Bayram öncesi temizlik...

8 Haziran 2018 Cuma 16:25

Bayram öncesi temizlik...

Alaplı Belediyesi Park ve Bahçeler Amirliğine bağlı ekipler, Ramazan Bayramı öncesi 690 Evler,Tepeköy ve Şehir Mezarlığında yabani ot ve çevre düzenlemesi çalışmalarına başladı.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, "Vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı'nda mezarlıklardan daha sağlıklı bir şekilde yararlanabilmesi için yabani ot temizlik çalışmalarına başlandığını söyledi.
Ramazan öncesi mezarlıkların bakım onarım ve düzenlenme işlemlerinin tamamlanacağını belirten Tekin, "Ramazan Bayramının yaklaşması ile halkımızın mezarlık ziyaretlerini daha temiz ve daha ferah bir ortamda gerçekleştirmeleri için temizlik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bayram öncesi mezarlık alanlarını daha temiz ve düzenli hale getirmek için çiçekler ve ağaçların sulama işlemleri yapılırken, yabani otlar, yollar, mezarlar ve oturma alanlarının tamamı titiz bir çalışmayla temizlenip bakımları yapılıyor" dedi.

Yorumlar

Bu kadınlar 81 ili dolaşıyor...

7 Haziran 2018 Perşembe 21:47

Bu kadınlar 81 ili dolaşıyor...

Muğla’dan kadınların bisikletleriyle 81 ili dolaşmak üzere yola çıkardığı Türk bayrağı, Bolu-Zonguldak sınırında Zonguldaklı kadınlar tarafından teslim alınıp, Bartınlı kadınlara il sınırında teslim edilecek.

Muğla Mor Pedal Kadın Bisiklet Derneği’nin “El Ele, Elden Ele 81 İlde” sloganı ile 19 Mayıs’ta, Muğla’dan bisikletleriyle yola çıkardığı Türk Bayrağı, 8 Haziran’da Zonguldak il sınırına ulaşıyor. Zonguldak ilindeki organizasyonunu Çaycuma ve Devrek Kent Konseyinin üstlendiği etkinlik 8-9 Haziran tarihlerinde yapılacak.
Buna göre ulaştığı ilin kadın bisikletçileri tarafından teslim alınıp, bir sonraki ilin kadın bisikletçilerine teslim edilecek bayrak, 8 Haziran Cuma günü Çaycuma ve Devrekli kadın bisikletçiler tarafından Bolu-Zonguldak il sınırında teslim alınacak. Aynı gün Devrek’e gelecek olan kadınlar şehir içinde bisikletleriyle bir gösteri turu atacak.
Bartın sınırında teslim edilecek
Bayrak 9 Haziran Cumartesi günü Çaycuma’da olacak. Bisikletli kadınlar saat 13.00’de Çaycuma Köprüsü girişinde toplanarak bir Çaycuma turu atacak. Uğur Mumcu ve Nihat Kantarcı Caddesinden geçerek “Bisikletli Adam Heykeli” önüne gelecek kadın bisikletçiler, heykelin önünde bir hatıra fotoğrafı çektirecek. Çaycuma Belediyesi önünde de hatıra fotoğrafı çektirecek kadınlar, turlarını başladıkları yerde bitirecek. Çaycumalı kadınlar yapılan ilçe turunun ardından, bayrağı Bartınlı kadınlara teslim etmek üzere Bartın’a hareket edecek. Bartın-Zonguldak sınırında bayrağın teslim edilmesinin ardından etkinliğin Zonguldak bölümü bitirilecek. Bayrak, 81 ili dolaştıktan sonra 30 Ağustos’ta, Türkiye turuna başladığı Muğla’da olacak.

Yorumlar

İftara davetlisiniz...

7 Haziran 2018 Perşembe 21:44

İftara davetlisiniz...

Alaplı Belediyesi’nin düzenlediği Geleneksel Alaplı iftarı 10 Haziran Pazar günü Sahil Park da gerçekleştirilecek. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, geleneksel hale getirdiği Kadir Gecesi iftarında gecen yıl olduğu gibi bu yılda binlerce insanın aynı sofrada iftarını açacağını söyledi.

10 Haziran Pazar günü Kadir Gecesinde Sahil Parkta düzenlenecek iftar yemeğine ,Yine Aynı Sofrada Buluşuyoruz” sloganıyla tüm Alaplı halkını iftara davet eden Başkan Tekin, “Kadir Gecesi İftarında, Kültürümüzde aynı sofraya oturmanın, yemeği paylaşmanın ve değeri ve önemi farklıdır. Ramazan bir olma ve paylaşma ayıdır. Bunu korumak ve yaşatmak için sorumluluğumuz var” dedi. tüm hemşehrilerinin davetli olduğunu belirten Belediye Başkanı Nuri Tekin,"Ramazan bir olma ve paylaşmanın adıdır. Kültürümüzde aynı sofraya oturmanın, yemeği paylaşmanın değeri ve önemi farklı ve çok büyüktür. Hep birlikte oruçlarımızı açacağımız, aynı sofrayı paylaşacağımız, aynı duaya Âmin diyeceğimiz iftar yemeğimize tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz. Bu anlamlı günler vesilesiyle Yüce Allah’tan birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum. Hayırlı ramazanlar" dedi.

Yorumlar

Yıllardır boş duran alana ‘Millet Bahçesi’ müjdesi...

7 Haziran 2018 Perşembe 21:42

Yıllardır boş duran alana  ‘Millet Bahçesi’ müjdesi...

Zonguldak’ta ismi sık sık yapılacak projeler ile anılan ve şehrin göbeğinde yer alan Lavuar Alanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesiyle ‘Millet Bahçesi’ne dönüştürülecek.

Önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak’ta madencilerle buluştuğu iftar programında yıllardır atıl durumda bekleyen Lavuar Alanı’nın ‘Millet Bahçesi’ne dönüştürülmesi müjdesini verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kimsenin mağdur olmadığı doğru bir modelle teknolojik imkanları da maden bölgeleri düzenlemelerinde kullanarak inşallah hayata geçireceğiz. Bu modelle kömür üretiminin yanı sıra sosyal imkanları da genişleterek Zonguldak’ın ihya olmasını sağlayacağız. Şehir uzun süredir özellikle Lavuar Alanı’nın düzenlenmesini bekliyor. Halen TTK’ya ait olan bu bölgeyi inşallah ‘Millet Bahçesi’ne dönüştürüyoruz. İnşallah burayı süratle millet bahçesine dönüştüreceğiz. Az değil, yaklaşık 160 dönüm bir yer. Güzel bir yer olacak. Bütün bu cıvıl cıvıl çoluk çocuğu alacaksınız. Hep beraber oraya geleceksiniz” ifadelerine yer verdi.

Alan Hazine'ye devredildi, vatandaş memnun
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın önerisi ile aralarında Lavuar Alanının da bulunduğu bazı TTK arazilerinin Bakanlar Kurulu Kararı ile Hazineye devredildiği açıklandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız TTK uhdesinde bulunan bazı taşınmazların ve arazilerin Hazineye devredilmesini kararlaştırmış ve Bakanlar Kuruluna sevk etmişti. Enerji Bakanlığımızın 28.03.2018 tarihli yazısı ile Bakanlar Kurulu’nun 30.04.2018 tarih ve 2018/11713 sayılı kararı ile Zonguldak ili, Merkez ilçesi, Terakki, Birlik, Çınartepe ve Mithatpaşa Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan ve mülkiyeti Türkiye Taşkömürleri Kurumu Genel Müdürlüğüne ait olan bazı taşınmazların Maliye hazinesine devredilmesi kararlaştırılarak yürürlüğe girdi.
Bu kararla TTK Genel Müdürlüğü elinde bulunan başta Lavuar alanı olmak üzere kullanılmayan ve atıl durumda olan, vatandaşların kullanımında bulunan taşınmazlar Hazine'ye devredildi Öte yandan vatandaşlar da Lavuar Alanı'na Millet Bahçesi yapılması projesini memnuniyetle karşıladı. Vatandaşlar, "Burası Millet Bahçesi olunca daha güzel olur, yeşillik olur, bakım olur. Şu an bakım yok ki. Cumhurbaşkanımız güzel düşünmüş. İnşallah olur" diye konuştu.

Yorumlar

Terör operasyonuna şehidimizin adı verildi

7 Haziran 2018 Perşembe 21:38

Terör operasyonuna şehidimizin adı verildi

Hakkari’de teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Gökhan Kurak’ın ismi Irak’ın kuzeyinde teröristlere yönelik sürdürülen operasyona verildi. Şehidin mezarını ziyaret eden babası ise operasyona oğlunun adının verilmesine gurur duyduğunu ifade etti.

Hakkari 3. Piyade Tümen Komutanlığınca Irak’ın kuzeyinde teröristlere yönelik sürdürülen operasyona, geçen 2017 yılının Kasım ayında şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kurak’ın adı verildi.
Oğlunun mezarı başında dua eden, oğlunun fotoğrafını seven acılı baba ise TSK tarafından düzenlenen operasyona oğlunun adının verilmesinden dolayı gurur duyduğunu ifade etti. Çok istemesine rağmen subay olamadığını, oğlunun asker olduğunu anlatan baba Cevat Kurak, “2017 yılında şehit oldu benim oğlum. Vatanımız sağolsun. Biz okuyamadık. Gönlümde subay olmak vardı, asker okulunda okuyamadım. Ama Allah benim gönlüme göre verdi. Oğlum isteyerek uzman çavuş oldu. Daha sonra şehit oldu. Şehitlik mertebesine erişti. Operasyona adının verilmesi, bir tek tesellim gururum oldu” diye konuştu.

Yorumlar