Beyaz Önlük Giyme Töreni...

23 Kasım 2019 Cumartesi 13:38

Beyaz Önlük Giyme Töreni...

BEÜ Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 4. sınıf öğrencilerinin mesleğe hazırlık kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Beyaz Önlük Giyme Töreni” Sezai Karakoç Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

 Tören, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel ve Prof. Dr. V. Haktan Özaçmak, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Bodrumlu, Tıp Fakültesi Dekanı Murat Can, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gamze Yurdakan, Ahmet Erdoğan Sağ. Hiz. M.Y.O. Müdürü Doç. Dr. Sibel Koçak, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Zehra Safi Öz, Yabancı Diller Yüksek Okulu Müdürü Okşan Dağlı,Zonguldak Diş Hekimleri Odası Başkan Vekili Diş Hekimi Meltem Gürbüz, Zonguldak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdürü Diş Hekimi Emre Erbaycu, akademik-idari personel, öğrenciler ve ailelerin katılımı ile gerçekleşti. 
Devlet Konservatuvarı öğretim elemanları Dr. Öğr. Üyesi Özgür Kırcalı ve Öğr. Gör. Selen Kırcalı tarafından verilen müzik dinletisi ile başlayan törende ilk olarak kürsüye çıkan Zonguldak Diş Hekimleri Odası Başkan Vekili Diş Hekimi Meltem Gürbüz, öğrencilere diş hekimliği mesleğinin önemini anlattı. 
Törende konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Bodrumlu, 2008 yılında kurulan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nin çağdaş eğitim araçlarıyla donanmış derslikleri, klinik öncesi uygulama laboratuvarları, simülasyon eğitimlerinin verildiği fantom laboratuvarları ve modern klinikleriyle nitelikli diş hekimleri yetiştirmeyi hedeflediğini söyleyerek Fakültenin kuruluşundan bu yana çok hızlı bir şekilde gelişip büyük illerdeki diş hekimliği fakülteleriyle boy ölçüşecek düzeye ulaştığını belirtti. 22 Kasım’ın Diş Hekimleri Günü olarak kutlandığını ve bu özel günün heyecanını da yaşadıklarını söyleyen Prof. Dr. Bodrumlu öğrencilere hitaben, “Bugün giyeceğiniz beyaz önlük ile diş hekimliği mesleğini daha da iyi hissedeceksiniz. Saflığın, doğruluğun ve temizliğin simgesi olan beyaz önlüklerinizle meslek etiğine uygun örnek birer hekim adayı olarak çalışacağınızdan ve diş hekimi saygınlığını koruyacağınızdan eminim” şeklinde konuştu. 
Konuşmaların ardından onur belgesi almaya hak kazanan öğrencilere protokol tarafından belgeleri verildi. Bu yıl altıncısı gerçekleştirilen beyaz önlük giyme töreni, öğrencilerin Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mustafa Cenk Durmuşlar eşliğinde yemin etmesinin ardından Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı öncülüğünde Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı ve öğretim üyeleri tarafından öğrencilere beyaz önlüklerinin giydirilmesiyle son buldu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , BEÜ , beyaz önlük , diş hekimliği fakültesi , öğrenciler

Yorumlar

GMİS Yönetim Kurulu'ndan mesaj...

23 Kasım 2019 Cumartesi 11:07

GMİS Yönetim Kurulu'ndan mesaj...

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, Yönetim Kurulu adına bir mesaj yayınlayarak 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

 Mesaj şöyle; 
“Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyoruz. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizi sevgi, saygı ve şükranla anıyoruz. Öğretmenlik; gece gündüz demeden günün 24 saati hayatın her alanında insana görev ve sorumluluk yükleyen, topluma örnek olmayı gerektiren dünyanın en kutsal mesleklerinden biridir. Öğretmenlerimize duyduğumuz sevgi, saygı; onların emeğinin, fedakarlığının karşılığıdır. Hepimizin öğretmenlerimize karşı borcu ve sorumluluğu vardır. Onların mutluluğu ülkemizin geleceğini aydınlatacaktır. Ülkemizin ve dünyanın geleceğini şekillendiren öğretmenlerimizin ekonomik ve sosyal sorunlarını çözmek, onların daha sağlıklı şartlarda ve daha iyi koşullarda görev yapmalarını sağlamak zorundayız. Biz Genel Maden İşçileri Sendikası olarak değerli öğretmenlerimizin sendikal mücadelelerine her zaman destek olduk, olmaya da devam edeceğiz. Sevgiyle, şefkatle, emekle bu kutsal görevi yerine getiren, ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak için canla başla çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz.” 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , GMİS , Yönetim Kurulu , Öğretmenler Günü ,

Yorumlar

Kaymakam Çorumluoğlu'ndan öğretmenlere mesaj...

22 Kasım 2019 Cuma 18:27

Kaymakam Çorumluoğlu'ndan öğretmenlere mesaj...

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çorumluoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e 1928 yılında 'Başöğretmen' unvanı verilmesi vesilesiyle Öğretmenler Günü’nü, ülkemizde 24 Kasım 1981 yılından bu yana kutlanmaktadır. Dünyanın en kutsal ve en köklü mesleklerinden biri kuşkusuz öğretmenliktir. Geçmişten günümüze değin öğretmenlik mesleği, bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve gelecek kuşaklara aktarılmasında özveri ve fedakârlık gerektirmiştir. Öğretmenlerimiz; tarih boyunca bu özveri ve fedakârlıkla; bilginin, çağdaşlığın, sevginin, gelişme ve ilerlemesine öncülük etmiş, toplumun bütün kesimlerine yol göstermiş, Türk Milletinin elde ettiği büyük başarılarda, büyük emeği geçmiş kahramanlarımız arasındadır.
Değerli Öğretmenler;
İstikbale güvenle bakan ve bu yolda fedakârca çalışan sizler, ülkemiz için daima umut kaynağısınız. Bu nedenledir ki, insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, ideallerini asla kaybetmeyen sizler, geleceğimizin mimarlarısınız. Yurdumuzun bütün çiçekleri sizlerin eseri olmakla birlikte, aklı hür, vicdanı hür, çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesinde; bilimin, sanatın, kültürün, sporun, dünyadaki her türlü gelişimine açık, hür düşünebilen, bağımsız karar verebilen, yeniliklere açık, güven sahibi, karakterli, ahlaklı, bilgili, ülkesine ve milletine bağlı, problem çözme yeteneği gelişmiş, çok okuyan ve sorgulayan, bilim ve teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden aynı zamanda bilim ve teknolojide üretebilen bireylerin yetişmeleri sizler sayesinde gerçekleşmektedir. Siz değerli öğretmenlerimizle, daha güçlü Türkiye için, güçlü nesiller yetiştirerek, varlığımızı ilelebet sürdüreceğiz. En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip, ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin bu vesileyle “Öğretmenler Günü”nü kutluyor, sağlık, huzur, mutluluk, başarı dolu bir ömür diliyorum.”

 

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , KAYMAKAM İSMAİL ÇORUMLUOĞLU ,

Yorumlar

Erdemir'den öğretmenlere 24 Kasım jesti...

22 Kasım 2019 Cuma 16:14

Erdemir'den öğretmenlere 24 Kasım jesti...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde faaliyet gösteren Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) 24 Kasım öğretmenler günü dolayısı ile ilçede görev yapan öğretmenleri tesislerinde ağırladı.

Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Erdemir iş birliğinde gerçekleştirilen meslek günü organizasyonu kapsamında ilçe de görev yapan 40 öğretmen Erdemir’i ziyaret etti. İl olarak Erdemir Kültür Merkezi’nde Erdemir’in ülke ekonomisi için önemi, kuruluşundan bu yana tüm paydaşları ve toplum için yarattığı katma değer, üretim süreçleri ve faaliyetleri hakkında öğretmenler bilgilendirildi. Ardından saha ziyaretine geçilerek öğretmenler, Erdemir’in Liman, Kok, Yüksek Fırın, Sürekli Dökümler, 2 Sıcak Haddehane ve 2. Soğuk Haddehane tesislerini gezerek, yakından inceleme imkânı buldu.
Aydınlık geleceğin mimarı olan öğretmenlere teşekkür eden Erdemir Yetkilileri, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı. Yapılan açıklamada, “24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, aydınlık geleceğimizin mimarları olan öğretmenlerimize emekleri için teşekkür etmek ve Ülkemizin en büyük yassı çelik üreticisi Erdemir’i daha yakından tanımalarını sağlamak amacıyla düzenlenen ziyarete 40 öğretmenimiz katıldı. Erdemir bu çok özel misafirlerini önce Erdemir Kültür Merkezi’nde ağırlayarak, onlara Erdemir’in ülke ekonomisi için önemi, kuruluşundan bu yana tüm paydaşları ve toplum için yarattığı katma değer, üretim süreçleri ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Sunumların ardından gerçekleştirilen saha ziyaretinde Kdz. Ereğlili öğretmenlerimiz Erdemir’in Liman, Kok, Yüksek Fırın, Sürekli Dökümler, 2 Sıcak Haddehane ve 2. Soğuk Haddehane tesislerini gezerek, yakından inceleme imkanı buldular” denildi.
Program Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral’ın Göztepe Restoran’da öğretmenler onuruna verdiği öğle yemeğiyle son buldu.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Erdemir , öğretmenler , 24 Kasım ,

Yorumlar

Zonguldak'ı konuştular...

22 Kasım 2019 Cuma 15:23

Zonguldak'ı konuştular...

Başkent Zonguldaklılar Derneğinin Başkanlığını yürüttüğü Batı Karadeniz Birliği, üst düzey ziyaretleri kapsamında görevine asaleten atanan T.C. Adalet Bakanlığı Mevzuat Genel Müdürü Niyazi Acar'ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

 Zonguldak, Çankırı, Sinop, Kastamonu, Bolu, Karabük ve Bartın Ankara İl Dernekleri Federasyonlarının oluşturduğu Batı Karadeniz Birliği yöneticileri ve üyelerinden oluşan heyet, ziyarette gösterdiği yakınlık, nezaket, misafirperverlik ve hissettirdiği hemşehri sıcaklığından dolayı Genel Müdür Acar'a teşekkür etti. 
Sıcak bir sohbet havasında geçen ziyaretlerini anlatan Başkent Zonguldaklılar Derneği Başkanı Tuncay Gençer, "Zonguldaklı hemşehrimiz olan Genel Müdürümüz Niyazi Acar ile birliğimizin temel hedefleri olan milli aracın Filyos’ta üretilmesi, Karadeniz Sahil yolunun Samsun’dan Düzce’ye kadar olan kısmının tıpkı bu yolun ilk kısmı, Bolu tünelinde olduğu gibi bir gayret ve yüklenme ile bir an önce bitirilmesi ayrıca Sakarya - Bartın Demiryolu projesinin bir an önce hayata geçirilmesi ve Filyos Endüstri Bölgesinin su ihtiyacının giderilmesi için projeler geliştirilmesi konularındaki hedeflerimizi anlattık. Birliğin temel amacının sayılanlar bölge için cazibe merkezi olabilecek yatırım alanlarına yönelik projeleri dile getirmek, farklı projelere destek olmak ve bölgenin kalkınmasına katkı vermek olduğunu belirttik. Genel Müdürümüz, birliğin gücünün, ortamın samimiyetinin etkileyici olduğunu, ümit verdiğini belirterek bu yapının daha da güçlendirilmesini, ilk olan böylesine bir fırsatın iyi değerlendirilmesini, olaya büyük bakılarak olası küçük oyunlara gelinmemesini, bölgemize büyük yatırımların gelmesinde, Ankara’da Zonguldak ve bölgenin öne çıkarılmasında ve Zonguldak ve bölge genelinde bir farkındalık oluşturulmasında bu yapının önemli katkı vadettiğini belirterek tam da bizim vurguladığımız konularda hissiyatımız ve fikirlerimize tercüman oldu. Ankara’da gönül ve ufuk birlikteliğinde olduğumuz üst düzeyde görevli hemşehrimizle birlikte olmanın mutluluğunu yaşadık" dedi. 
T.C Adalet Bakanlığı Mevzuat Genel Müdürü Acar'da duyduğu memnuniyeti dile getirerek üzerine düşen her türlü desteği vereceğini ifade etti. 
Bas-Zonder Başkanı Tuncay Gençer, Mevzuat Genel Müdürü Niyazi Acar’a, her geçen gün biraz daha güçlenen ve kenetlenen birliğimiz başkan ve üyelerine teşekkür etti. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , dernek , ziyaret , genel müdür , Niyazi Acar

Yorumlar