Belediye personeli de çok sevindi...

13 Kasım 2018 Salı 17:53

Ereğli Haber

Belediye personeli de çok sevindi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde CHP’den istifa ederek AK Parti’ye geçen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a belediye çalışanları tam destek verdi.

Gülüç belediyesi çalışanları Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'ı makamında ziyaret ederek CHP’den istifa edip AK Parti’ye geçmesinden dolayı kutlu. Başkan Demirtaş’a her koşulda destek vereceklerini açıklayan belediye çalışanları “Hizmet için başkanımız nerede, biz oradayız. Geçmiş dönemde olduğu gibi önümüzdeki dönemde de başkanımızın yanında ve destekçisi olacağız” dedi.
Gülüç’te çalışanlarla birlikte hep bir aile olduklarını dile getiren Başkan Demirtaş ise kendilerine teşekkür etti. Başkan Demirtaş üzerlerindeki sorumluluğun arttığını ve Gülüç’e daha fazla hizmet etmek için bundan sonra daha da çok çalışacaklarını söyledi.

Yorumlar

Demirtaş yuvasına döndü…

12 Kasım 2018 Pazartesi 16:15

Ereğli Haber

Demirtaş yuvasına döndü…

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş CHP’den istifa ederek AK Parti’ye geçti.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ederek AK Parti’ye geçti. 2014 yerel seçimlerde CHP’den Gülüç Belediye Başkanlığına aday olup seçilen Demirtaş, yapılan görüşmelerin ardından AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığına giderek AK Parti’ye geçtiğini açıkladı.
Bundan sonra yoluna AK Parti ile devam edeceklerini söyleyen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Gülüç’e bundan sonra AK Parti ile daha fazla hizmet ge3tireceğini söyledi. Başkan Demirtaş konuşmasında, “Bu saatten sonra yolumuza AK Parti olarak devam edeceğiz. Gülüç’teki hizmetlerimizi, yatırımlarımızı daha da hızlandırmak adına devletimizin imkânlarından faydalanmak istiyoruz. İlçe Başkanımız, belde başkanımız ve değerli arkadaşlarımızla beraber daha hızlı hizmet yapmak adına AK Parti’nin desteğini alarak yolumuza devam edeceğiz. Daha öncede AK Parti’deydik, yine AK Partili olarak bu göreve devam etmek istiyoruz. Vekillerimizle, ilçe başkanımızla görüşüp böyle bir karara vardık. AK Parti camiasına ve bizlere hayırlı uğurlu olsun diyorum” ifadelerine yer verdi.
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a hayırlı uğurlu olmasını dileyen AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, parti teşkilatı olarak mutlu olduklarını vurguladı. Çakır, “Gülüç Belediye Başkanımıza öncelikle partimize katılımına şahsına, ailesine, Gülüç’ümüze, Ereğli’mize, Zonguldak’ımıza ve AK Parti’mize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Çalışkan başkanımız bizden önceki dönemde de zaten AK Parti’nin kadroları içerisinde görev almış değerli bir başkanımızdır. Bugün tekrar yuvamızda görmekten de son derece mutluyuz. El birliği ile belde başkanımızla, belediye başkanımızla el ele vererek büyük hizmetler yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Ben tekrar hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, bu katılımda milletvekillerimizin, genel merkezimizim, il başkanlığımızın oluruyla, el birliği ile yaptığımız bir teklif neticesinde bu karara varılmıştır” dedi.
Demirtaş’ı parti binasında kalabalık bir grup karşılarken, yapılan açıklamaların ardından Demirtaş ile Çakır bir süre sohbet etti. 

Yorumlar
 • vatandaş
  12 Kasım 2018 Pazartesi 17:56

  ben her zaman söylerim chp den bi şey olmaz gökhan başkan bunu görmüş ve en doğru kararı vermiş/ her şey gülüç için)

 • Hakan soytürk
  12 Kasım 2018 Pazartesi 17:34

  Gökhan Başkan nerede biz oradayız

 • Mustafa demir
  12 Kasım 2018 Pazartesi 16:44

  Darısı ALAPLININ başına.

Av. Ahmet Köse başvurusunu yaptı

12 Kasım 2018 Pazartesi 11:54

Ereğli Haber

Av. Ahmet Köse başvurusunu yaptı

AK Parti’de daha önce Zonguldak İl Genel Meclisi Üyeliği yapan Av. Ahmet Köse, Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Ereğli Haber- AK Partili Av. Ahmet Köse, AK parti Kdz Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusu evraklarını Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’a teslim etti. Parti binasına eşi Özlem Köse ile birlikte gelen Köse aday adaylığı başvuru sürecini evraklarını ilçe teşkilatına vererek tamamladığını belirterek “Destek sizden, hizmet benden” dedi.

Yorumlar

Çivici destek verdi... Atatürk’ün bilinmeyen fotoğrafları...

10 Kasım 2018 Cumartesi 20:17

Ereğli Haber

Çivici destek verdi... Atatürk’ün bilinmeyen fotoğrafları...

Kdz. Ereğli ilçesinde 10 Kasım Atatürk’ü anma günü dolayısıyla CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Çivici’nin katkıları ile ADD Kdz. Ereğli şubesi tarafından Atatürk’ün bilinmeyen fotoğrafları Alemdar Müze Gemisi’nde sergilendi. ADD Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yusuf Arslan, Çivici’ye serginin açılmasında verdiği katkılardan dolayı teşekkür etti.

Ereğli Haber- CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Aday Adayı Erol Çivici’nin katkılarıyla Kurtuluş Savaşı’nda büyük rol oynayan Gazi Alemdar Müze Gemisi’nde Atatürk’ün bilinmeyen fotoğrafları sergilendi.

Çok sayıda kişinin gezdiği sergide Atatürk’ün ilk kez gün yüzüne çıkan fotoğrafları görenleri duygulandırdı. Sergiyi gezenler açılan anı defterine Atatürk ve günün anısına duygu ve düşüncelerini yazdı.

Sergiye eşi Gönül Çivici ile birlikte katılan CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Çivici anı defterine “Sevgili Atam; Kurduğun Cumhuriyette çizdiğin doğrultudan hiç sapmadan ilelebet yürüyeceğimize söz veriyorum. Sizi özlemle yad ediyorum” diye yazdı.

Çivici’ye serginin açılmasında verdiği katkılardan dolayı teşekkür eden Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Yusuf Arslan, Atatürk’ün gün yüzüne ilk kez çıkarttıkları fotoğraflarını bu sergiden sonra köy ve ilçe merkezinde ki okullarda da sergileyeceklerini ifade etti. Arslan gazetecilere yaptığı açıklamada “Bugün 10 Kasım, Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. Yıldönümü. Ulu önderimizin aziz hatırası önünde saygı ve şükranla eğiliyoruz. Bir ulus düşünün; dört tarafı düşmanlarla çevrili, bir ulusu tekrar örgütleyerek özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi yaparak tekrar yeniden dirilten bir önder. Adaletin, hukukun, insan haklarının, özgürlüğün, bağımsızlığın bütün mutluluğunu bize tattıran ve onun evlatları olmakla övündüğümüz liderimizin aziz hatırası önünde Atatürk Düşünce Derneği Şube Başkanı olarak saygıyla eğiliyoruz. Bugün Karadeniz Ereğli’de çok değişik bir etkinlik yapmak istedik, bunun için gerçekten ciddi bir şekilde uğraş verdik. Ölümünün 80. Yıl dönümünde Atattürk’ün bilinmeyen fotoğraflarını Karadeniz Ereğli’nin Kurtuluş Savaşı’nda büyük rol oynamış Alemdar Gemisi’nde birleştirmek, bütünleştirmek istedik. Bu bağlamda bizlere maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Karadeniz Ereğli’nin yerli, yetiştirdiği değerli iş adamlarımızdan Sayın Erol Çivici’ye bu fotoğrafları bizlere, derneğimize armağan ettiği için çok teşekkür ediyoruz. Bu fotoğrafları projelendirdik; bundan sonra umuyorum ki Karadeniz Ereğli’nin birçok köyünde, ilköğretim okullarında ve şehirdeki ilköğretim okullarında zaman zaman bu fotoğraflarımızın sergilenmesini sağlayacağız. Fotoğraflarımızı şubemizde yetişmiş, değerli büyüklerimizin bize hem anlatmasını isteyeceğiz hem de bu fotoğrafları halkımızla paylaşarak daha etkili bir şekilde görsel anlamda Atatürk’ü aramızda hissederek yaşayacağımızı umuyorum. Katkılarından dolayı tekrar değerli iş adamımız Erol Bey’e sonsuz saygılarımızı ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bizi gerçekten böyle önemli bir tarihte, böyle güzel bir sergiyi Ereğli’de buluşturma imkanı verdirdiği içinde ayriyeten çok teşekkür ediyorum” dedi.


Atatürk’ün bilinmeyen fotoğraflarından oluşan sergi Pazartesi gününe kadar Alemdar Müze Gemisi’nde açık kalacak.

Yorumlar

CHP'li o isim söyledi... “Posbıyık rapor alsın”

9 Kasım 2018 Cuma 13:35

Ereğli Haber

CHP'li o isim söyledi... “Posbıyık rapor alsın”

CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Buket Müftüoğlu Değişim Radyo’da Şenol Azman’ın hazırlayıp sunduğu Kara Tren programında Eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın yaşını gündeme getirerek “Posbıyık rapor alsın seçim kampanyasını raporla sürdürsün” dedi.

Ereğli Haber- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Buket Müftüoğlu bu gün sabah Değişim Radyo’da yayınlanan ve Şenol Azman’ın hazırlayıp sunduğu ‘Kara Tren’ isimli programa katıldı.
Programda Halil Posbıyık’a hem parti içinden hem de halktan çok büyük tepkiler olduğunu ifade eden Müftüoğlu, seçimleri kazanacağına da inanmadığını söyledi.
Posbıyık’ın 1994 yılında Anavatan Partisi’nden aday olduğunda dönemin Belediye Başkanı Ruhi Cöbekoğlu hakkında 69 yaşında iken ’65 yaş üstündekiler akli dengesi yerindedir diye sağlık raporu alması gerekir’ diye kampanya yürüttüğünü söyleyen Müftüoğlu, kendisinin şu anda 74 yaşında olduğunu vurgulayarak ‘Buna ne diyeceğiz?’ diye sordu.
Müftüoğlu canlı yayında ““Posbıyık rapor alsın, seçim kampanyasını raporla sürdürsün” dedi.

Yorumlar