Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu sertifika ve ödül töreni...

13 Şubat 2020 Perşembe 13:07

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu sertifika ve ödül töreni...

Zonguldak Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan "Beyaz Bayrak ile Beslenme Dostu Okul Programı" kapsamında sertifika almaya hak kazanan okullar için ödül töreni düzenlendi.

 Ereğli Tatoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen sertifika dağıtım törende, Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik günümüz insanlarının yaşadığı en önemli sağlık sorunlardan birinin diyabet ve obezite olduğunu belirtti. Alaplı İlçesinde beyaz Bayraklı almayan okul olmadığını ifade eden Çevik şunları kaydetti:"Beslenme Dostu Okul Programı kapsamında ilçemizde yürütülen çalışmalar sonunda Beyaz Bayrak Sertifika sahibi okul müdürlüğü kalmamıştır. Beyaz bayrak alan okullarımız Beslenme dostu okul sertifikası için başvuru yapacaklardır. Ödül alan okullarımızın tüm personel, öğrenci ve velilerini tebrik ederiz.Program, Beslenme Dostu Okul ve Beyaz Bayrak sertifikalarının verilmesiyle sona erdi. 
Beyaz Bayrak Alan Okullar "Kasımlı Ortaokulu, Aşağıdağ İlkokulu, Aşağıdağ Ortaokulu, Küçükkaymaz İlkokulu, Küçükkaymaz Ortaokulu, Özel Okullar" olarak açıklandı. Beslenme Dostu Okul Sertifikası Alan Okullar ise "Alaplı Anaokulu, Ahmet Ziya Yazıcı İlkokulu, İMKB Anadolu Lisesi, Mesleki Eğitim Merkezi, Atatürk İlkokulu, Ahmet Zeki Atalay İlkokulu, Ahmet Zeki Atalay Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Şehit Mücahit Coşkun Anaokulu" olarak açıklandı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu , Beyaz Bayrak sertifikaları , sertifika , ödül , ödül alan okullar

Yorumlar

14 Şubat'ta şanslı talihli belli oluyor...

13 Şubat 2020 Perşembe 12:26

14 Şubat'ta şanslı talihli belli oluyor...

Kdz. Ereğli Blue Diamond Yazıcıoğlu Kuyumculuk'tan 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel muhteşem çekiliş.

 Kdz. Ereğli Blue Diamond Yazıcıoğlu Kuyumculuk, 12-14 Şubat tarihleri arasında Sevgililer Günü'ne özel 14 ayar ürün ve pırlanta alışverişi yapan her müşterisine çekilişe katılma hakkı sunuyor. Kdz. Ereğli Blue Diamond Yazıcıoğlu Kuyumculuk, söz konusu ürünlerden satın alan bir müşterisine, 15 Şubat 2020 Cumartesi günü Köprübaşı Yazıcıoğlu Kuyumculuk'ta yapılacak çekiliş sonunda 1200 TL değerinde Blue Diamaond marka 'Kalpli Pırlantalı Tek Taş Yüzük' hediye edecek.

Ayrıntılı bilgilere; https://instagram.com/bluediamondkdzeregli?igshid=16jvkmufz0wrs adresinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Ereğli Blue Diamond Yazıcıoğlu Kuyumculuk , 14 Şubat Sevgililer Günü , Blue Diamond Çekiliş

Yorumlar

ultrArslan taraftar grubundan kök hücre kampanyasına destek

13 Şubat 2020 Perşembe 11:48

ultrArslan taraftar grubundan kök hücre kampanyasına destek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Sakarya’da Lösemi tedavisi gören Tolga Eray için başlatılan kök hücre bağışı kampanyasına ultrArslan taraftar gurubu da destek verdi.

 Kampanyada 2 günde 156 ünite kan ve 131 adet kök hücre bağışı gerçekleşti. 
Karasu Belediyesi’nde çalışan ve Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde lösemi tedavisi gören Tolga Eray’ın ihtiyacı olan iliğin bulunması için, Sakarya genelinde başlatılan kök hücre bağışı seferberliği çevre şehirlere de yayıldı. Son olarak Kdz. Ereğli’de, Atatürk Anıtı önünde Türk Kızılay’ı tarafından stant kuruldu. Salı günü başlayan ve bugün sona eren kampanyada 156 ünite kan, 131 adet kök hücre bağışında bulunuldu. 
Aynı zamanda Galatasaray taraftarı olan Tolga Eray için Kdz. Ereğli ilçesindeki ultrArslan taraftar grubu da destek verdi. Tolga Eray’a Kdz. Ereğli ilçesinden selam gönderip şifa dileyen ultrArslan taraftar grubu üyeleri “Kalplerimiz Tolga Eray için atıyor. Kendisinin en kısa sürede sağlığına kavuşarak tekrar aramıza döneceğine inanıyoruz” dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , ultrArslan , kök hücre , bağış

Yorumlar

Kent Konseyi kadınları öğrencilerin içini ısıttı...

13 Şubat 2020 Perşembe 11:39

 Kent Konseyi kadınları öğrencilerin içini ısıttı...

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin etkinlikleri kapsamında lise öğrencilerine çorba dağıtıldı.

 Çaycuma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde başlatılan çorba etkinliği diğer liselerde devam edecek. Çorba etkinliğine Çaycuma Kent Konseyi Başkanı Tuğrul Dereli ve Yürütme Kurulu Üyesi Nizamettin Eyidoğan, Kadın Meclisi Başkanı Ayla Kalaycı ile Yürütme Kurulu Üyeleri Yonca Girgin, Yeliz Alagöz ve Nurşen Kerçin katıldı. Öğrencilerin ilgi gösterdiği etkinlikte çorba kısa sürede tükendi. Okul Müdürü Bülent Özcan ilgilerinden dolayı tüm Kent Konseyi üyelerine teşekkür ederken, öğrencilerin etkinlikten memnun kaldıklarını dile getirdi. Kent Konseyi Başkanı Tuğrul Dereli öğrencilerin sağlıklı beslenmesine dikkat çekerek bu soğuk günlerde Çaycumalı kadınlarımızın şefkati ile içlerini ısıtacağını amaçladıkları güzel bir etkinlikte öğrencilerle bir arada olmaktan memnun olduklarını ifade ederek emeği geçen kadın meclisi üyelerine, Çaycuma esnaf ve tüccarına, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş ve okul yönetime teşekkür etti. 
Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayla Kalaycı da etkinliğe destek veren Emeksiz Süper Marketleri, Bahçeli Aile Lokantası sahibi Orhan Pınar, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yönetimine teşekkür etti. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , kent konseyi , Kadın meclisi

Yorumlar

14 Şubat'ta romantik bir gece için muhteşem organizasyon

12 Şubat 2020 Çarşamba 19:57

Ereğli Haber

14 Şubat'ta romantik bir gece için muhteşem organizasyon

Kdz. Ereğli ilçesinde 14 Şubat Sevgililer Günü için Smiley Organizasyon ile sevdiklerinizle geçirebileceğiniz unutmayacağınız romantik bir gece organizasyonu hazırladı.

Ereğli Haber- Smiley Organizasyon 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle sevdiklerinizle geçirebileceğiniz romantik bir gece organizasyonu hazırladı.
14 Şubat 2020 Cuma günü Büyük Anadolu Otel’de saat 19.00’da başlayacak olan organizasyonda Pana Orkestra bir birinden güzel romantik ve eğlenceli şarkılar seslendirecek. Gecede katılımcılara Ordövr tabağı, ara sıcak börek, ana yemek piliç Topkapı, meşrubat, iki kişilik sevgili pastası hazırlanacak.
Sevdiklerinizle unutulmaz bir romantik gece geçirmek istiyorsanız şimdiden yerinizi ayırın. Rezervasyon için 0531 581 58 02 ve 0544 254 38 70 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Yorumlar