Berkin Elvan eyleminde ülkücüler Fatiha okudu

4 Aralık 2016 Pazar 01:25

Berkin Elvan eyleminde ülkücüler Fatiha okudu

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Gezi olaylarında ağır yaralanarak 269 gün kaldığı yoğun bakımda hayatını kaybeden Berkin Elvan için protesto yürüyüşü gerçekleştirildi. Ereğli Eğitim Fakültesi öğrencilerinin gerçekleştirdiği eyleme katılan Ülkü Ocakları üyeleri, Berkin Elvan için Fatiha okuduktan sonra alandan ayrıldı.

Gezi Olaylarında ağır yaralanması sonucu tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 269 gün sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan için Ereğli' de eylem gerçekleştirildi.

Çeşitli bölgelerde toplanan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim fakültesi ve yüksekokul öğrencileri Atatürk Anıtı önünde bir araya gelerek Berkin’in ölümüyle ilgili tepki gösterdikleri çeşitli sloganlar attı.

Eylem sırasında alana giren ve Ereğli Ülkü Ocaklarından geldikleri öğrenilen bir grup ile polis kısa süreli görüşme yaptı. Aynı sırada eyleme katılanlardan tepki gösterilmesi üzerine, ülkücü grup içinde yer alan Sertan Kuzu, eyleme destek amacıyla geldiklerini, Berkin için Fatiha okumak istediklerini söyledi. Bunun üzerine öğrencilere yanaşan grup, Fatiha okuduktan sonra alandan ayrıldı.

Fakülte öğrencisi olduğu öğrenilen Yağmur Erkan, burada yaptığı konuşmada, Berkin Elvan’ın, gezi parkı eylemleri sırasında evine ekmek almaya gittiğini söyledi.

Erken, Berkin’in Okmeydanı’ndan geçtiği sırada polisin attığı gaz fişeği ile başından yaralandığını hatırlatarak “Berkin Elvan bugün hayata gözlerini yumdu. 15 yaşında, 16 kilo olarak bizlere veda etti. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 269 gündür yaşam mücadelesi veren Berkin Elvan, 16 kiloya kadar düştü.  Bizler çocukların oyun oynamasını istiyoruz, ölmesini değil. Çocuklar öldürülmemeli. Siyaseti unutun. Bizler vicdan azabınızı alıp buraya geldik. Bizler vicdanımızla buraya geldik. Hiçbir siyasi kuruluşun altında kalmadan, bağımsız bir biçimde burada, Berkin’i savunmaya geldik. Çocukları hatırlayın. Ekmek almaya giden çocukları. Onları bakkala göndermeyin. Bu ülke bakkala gidecek bir çocuğu bile öldürecek kadar zalimdir. Berkin Elvan ölmedi, ölmeyecektir" dedi.

Konuşmaların ardından Berkin için alkış tutuldu. Bu arada bazı öğrenciler beraberinde getirdikleri poşet içerisinde ki ekmekleri alanın ortasına bıraktılar.

Polisin çevrede güvenlik oluşturduğu eylem bir süre daha atılan sloganların ardından olaysız sona erdi.

Yorumlar

Hükümet karşıtı eylemde arbede yaşandı

4 Aralık 2016 Pazar 01:24

Hükümet karşıtı eylemde arbede yaşandı

Zonguldak’ta yolsuzluk iddialarını protesto eden grubun AK Parti Seçim Bürosu'nun önünden geçişi sırasında arbede yaşandı.

Madenci Anıtı'nda toplanan çeşitli gruplar ve üniversiteli öğrenciler, Ak Parti aleyhine sloganlar attı. Daha sonra Valiliğe yürüyen grubun AK Parti Seçim Bürosu’nun yanından geçişi sırasında gerginlik çıktı. Partiye yönelik çeşitli sloganlar atıldı. Gruplar arasında arbede yaşandı.Çevik kuvvet ekiplerinin, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için seçim bürosunun önünde tedbir aldığı görüldü. 

Valiliğe yürüyen grup adına yapılan konuşmaların ardından eylem sona erdi. 

Yorumlar

Ereğli' de patpat kazası; 2 yaralı

4 Aralık 2016 Pazar 01:23

Ereğli' de patpat kazası; 2 yaralı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde meydana gelen patpat kazasında biri ağır 2 kişi yaralandı. Yaralılar Ereğli Devlet Hastanesine kaldırılırken, patpat sürücüsünün hastanede yapılan alkol testinde 200 promil alkollü olduğu tespit edildi.

Kaza bugün saat 15.30 sularında Kaptaş Ormanlı yolu Toyfanlı köyü mevkisinde meydana geldi.  Alınan bilgilere göre eşi Şerife Sezgin (21) ve annesi Hanife Sezgin (64) ile birlikte mezarlığa gittikleri öğrenilen sürücü Savaş Sezgin (23) Toyfanlı köyü yakınlarında patpat olarak adlandırılan tarım aracının hakimiyetini kaybetti. Yolda yan yatan ve sürüklenmeye başlayan patpat, yaklaşık 20 metre sonra durabildi.

Kazada sürücü Savaş Sezgin yara almazken, anne Hanife Sezgin ve eşi Şerife Sezgin yaralandı. Yaralılar kaza yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Ereğli Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Olay yerinde incelemelerini tamamlayan Jandarma ekipleri, sürücü Savaş Sezgin'i doktor raporu için Ereğli Devlet Hastanesine getirdi. Sürücü Savaş Sezgin'in hastanede yapılan alkol testinde 200 promil alkollü olduğu öğrenildi.

Kazada yüzünden yaralanan ve elmacık kemiği kırılan anne Hanife Sezgin, Ereğli Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalenin ardından Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesine sevk edildi. Sürücünün eşi Şerife Sezgin'in ise sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Jandarma ekipleri kaza ile ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

Yorumlar

226 promil alkollü sürücü refüje çıktı; 2 yaralı

4 Aralık 2016 Pazar 01:20

226 promil alkollü sürücü refüje çıktı; 2 yaralı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde meydana gelen trafik kazasında iki kişi yaralandı. Kaza yapan sürücünün ehliyetinin yetersiz, hastanede yapılan alkol testinde 226 promil alkollü olduğu öğrenildi.

Kaza bu gece 23.30 sularında Süleymanlar Mahallesi İstasyon Caddesi üzerinde meydana geldi. İddialara göre 67 EF 143 plakalı motosiklet sürücüsü A.A  (28) direksiyon hakimiyetini kaybederek orta refüje çarptı. Kazada sürücü A.A  ile kız arkadaşı olduğu öğrenilen Y.Ç  (26) yaralandı. Kazayı gören vatandaşlar polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, kazada yüzünden ve ellerinden yaralanan sürücü A.A  ile ayaklarından yaralanan kız arkadaşı Y.Ç ye  ilk müdahaleyi yaptıktan sonra Ereğli Devlet Hastanesine kaldırdı.

Kazada hasar gören motosiklet çekici ile olay yerinden kaldırıldı. Trafik ekipleri yaptıkları inceleme de sürücü A.A nın yetersiz ehliyeti olduğunu tespit etti. Sürücü A.A hastanede yapılan alkol testinde ise 226 promil alkollü olduğu belirtildi.

Ereğli Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan sürücü A.A nın yüzün de kesikler oluştuğu ve dikiş atıldığı, kız arkadaşı Y.Ç nin de vücudunun çeşitli yerlerinde sürtünmeye bağlı yaralar olduğu örenildi.

Sürücü A.A ya  yaklaşık 4 bin lira cezanın kesildiği kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorumlar

Alkolüm yok dedi; 2.32 promil alkollü çıktı

4 Aralık 2016 Pazar 01:18

Alkolüm yok dedi; 2.32 promil alkollü çıktı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı. Yaralı Ambulans ile Ereğli Devlet Hastanesine kaldırılırken, ehliyetine alkolden 5 yıl el konulan sürücünün yapılan alkol testinde 2.32 promil alkollü olduğu belirlendi.

Kaza dün gece 00.20 sularında Potbaşı mevkiinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre 67 SA 591 plakalı hususi otomobil sürücüsü İ.Ç (32) Alaplı'dan Ereğli'ye gittiği sırada direksiyon hâkimiyetini kaybederek park halinde ki 67 UC 188 Dorse, 67 UC 139 çekici plakalı TIR'a arkadan çarptı. Hurdaya dönen otomobilde bulunan sürücü İ.Ç nin kız arkadaşı olduğu iddia edilen M.S (41) yaralandı. Yaralı kadın ambulans ile Ereğli Devlet Hastanesine kaldırıldı. Olay yerine gelen trafik ekipleri sürücü İ.Ç’ ye alkol testi yapmak istedi. Ancak İ.Ç 'Beni Hapse atmayın' diyerek alkolmetreyi üflemek istemedi. Daha sonra da alkollü olmadığını söylene İ.Ç, polisin ısrarı ile üflediği alkolmetre de 2.32 promil alkollü olduğu anlaşıldı.

Sürücü doktor raporu alınmak üzere Ereğli Devlet hastanesine götürüldü. Kazada hurdaya dönen otomobil çekici ile kaldırıldı.

Kazada alkollü araç kullanan sürücü İ.Ç ye yaklaşık 3 bin lira ceza kesildiği öğrenilirken, İ.Ç nin ehliyetinin alkollü araç kullanmadan dolayı 5 sene süreyle geri alındığı, ehliyetsiz ve alkollü araç kullanma suçundan da mahkemeye sevk edildiği öğrenildi.

Polis kazayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

Yorumlar