Bel ağrısının sebepleri ve tedavi yöntemlerini anlattı!

26 Şubat 2020 Çarşamba 09:49

Bel ağrısının sebepleri ve tedavi yöntemlerini anlattı!

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selda Sarıkaya, bel ağrısının sebepleri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirme seminerinde konuştu.

 Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen seminerde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selda Sarıkaya tarafından bel ağrısı sebepleri ve tedavi yöntemleri konuşuldu. Sarıkaya, ağır yük taşıyanların yanı sıra ofis çalışanları, masa başı çalışanlar, obez olanların bel ağrısı yakalanma riskinde yüksek olan kişiler olduğuna dikkat çekti. Sarıkaya, sigaranın da bir çok hastalıkta olduğu gibi bel ağrısında önemli bir rol oynadığına dikkat çekti. Sarıkaya, kadınlarda bel fıtığına yakalanma riskinin yüzde 60 erkeklerde ise yüzde 40 olduğunu ifade etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , beü , bel ağrısı tedavileri , seminer , toplantı

Yorumlar

Aşçılık programı öğrencilerinden gümüş madalya...

25 Şubat 2020 Salı 18:23

Aşçılık programı öğrencilerinden gümüş madalya...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencileri, Antalya Gastronomi ve Eğitimciler Birliği Derneği (AGEP) tarafından düzenlenen uluslararası yemek yarışmasında ikinci olarak gümüş madalya almaya hak kazandı.

 Katıldığı birçok yarışma ve organizasyonda elde ettikleri başarılarla adından söz ettiren BEÜ Aşçılık Programı öğrencileri, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) himayesinde AGEP tarafından düzenlenen “Gelenekten Geleceğe Yemek Yarışmaları” Kapalı Kutu (Black Box) temalı yarışmada 24 üniversite arasında ikinci oldu. 
Devrek Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın katkılarıyla yarışmada yer alan Devrek Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencilerinden Aleyna Özer, Muhammed Yasin İnce ve Ergün Yazıcı’dan oluşan ekip Siyez Bulgurlu Antrikot, Avokado Soslu Sebze Buketi ve Şıllık Tatlısı hazırladı. Gerçekleştirilen bu uluslararası organizasyonda yaptıkları sunumla “En İyi Üniversite” kategorisinde gümüş madalyaya layık görüldü. 
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Devrek MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ferdi Kesikoğlu, katkılarından dolayı Devrek ESO Başkanı İsmet Akdemir’e teşekkür etti ve öğrencileri göstermiş oldukları üstün başarılarından dolayı tebrik etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , gümüş , madalya , aşçılık , yemek , yarışma , orginizasyon

Yorumlar

Çaycuma Müftülüğünün aylık toplantısı gerçekleşti...

25 Şubat 2020 Salı 18:16

Çaycuma Müftülüğünün aylık toplantısı gerçekleşti...

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde İlçe Müftülüğünün Şubat ayı toplantısı bugün Şehit Ömer Halisdemir Kur’an Kursu Toplantı Salonu’nda yapıldı.

 Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantı Şef Hayrettin Çakır ve Şube Müdürü Erdal Oruçoğlu’nun gündeme dair konuları personele duyurması ile devam etti. Toplantıda 250 Bin Şehidimize 250 Bin Hatmi Şerif, Ortaokullar Arası Resim ve Kompozisyon Yarışması, 2020 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası Yarışmaları gibi konular değerlendirildi. 
Şubat ayı İlmihal konusu olan, “Haramlar ve Helaller” konusunda Seka-Site Camii İmam-Hatibi Ferat Akyüz tarafından kısa bir sunum yapıldı. Daha sonra Türk Diyanet-Vakıf Sen Genel Başkanı Nuri Ünal tarafından sendikal faaliyetler konusunda personel bilgilendirildi. 
İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş' de toplantıda göreve bağlılık, görevde verimlilik konusunda personelin gereken hassasiyeti göstermesini istedi. Emekliye ayrılan personelimiz Mustafa Erkeç’e İlçe Müftümüz Ayhan Ermiş tarafından plaket takdimi ile toplantı sona erdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , resim , kompozisyon , personel

Yorumlar

Ticaret ve Sanayi Odasından eğitim programı

25 Şubat 2020 Salı 16:59

Ticaret ve Sanayi Odasından eğitim programı

Devrek Ticaret ve Sanayi Odası tarafından işverenlere yönelik eğitim programı düzenlendi.

 Zonguldak’ın Devrek ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) tarafından işverenlere yönelik “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” ile ilgili eğitim programı düzenlendi. 
TSO toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitim programında Bülent Ecevit Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hukukçu Sibel Terzi tarafından davetliler kişisel veri, özel nitelikli veri, veri sorumlusu, veri işleyen ilgili kişi, kişisel verilerin korunması kanunu ve yönetmelikler. Kişisel verilerin işlenmesinde temel ilkeler. Kişisel verileri koruma kurulu ve kurumu, cezalar ve yaptırımlar. Kişisel verilerin işlenmesinde süreçler. Başvuru ve şikayet, aydınlatma yükümlülüğü ve açık rıza, kişisel verilerin üçüncü kişilere aktarılması, kişisel verilerin silinmesi ve yok edilmesi, kişisel veri envanterinin tutulması ile Verbis’e kayıtlar hakkında bilgiler verildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , eğitim , program , davetli , ticaret , sanayi

Yorumlar

Çalışanlar için toplu sözleşme imzalandı...

25 Şubat 2020 Salı 16:29

Çalışanlar için toplu sözleşme imzalandı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Belediyesi’nde çalışan 12 işçi için Hizmet İş Sendikası ile yapılan toplu sözleşme imzalandı.

 Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol belediyenin çeşitli birimlerinde çalışan 12 işçiyi kapsayan toplu sözleşme görüşmelerinde Hizmet İş Sendikası ile anlaşmaya vardıklarını söyledi. Belediyede çalışan işçilerin aldıkları ücretler ve sosyal haklarının kendileri için büyük önem taşıdığını belirten Başol “Biz Ormanlı’ya hizmet ederken tek başımıza yapmıyoruz. Belediyede çalışan işçi kardeşlerimiz, memurlarımız, meclis üyelerimiz, muhtarlarımız ve halkımızla beraber hizmet ediyoruz. Dolayısı ile çalışanlarımızın ve ailelerinin mutluluğu bizim için çok önemli. Bu gün Hizmet İş Sendikası Zonguldak İl Başkanı Güven Kaya ve yönetim kurulu üyeleri ve belediyedeki temsilcilerimizle devam eden toplu sözleşme görüşmelerini anlaşmayla sonuçlandırdık. Toplu sözleşmenin başta çalışanlarımız ve aileleri olmak üzere tüm Ormanlı’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Rabbim işçilerimize elde ettikleri kazançlarını aileleri ile birlikte güzel güzel yemek nasip etsin” dedi. 
Hizmet İş Sendikası Zonguldak İl Başkanı Güven Kaya’da toplu sözleşmenin anlaşmayla sonuçlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, çalışanların haklarını en iyi şekilde savunup onların daha refah bir hayat yaşamalarını temin etmek için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. 
Toplu sözleşme anlaşmasında 12 işçiye sosyal haklar ve ücretlerde toplamda yaklaşık yüzde 12 oranında zam verildiği belirtildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , sendika , sözleşme , Bayram Başol , Güven Kaya

Yorumlar