veren olayı jandarma ortaya çıkarttı

5 Aralık 2020 Cumartesi 10:58

Akıllara durgunluk veren olayı jandarma ortaya çıkarttı

Zonguldak'ta evi kaçak maden ocağına çeviren ve kömür üretimi yapan şüpheliler jandarmanın operasyonuyla yakalandı. Yatak odasının garaja çevrildiği, hol kısmının ise kazılarak maden ocağı açıldığı ortaya çıktı.

İlginç olay, Zonguldak'ın Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde meydana geldi. İl Jandarma Komutanlığınca, Kilimli ilçesine Gelik beldesinde, Z.B. isimli şahsın evinde kaçak maden ocağı bulunduğu bilgisi üzerine ekipler harekete geçti. Z.B. (51) isimli şahsın ikamet ettiği 2 katlı evin bir odasının duvarını yıkarak kamyon girecek şekilde garaj haline getirdiği, odalara ahşap maden direkleri istiflediği, ayrıca evin mutfağa giden ara bölümünde beton zeminin delinerek maden ocağı haline getirildiği, delinen yerde 3 metre uzunluğunda bir çukur açılarak kaçak kömür üretimi yapıldığı tespit edildi. Tespit edilen kaçak maden içerisinde F.U. (23), C.Ç. (42) ve E.K. (32) isimli üç şahıs çalışırken suçüstü yakalandı.
Kaçak ocak ile ilgili olayda suçüstü yakalanan şüpheliler hakkında adli işlem başlatıldı. Olay yerinde yaklaşık 5 ton kömür yüklü araç ve ocak içerisinde kullanılan çeşitli malzeme ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler Özel İdare Müdürlüğüne ve TTK ekiplerine teslim edildi. Evin kaçak maden ocağı olarak kullanılan kısmı ise TTK Gelik Müessese Müdürlüğü ekiplerince mühürlenerek kapatıldı.

Yorumlar

Sahte dekontla 11 bin lira dolandırdılar

5 Aralık 2020 Cumartesi 10:52

Sahte dekontla 11 bin lira dolandırdılar

Zonguldak’ta telefonunu satmak isteyen vatandaşı sahte dekont göstererek 11 bin 500 lira dolandırıp telefonunu alan zanlılar kayıplara karıştı. Polisin dedektif gibi iz sürdüğü olayda 4 şüpheli kıskıvrak yakalandı. Şüphelilerin araçlarından ise kılık değiştirmede kullanılan peruklar çıktı.

Edinilen bilgiye göre, internet üzerindeki bir alışveriş sitesinde cep telefonunu satılığa çıkaran B.B. (36) ile cep telefonunu satın almak için Manolya Park içerisinde buluşan şüpheliler telefon karşılığında 11 bin 500 lira ödeyeceklerini söyledi. Telefonu almak için anlaştıktan sonra ödemeyi EFT olarak yapacaklarını söyleyen şüpheliler, cep telefonlarında bulunan bir program aracılığı ile B.B.’nin göreceği şekilde kurgusal olarak EFT işlemi yapıp önceden hazırladıkları sahte dekontu gösterdi. Şüpheliler, “15-20 dakika sonra para hesabınıza geçer” diyerek B.B.’nin yanından ayrıldı. İkna olan B.B. uzun süre beklemesine rağmen paranın hesabına geçmediğini anlayınca polise giderek şikayette bulundu.
Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince yapılan araştırmada şüphelilerin V.K (38), A.İ (29), A.S (19), F.Ç (18) isimli şahıslar olduğu, olaydan sonra Bartın’ın Amasra ilçesine gittikleri tespit edildi. Şüphelilerin Amasra’da yakalanması sağlandı. Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile Zonguldak’a getirilen şüphelilerin aracında yapılan aramada farklı marka ve modellerde 9 adet ikinci el cep telefonu ile eşkâl değiştirmede kullanılan peruklar bulundu.
Ayrıca şüphelilerin benzer şekilde Sakarya, Bolu ve Karabük’te de 4 farklı olay gerçekleştirdikleri tespit edildi. Şüphelilerin sorgusu sürüyor.

Yorumlar

Pandemi kurallarını hiçe saydılar

4 Aralık 2020 Cuma 12:02

Pandemi kurallarını hiçe saydılar

Zonguldak’ta pandemi kurallarını hiçe sayarak bir kahvehanenin alt katında toplanıp sigara içen ve alkol alan 6 kişiye 9 bin 996 lira para cezası uygulandı.

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca Beycuma beldesinde gece saat 23.00’da M.Ş.’ye.(43) ait kahvehanede yapılan kontrol sonucunda, kahvehanenin alt katında işletme sahibi de dahil olmak üzere toplam 6 kişinin kapalı alanda sigara içtikleri, alkol aldıkları, maske takmadıkları ve sosyal mesafe kurallarına uymadıkları tespit edildi.
Yapılan tespitler sonucunda şahıslara; Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 282. maddesi gereğince kişi başı 900 TL olmak üzere maske takmama kabahatinden 5 bin 400 TL, 5326 sayılı kabahatler kanununun 32. maddesi gereğince kişi başı 392 TL, emre aykırı davranış kabahatinden 2 bin 352 TL, 5326 sayılı kabahatler kanununun 39. maddesi gereğince kişi başı 187 TL, kapalı alanda sigara içtikleri için bin 122 TL, 5326 sayılı kabahatler kanununun 36. maddesi gereğince kişi başı 187 TL, çevreyi rahatsız etmekten dolayı bin 122 TL, toplamda ise 9 bin 996 TL idari yaptırım kararı cezası uygulandı.

Yorumlar

Uyuşturucu ile yakalandılar

4 Aralık 2020 Cuma 11:57

Uyuşturucu ile yakalandılar

Zonguldak’ta jandarma ekiplerinin durdurduğu araçta uyuşturucu ele geçirildi. Araçta bulunan 3 şüpheli hakkında işlem başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre, Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; U.Y., A.A. ve V.G. isimli şahısların İstanbul’dan temin ettikleri uyuşturucu ve uyarıcı maddeleri Zonguldak’a getirecekleri bilgisi üzerine ekipler hareke geçti. Alınan arama kararına istinaden Devrek ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda; araç içerisinde U.Y., A.A. ve V.G. isimli şüpheli şahıslar 10 gram kubar esrar maddesi ve uyuşturucu madde kullanma aparatı (bong) ile yakalandı. Gözaltına alınan şüpheliler hakkında adli işlem başlatıldı.

Yorumlar