Belediye Başkanı kalp krizi geçirdi...

16 Temmuz 2017 Pazar 16:50

Belediye Başkanı kalp krizi geçirdi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Belde Belediyesi Başkanı Bayram Başol geçirdiği kalp krizi sonrası özel bir hastaneye kaldırıldı. Başol, ilk müdahalesinin ardından ambulansla Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Eğitim ve Araştırması Hastanesi’ne sevk edildi.

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol bu gün öğlen saatlerinde evinde rahatsızlık geçirince yakınları tarafından ilçedeki özel bir hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan kontrollerinde kalp krizi geçirdiği anlaşılan Başol, tedavisi için yoğun bakıma alındı. Burada yapılan ilk tedavisinin ardından Başol, 112 ambulansı ile BEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Başol’u görmek için hastaneye gelen AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, başkanının sağlık durumunun şuanda iyi olduğunu söyledi. Çakır, gazetecilere yaptığı açıklamada “Ormanlı belediye başkanımız bu gün bir rahatsızlık geçirmesi sonucu özel hastaneye getiriliyor. Hastanede yapılan tetkiklerden sonra bir anjiyo yapılmasının daha uygun olacağı, durumunun netlik kazanacağı… Ama şunda kendisinde, bilinci açık. Çok şükür durumu iyi. İlk bakışta en fazla bir stente ihtiyaç duyacak gibi bir algı var. Ama netlik kazanması adına anjiyo yapılması için ya Zonguldak yada Adapazarı’nda yer aranıyor. 5-10 dakikaya belli olunca sevk edeceğiz. Tüm ailesine ve sevenlerine ‘geçmiş olsun’ diliyoruz. Durumu şuanda gayet iyi” dedi.

Belediye Başkanı Bayram Başol’un durumu öğrenip hastaneye gelen yakınları gözyaşı dökerken, kendilerini diğer yakınları teselli etmeye çalıştı. Başol’un sağlık durumunun araştırma hastanesinde yapılacak anjiyonun ardından netlik kazanacağı belirtildi.

Yorumlar

Binlerce kişi darbeye karşı yürüdü...

15 Temmuz 2017 Cumartesi 23:38

Ereğli Haber

Binlerce kişi darbeye karşı yürüdü...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde FETÖ/PDY terör örgütü tarafından 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişimin yıl dönümü nedeniyle düzenlenen Demokrasi ve Milli Birlik günü yürüyüşüne binlerce kişi katıldı.

Kdz. Ereğli ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü yürüyüşü bir yıl önce darbe girişimi sırasında FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensupları tarafından Şehit edilen Astsubay Ömer Halkisdemir’in adının verildiği bulvar üzerinde başladı. Ellerine Türk Bayrakları alan binlerce kişi tekbir sesleri ile Atatürk Anıtı önüne kadar yürüdü.
Atatürk Anıtı önünde düzenlenen program sayı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin kısa filmlerin izlendiği programda konuşan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal darbe girişiminin Cumhurbaşkanının sokağa çıkma çağrısına uyan milletin dik duruşu ile önlendiğini söyledi. Uysal konuşmasında darbecilerin milletin sala seslerini sadece kulaklarını ile dinlediğini zannedip yürekleri ile dinlediğini unuttukları için başarılı olamadığını ifade ederken, bu günden itibaren ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkması için çalışmaya and içilmesi gerektiğini dile getirdi.
Alanda toplanan 3 bin kişi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’dan canlı yayın ile yaptığı konuşmayı izleyerek, demokrasi nöbeti tutmaya başladı.

Yorumlar

Oğuzhan Sevinç 15 Temmuz şehitlerini rahmetle yad etti

15 Temmuz 2017 Cumartesi 11:32

Ereğli Haber

Oğuzhan Sevinç 15 Temmuz şehitlerini rahmetle yad etti

Sevinç Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Sevinç 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Oğuzhan Sevinç yayınladığı mesajında: “15 Temmuz’da hainlerin her türlü silahına karşın yalnızca imanıyla, inancıyla, yüreğiyle dikilen; Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması’nın darbe girişimine karşı durup bozguna uğratan, günlerce sokakları meydanları boş bırakmayarak istiklaline ve istikbaline sahip çıkma konusundaki kararlılığını ortaya koyan vatansever vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. O gece ‘Gün milli iradeye sahip çıkma günüdür’ diyerek meydanları darbecilere teslim etmeyen vakur milletimizi saygıyla selamlıyorum. Bu ihanet çetesi mensupları, bu vatan hainleri vasıtası ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni teslim alabileceklerini sanarak 15 Temmuz akşamı harekete geçen gafiller 24 saat içerisinde milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır. Bu asil millet tanklara, uçaklar, kurşunlara karşı vücudunu siper ederek tarih yazmıştır. Biz Türk Milleti olarak her daim bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, gazilerimize şifalar diliyorum” dedi.

Yorumlar

Gülüç 15 Temmuz şehitlerini unutmadı

14 Temmuz 2017 Cuma 20:26

Gülüç 15 Temmuz şehitlerini unutmadı

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın katılımı ile Gülüç Site Camisi’nde yaz Kur-an Kursu öğrencileri tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programına Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve Gülüç halkı katıldı. Kur-an Kursu öğrencileri etkinlik kapsamında Kuran-ı Kerim ve şiir okudular.
Çocukların böyle anlamlı bir günde manevi duygularını arttırdığını söyleyen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, geleceğin sağlam temellerle atıldığını vurguladı. Demirtaş, “Dini ve milli duygular kaybetmemiz gereken, kültürümüzü, özümüzü yaşatacak, geleceğe örnek olacak duygulardır. Bizler bu duyguları yaşatarak, vatanını seven, dinine, diline, bayrağına, vatanına, toprağına sahip çıkan bireyler yetiştirmek gayesindeyiz. Çocuklarımız bugün yaptığı program ile bizleri derinden etkileyerek, duygulandırdı. Bizler Türk milleti olarak, geçmişten günümüze her zorlukla başa çıktık, birliğimizin ve beraberliğimizin daim olması temennisinde bulunurken, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünü hatırlatmak istiyorum. “Egemenlik Kayıtsız, Şartsız Milletindir.” 15 Temmuz Demokrasi şehitlerimizi de unutmuyoruz tabi ki, bugün dualarımız, onlar ve tüm şehitlerimiz için” dedi.
Konuşmaların ardından anma günü yapılan dua ile sona erdi.
.

Etiketler:

Gülüç , Belediyesi , Gökhan Demirtaş ,

Yorumlar

15 Temmuz şehitleri için etli pilav ikramı

14 Temmuz 2017 Cuma 19:51

15 Temmuz şehitleri için etli pilav ikramı

Alaplı Kaymakamlığının “15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında, Alaplı Belediyesi Cuma namazı sonrası 1500 kişiye etli pilav ikramında bulundu.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Cuma namazı öncesi Alaplı Merkez Camii’nde şehitler için mevlid-i şerif okutuldu. Cuma namazı sonrasında ise Alaplı Belediyesi, yaklaşık 1500 kişiye etli pilav ikramında bulundu. Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu ve Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin de, ikramın vatandaşlara servis edilmesinde görevlilere yardımcı oldu.
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişiminin birinci yıl dönümünde, demokrasi dışı bu girişimi bir kez daha nefretle kınadığını ifade ederek, “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün de ifade ettiği gibi, ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.’ . Demokrasi ve Cumhuriyet vazgeçilemez unsurumuzdur. Bu vesileyle 15 Temmuz’da hayatını kaybeden şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, tüm gazilerimizi de minnetle anıyorum“ dedi.

Etiketler:

alaplı , belediye başkanı , nuri tekin , pilav günü ,

Yorumlar