Bina balkonundan düşen taş parçaları korkuttu

11 Temmuz 2019 Perşembe 12:52

Bina balkonundan düşen taş parçaları korkuttu

Zonguldak'ın Gazipaşa Caddesi'nde bir binanın balkonundan kopan taş parçaları yaya kaldırımına düştü.

Şans eseri olayda herhangi bir kişinin yaralanmaması sevindirdi. 
Olay bugün Gazipaşa Caddesi'nde meydana geldi. Bir binanın balkonundan kopan taş parçaları kaldırıma düştü. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri binanın etrafına şerit çekerek güvenlik önlemi aldı. Ardından itfaiye ekipleri binanın balkonuna merdivenle çıkarak temizlik çalışması yaptı. Şans eseri olayda herhangi bir kişinin yaralanmaması sevindirdi. 

Yorumlar

Plaj yetmiyorsa kampı halka aç

10 Temmuz 2019 Çarşamba 18:17

Ereğli Haber

Plaj yetmiyorsa kampı halka aç

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık belediye plajının halka yetmediğini belirterek Erdemir plajının Ereğli halkına açılmasını istedi. Ancak Posbıyık’ın Erdemir ile Belediye plajı arasında kalan uzunluğu yaklaşık 300 metreyi bulan kıyı kenarını kendisine ve belediyede çalışan üst düzey yöneticilere tahsis edip halka kapatması “Bu ne perhis bu ne lahana turşusu” atasözünü akıllara getirdi.

Göreve gelir gelmez Kdz. Ereğli Belediyesi kamp alanı bölgesinde kendisine ayrılan bölümü büyüterek yaklaşık 1 milyon TL harcama yapan Posbıyık’ın Erdemir plajı ile ilgili açıklamaları inandırıcı bulunmadı. Kdz. Ereğli Belediyesi Halil Posbıyık’ın belediye başkanlığı yaptığı dönemde Erdemir plajı ile Kdz. Ereğli Belediyesi plaj tesisleri arasında kalan bölgeye konaklama yerleri yaptırdı. Bu bölgede yaklaşık 50 konaklama odası ve sosyal tesisler bulunuyor. Kamp alanı adı verilen bölgeye Kdz. Ereğli Belediye Başkanı, üst düzey (Kaymakam, savcı, vergi dairesi müdürü v.b.” bürokratlar içinde üç adet konaklama evi tahsis edildi. Bazı üst düzey bürokratlar burada zaman zaman tatil yapıyor. Kdz. Ereğli Belediyesi kamp alanından ayrıca belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, müdürler, memurlar ve kadrolu işçiler faydalanabiliyor.
Fen işleri, temizlik işleri gibi birimlerde çalışan şirket çalışanları ile aileleri ise Kdz. Ereğli Belediyesi kamp alanında konaklama yapamıyor. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık bu uygulaması ile şirkette çalışan personele adeta ikinci sınıf insan muamelesi yapıyor.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın Erdemir plajından önce sadece kendisi ve üst düzey bürokratların keyif yaptığı kampı halka açması isteniyor.

 

Yorumlar

Başkan Demirtaş’ın kayınvalidesi toprağa verildi

10 Temmuz 2019 Çarşamba 15:16

Başkan Demirtaş’ın kayınvalidesi toprağa verildi

Zonguldak’ın Ereğli İlçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın hayatını kaybeden kayınvalidesi son yolculuğuna uğurlandı.

Gülüç Belediye Başkanı Mustafa Gökhan Demirtaş'ın eşi Işıl Demirtaş'ın uzun süredir hastanede tedavi gören annesi Huriye Köroğlu hayatını kaybetti. Merhume Köroğlu için bu gün öğle namazı sonrasında Ali Molla Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, Kdz. Ereğli Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, çeşitli STK temsilcileri, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katılarak taziyede bulundu. Merhume Huriye Köroğlu’nun naaşı, kılınan cenaze namazı ve yapılan duaların ardından defnedilmek üzere Alaplı Kılçak Köyü'ne götürüldü.

Etiketler:

Gülüç , Belediye Başkanı , Cenaze , Gökhan Demirtaş , Işıl Demirtaş ,

Yorumlar

GMİS yönetim kurulu Bakan Selçuk’u ziyaret etti

10 Temmuz 2019 Çarşamba 14:27

GMİS yönetim kurulu Bakan Selçuk’u ziyaret etti

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, Zonguldak Milletvekilleri ile birlikte Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’u ziyaret ederek TTK ve MTA Toplu İş Sözleşmeleri hakkında bilgilendirdi.

GMİS Heyeti’nin Bakan Selçuk ile gerçekleştirdiği toplantıda Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem, Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar ile Ahmet Çolakoğlu da bulundu. 
GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Hüseyin Kolçak, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, GMİS Merkez Servisleri Şube Başkanı Cengiz Saraç ile GMİS MTA Şube Başkanı Durmuş Kılıç, Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’a TTK ve MTA Toplu İş Sözleşmeleri ile TTK’da harici servisler-yerüstü çalışanları ile MTA çalışanlarının sorunları hakkında bilgi verdi ve konularla ilgili bir dosya sundu. 

Yorumlar

15 Temmuz şehitleri için anma etkinlikleri düzenlenecek

10 Temmuz 2019 Çarşamba 14:10

 15 Temmuz şehitleri için anma etkinlikleri düzenlenecek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Kaymakamlık tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre etkinlikler 13-14 Temmuz Cumartesi ve Pazar günü ilçe müftülüğünün görevlendirdiği vaizlerin yerel radyolarda yapacağı söyleşiler ile başlayacak. 15 Temmuz Pazartesi günü ise sırasıyla saat 11.00 ve 11.30 saatlerinde Kestaneci ve Merkez Şehit mezarlıkları ziyaret edilerek Kur’an-ı Kerim ve dua okunması, saat 13.00’de Ali Molla Camisi’nde öğle namazı sonrası Şehitler için Mevlit-i Şerif, Kur’an-ı Kerim ve hatim duası yapılması, tüm camilerde yaz Kur’an kurslarına katılan öğrencilerle Şehitleri anma özel programı, 15.30’da 15 Temmuz Gazisi’nin evine ziyaret, saat 19.30’da Şehit aileleri ve gazilerle yemekte buluşulması, saat 21.00’da Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve demokrasi nöbetinin başlaması, protokol üyelerinin konuşmaları, ilçe müftülüğü tarafından oluşturulan programın sunulması, öğrenciler tarafından vatan ve millet sevgisi ile milli birlik ve beraberliği konu alan şiirlerin okunması etkinlikleri gerçekleştirilecek. Etkinlik sırasında Cumhurbaşkanlığı sitesinde ki 15 Temmuz’u konu alan fotoğraf ve videoların gösterimi yapılacak. Etkinlikte ayrıca anıt önünde 15 Temmuz darbe gecesini anlatan fotoğraflar sergilenecek. Anma etkinlikleri 16 Temmuz Pazartesi günü saat 00.13’de tüm camilerde Sala okunması ile sona erecek. 

Yorumlar