Belediye Başkanı istifa etti

4 Aralık 2017 Pazartesi 16:05

Belediye Başkanı istifa etti

Zonguldak’ın Gökçebey İlçe Belediye Başkanı Vedat Öztürk, AK Parti’den ve görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, belediye binası önünde ilçe halkına hitap etti. Öztürk, 20 Mart 2014 günü yapılan yerel seçimlerde göreve seçildiğini aktararak, bazı şer odaklarının hizmetlerinin altını oymaya çalıştığını iddia etti.
Belediye meclis üyeleri ve belediye personeli ile de vedalaştığını aktaran Vedat Öztürk, “Caddelerde görüşeceğiz, yine buralardayız. Yurt dışına da kaçmıyorum. Yine buradayım. Bana kumpas kuranların hesabını tek tek soracağım” diye konuştu.

“Vaat ettiğimiz projelerin çoğunluğunu 44 ayda tamamladık”
44 ayda vaat edilen projelerin çoğunluğunu tamamladıklarını ifade eden Öztürk, “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar ilçemizde yapılamayanları yapmak ve bunları halkımızın hizmetine sunmak için seçim bildirgemizde vaat ettiğimiz projelerimizi 44 ay gibi kısa bir zaman zarfında çoğunluğunu tamamladık. Belli bir kısmının da çalışmaları devam etmektedir. Biz bu göreve gelirken makam, mevki ve koltuk sevdalısı olmadık. Halkımızın hizmet sevdalısı olduk. Bizler Gökçebey’in gelişmesi, nitelikli bir ilçe olması için gecemizi gündüzümüze katarak çalışırken, bazı şer odakları da boş durmamış hizmetimizin altını oymaya çalışmışlardır” diye konuştu.
Vedat Öztürk, konuşmasının sonrasında vatandaşlarla vedalaştı.

Etiketler:

vedat öztürk , belediye başkanı , istifa , ak parti ,

Yorumlar

Başkanların 'çöp konteynırı' atışması...

26 Kasım 2017 Pazar 14:40

Ereğli Haber

Başkanların 'çöp konteynırı' atışması...

Gümelililer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin kaynaşma gecesinde Ereğli ve Alaplı Belediye Başkanları’nın Gümeli’ye verilen çöp konteyneri ile ilgili atışması damga vurdu. Geceye katılan Eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ta Başkan Uysal’a göndermede bulundu.

Gümelililer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin kaynaşma gecesi Eski Bağlık Gazinosu’nda gerçekleştirildi. Gecede yapılan çekiliş ile maddi durumu yerinde olmayan hastalar ile öğrencilere yardım yapılması için gelir elde edildi.
Geceye Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, Ereğli Eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda Gümelili vatandaş katıldı.
Gecede konuşan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal her türlü ayrımcılığa karşı olduğunu belirterek alevi vatandaşların diğer insanlardan hiçbir farkı olmadığını ve herkesin eşit yurttaş olduğunu söyledi. Başkan Uysal konuşmasında yapılacak çekilişe maddi olarak en yüksek katkıyı sunacağını ifade ederken, ZONÇEP Başkanı olarak Gümeli Beldesi’ne 25 adet çöp konteynırı verdiğini dile getirdi.
Uysal’ın ardından söz alan Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam ise geceye katılımın yüksek olmasının kendisini son derece mutlu ettiğini, derneğin 1995 yılından bu yana maddi durumu yerinde olmayan öğrenciler ile hastalara yardımcı olduğunu vurguladı.
Ereğli, Alaplı ve Gümeli’de yaşayan alevi vatandaşların kendisinin canı olduğunu belirten Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin konuşmasında Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı eleştirdi. Tekin konuşmasında ZONÇEP’ten Gümeli’ye çöp konteynırı verilmesi gündeme geldiğinde Uysal’ın sayıyı fazla bularak karşı çıktığını, kendisinin ise 25’in az olduğunu 50 tane verilmesi gerektiğini savunduğunu ve dönemin Kozlu Belediye Başkanının desteği ile sayının 25 olarak belirlendiğini ifade etti. Başkan Tekin ayrıca CHP Alaplı ilçe Başkanının da alevi olduğunu ve 9 Aralık’ta yapılacak kongrede kendisini destekleyeceğini açıkladı.
Gecede son konuşmayı yapan Ereğli Eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık, orada seçilememiş ve Karadeniz bölgesinde ilk Cem Evi’ni yapan bir belediye başkanı olarak bulunduğunu söyledi. Posbıyık, Uysal’ın konuşması sırasında insan anatomisini bir hekim olarak anlatmasını alaya alarak “Hüseyin Uysal operasyonlardan, mide ameliyatından bahsetti. Ya kusura bakmayın doktor olmadığım için bunlardan bahsedemeyeceğim. Özür diliyorum. Ben burada Hopa’dan Trakya sahiline kadar sahil kesiminde ilk Cemevi’nin yapılmasında önder bir belediye başkanıyım. Ben doktor operasyonları ile değil yaptığım kültürel faaliyetlerle mutlu olurum” dedi.
Gümelililer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Songül Koçdemir, geceye katılan herkese teşekkür etti, faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.

Yorumlar

Yavuz Erkmen umduğunu bulamadı

15 Kasım 2017 Çarşamba 11:28

Ereğli Haber

Yavuz Erkmen umduğunu bulamadı

Zonguldak’ta Valilik yaptıktan sonra geçtiğimiz seçimlerde MHP’den 2. Sıra milletvekili adayı olan Yavuz Erkmen yeni kurulan İyi Parti’ye geçti. İyi Parti’nin Zonguldak’ta teşkilatlanması için çalışmalar yürüten Erkmen, görüşme yaptığı kişilerden umduğu desteği bulamadığı ifade ediliyor.

Ereğli Haber- Zonguldak’ta 2003-2008 yılları arasında Valilik yapan Yavuz Erkmen, Denizli valiliğinin ardından merkeze çekilince emekli oldu ve siyasete atıldı.
7 yıl aradan sonra 2015 genel seçimlerinde yeniden Zonguldak’a dönen ve MHP’den 2. Sıra milletvekili adayı olan Yavuz Erkmen aradan üç yıl geçtikten sonra MHP’den de istifa etti.
25 Ekim 2017 tarihinde MHP Zonguldak İl Başkanlığına istifa dilekçesini ileten Erkmen, şimdide İyi Parti’nin Zonguldak’ta ki teşkilatlanması için çalışmalar yürütmeye başladı.

Erkmen umduğunu bulamadı
Girdiği ilk seçimlerde Zeki Çakan Milletvekili seçilirken Erkmen ise seçilemedi. Aynı yıl yapılan ikinci seçimlerde ise hem Zeki Çakan hem de Yavuz Erkmen meclis dışında kaldı. Zonguldak genelinde karşılığı olduğunu düşünerek seçimlere giren Erkmen, umduğu ilgiyi bulamadı. MHP’de Zeki Çakan’ın gölgesinde kalan Erkmen şimdide şansını yeni kurulan İyi Parti’de denemeye karar verdi ve MHP’den ayrıldı. Ereğli Haber’in Erkmen’in görüşme yaptığı kişilerden aldığı bilgilere göre eski vali yine umduğunu bulamadı. İyi Parti’ye davet ettiği isimlerin bir çoğundan olumsuz yanıt alan Erkmen’in moralinin bozulduğu iddia ediliyor.

Zonguldak’ta yaşamıyor
Vali Yavuz Erkmen’e yönelik en fazla eleştiri ise Zonguldak’ta ikamet etmeyip Zonguldak’ı dizayn etmeye çalışmasına yönelik geliyor. Yıllardır diğer siyasi partilerin il dışından milletvekili adayı getirmesine tepki gösteren İyi Parti gönüllüleri “İyi Parti’de Zonguldak’ta yaşamayan, Zonguldak ile bağı bulunmayan kişileri bulup başımıza getirecekse diğer partilerden ne farkı var? Biz neden İyi Parti’ye geçelim?” sorularını yöneltmeye başladı. Vali Erkmen’in bu yönde gelen eleştirileri yumuşatmak için “Zonguldak’tan ev kiralayacağım” dediği ifade ediliyor. Yaşanan bu gelişmeler İyi Parti’ye geçmeyi düşünen bir çok kişiye geri adım attırıyor.
Yavuz Erkmen gibi bazı isimlerin teşkilatlanma çalışmasını yürüttüğü İyi Parti’de Zonguldak İl Başkanı’nın kim olacağı ise henüz belirlenemedi.

Yorumlar

Güneydoğu Gazisi’nden AK Parti ilçe başkanına sitem

14 Kasım 2017 Salı 15:59

Ereğli Haber

Güneydoğu Gazisi’nden AK Parti ilçe başkanına sitem

Güneydoğu Gazisi Şenol Akyol 6 aydır 20 defa arayıp telefonlarını açmayan AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’a ‘Seni Allah’a havale ediyorum” diyerek sitem etti. Çakır ise telefonları açamamasının nedeninin yaşadığı yoğunluk olabileceğini ifade etti.

Ereğli Haber- Armutlu Cuma Civar Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği önceki dönem başkanı, Gazi Şenol Akyol, kendisine ulaşamadığını iddia ettiği Ak Parti ilçe Başkanı Fatih Çakır'a sosyal medyadan mesaj gönderdi. Konu ile ilgili olarak gazetecilere açıklamada bulunan Akyol " Fatih Çakır'a telefonları açmak için her gün alkışlamak mı lazım ?" diyerek seslendi.

Armutlu Cuma civar köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği önceki dönem başkanı, Gazi Şenol Akyol, kendi hesabı olan Facebook sayfasından yayınladığı yazısında, AK Parti Kdz. Ereğli ilçe başkanı Fatih Çakır'ı 6 ay içinde 20 defa aradığını, ancak telefonlarını açmadığını iddia etmiş ve yazısında "AK Parti'nin bir üyesi olarak, ülkem için Güneydoğu'da Gazi olmuş vatanperver olarak seni Allah'a havale ediyorum" demişti.

Konu ile ilgili olarak gazetecilere açıklamada bulunan Armutlu Cuma Civar köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği önceki dönem başkanı, Gazi Şenol Akyol, Ak Parti ilçe Başkanı Fatih Çakır'ın kendileri verdiği hiç bir sözü tutmadığını, ya da verilen sözü tuttuysa yapılan hizmetlerin nerede olduğunu sorduklarını söyledi.

“Ereğli-Devrek yolunu kendisi yaptırmış gibi algı oluşturmaya çalışıyor”

Akyol açıklamasında "1998 yılın da Şırnak’ın Cudi dağında çatışma esnasında yaralandım, sağ kolumu kaybettim. Evli 3 çocuk babasıyım. Ayriyeten 16 köyü ilgilendiren Armutlu Cuma civar köyleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin 2 dönem başkanlığını yaptım. Görev yaptığım 2 dönem sürecinde AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır'ın verdiği sözlerin hiç birini yerine getirmediği için, kendilerini devamlı aradığım halde bir türlü telefonlarımı açmadı. Bize bu dönemlerde bazı sözler vermişti. Ereğli-Devrek yolu ile yaptığımız hiç bir programa ve toplantılara katılmamıştır. Karayolları Genel Müdürlüğüne giderken ilçe başkanını aradık zahmet edipte Ankara Genel Müdürlüğüne gelmedi. Ereğli Devrek yolu ile ilgili sürekli kendisinin yaptırdığına dair açıklama yapıp algı oluşturmaya çalışıyor. Bende buradan Ereğli-Devrek yolu ile ilgili kimlere ne söylemiş, nasıl bir çalışma olmuş gelsin bizlere anlatsın. Bölge Milletvekillerimizi bu konuda her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, ilgilerinden dolayı" dedi.

“Verdiği sözleri tuttu da biz mi görmedik?”

Ak Parti ilçe başkanı Fatih Çakır'ın kendilerine sağlık ocağı ve tam teşekküllü futbol sahası için söz verdiğini ve buz sözlerin yerine getirilmediğini ifade eden Akyol "Kendileri bize 3 Mart 2016 tarihinde, Armutlucuma bölgesinde oradaki milletimize sağlık ocağı ile ilgili söz verdi. Aradan 1 buçuk yıl geçmesine rağmen biz sağlık ocağını göremedik, nereyi yaptı, nereyi buldu bizi bilgilendirip adres verirse çok sevinirim. 16 köyü ilgilendiren bağlı olan köylere tam teşekküllü futbol sahası yaptıracaktı ama biz o futbol sahasını her ne hikmetse göremedik, bize adres verirse ki eğer biz bulmaya çalışırız. Ereğli Devrek yolu ile ilgili firma Bayburt Grup bizim bildiğimiz kadarı ile ödenek yapılmadığı için makineleri kaldırıp yol çalışmasını yarıda bırakmıştır" dedi.

Telefonu açması için her gün alkışlamak mı lazım?”
Şenol Akyol 'Ak Parti ilçe başkanının telefonlarını açması için alkışlamak mı lazım' diyerek sürdürdüğü konuşmasında "Fatih Çakırı telefonları açmak için her gün alkışlamak mı lazım ? Bu konuları ile ilgili dernek yönetimimizle beraber arayıp bilgi almak istedik maalesef tenezzül edip telefonlarımızı açmadı. Kendilerine mektup veya duman ile mi haber yollayacağız. Çıkıp Ereğli halkına bir açıklama yapmasını bekliyorum" dedi.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Armutlu Cuma civar köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Dursun Özcan ise konuşmasında kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmesi için herkesi göreve davet ettiklerini söyledi. Özcan konuşmasında "Armutlu Cuma civar köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği olarak söz konusu soruların bir anca önce çözüme kavuşmasını istiyoruz. Başta Adalet ve Kalkınma Partisi'nin İlçe başkanı Fatih Çakır'ı ve Bölge Milletvekillerimizi göreve davet ediyorum. Sevgi ve Saygıyla sizleri selamlıyorum" dedi.

“Vatandaş ne diyorsa haklıdır”
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ise telefonları açmamasının kasıtlı olmadığını, yaşadığı yoğunluktan kaynaklanmış olabileceğini söyledi. Çakır “Gazimiz bizim canımız, ciğerimiz. Aradığında toplantıdaymışızdır yada bir görüşmedeymişizdir. Bazen bir görüşmeden çıktığımız 19-20 cevapsız çağrı oluyor. Büyük oranda dönmeye çalışıyoruz. Ama vatandaşımız ne diyorsa haklıdır. Telefonları açmama yada geri dönüş yapmama noktasında bir kasıt yoktur” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Kibar sordu: “Hani belge açıklayacaktın?”

10 Kasım 2017 Cuma 12:49

Ereğli Haber

Kibar sordu: “Hani belge açıklayacaktın?”

MHP’li Gülüç Belediyesi Meclis Üyesi Cemil Kibar, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz’ın hakkında ortaya attığı iddialarla ilgili belgeler açıklayacağını söylediğini ancak aradan 1 ay geçmesine rağmen hiçbir belge sunamadığını ifade etti.

Ereğli Haber- Milliyetçi Hareket Partisi Gülüç Belediyesi Meclis Üyesi Cemil Kibar, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz’ı bir kez daha hakkına ortaya attığı iddiaları ispatlamaya davet etti.
AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz yerel bir gazete geçtiğimiz ay verdiği bir demecinde MHP’li Gülüç Belediyesi Meclis Üyesi Cemil Kibar’a Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş tarafından Atalay siteleri bölgesinde bir büfe verildiğini ve Demirtaş’ın Kibar tarafından çekilen banka kredisine kefil olduğunu iddia etmişti. Kibar ise bu iddialarla ilgili olarak Kendisinin yada yakın akrabalarının kredi çekmediğini, yine Atalay siteleri bölgesindeki büfenin kendisi yada yakın akrabaları ile bir ilgisinin bulunmadığını belirterek şahsına karşı iftira atıldığını söylemişti. Kibar yaklaşık bir ay önce yaptığı açıklamada ayrıca Yılmaz’ı hakkında ortaya attığı iddiaları ispat etmeye davet etmiş, aksi halde kendisini müfteri ilan edeceğini söylemişti.
AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz’ın aradan 1 ay geçmesine rağmen kendisi hakkında ortaya attığı iddialarla ilgili olarak bir tane bile belge açıklayamadığını belirten Kibar “Yalan ve iftiranın belgesi olur mu?” dedi.
Kibar Yılmaz’ı bir kez daha elinde var olduğunu söylediği belgeleri açıklamaya davet ederek, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’a da tavsiyelerde bulundu. Kibar’ın açıklaması şu şekilde “AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz bundan 1 ay kadar önce yerel bir gazeteye verdiği demeçte şahsıma yönelik bazı ithamlarda bulunmuş, elinde belgeler olduğunu ve ileriki günlerde bunları kamuoyu ile paylaşacağını belirtmişti. İsmail Yılmaz ‘Gülüç Belediye Başkanı Sayın Gökhan Demirtaş’ın bana kredi çektiğini, kefil olduğunu ve Atalay civarında bir büfeyi bana peşkeş çektiğini ileri sürmüştü. Bunları belgeleri ile birlikte ‘İleriki günlerde’ kamuoyuna açıklayacağını iddia eden İsmail Yılmaz aradan bir ay geçmesine rağmen bir tane bile belge gösteremedi. Yalan ve iftiranın belgesi olur mu? İsmail Yılmaz herhâlde beni de kendisi gibi zannetti.
Ben haramzade, yalan, dolan, iftiracı, arsız, hırsız ve ahlaksız değilim. Partili partisiz tüm siyasiler ve halkımız beni çok iyi tanırlar. Saygıda kusur etmezler.
AK Parti İlçe Başkanı Sayın Fatih Çakır’a bir abisi olarak sesleniyorum; Kdz. Ereğli’de iktidar partisini temsil ediyorsun. Yanında İsmail Yılmaz gibi insanları temizleyemediğin müddetçe başarılı olman mümkün değil. Bir yere aday olursun ama kazanma şansın olmaz. Babanla 20 sene önce Ereğli teşkilatında birlikte çalıştık. Babanın yanında böyle insanlar barınamazdı. 30 sene öncede amcan Necati Yarbay abimin ilçe başkanlığında yönetim kurulu üyesi olarak çalıştım. Yönetimine bir tane bile yalan, yanlış konuşan kimse almadı. Amcanız ciddi, mert, cesur, saygıdeğer, onurlu bir abimizdi. Baban da, amcan da adam gibi adamlardı. Baban ve amcan yanlış siyasete ayak uyduramadıklarında aktif siyaseti bıraktılar. Benim siyaset anlayışım da, partilere göre değil, insanların dürüstlüğüne, saygı değer oluşuna, efendiliğine, sözünün eri olan kadirşinas insanlara değer verirler. Saygı duyar yanında olurum.
İsmail Yılmaz’ın iddia ettiği gibi Gülüç Belediye Başkanımız Gökhan Demirtaş’ın ne bir arsa nede petrol istasyonundan rant elde etmesi söz konusu olamaz. Bu tür konularla uzaktan yakından ilgisi yoktur. Bu iddialar yalan ve iftiradan öteye geçemez. Ortada bir yanlış olsa benim karşı geleceğimi Gülüç halkı iyi bilir. Hatta ortada bir yanlış olsa AK Partili Gülüç Belediyesi meclis üyeleri karşı çıkar.
Buradan bir kez daha söylüyorum; Sayın İsmail Yılmaz şahsım Cemil Kibar ve Gülüç Belediye Başkanımız Gökhan Demirtaş hakkında ki iddialarını ispata davet ediyorum. İspat edemediği takdirde kendisini yalancı ve müfteri ilan ediyorum.
Sayın İsmail Yılmaz’ın iddialarını ispat edemediğinde Gülüç halkının yüzüne nasıl bakacağını da merak ediyorum.
Ben beldemi seviyorum, halkımı seviyorum.
Gülüç Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Demirtaş beyefendi adam gibi adamdır. Cemil Kibar ve dostları da sonuna kadar Gökhan Demirtaş başkanımızın yanındadır.”

Yorumlar