Birinci yılımızı Başkan Demirtaş ile kutladık

10 Mayıs 2018 Perşembe 17:51

Ereğli Haber

Birinci yılımızı Başkan Demirtaş ile kutladık

Kdz. Ereğli’de bir yıl önce kurulan ve yeni bir sektör ile insanların karşısına çıkan İz Medya Prodüksiyon birinci yılını Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve Işıl Demirtaş ile pasta keserek kutladı.

Batı Karadeniz bölgesinin ilk prodüksiyon firması olan ve bünyesinde, İz Medya Dergisi ve Vedat Kılıç tarafından kurulan Kdz. Ereğli Haber Gazetesi’ni barındıran İz Medya Prodüksiyon 1. Yılını geride bıraktı. Faaliyet alanı içerisinde kamuoyu yoklaması(anket) ve reklam sektöründe de faaliyet gösteren İz Medya Prodüksiyon 1. Yılını Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve Işıl Demirtaş ile pasta keserek kutladı. İz Medya Prodüksiyon ailesinin birinci yıl mutluluğunu eşi Işıl Demirtaş ile ofisimize gelerek paylaşan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, bölgeye farklı bir alanda yeni bir iş kazandıran İz Medya Prodüksiyon ailesini kutladığını söyledi. Demirtaş konuşmasında “İz Medya Prodüksiyon açıldığı günden bu yana sadece Ereğli’de değil Batı Karadeniz’de olmayan bir işe girdi. Güzel işlerin her zaman yanındayız. Birinci yılınızı kutluyor ve daha güzel işlere imza atmanızı temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.
İz Medya Prodüksiyon Sahibi Yeşim Özdoğan’da 1. Yıl mutluluğunu kendileri ile paylaşan Başkan Demirtaş ve Işıl Demirtaş’a teşekkür etti. Özdoğan konuşmasında “Bir yıl önce medya dışında prodüksiyon alanında yeni bir iş yapmaya başladık. İlk bir yılda hedeflediğimiz noktanın neredeyse üç katına ulaştık. İyi bir ekip kurduk ve ekip arkadaşlarımızla birlikte 16 projeye imza attık. İşimizi son teknoloji ekipman ve alanında kendisini kanıtlamış profesyonel ekip arkadaşlarımızla yapıyoruz. Elimizde halen çalışmaları devam eden birçok proje var. Daha büyük projelere de yine ekip arkadaşlarımızla birlikte imza atacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Hem medya alanında hem de prodüksiyon alanında kaliteden ödün vermeyeceğiz. Bu vesileyle kuruluşumuzdan bu yana bize inanan ve destek veren herkese, ayrıca kaliteli işler üreten tüm ekip arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Demirtaş eşi Işıl Demirtaş, Vedat Kılıç, Yeşim Özdoğan, Sefa Sürücü, Büşra Kalay ve Elif Altıner daha sonra 1. Kuruluş yıl dönümü pastasını kesti.

HD Şahinler İnşaat birinci yılımızı çiçek gçndererek kutladı. Kendilerine teşekkür ederiz. 

Etiketler:

İz Medya Prodüksiyon , birinci yıl , Vedat Kılıç , Yeşim Özdoğan ,

Yorumlar
  • Ahmet UBEYDE
    11 Mayıs 2018 Cuma 14:27

    Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...İz medya prodüksiyonun Ereğlimize güzel izler bırakması temennisyle nice yıllar dilerim..

Kadroya geçen işçilere yüzde 8,5 zam

10 Mayıs 2018 Perşembe 16:29

Kadroya geçen işçilere yüzde 8,5 zam

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Hükumetinin çıkarttığı yasa ile taşerondan Kdz. Ereğli Belediyesi’nin şirketine geçen 850 işçinin maaş ve sosyal haklarına yüzde 8,5 zam yapıldığını açıkladı.

 Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, taşerondan Belediye şirketine geçen 850 işçiye verilen ücretleri ve sosyal hakları açıkladı. Başkan Uysal, beraberinde başkan yardımcıları ve ilgili daire müdürleri ile birlikte şantiye tesislerinde işçilerle bir araya geldi. Hükümetin çıkarttığı yasa düzenlemesiyle birlikte işçilerin Belediyede kurulan şirkete geçişleriyle ilgili bilgilendirmede bulunan Başkan Uysal, Kdz. Ereğli Belediyesi olarak bu geçişten sonraki ücret politikasıyla bölgede en yüksek ücreti veren belediye olduklarını açıkladı.
Uysal “Geçişler tamamlandı”
Başkan Uysal, işçilerin geçiş işlemlerinin tamamlandığını belirterek; “26.12.2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 696 sayılı KHK kapsamında Belediyemiz taşeron şirketlerde çalışan yaklaşık 850 çalışanımız; 02.04.2018 tarihi itibari ile Belediyemizin kurduğu Ereğli Belediyesi Personel Limited Şirketi’nde görev yapmaya başlamışlardır. Bu kapsamda yapılan çalışmalar doğrultusunda tüm işlemler eksiksiz gerçekleştirilmiş ve geçişler tamamlanmıştır. Belediyemiz; dengeli ve adaletli bir çalışma yapmış olup çalışanların hak ve ücretleri konusunda KHK ve ilgili bakanlıklarca belirlenen hükümler kapsamında; Yüksek Hakem Kurulu tarafından karara bağlanan kıstaslar üzerinde herhangi bir artış gerçekleştirememektedir. Tüm bu bilgiler ışığında belediye olarak çalışanlarımıza Yüksek Hakem Kurulu tarafından belirlenen üst limitler çerçevesinde ücret artışları, mali ve sosyal haklar uygulanmıştır” dedi.
850 işçiye yüzde 8,5 artış ve sosyal haklar verildi
Başkan Uysal, geçişleri tamamlanan işçilere 2018 yılı sonuna kadar geçerli olmak üzere maaş ve sosyal haklarda yüzde 8,5 zam yapıldığını ifade etti. Uysal konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; “ %4+%4 yaklaşık %8,5 oranında ücret artışı yapılmıştır. (2018 yılsonuna kadar geçerlidir) Yemek Ücreti: Y. H.K. kararı tavanı 5 TL/gün olarak belirlenmişken 12 TL/gün olarak uygulanmaya devam edilecektir. Yol Ücreti: 3 TL/gün olarak uygulanacaktır. Her bir çalışana aylık net 30 TL yakacak yardımı verilecektir. Her bir çalışana aylık net 25 TL çocuk başına yardım yapılacaktır. (3 çocukla sınırlı olmak üzere). Her bir çalışana Nisan ve Ekim aylarında 5’er günlük toplam 10 günlük ücreti tutarında ikramiye ödenecektir. Her çalışana Ramazan ve Kurban Bayramlarında net 75’er TL bayram ödemesi yapılacaktır. Ulusal Bayram ve tatil günlerinde çalışmaları halinde 1 gün için 3 yevmiye bedeli fazla mesai ücreti ödenecektir. Hafta tatilinde yapılan çalışmalar için 2 gün yevmiye bedeli ödenir. Öğrenim Yardımı: Her çalışanın örenim gören çocukları için belge ibraz etmesi şartıyla yılda 1 kez Eylül ayında ödenmek üzere; İlkokul için çocuk başına net 100 TL, ortaokul için çocuk başına net 110 TL, Lise ve dengi okullar için çocuk başına net 120 TL, Yüksekokul ve üniversite öğrenimi gören çocuk başına net 140 TL ödenecektir.”
“Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize teşekkür ediyoruz”
Başkan Uysal, çalışanlara ayrıca banka promosyonu müjdesi de verdi. Uysal sözlerini şu şekilde tamamladı “Banka promosyonu bedeli belirlenince ayrıca hesaplara yatırılacaktır. Aldığınız ücretleri ailenizle güle güle harcayın” diyen Başkan Uysal, çalışanlar adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet yetkililerine teşekkür etti.
Açıklamalarının ardından belediye işçileri uzun süre Başkan Uysal’ı alkışladı ve ardından görevlerinin başına döndüler.

Yorumlar

Sokakta aerobik yaptılar

10 Mayıs 2018 Perşembe 16:11

Sokakta aerobik yaptılar

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında her yıl yapılan ‘Dünya sağlık için hareket et günü’ sloganıyla İsmet Paşa parkında değişik hedef kitlelere yönelik egzersiz hareketleri yaptılar.

BEÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Başkan Vekili Doktor Öğretim Üyesi Eda Adıbaş, sosyal sorumluluk projesi ile ilgili bilgiler vererek şunları söyledi; “Bülent Ecevit Üniversitesi sağlık bilimleri fakültesi öğrencileri tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında her yıl yapılan ‘Dünya sağlık için hareket et günü’ sloganıyla değişik hedef kitleleri yönelik egzersiz hareketler yapıyoruz. Bu bağlamda da bu seni halka açık olan İsmet Paşa Parkı'nı tercih ettik. Herkesin rahatlıkla uygulayabileceği onları rehberlik edebilecek halkımıza egzersizleri öğretmek amacıyla harekete geçtik. Farkındalık yaratmak için düzenlemiş olduğumuz bir etkinliktir. Vatandaşlar tarafından bizlere geri dönüşler oluyor. İnsanlar bu anlamda nereden danışmanlık hizmeti alabileceklerini bize tanışıyorlar. Biz fizyoterapi camiası olarak bu anlamda profesyonel yardımlar alışkın bir sektörün içerisindeyiz. Geri dönüşler güzel oluyor.”

Yorumlar

Üniformayı bu kez öğrenciler giydi

10 Mayıs 2018 Perşembe 15:54

Üniformayı bu kez öğrenciler giydi

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’ nedeniyle Zonguldak Kilimli ilçesinde Türkali Ortaokulu öğrencileri İlçe Jandarma komutanlığı ve Jandarma trafik ekipleri gözetiminde trafik uygulaması gerçekleştirdi.

Bartın- Zonguldak Devlet Karayolu üzerinde sürücüleri durdurarak Trafik Haftasını kutlayan öğrenciler, broşür verdi.
Her sürücüye bilgilendirme broşürü karayolunda seyreden araçları güvenli şekilde durdurarak, sürücülerin ve araçların belgelerini inceledi. Öğrenciler, sürücüleri, trafik kurallarına uymaları ve emniyet kemeri takmaları yönünde uyardı. Türkali ilköğretim öğrencilerine ayrıca trafik güvenliği ve trafik kurallarına uymaları konusunda seminer verildi, veliler, vatandaşlar ve öğrenciler tarafından uygulama başarılı neşeli ve eğitici olduğu yönünde görüşleri olumlu tepkileri izlendi.

Yorumlar

Gazetecilerden TBMM’ye ziyaret

10 Mayıs 2018 Perşembe 15:38

Gazetecilerden TBMM’ye ziyaret

Alaplı Gazeteciler Derneği yönetimi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'ni bulunan Faruk Çaturoğlu’yu makamında ziyaret ettiler.

Alaplı Gazeteciler Derneği Başkanı Doğan Bostancı ve beraberindeki Gazeteciler, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nu ziyaret ettiler. Gerçekleşen ziyarete AK Parti Zonguldak Milletvekili Çaturoğlu, Alaplı’da görev yapan Gazeteci arkadaşların ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, basın kurumu ve bu kurumun emektarları olan basın mensuplarının siyasilerin adeta sesi, gözü ve kulağı olduğunu söyledi.
24 Haziran’da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri için Zonguldak’a yapılan hizmetlerin sürmesi için AK Parti’nin yeniden iktidara gelmesi ve Zonguldak’ın da 3 milletvekilini meclise göndermesi gerektiğini söyledi. Ziyaretten dolayı mutluluk duyduklarını belirten AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, tüm Zonguldak için projeler yaptıklarını belirterek, “Yetkili kurullarımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan takdir eder, halkımızın da bizi seçerse, Zonguldak ve Türk halkına bir dönem daha hizmet etmek istiyorum. Bu dönem sıradan bir dönem değil” dedi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) makamında, Alaplı Gazeteciler Derneği Başkanı Doğan Bostancı ve Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulunu kabul eden Çaturoğlu burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Çaturoğlu “Sizlere ziyaretiniz için teşekkür ediyorum, anlamlı bir ziyaret bu. Bana motivasyon verdi. 3 yıldan beri TBMM’sinde Zonguldak’ımızı temsilen vazife yapıyoruz. Bu dönem sıradan bir dönem değil. 4 tane seçimi geride bırakacağız 24 Haziran ile birlikte. Birde biliyorsunuz; 15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizin bu güne kadar en ahlaksız darbe girişimi yaşadık, bunların zaman açısından bir maliyeti var. Tüm Zonguldak’ımızın için projeler yaptık sadece Alaplı, Ereğli için değil. Bunların bir kısmı hayata geçti, bir kısmı projelendirildi ve çalışmalar devam ediyor. Bir kısmı programa alındı. Programa alındıktan sonra projesi yapıldıktan sonra ihale aşamasına gelen yatırımlarda var. Böyle bir sürü proje var. Bunların en ince ayrıntısına kadar takibini yapıyoruz. Allah nasip ederse önümüzdeki dönem aday adayı olduğumuzu partimden vekil adayı olmak ve seçilmek için irade beyanımı yaptım. Yetkili kurullarımız ve Cumhurbaşkanımız takdir ederse ve halkımızda bizi seçerse, Zonguldak ve Türk halkına bir dönem daha hizmet etmek istiyorum. Önümüzdeki dönem içerisinde hazırlığını yaptığımız işlerin bundan sonra belirli bir tecrübe içeresinde hayata geçeceğini umut ediyorum. Bir kısmında arazi problemi yaşıyoruz. Onları da aşacağız. Üniversite kampüsünün sorunları aşacağız. Tabi ki eleştiriler olacak, biz bu eleştirilerden ders çıkacağız. Bazen maksadını aşan eleştiriler oluyor. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Halkımıza güveniyoruz. 21 Mayıs’ta Yüksek Seçim Kuruluna listeler teslim edilecek. Temayüller yapıldı, mülakatlar var. 47 Aday Adayımız mülakata girecek. Alt komisyon alıyor bu mülakatları ardından, ara komisyona gidecek bir kısım arkadaşımız orada da çalışma yapacak, bir takım isimler gidecek. Hepsi 21 Mayıs’ta netleşmiş olacak. Ondan sonra sahadaki çalışmalar daha da hızlanma gösterecektir. Teşkilatlarımız zaten çalışıyor biz onlardan memnunuz. 20 Mayıs’ta aday tanıtımı yapılacak. 24 Haziran’da Cumhurbaşkanımızı tekrar seçip parlamentodaki çoğunluğu sağlamak istiyoruz" şeklinde konuştu.
Alaplı Gazeteciler Derneği Başkanı Doğan Bostancı ise yaptığı konuşmada, Alaplı Gazetecileri olarak Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’na her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirterek, “Temennimiz Sayın Çaturoğlu’nun 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde yeniden Milletvekili Adayı olup ardından Milletvekili olarak bizleri en iyi şekilde temsil etmeye devam etmesidir. Biz kendisine desteklerimizi iletmeye geldik. Kendisinin yanındayız. 3 yıllık görev süresi içerisinde vekilimizin yoğun girişimlerde bulunduğu üniversite kampüs alanı, Kent meydanı, tersaneler bölgesi, Alaplı Islah ve OSB, Devlet Hastanesinin hizmete açılması, Aytek ve baraj gibi projelerin tamamlanması için vekilimize destek için meclise geldik. Bizleri temsil edeceğini umuyor Ak Parti Genel Merkezinin Çaturoğlu’nu tekrar aynı sırada vekil adayı göstermesini istiyoruz" dedi.

Yorumlar