Belediye plajına her gün binlerce kişi akın ediyor...

8 Temmuz 2018 Pazar 14:22

Belediye plajına her gün binlerce kişi akın ediyor...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde ücretsiz olan belediye plajına her gün binlerce kişi akın ediyor.

Türkiye'nin dört bir yanından gelenler Karadeniz Ereğli Belediye plajını hem temiz hem de güvenli olduğu için tercih ettiğini söyledi. 
Karadeniz Ereğli Belediyesinin yaklaşık 1,5 kilometre uzunluğunda kumsalı bulunan plajı Ankara, Bolu, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve ilçelerinden gelen binlerce kişi tarafından her gün dolup taşıyor. 
Karadeniz Ereğli Belediyesi Plaj Sorumlusu Yıldıray Ağlar, plajın ücretsiz olduğunu, yiyeceklerinde piyasaya göre çok uygun olduğunu ifade etti. Ağlar, "Hayırlısıyla plajımızı 9 Haziran’da açtık. Son 4-5 gündür havalar da çok iyi gidiyor. Doluluk oranı fazlalaştı. Plajımız biliyorsunuz ücretsiz. Bir tek eşyalarımız çalınmasın diye kabinleri kiralıyoruz. Çocuk emzirme yerleri yaptırdık. Mescidimiz var bay-bayan. Engelliler için yeni yerler yapmaya çalıştık. Bitme aşamasında. Misafirlerimizin burada yeme içme sorunları yok. 10 tane cankurtaran, 4 tane gözlemci var, tedbirlerimiz alındı. Jet ski ve 2 tane sandalımız var. Arkadaşlar devamlı kontrol altında. Herhangi sakatlık olmasın, güzel bir şekilde sezonu bitirmek için arkadaşlar elinden geleni yapıyorlar. Bizim için önemli olan ailelerin çocuklarını yalnız bırakmamaları. Denizde her an göz önünden kaybolabiliyor. Sakatlık olmaması için uyarılar yapıyoruz. Ailelerde çocuklarda bize yardımcı olurlarsa, gördüklerini bildirirlerse zabıtamız olsun, yukarıda güvenliğimiz olsun, biz olalım, temizliğimiz olsun her türlü imkanı vermeye çalışıyoruz. Engelli tuvaletinin yeniden yenilenmesi, şurada az ileride soyunup giyinmeleri, engellilerin aşağıya inmeleri, denize karşı platform yapılacak. Bunlar bitme aşamasına giriyor. Batı Karadeniz’in en büyük plajlarından bir tanesi hatta tektir. 1,5 kilometreye yakın alanımız var. Dediğim gibi yalnız buranın halkı değil, buraya Ankara’dan, Bolu’dan, Düzce’den özellikle akşam gelip de buraya çadırlarda ya da pansiyonlarda cumartesi pazarlarını değerlendirip vatandaşlarımız çok. Hafta içinde 2 bin - 3 bin, hafta sonları 5 bin - 10 bini bulacak şekilde kalabalık oluyor. Tabii biz de bu kadar kişinin güvenliğini denizde olsun kara da olsun güvenliğini sağlamak amacıyla her şeyi yapıyoruz. Geçen sene bir can kaybımız olmadı. Bu şekilde devam edip olmaması da temennimiz. Güzel bir şekilde sezonu bitirmiş oluruz" diye konuştu. 
Havaların ısınması ile birlikte bölgede birçok plaj bulunmasına rağmen denizin ve çevresinin temiz olmasının yanı sıra güvenli olması sebebiyle Karadeniz Ereğli Belediyesi Plajı’nı tercih ettiklerini kaydeden vatandaşlar, aileleri ile birlikte rahat bir şekilde tatil yaptıklarını belirtti. 
Avusturya’dan tatil için memleketine gelen İlyas Öztürk, insanların boşu boşuna Antalya ve Bodrum gibi tatil merkezlerine gitmelerine gerek olmadığını vurgulayarak, Karadeniz Ereğli Belediyesi Plajı’nı herkesin görmesi gerektiğini söyledi. Öztürk şunları söyledi: 
"Ben yurt dışından, Avusturya’dan tatile geldim gurbetçi olarak. Ereğli’de Belediye Plajı’nda yüzmekteyiz şimdi. Hava güzel, deniz güzel, manzara güzel. Süper bir yer yani. Yurt dışında bulunan tüm arkadaşlara tavsiye ederim. Ereğli'yi gelsinler görsünler. Antalya, Bodrum gerekmez. Buralar daha ucuz, daha kaliteli." 

"Denizi çok temiz, kenarları da temiz, sıcaklığı da güzel, denizi güzel" 
Karadeniz Ereğli Belediyesi plajının çok temiz olduğunu belirten Zeynep Çimenoğlu isimli vatandaş ise burada istedikleri gibi dinlendiklerini ifade etti. Çimenoğlu, "Burasının girişinde giriş parası yoktur. Isındığın zaman şemsiyeye de ihtiyaç hissetmiyoruz. Ağaçların altına geçiyoruz, orada dinlendikten sonra tekrar denize giriyoruz. Denizi çok temiz, kenarları da temiz, sıcaklığı da güzel, denizi güzel" şeklinde konuştu. 
Karadeniz Ereğli Belediyesi Plajı’nda personelin kendilerine çok yardımcı olduğunu dile getiren Seda Çimenoğlu, burasının Batı Karadeniz’in en güzel plajı olduğunu kaydetti. Çimenoğlu, "Gerçekten denizi, güneşi, her şeyi gayet güzel, gayet iyi. Personeli, deniz personeli, belediyemizin tüm personelleri hepimize yarımcı oluyorlar. Hemen bir tehlike anında geliyorlar, zabıta arkadaşlarım, güvenlik arkadaşlarım. Burası Batı Karadeniz’in en güzel plajıdır. Suyu şifalıdır, temizdir, durudur" diye konuştu. 
Mukaddes Puday isimli vatandaş da insanların 10 bin lira harcayıp Antalya ya da Ege Bölgesi'ne gitmesinin kendisine mantıksız geldiğini söyledi. Puday şunları söyledi: 
"Belediye Plajı çok geniş. Eskilerde çok iyi değildi. Rastgele irili ufaklı, gençli gruplar geliyordu. Şimdi aileler geliyor. Düzgün, güvenli. Güvenlik kamerası da var zannediyorum. Burası gayet güvenli geliyor. Pidenin tanesi 11 lira, çarşı da 20 liraya yiyorsun. Rahat rahat tatil yapıyoruz. Hiç Antalya’ya, Ege’ye gitmeye gerek yok. 10 milyar verip oraya gideceğine, burada 3-4 aile 50 liraya gel. Çayını da iç, pideni de ye. 2,50 liraya otobüsüne de bin, akşam evinde yat, sabah sahile git. Buranın plajı dururken başka yere gitmek kafasızlıktır, mantıksızlıktır." 

"Türkiye'nin hiçbir yerinde bedava plaj, bedava hizmet yok" 
Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a teşekkür eden Yılmaz Yağız isimli vatandaş, plajın hem çok temiz hem de güvenli olduğunu ifade etti. Yağız, "Türkiye'nin hiçbir yerinde bedava plaj, bedava hizmet yok. Duşu, kabini, hizmetleri, her şeyi uygun fiyata satılıyor. Bugün herhangi bir Akdeniz sahillerine gittiğiniz zaman bir su 5 lira. Ama Ereğli Belediyesine burada çok ucuza su, çay, kahve ikramlarını sattığı için çok teşekkür ediyorum. Cankurtaranı, temizliği güzel. Sabahları buraya ben her gün geldiğim için mıntıka temizliğini güzel yapıyorlar. Hemşiresi var, sağlık ekibi, zabıtası iyi. Başkanımıza bu hizmetleri verdiği için buradan teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı. 
Vatandaşların hoparlörden yapılan anonslarla çocuklarını denizde ve plaj içerisinde yalnız bırakmamaları konusunda uyarıldığı plajda kadın ve erkek can kurtaranlar dürbünlerle sürekli olarak denizde yüzen vatandaşları gözetiyor.

Yorumlar
 • Timur
  9 Temmuz 2018 Pazartesi 12:34

  Haber de bunları da yazın plaj yolu çok tehlikeli araçlarını yolun sağ tarafına park edip faciaya davetiye çıkarıyorlar neden trafik Buna musade ediliyor park yapılmaz tabelesi olduğu halde kendini düşünmeyecek sin illaki faci mı olması lazım

 • Edipte
  8 Temmuz 2018 Pazar 23:53

  Yaz aylarında plaj İstikametinde ki yol tamamen facia olabilecek yoldur acaba denetleyenler nerede bu yol acaba ceza kocalarında yokmu yoksa faciamı olması gerekir yetkililer sizleri göreve ivedi olarak bu noktaları kontrol edilmesi gerekiyor

 • AFRİNE
  8 Temmuz 2018 Pazar 23:44

  Kendi eğlencesini düşünenler yolu sağ tarafını tamamen kapatıp araçlarıyla olabilecek facianın bir numaralı sebebidirler

Spor etkinlikleri başladı...

7 Temmuz 2018 Cumartesi 18:24

Spor etkinlikleri başladı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 6, 7, 8 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan spor etkinlikleri 250 sporcunun katıldığı bisiklet turu ile başladı. Etkinliklerin ilk günü dans gösterileri ve Grup Mars konseri ile sona erdi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 6-7-8 Temmuz tarihlerinde yapılacak Spor Organizasyonlarının startını 50 kilometrelik bisiklet etabıyla verirken, ilçede bisikletin ulaşım aracı olarak kullanılması için çalışmaların başlatıldığını belirtti. 41 ilden gelen 200 bisikletçi yaklaşık 50 kilometre pedal çevirdi. Etkinlikler kapsamında stüdyo 12 isimli grup ritim gösterisi yaparken, İstanbul School Of Samba -Samba Perküsyon şovu sundu. Samba şovu sonrasında Amfi Tiyatro’da toplanan bisiklet sporcuları Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a bisiklet heykeli hediye etti. Başkan Uysal’da sporcuları katılımlarından dolayı teşekkür etti. Ereğli’de bisiklet çalıştayı yapılabileceğini dile getiren Uysal “Gerçekten Karadeniz Ereğli ilçemize sporseverler, bisiklet severler tarafından böyle bir ödülü verdikleri içinde ben kendilerine teşekkür ediyorum. Biraz öncede arkadaşımız paylaştı ‘40 il’ dedi bizde Ereğli olarak katkıda bulunduk. Artık 41 olduk, 41 kere Maşallah. Şimdi 41 kere Maşallah dediğimize göre bundan sonra bu bisiklet sporunu yaymak, yaygınlaştırmak, kullanımını arttırmak, özelliklede ulaşımın bir parçası olarak görmek bizim artık misyonumuz olmalı. Bunu hatırlatmamız lazım. Bunun üzerin çalışmamız lazım. Sizlerin aktivitelere katılmadığınız aylarda Karadeniz Ereğli’mizde bizler sizleri misafir edelim, burada zaten arkadaşlarımıza misafir olursunuz, Belediye olarak demiyorum Ereğlililer misafir ederler. Bizlerde burada bu bisiklet sporunu panelini yaparız, tartışmalarını yaparız. Nasıl olmalı? Trafik ulaşım aracı olarak nasıl kullanabiliriz? Ülkemizdeki ilçelerde nasıl olmalı? Dünya örnekleriyle bir sunum bir çalıştay olarak yapabiliriz. Planımız var uygulayacak alanımız var” dedi 
Kdz. Ereğli Belediyesi Halk Oyunları gösterisinin ardından gecede son olarak ise Mars Grubu konser verdi. Konseri izleyen vatandaşlar Mars Grubu’nun şarkılarıyla büyük bir coşku yaşadı.

Yorumlar

Restorasyona alınan camiye iki aydır çivi dahi çakılmıyor...

6 Temmuz 2018 Cuma 17:09

Restorasyona alınan camiye iki aydır çivi dahi çakılmıyor...

Devrek'te tarihi statüsü bulunan caminin restorasyona alınmasından bu yana yaklaşık iki aydan bu yana hiçbir çalışma yapılmıyor.

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde bulunan ve mülkiyeti vakıflara ait olan Devrek Merkez Yeni Cami Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından onarıma alınması nedeniyle bir süreliğine ibadete kapatılmıştı. 1951 yılında camiye ek ilaveler yapılması ve ibadethanenin aslının kaybolması ile restorasyon alınan cami ilçe müftülüğünün 05 Ekim 2016 tarihli Vakıflar Bölge Müdürlüğüne yapılan başvuruda, Devrek Merkez Yeni Cami'ninde onarımı hakkında talepte bulunulmuş ve bunun üzerine Vakıflar Bölge Müdürlüğünden gelen uzmanlar cami içinde ve dışında yaptıkları incelemelerde binanın tamamının restoresi için karar alınmıştı. 
Tadilatta proje değişikliğine gidilen ancak uzun zamandan bu yana bir çivi dahi çakılmayan ve restorasyonu bilmeceye dönen cami için tepki gösteren vatandaşlar, "Çarşı merkezinde bulunan tek camimizin aylardan bu yana tadilatının bitmemesi hatta son iki aydan bu yana bir çivi dahi çakılmaması bizleri oldukça rahatsız etmektedir. Camimiz tadilata alındığı için ibadetlerimizi belediyenin otoparkında yerine getirmeye çalışıyoruz burası da çok sağlıklı bir yer değil lütfen ilgililer bir an evvel camiyi bitirerek ibadete açılmasına izin versinler” diye konuştular. 

Yorumlar
 • Serdar
  9 Temmuz 2018 Pazartesi 00:01

  VALLAHİ ayıp be yazıklar olsun ya ibadethane orası tez zamanda yapılması gerekiyor hayırdır ödenek mi çıkmadı buraya elin kilisesine dünyayı harcarlar kendi camimize geldimi yooook yabancılar duymasın vallahi gülerler

Devrek'te baston festivali...

6 Temmuz 2018 Cuma 16:52

Devrek'te baston festivali...

Devrek'te bu yıl baston festivali gerçekleştirilecek.

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde uzun zamandan bu yana çeşitli, nedenlerden dolayı hayata geçirilemeyen 29. Uluslararası Baston ve Kültür Festivali 19-20 ve 21 Temmuz 2018 tarihleri arasında hayata geçirilecek. 
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Mustafa Semerci, "Uzun zamandan bu yana çeşitli sebeplerden dolayı gerçekleştiremediğimiz Uluslararası Baston ve Kültür Festivalini Temmuz ayının 19 -20 -21 Temmuz 2018 tarihleri arasında hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Festivalimizde ilçemizin simgesi olan Devrek Bastonunu festivalimize iştirak edecek olan yerli ve yabancı misafirlerimize tanıtmak elimizdeki tüm imkanları kullanacağız ve ayrıca bir doğalgaz firması da sponsor olarak festivalimize sürpriz bir sanatçı ile katkı vereceklerdir. Festivalimiz şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

Yorumlar

Kdz. Ereğli Belediyesi Ağustos'ta tatil yapacak...

5 Temmuz 2018 Perşembe 22:27

Kdz. Ereğli Belediyesi Ağustos'ta tatil yapacak...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Meclisi’nin 2018 yılı Temmuz ayı ikinci birleşimi gerçekleştirildi.


Kdz. Ereğli Belediyesi 2018 yılı Temmuz ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumunda gündem maddelerinde yer alan resmi kurumlara ait ilçenin çeşitli mahallelerinde bulunan parsellere ilişkin imar tadilat talepleri ve şahıslara ait imar tadilat taleplerine ilişkin iki gündem maddesi İmar Komisyonuna havale edildi. Mecliste mülkiyeti belediyeye ait Kavaklık, Kepez, Kışla, Yenimahalle, Sarıkorkmaz ve Ömerli mahallelerinde bulunan yedi ayrı parselin satış veya takasına ilişkin gündem maddesi de imar komisyonuna havale edilirken, Süleymanlar Mahallesinde bulunan Cehennemağzı mağaralarının Karabük Kültür Varlıkları Koruma Kurulu kararı gereği 1. Derece SİT alanı olarak 1/5 bin nazım imar ve 1/ 1000 bin uygulama imar planına işlenmesine ilişkin komisyon raporu oy birliği ile geçti. 
Kdz. Ereğli Şehirlerarası Otobüs Terminali Yönetmeliğinin 23. Maddesinde değişiklik öngören teklif mecliste kabul edilirken, terminalin ortak kullanım alanlarının gelirlerinin tahsilatını gerçekleştiren Ereğli Belediyesinin aynı zamanda aydınlatma, güvenlik gibi ortak giderleri de üstlenmesi karara bağlandı. Meclisin Ağustos ayında tatil edilmesi kararlaştırılırken, bir sonraki meclis toplantısının Eylül ayında gerçekleşeceği ifade edildi. 

Yorumlar