Bir köpek daha vurularak öldürüldü...

14 Eylül 2018 Cuma 11:10

Bir köpek daha vurularak öldürüldü...

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde bir sokak köpeği kimliği belirsiz kişiler tarafından silahla vurularak öldürüldü.

İddiaya göre Çaycuma Çayköy sınırında bulunan Filyos su deposunun yakınında bir sokak köpeği henüz kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından silah ile vurarak öldürdü. Olay hayvanseverler tarafından jandarma ekiplerine bildirildi. Ölen köpeğin kulağında küpe olmaması dolayısı ile müdahale edilemedi.

Yorumlar

İnşaattan kopan iskele, Coşkun’u hayattan kopardı

14 Eylül 2018 Cuma 11:04

İnşaattan kopan iskele, Coşkun’u hayattan kopardı

Zonguldak’ta yaşayan 33 yaşındaki Coşkun Çivak, dış cephe kaplaması işini yaptığı inşaatta kopan iskele ile birlikte metrelerce düşerek zemine çakıldı. Çivak, 35 gün kaldığı yoğun bakımın ardından hayat mücadelesi veriyor. Çivak’ın annesi Sevim Aksoy ise oğlunun yaşadığı kaza sonrası firmayı ilgisizlikle suçlayarak yardım istedi.

Yorumlar

Şahin'den mali müşavirlere siyaset tavsiyesi...

13 Eylül 2018 Perşembe 17:41

Şahin'den mali müşavirlere siyaset tavsiyesi...

Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Birliği Kdz. Ereğli Şubesi’nin olağan genel kurulu yapıldı. Kongrede konuşan Yeminli Mali Müşavir (YMM) Erol Şahin, mali müşavirlere siyasette daha fazla aktif rol almaları tavsiyesinde bulundu.

Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Birliği, Kdz. Ereğli Şubesi’nin 16.Genel Kurulu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Kongreye Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Genel Başkanı Server Gökmen, Genel Sekreter Mahmut Şahin, Genel Sayman Bilal Karayazı, Başkan Yardımcısı Necla Yenilmez, Kdz. Ereğli Vergi Dairesi Müdürü Muharrem Gövce, Kdz. Ereğli Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Müdürü Mustafa Şenyurt, YMM Erol Şahin, mali müşavirler ve muhasebeciler katıldı.
Kongrede mali müşavirler ve muhasebecilere seslenen bölgenin tek Yeminli Mali Müşaviri Erol Şahin, meslektaşlarına siyasette daha aktif rol alıp yaşadıkları şehre daha fazla katkı sunmaya davet etti. Türkiye’de ve bölgede ekonomik sıkıntılar yaşandığını ve bu ortamda mali müşavir ve muhasebecilere büyük görevler düştüğünü anlatan Şahin “Ekonomik sıkıntılar yaşanan bir dönemdeyiz. Firma bilançoları, mali tabloların bu duruma göre daha dikkatli hazırlanması gerekir. Firmaların hayatında muhasebeler hayati önem taşımaktadır. Ekonomik sıkıntısı olan, döviz ve faiz baskısı olan şirketlere mali müşavirler olarak güven vermemiz gerekir. Mali Müşavirler büyük bir bilgi birikimine sahipler. Her konuda bilgi sahibidirler. Bu bilgi birikimini mutlaka siyasette de değerlendirmeleri ve kullanmaları gerekir. Mali Müşavir ve Muhasebeci arkadaşlarımız Belediye Başkanlıkları, belediye meclis üyelikleri ve il genel meclislerine aday olarak ortaya çıkmalı ve şehrimize daha fazla katkı sağlamalılar” dedi.
Toplam 86 üyenin bulunduğu Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Kdz. Ereğli Şubesi kongresinde 47 üye oy kullandı. Seçimlerde 47 üyenin tamamının oyunu alan Ayşin Nalcı Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Kdz. Ereğli Şubesi’nin yeni başkanı olurken, yönetim şu şekilde oluştu: Bahadır Yalçın, Nuri Egemen Erdem, Cevdet Öztürk, Mehmet Deliak ve Fulya Yılmaz.

Yorumlar

Bisikletten fırlayıp dereye uçtu

13 Eylül 2018 Perşembe 16:51

Bisikletten fırlayıp dereye uçtu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde duvara çarptığı bisikletinden fırlayarak dereye uçan 14 yaşındaki çocuk yaralandı. Çevredekilerin yardımı ile dereden çıkarılan yaralı çocuk ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Olay Kavaklık Mahallesi Göçmenler Sokak üzerinde ki Kabasakal deresinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre gezintiye çıktığı bisikletini durduramayan 14 yaşındaki E.K. duvara çarpıp yaklaşık 5 metreden dereye uçtu. Vatandaşların durumu fark etmesi üzerine 112 sağlık görevlileri ile itfaiye ekiplerine haber verildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri ve çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarılan yaralı çocuk ambulansla Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ayağında kırık oluşan yaralının hayati tehlikesi bulunmazken, tedavisi ise devam ediyor.
Kurtarma çalışmalarına katılan iş adamı Necati Keskin, kalabalığı görünce olay yerine gittiğini ve çocuğu dereden çıkartarak ambulansa taşıdıklarını belirterek, görünürde ciddi bir durumunun olmadığını söyledi.
Bisikletten dereye uçma anı güvenlik kamerasında
Yaşanan olay yakındaki bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde bisikleti ile gezintiye çıkan E.K.’nın duvara çarpması sonucu dere yatığına düştüğü, sonrasında ise vatandaşlar, sağlık ekipleri ve itfaiyenin kurtarma çalışması başlattığı görülüyor.

Yorumlar

Niloya miniklerle buluştu

13 Eylül 2018 Perşembe 16:48

Niloya miniklerle buluştu

Sevilen çizgi film kahramanı Niloya minik ziyaretçisiyle buluştu.

Esas 67 Burda Alışveriş Merkezi okula dönüş heyecanını Niloya etkinliği ile kutluyor. 9 - 16 Eylül 2018 tarihlerinde 14:00 - 18:00 saatleri arasında AVm giriş katında düzenlenen Niloya'nın sahne gösterileri ile keyifli zaman geçiriyor. Anne ve babaları ile gelen çocuklar eğlenceyi doyasıya yaşıyor. Pazar gününe kadar sürecek etkinliğe büyük ilgi gösteren minik ziyaretçiler unutulmaz bir gün yaşadı.

Yorumlar