Bektaş’tan YEDAM’a ziyaret

4 Ekim 2019 Cuma 11:39

Bektaş’tan YEDAM’a ziyaret

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Yeşilay Danışmanlık Merkezi’ni (YEDAM) ziyaret etti.

 Vali Erdoğan Bektaş, alkol ve madde bağımlılarına ücretsiz psiko-sosyal destek veren ve Zonguldak’ta yeni açılan Yeşilay Danışmanlık Merkezi’ni (YEDAM) ziyaret etti. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Zonguldak Başkanı Dr. Fatih Akça ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti Direktörü Ebru Ulukapı’nın hazır bulunduğu ziyarette bağımlılıkla mücadele konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. 
Vali Erdoğan Bektaş, Yeşilay Cemiyetinin yaptığı bu anlamlı hizmetlerinden ötürü teşekkür ederek faaliyetlerinde başarılar diledi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak ,

Yorumlar

Alaplı Devlet Hastanesi binası ihaleye çıkıyor

4 Ekim 2019 Cuma 11:34

Alaplı Devlet Hastanesi binası ihaleye çıkıyor

AK Parti Alaplı Belediye Başkan Adayı Celil Uzun, 31 Mart seçimi öncesi kamuoyu ile paylaştıkları projelere bir bir start verdiklerini ve Zonguldak Alaplı ilçesindeki devlet hastanesi binasının Ekim ayında ihaleye çıkacağını söyledi.

 18 bin 292 metrekare kapalı alan şekilde kurulacak olan hastanenin ilçede önemli bir eksikliği gidereceğini belirten Celil Uzun, Alaplı Devlet Hastanesi'nin 50 yataklı modern bir hastane olarak Koçak Proje ile sözleşme imzalandığı ve önümüzdeki günlerde yapım ihalesine çıkacağını belirtti. Uzun, "Günün koşulları ve ihtiyaçları dikkate alınarak hastane binasının yatak kapasitesinin 75'e çıkarılması da zaman içinde mümkün olabilecek. Ekim ayı tarihinde yapılacak ihalede, Yeni Alaplı Devlet Hastanesinin tamamlanmasıyla günde bin hemşehrimiz sağlık hizmetlerinden faydalanabilecek. Hastanenin projelendirme safhasının tamamlandığında hastanenin kurulacağı alandaki hafriyat çalışmalarını başlanacak . Ekim’de yapılacak olan ihaleyi kazanacak firma, sözleşmenin imzalanmasının ardından 400 günlük süre içinde hastaneyi teslim edecek" dedi. 
Celil Uzun, ayrıca Alaplı Meslek Yüksekokulunda geçtiğimiz yıllar içinde kapanan beş programın yeniden açılmasıyla birlikte Hedeflerinin 2 bin 500 öğrenci sayısına ulaşmak olduğuna işaret etti. Uzun sözlerini şu şekilde sürdürdü: 
"Alaplı Meslek Yüksekokulunun geçmiş yıllarda olduğu gibi yeniden 2 bin 500 öğrencinin eğitim ve öğretim yapabilmesine imkan sağlamaya çalışmalarımız var. Yine asansör sektöründeki yetişmiş eleman bulma sıkıntısının çözülmesi adına 2017 yılında Türkiye'de ilk defa okulumuzda açılan Asansör Teknolojileri Bölümü, Organik Tarım ve İş sağlığı ve Güvenliği bölümlerine Okula öğretim elemanı girişimlerimiz oldu.bunlar sağlandığında Alaplı Ekonomisine katma değer katacağını düşünüyorum. Bu bağlamda Hemşehrilerimize verdiğimiz sözlerini tutuyoruz .Alaplı Devlet Hastane projelerimizle başladık. İnşallah adım adım çalışacak ve hedeflerimize hep birlikte ulaşacağız. Hastanemizin yatırım programına alınmasını sağlayan başta Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca Bey, olmak üzere ve bize bu konuda büyük destek veren ZonguldakMilletvekillerine, Teşkilatıma çok teşekkür ederiz." 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , hastane

Yorumlar

Günlük Burç Yorumları 4 Ekim 2019

4 Ekim 2019 Cuma 11:15

askmoyra

Günlük Burç Yorumları 4 Ekim 2019

Günlük burç yorumları ile burcunuzda neler oluyor, hayatınız hakkında size ne gibi ipuçları veriyor öğrenebilirsiniz.

Gün boyunca biraz dağınık ama hevesli olabiliriz. Başladığımız işlerle ilgili gelişme kaydedebilir, çevremizdekilerden destek alabilir, bilgi edinebiliriz. Ancak yeni bir işe kalkışmak açısından uygun bir zamanda değiliz. Önümüzdeki günlerde istediğimizi yapmak için mücadele etmek yerine taviz vermeyi, cesaret göstermek yerine vazgeçmeyi tercih edebilir, ilişkileri doğru yönetemeyebiliriz.

KOÇ; güne hevesli başlayıp, hayata iyimser gözlerle bakabilirsin. Elindeki işleri günün ilk yarısında toparlaman daha kolay olabilir. Akşam saatlerinde fikir ayrılıkları çabuk sinirlenmene neden olabilir. Mars’ın karşıt burcuna geçmesiyle de ilişki ve iş birliklerinde çekişme ve mücadele söz konusu olabilir, koşulları adil şekilde değerlendirmek gerekebilir.

BOĞA; bugün çalışma ortamındaki ilişkilerden destek alsan da yaptığın kontrolsüz alışverişlerde zarara uğrayabilirsin. Akşam saatlerinde küçük kazalarla karşılaşman mümkün.  Önümüzdeki günlerde rutinlerin ve iş ve sorumluluğun artarken, kimi zaman orta yolu bulmakta zorlanabilir, mücadeleci olabilirsin. Sağlığına da dikkat etmen gereken bir süreçtesin.

İKİZLER; kendine ve sevdiğine daha fazla vakit ayırabilir, gün içinde sosyal ve duygusal ilişkilerde aktif olabilirsin. Burç değiştiren Mars önümüzdeki günlerde aşk hayatına hareket getirebilecek tartışmalı ortamlara zemin hazırlayabilir. Sevdiğinle aranda yaşanabilecek gerginliği konuşarak ve empati kurarak çözmeye çalışabilirsin.

YENGEÇ; sevdiğin kişiyle paylaşmayı düşünmediğin bir konuyu ağzından kaçırabilirsin. Yapmaktan keyif aldığın bir şeye daha fazla vakit ayırabilirsin. Önümüzdeki süreçte ailevi konular gündeme gelebilir ve aile bireyleriyle aranda sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Dengede kalmak, olaylara sağduyulu yaklaşmak gerekebilir.

ASLAN; bugün yakın ilişkide olduğun kişilerle, eve ve aileye dair konulardan dolayı çatışmalar yaşayabilirsin. Fakat bir yandan da romantik ilişkilerde hızlı ve beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Önümüzdeki süreçte yakınlarınla arandaki dengeleri korumakta zorlanabilir, bazı konularda arabuluculuk yapmak zorunda kalabilirsin.

BAŞAK; yakın çevren ve kardeşlerinle ilgili bir durum sabah saatlerinde seni sorumluluk almaya yöneltebilir. İpleri ele alarak gidişatı yönetmen gerekebilir. Burç değiştiren Mars kazanç elde etmek için çok çalışman gereken hareketli bir dönemi işaret ediyor. Ortaklarınla aranda parasal konularda pürüzler yaşayabilirsin.

TERAZİ; gün itibariyle burcuna geçen Mars, seni hareketli ve enerjik kılacağı gibi her an tartışmaya hazır bir ruh haline girmene de neden olabilir. Bu ara ufak kazalara da açıksın.  İş birlikleri ve ilişkiler adına da pek çok şeyin değişebileceği bir sürece girmektesin. Akşam saatlerinde yaşayabileceğin çatışma ve tartışmaları uzatmamaya bakmalısın.

AKREP; bugün ise gizli ilişkiler, anlaşmalar ve kulislerden fayda sağlayabilirsin ancak harcamalarında dikkatli olmalı, savurganlık yapmamalısın. Bu dönem kendini revize etmek için zaman bulurken, kişisel eğitimlerle de donanabilirsin. Sağlığına da dikkat etmeli, haksızlığa uğradığını düşündüğün konularda hemen sinirlenmek yerine olanları mantık süzgecinden geçirmelisin.

YAY; gruplar ve dernekler içinde maddi ve manevi kazançlar sağlayabileceğin ilişkiler geliştirebilirsin ama harcamaların da artış gösterebilir. Mars’ın konumu, arkadaş çevren ve içinde bulunduğun gruplarla ilişkilerine hareket getirebileceği gibi tartışmalı ortamlara çekilmene de yol açabilir. Aynı zamanda sen de söz ve eylemlerine dikkat etmelisin.

OĞLAK; güne önce durum tespiti yaparak başlamalı sonra harekete geçmelisin. Sosyal ortamlardan sana fayda sağlayacak insanlarla diyalog içinde olabilirsin. İlerleyen saatlerde her şeyi kontrol etme çaban başını ağrıtabilir. İlişkilerinde ve iş birliklerinde yoğun tartışmaların yaşanacağı bir sürece girebilirsin.

KOVA; sabahtan alacağın haber seni heveslendirebilir. Girişimler ve başlangıçlar için uygun bir zamanda olmasan da geçmişten beri süre gelen konuların çözümüne yaklaşmış olabilirsin. Hayata bakışını değiştirecek durumlar da yaşayabilirsin. Hukuki süreçlerin hareket kazanabilir. Ancak bazı pürüzlerle uğraşmak zorunda kalabilirsin.

BALIK; bugünlerde yaşadığın sorunlar, finansal işlerinde karışıklıkların ve ufak çaplı krizlerin yaşanmasına neden olabilir. Ortak olduğun gelirlerde değişiklikler gündeme gelebilir, bazı sağlık sorunları çıkabilir, ameliyatlar gündemde olabilir. Otorite konumundaki kişi ve kurumlarla işlerini öğleye kadar tamamlamanda yarar var zira sonrasında rahat ilerlemen kolay olmayabilir.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Burc

Yorumlar

Harçlıkları ile barınaktaki hayvanları beslediler

4 Ekim 2019 Cuma 11:13

 Harçlıkları ile barınaktaki hayvanları beslediler

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde geleceğin Veteriner teknisyenleri harçlıklarını biriktirerek barınakta ki hayvanlara yem alarak kendi elleriyle beslediler.

 Nebioğlu Beldesinde bulunan Şehit Sacit Olcay Kabaklıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Veteriner teknisyenlikte okuyan öğrenciler, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle Çaycuma ilçesinde bulunan hayvan barınağını ziyaret etti. 
Kendi aralarında harçlıklarını toplayan öğrenciler 75 kilo yem alarak barınak hayvanlarını sevindirdi. Yapılan ziyarette, hayvanlarların doğanın bir parçası olduğu, hayvanların acı çekebileceğinin, üzülebileceğinin, sevinebileceğinin, sevgi ve bağlılık hissedebileceğin ve yaşam haklarına saygı duyulması gerektiğinin üzerinde duruldu. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak ,

Yorumlar

Çaycuma'da Rehberlik Öğretmenleri toplantısı gerçekleşti

4 Ekim 2019 Cuma 11:08

Çaycuma'da Rehberlik Öğretmenleri toplantısı gerçekleşti

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde 2019-2020 Eğitim ve öğretim yılı sene başı bölge rehberlik öğretmenleri toplantısı gerçekleştirildi.

 Çaycuma Gençlik Merkezi'nde yapılan toplantıya Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, Çaycuma İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz Yılmaz ile Çaycuma Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Fethi Erzurumluoğlu katıldı. Yapılan toplantıda Çaycuma, Gökçebey ve Devrek'te görev yapan 51 rehberlik öğretmeni hazır bulundu. Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, öğrencilere sunulan rehberlik hizmetlerini çok önemsediklerini belirterek rehberlik servislerinin okullardaki en önemli birim olduğunu vurguladı. Ayrıca rehberlik faaliyetlerinin okullardaki her öğrenciye ulaşacak şekilde planlanıp yürütülmesi gerektiğini ifade ederek rehberlik öğretmenlerine çalışmalarında başarılar diledi. Çaycuma İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz Yılmaz ise okullarda rehberlik öğretmenlerine büyük sorumluluklar düştüğünü ifade ederek rehberliğin yanı sıra özel eğitim faaliyetlerinde de rehberlik öğretmenlerinin aktif olarak mesai harcadığını vurguladı. Ayrıca rehberlik öğretmenlerinin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet içi eğitim almaları amacıyla çeşitli planlamalar yapıldığını, Kasım ayında rehberlik öğretmenlerine 'Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi)' ile ilgili eğitim verileceğini ifade etti. Danışmanlık tedbirleri ile ilgili rapor ve planların hassasiyetle yapılmasından ötürü rehberlik öğretmenlerine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi. 
Çaycuma RAM Müdürü Fethi Erzurumluoğlu ise RAM olarak 3 ilçeye hizmet verdiklerini ve rehber öğretmeni olmayan okullarla ilgili çalışmalara ağırlık verildiğini ifade etti. Ayrıca RAMKEG projesi kapsamında kurumun mevcut personel kapasitesinin güçlendirilerek ikincil müdahale merkezi haline getirileceğini belirtti. Çaycuma RAM Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Ercan Çelebi, 'Destek Eğitim Odaları' ile ilgili rehber öğretmenlere sunum yaparak 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi verdi.Çaycuma RAM Rehber Öğretmeni Kerem Aytan tarafından ise e-rehberlik modülü ile ilgili bilgilendirme yapıldı.  

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma

Yorumlar