Bir suç örgütü daha...

4 Haziran 2018 Pazartesi 14:29

Ereğli Haber

Bir suç örgütü daha...

Zonguldak'ta 'çıkar amaçlı suç örgütü' kurdukları iddiasıyla gözaltına alınan 9 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından Zonguldak Adliyesi'ne sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerince Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla geçen 22 Mayıs'ta kent merkezi ve ilçelerinde suç işlemek amacıyla, 'silahlı suç örgütü kurmak ve yönetmek', 'örgüte üye olmak', 'tehdit', 'kasten yaralama', 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'görevi kötüye kullanma', 'suç delillerini yok etme ve gizleme', 'yağma ve silahla yaralama’ suçlarını işledikleri tespit edilen şüphelilere yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi.
O.V.'nin liderlik yaptığı iddia edilen suç örgütüne yönelik operasyonda 9 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda ele geçirilen 6 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet av tüfeği, çok sayıda mermi, kesici alete ise el konuldu.
Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, sabah saatlerinde Atatürk Devlet Hastanesi Ek hizmet binasında sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından Zonguldak Adliyesi'ne sevk edildi. Şüphelilerin savcılıktaki sorguları sürüyor.

Yorumlar

Yaşlı kurt sahaya indi… Destek istedi…

31 Mayıs 2018 Perşembe 19:21

Ereğli Haber

Yaşlı kurt sahaya indi… Destek istedi…

CHP Zonguldak 1. Sıra Milletvekili Adayı Ünal Demirtaş’ın Çayırlı bölgesine yaptığı seçim gezisine Kdz. Ereğli Belediyesi eski Başkanı Halil Posbıyık’ta katıldı. Posbıyık vatandaşlardan CHP’ye destek vermelerini istedi.

Ereğli Haber- Cumhuriyet Halk Partimizin Zonguldak 1. Sıra Milletvekili Adayı Ünal Demirtaş ile teşkilat mensupları ile birlikte Çayırlı Pazarını ve Çayırlı esnafını ziyaret ederek, 24 Haziran seçimleri için destek istedi. Demirtaş’a ziyaret sırasında İlçe Başkanı Sertan Ocakçı, Kadın ve gençlik kolları yöneticiler, eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık, milletvekili aday adayları ve bazı partililer eşlik etti.

Yorumlar

YSK açıkladı… İşte Zonguldak adayları…

31 Mayıs 2018 Perşembe 13:35

Ereğli Haber

YSK açıkladı… İşte Zonguldak adayları…

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listesi Resmi Gazete'de yayınlandı.

Resmi Gazete'de yer alan milletvekili kesin aday listelerine göre, Zonguldak’ta seçime katılacak siyasi partiler ve adayları şu şekilde;


ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
1- POLAT TÜRKMEN
2- AHMET ÇOLAKOĞLU
3- HAMDI UÇAR
4- ZÜLEYHA ARIMAN
5- BURHAN ONUK

CUMHURİYET HALK PARTİSİ
1- ÜNAL DEMİRTAŞ
2- DENİZ YAVUZYILMAZ
3- UMUT BAŞOĞLU
4- MERVE KIR
5- ÇİĞDEM ŞEKERCİ

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
1- HAMDI AYAN
2- ABDULLAH BEKAR
3- FEHMİ NUHOĞLU
4- TANER KAYI
5- SEBİL SÜMEYYE BIYIKLI

HÜR DAVA PARTİSİ
1- NECMETTİN AYDIN
2- ETHEM ALPTEKİN
3- SEVİM SAVRAN
4- MEHMET ERKAN YAVUZ
5- NEYTULLAH TÜSÜ

VATAN PARTİSİ
1- SAVAŞ ORUÇ
2- İSMAİL CİHAT İÇELLİLER
3- UMUT KAPTAN
4- ŞERAFETTİN KİREN
5- PERİHAN ÖZHİM

HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ
1- MEHMET ZEKİ SALMANOĞLU
2- BEDİRHAN GÜNEŞ
3- EVLİYA GÜDAN
4- ASYA GEZER
5- FEVZİ KAYA

SAADET PARTİSİ
1- BURAK EROL
2- GÖKHAN GÖKTAŞ
3- MEHMET YAMAN
4- ENGİN ZEREN
5- YAVUZ SÜLEYMAN KÜŞ

İYİ PARTİ
1- AYDIN TÜMEN
2- MEHMET BATU MÜFTÜOĞLU
3- FEHİME ÇAKIR
4- HAVA ÇİÇEK
5- MUSTAFA ADİL ÖZKAN

BAĞIMSIZ ADAY
SAFİYE ORHAN BALTACIOĞLU

 

Yorumlar

AK Parti'de sular durulmuyor...

29 Mayıs 2018 Salı 19:08

Ereğli Haber

AK Parti'de sular durulmuyor...

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun Ereğli ve Alaplı'ye milletvekili listesinde yer vermeyip Zonguldaklı adaylarla yaptıktan sonra şimdide Ereğli basınına ayar vermeye başladı. AK Parti'ye yakınlığı ile bilinen Hüseyin Orhan 'Ereğli'nin Sesi' isimli gazetesinde yaşanan gelişmeleri yazdı.

Gazeteci Hüseyin Orhan AK Parti Zonguldak İl Teşkilatı'nda yaşanan gelişmelerle ilgili olarak paylaştığı haberde şu ifadelere yer verdi; "Özellikle Kdz. Ereğli bölgesindeki basını mercek altına alan Ak Parti, yer verilen haber ve olumlu yorumları derecelendirip reklam verme kararı aldı.

Ak Parti yetkilileri, Kdz. Ereğli bölgesindeki medya planlama sorumluluğunu  İl Başkanı Zeki Tosun’un Ereğli teşkilatını devre dışı bırakarak kendisinin üstlendiğini söylediler.

Ereğli Ak Parti içerisinde yıllardır yaşanan kavgalara sessiz kalan ve belediyenin başarısız icraatlarına göz yuman Ak Parti İl yöneticileri Ereğli’yi diskalifiye etmeyi başarmışlar ve listeye aday koydurmamışlardı.

Şimdi de bölgedeki özgür basını kafalarına göre derecelendirerek ekonomik baskı altına almaya çalışıyorlar."

Yorumlar
  • CAKİR İMAM
    31 Mayıs 2018 Perşembe 07:50

    Merak etmeyin sayın özgür basın mensupları son günler herkes hak ettiği yeri bulacak

Safiye Orhan Gülüç'ten destek istedi...

29 Mayıs 2018 Salı 15:28

Ereğli Haber

Safiye Orhan Gülüç'ten destek istedi...

Zonguldak bağımsız milletvekili adayı Safiye Organ Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı ziyaret etti.

Kdz. Ereğli ilçesinde pazarcılık yapan Safiye Orhan Zonguldak Milletvekilliği için bağımsız adaylık başvurusu yaptı. Seçim çalışmalarına başlayan Orhan, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı ziyaret ederek destek istedi. Ereğli’nin sorunlarını iyi bildiğini ve bunları Ankara’da çözebileceğini anlatan Orhan, herkesten oy beklediğini ifade etti.
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ise Safiye Orhan’ı öncelikle medeni cesaretinden dolayı kutlarken, çıktığı yolda başarılar temenni etti.

Yorumlar