Belediye başkanı su faturasını ödemek için sıraya girdi

15 Kasım 2017 Çarşamba 17:18

Belediye başkanı su faturasını ödemek için sıraya girdi

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, su faturasını ödemek için sıraya girdi. Başkanı gören vatandaşlar ise şaşkınlığını gizleyemedi.

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz evine gelen su faturasını ödemek için belediyenin Su Tahsilat Servisi'ne giderek sıraya girdi. Başkanı fatura kuyruğunda gören vatandaşlar ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bir elinde su faturası diğer elinde fatura ücreti ile bir süre sırada bekleyen Yılmaz, sıra kendisine geldiğinde ise çevredekilerin şaşkınlığı içerisinde faturasını ödedi.
Belediyede hizmet veren bir görevli ise 36 yıldır ilk kez böyle bir durum ile karşılaştığını ifade etti. Vatandaşlar ise halka karışan Başkan Yılmaz'a talepleri ve sorunlarını yakından ilettiklerini belirttiler. Sırada bekleyen vatandaşlar "Hem sıra bekliyoruz hem de taleplerimizi iletiyoruz. Bu da bizi memnun ediyor. Bu davranışın herkese örnek olmasını istiyoruz" diye ifade ettiler.

Yorumlar

Terzioğlu, Dünya Diyabet gününü değerlendirdi

15 Kasım 2017 Çarşamba 17:11

 Terzioğlu, Dünya Diyabet gününü değerlendirdi

Zonguldak Diyabet Diyaliz ve Kronik Hastalar Derneği Başkanı Çetin Terzioğlu, 14 Kasım Dünya Diyabet günü etkinliklerini değerlendirdi.

Zonguldak’ın çeşitli yerlerinde şeker taraması ve bilgilendirme seminerleri ile katılımın yoğun olduğu bir gün geçirdiklerini ifade eden Zonguldak Diyabet Diyaliz ve Kronik Hastalar Derneği Başkanı Çetin Terzioğlu, vatandaşları diyabete karşı duyarlı olmaya davet etti. Diyabet hastalığının çağın hastalığı olduğunun altını çizen Terzioğlu, “Zonguldak diyabet ve kronik hastalar derneği olarak 2006 yılında bu yana sağlık hizmeti veren bir derneğiz. Bilindiği gibi 14 Kasım dünya diyabetliler günü etkinliklerimizi bu sene de dolu dolu kutladık. Bu etkinliklerimizi Kozlu Kaymakamlığımızda, Bülent Ecevit Üniversitesinde ve Zonguldak Belediye Nikah Salonunda şeker taraması ile başlayan programda bir panel ile noktaladık. Katılım oldukça yüksekti. Halkımıza diyabetin önemini anlatmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenledik. 6 aylık ara verdiğimiz eğitim seminerlerine 14 Kasım Diyabetliler gününde tekrar start verdik. Türkiye genelinde yüzde 12 civarında Zonguldak genelinde ise yüzde 10 civarında diyabetli var. Bu konuda halkımızın duyarlı olmasını istiyorum. Eğitim seminerlerimiz imkanlarımız doğrultusunda devam edilecek” şeklinde konuştu.

Yorumlar

“Antrenman sahası olmayan bir lig kulübü olabilir mi?”

15 Kasım 2017 Çarşamba 17:05

“Antrenman sahası olmayan bir lig kulübü olabilir mi?”

Seyirci ortalaması ile Süper Lig takımlarını geçen Zonguldak Kömürspor, antrenmanlarını TFF 2. Lig’de ev sahipliği yaptığı şehir stadında sürdürüyor. Futbolla yatıp futbolla kalkan madenci kentin takımı, kısıtlı imkanlara rağmen şampiyonluğu hedefliyor.

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Zonguldak Kömürspor, hafta sonu oynayacağı Gümüşhanespor maçı öncesi hazırlıklarını Karaelmas Kemal Köksal Stadı’nda sürdürdü. Tam kadro antrenmana çıkan futbolcular, elverişsiz zemine rağmen şampiyonluk hedefinden vazgeçmiyor. 19 puanla ligde 8. sıraya yükselen madenci kentinin efsane takımı, Gümüşhanespor maçından 3 puanla dönmek istiyor. 1974-1988 sezonunda Galatasaray, Fenerbahçe gibi takımların bulunduğu Süper Lig’de 14 yıl boyunca ’Efsane’ olarak nitelendirilen takım, iç sahada maçlarını oynadığı şehir stadında antrenman yapıyor.

“Antrenman sahası olmayan bir ikinci lig kulübü olabilir mi?”
Hafta sonu oynanacak olan maç öncesi gazetecilere açıklamada bulunan Kömürspor Teknik Direktörü Şenol Demir, “Şut falan çalıştıralım dedik. Ama zemin felaket. Çocukların yapacağı bir şey yok. Belki diyeceksiniz ‘Şenol hoca kime şikayet ediyorsun?’ Antrenman sahamız yok. Ne yapalım. Burada antrenman yapmak zorunda kalıyoruz. Dolayısıyla saha da bozuluyor. İmkanlarımız baktığınız zaman kısıtlı. Antrenman sahası olmayan bir ikinci lig kulübü olabilir mi? Türkiye’de başka bir örneği var mı yok mu bilmiyorum. Şehir stadında her gün antrenman yapmak ne kadar doğru. Ama yapacağımız da bir şey yok. Ben de mecburum. Sentetik saha da çocuklara antrenman yaptıramıyoruz. Adale, diz sakatlığı oluyor. Dolayısıyla burada yapmak zorunda kalıyoruz. Lütfen biraz duyarlı olalım. Şu takıma azıcık sahip çıksınlar. Bir tane antrenman sahası. Bu çok mu zor bir şey? Bir tane antrenman sahası kazandırmak çok mu zor bu takıma. Hem hedef koyacaksın, hem şampiyonluk bekleyeceksin. TFF 1. Lig kovalıyor diyeceksin ama antrenman sahamız yok. Tesisin yok. Nasıl olacak? Lütfen şehrin büyükleri belediye başkanımız, valimiz bunlara biraz kulak verin. Bir antrenman sahasına acil ihtiyacımız var” diyerek yetkililere seslendi.

“Niyetimiz ilk beşin içerisinde olabilmek”
Gümüşhanespor maçının zor bir müsabaka olacağına dikkat çeken Demir, Kömürspor’un iyi bir takım olduğuna vurgu yaptı. Hedefin lig sonu ilk beş içerisinde olmak olduğunun da altını çizen Teknik Direktör, sözlerini şöyle tamamladı:
“Zor bir müsabaka. Gümüşhane; ligin ekiplerinden. Şampiyonluğa hedef koyan, finalde kaybeden bir ekip. Zor bir müsabaka bizi bekliyor. Ama biz iyi bir takımız. Bu sene sezona belki kötü başladık ama toparladık. Şu andaki durumumuz da gayet iyi. Oradan inşallah iyi bir netice ile dönmeyi düşünüyoruz. Rakibin kim olduğu değil bizim neler yapacağımız önemli. Biz doğru futbol oynarsak iyim mücadele edersek oradan iyi bir netice ile ayrılmayı planlıyoruz. Belki dokuzuncuyuz. Puan farkı 5. Ama önemli olan lig bittiği zaman puan farkının ne olduğu değil ilk beşin içerisinde olmak. Hedefimiz, düşüncemiz niyetimiz ilk beşin içerisinde olabilmek. İnşallah o düşünce içerisinde sezon sonunda bakmak lazım. Şu anda lider de olmak ilk beşte de olmak değil ligin sonunda bakmak lazım. Hedefimiz bu sene yukarıyı kovalayabilmek. Şu anda gidişatımız fena değil. Sağlam, emin adımlarla gidelim. Beklenti birden bire yükseldiği zaman o beklentiyi yakalayamadığınızda da bütün emekler boşa gitmiş oluyor. Başarısız gibi addediliyor. O yüzden yavaş yavaş dengeli bir şekilde gidelim bakalım sezon sonunda nerede olacağız. O zaman konuşmak lazım.”
Öte yandan Karaelmas Kemal Köksal Stadı'ndaki kapalı tribün inşaatı da halen devam ediyor.

Yorumlar

14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi

15 Kasım 2017 Çarşamba 16:56

14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi

14 Kasım Dünya Diyabet günü etkinlikleri kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü, Bülent Ecevit Üniversitesi Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Zonguldak Diyabet Diyaliz ve Kronik Hastalıklar Derneği tarafından ortaklaşa 14 Kasım Dünya Diyabet günü nedeniyle Belediye Nikah salonunda düzenlenen etkinlik düzenlendi.

Programa katılanlar şeker ölçümü, tansiyon, boy ve kilo ölçümleri yaptırma fırsatı buldular.
Düzenlenen Etkinliğe İl Sağlık Müdürü Uz.Dr. Ertuğrul Güner, Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr Ömer Selim Alan, Diyabet Diyaliz ve Kronik Hastalıkları Derneği Başkanı Çetin Terzioğlu ve Yönetim Kurulunun yanı sıra bazı sivil toplum örgütü başkanları ve çok sayıda vatandaşlar katıldılar.
İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Ertuğrul Güner’in açılış konuşmasının ardından programa konuşmacı olarak katılan Bülent Ecevit Üniversitesinden Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu “Dıabetes Millitus “ hastalıkları hakkında, (BEÜ) Uzman Diyatisyen Funda Kasapoğlu, Diyabette Beslenme önerileri, (BEÜ) Uzman Fizyoterapist Burcu Özberk, Öğretim görevlisi Banu Ünver, Doç. Dr. Zuhal Kunduracılar tarafından Diyabette Fizyoterapi Rehabilitasyon Farkındalığı Egzersiz Uygulamaları ve Diyabetik Ayak konularında geniş kapsamlı olarak bilgilendirme sunumu yaptılar. Daha sonra İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Doktor, Diyetisyen ve hemşireler tarafından programa katılan vatandaşlara şeker ölçümü, tansiyon, boy, kilo ölçümleri yapılarak bedende kitle endeksi değerlendirmeleri yapıldı.

Yorumlar

Kdz. Ereğli halkı İyi Parti’ye destek verecek mi?

15 Kasım 2017 Çarşamba 16:51

Kdz. Ereğli halkı İyi Parti’ye destek verecek mi?

MHP’den ayrılan Meral Akşener ve arkadaşlarının kurduğu İyi Parti’nin kamuoyunda nasıl bir etki oluşturacağı merak edilirken muhabirlerimiz Ereğli’de vatandaşlara sordu.

Ereğli Haber- İz Medya muhabirleri Elif Altıner ile Saliha Doğan Ereğli’de vatandaşlara İyi Parti ve kurucusu Meral Akşener’i sordu. Türkiye kamuoyu İyi Parti’nin siyaset arenasında dengeleri değiştirip değiştirmeyeceğini merak ederken İz Medya olarak bu soruyu vatandaşlara sorduk.
İşte Ereğli’de vatandaşların İyi Parti ve Meral Akşener hakkındaki görüşleri;

 

Yorumlar
 • riza.turhan
  16 Kasım 2017 Perşembe 00:04

  cok.cesur

 • gülten
  15 Kasım 2017 Çarşamba 20:19

  Vatandaşın biri son sözü söylemiş.Kurulu düzeni bozmaya gerek yok..