Bir okul daha tekli eğitime geçti ama...

7 Şubat 2018 Çarşamba 13:11

Ereğli Haber

Bir okul daha tekli eğitime geçti ama...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde hayırsever Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz’un adını taşıyan 24 derslikli ilkokulun yapımının tamamlanması ile bir okul daha tekli eğitime geçti. 35 bin öğrencinin bulunduğu Ereğli ilçesinde halen 6 okulda çiftli eğitim yapılıyor.

Kdz. Ereğli ilçesinde hayırsever Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz çifti tarafından yapımı üstlenen 24 derslikli ilkokulda 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde faaliyete geçti. Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz çiftinin daha önce yaptırdığı ortaokulda halen 710 öğrenci eğitim görürken, yapımı tamamlanarak faaliyete geçen ilkokulda ise 701 öğrenci eğitim görecek. Kdz. Ereğli ilçesinde halen Gülüç Vesile Dikmen ilk ve ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Erdemir İlkokulu, Kepez İlkokulu ve Kepez İzmirlioğlu okullarında derslik yetersizliği nedeniyle çiftli eğitim yapılıyor. Anaokulu, ilk, orta, lise ve dengi okullarda yaklaşık 100 bin öğrencinin eğitim gördüğü Zonguldak’ta 35 bin öğrenci sayısı ile Ereğli 3’te birlik oranı bünyesinde barındırıyor. Kdz. Ereğli’de eğitimde yatırımların gecikmesi nedeniyle tekli eğitime geçilemezken, öğrenci velileri ve eğitimciler yeni yatırımların bir an önce yapılmasını istedi.
Kdz. Ereğli ilçesinde 2019 yılında Gülüç Beldesi’ne 24 derslikli, Cumhuriyet Ortaokulu’na 24 derslikli, Kepez’de ki Ticaret Lisesi yanına 16, Kavaklık Mahallesi’ne 24 ve Bağlık Mahallesi’nde ki İzmirlioğlu İlkokulu yanına 16 derslikli bina yapıldığında tekli eğitime geçilmesi planlanıyor.

Yorumlar

Demirtaş'tan üniversite öğrencilerinin etkinliğine destek

22 Ocak 2018 Pazartesi 17:07

Ereğli Haber

Demirtaş'tan üniversite öğrencilerinin etkinliğine destek

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi’nden bir grup öğrenci köy okulları için topladıkları yardımların ulaştırılmasında kendilerine destek olan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a teşekkür için ziyaret gerçekleştirdi.

BEÜ’ye bağlı Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi öğrencileri sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde ilçedeki köy okullarındaki öğrenciler kitap, kırtasiye ve giyim yardımları topladı. Yardımların ulaştırılması için Gülüç Belediyesi’nden yardım isteyen öğrenciler köy köy dolaşarak kitap, kırtasiye ve giyim gibi malzemeleri köy okullarında ki öğrencilere ulaştırdı.
Yardımların yerine ulaştırılmasının ardından Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı ziyaret eden öğrenciler kendisine teşekkür etti.
Böyle bir sosyal projeye küçükte olsa katkı sunmaktan son derece mutlu olduğunu belirten Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ta üniversite öğrencilerini duyarlılıklarından dolayı tebrik etti.

Yorumlar

“Geleceğe Sinyal Ver”

19 Ocak 2018 Cuma 16:47

“Geleceğe Sinyal Ver”

Bülent Ecevit Üniversitesi Kdz. Ereğli Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Bilgi Güvenliği Teknolojisi programı öğrencilerinden “Geleceğe Sinyal Ver” projesi gerçekleştirildi.

Bülent Ecevit Üniversitesi Kdz. Ereğli Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Bilgi Güvenliği Teknolojisi programı öğrencilerinden Muhammed Arif Kurum, Mustafa Kılıç, Şule Konak, Melisa Balaban; Öğr. Gör. Turgay Erdemir danışmanlığında sosyal sorumluluk projesi dersi kapsamında “Geleceğe Sinyal Ver” isimli projeyi gerçekleştirdi. Projenin amacının her yıl binlerce can ve mal kaybına sebep olan trafik kazalarının sebeplerinden biri olan sinyal vermeme problemine farkındalık oluşturmak olduğu belirtildi. Turgay Erdemir, özellikle Kdz. Ereğli ilçesinde basit olan bu kurala uyulmadığı gözlemlendiğini, proje konusunun bu doğrultuda ortaya çıktığını belirtti. Proje kapsamında öğrenciler hazırlamış oldukları el broşürlerini ve afişleri yetkili kurumlardan aldıkları izinler doğrultusunda Kdz. Ereğli’de yer alan araçlara dağıttı. Ayrıca sinyal vermenin önemini ve nasıl yapılması gerektiğini anlatan videoyu Ereğli sosyal medya gruplarında paylaştı. Öğrencilerden Muhammed Arif Kurum küçük ve basit kurallara uymanın büyük kayıpların önüne geçeceğini vurgulamış ve hemen direksiyonun solunda bulunan sinyal kolunun yerini hatırlattı. Öğrenciler projeye destek olan direksiyon eğitmeni Zafer Aksoy'a teşekkür ettiklerini belirttiler.

Etiketler:

beü , kdz. ereğli , “Geleceğe Sinyal Ver” ,

Yorumlar

Hasan Sarıhan görevinden istifa etti

8 Ocak 2018 Pazartesi 19:33

Ereğli Haber

Hasan Sarıhan görevinden istifa etti

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Sarıhan görevinden istifa etti.

Kdz. Ereğli ilçesinde Halk Eğitim Müdürlüğü yaparken başarılı çalışmaları sonrası Zonguldak İl Milli Eğitim Müdür yardımcılığına getirilen Hasan Sarıhan’ın istifasını sunduğu öğrenildi.
Yaklaşık 15 aydır Zonguldak İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Sarıhan’ın istifasında sağlık sorunlarını gerekçe gösterdiği belirtildi.

Yorumlar

2017 yılının yorgunluğunu attılar

25 Aralık 2017 Pazartesi 12:13

2017 yılının yorgunluğunu attılar

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokulu öğretmen, öğrenci ve velileri 2017 yılının yorgunluğunu atmak ve kaynaşmayı artırmak için etkinlik düzenledi.

Kdz. Ereğli Belediyesi düğün salonunda düzenlenen etkinlikte müzikli eğlencenin yanı sıra çeşitli yarışmalar ve çekilişler düzenlendi. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kışla Mahallesi Muhtarı Muhammet Demir, Okul Müdürü Reşat Atar’ın katıldığı etkinlikte öğretmen, öğrenci ve velilerden oluşan yaklaşık bin kişi hem bir yılın stresini attı hem de gönüllerine eğlenerek kaynaşma sağladı. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen öğrenci velileri ve okul yöneticilerine teşekkür eden Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, belediye olarak her zaman yanlarında olduklarını söyledi. Başkan Uysal konuşmasında “Buradaki etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta okul yöneticilerimiz olmak üzere tüm öğretmen, veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Eğitimde elde edilen başarıların yanı sıra bu tür etkinliklerde sosyalleşme ve kaynaşma açısından çok önemli. Bu açıdan okul yöneticilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum. Tüm sosyal tesislerimiz okullarımızın bu tür etkinliklerine her zaman açıktır. Göreve geldiğim günden bu yana okullarımıza ve eğitime ayrı bir önem gösteriyoruz. Çünkü okullarımızda geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesini istiyoruz. Bundan sonra eğitime desteğimiz yüzde 100 devam edecek” dedi.
Öğlen saatlerinde başlayan etkinlikte öğrenciler Başkan Hüseyin Uysal ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal ,

Yorumlar