Bayram öncesi ikramiyeler ödendi

28 Temmuz 2020 Salı 19:16

Bayram öncesi ikramiyeler ödendi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi’nde çalışan işçi ve memur 295 personelin ikramiyeleri bayram öncesi hesaplarına yatırıldı.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nde çalışan 295 işçi ve memurun toplu sözleşmeden doğan 468 bin 500 TL tutarındaki işveren ikramiyeleri Kurban Bayramı öncesinde banka hesaplarına yatırıldı.
201 memura Kurban Bayramı ikramiyesi toplam 289 bin 500 TL, 94 işçiye de devlet ikramiyesi olan toplam 179 bin TL ödeme yapıldı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Zor koşullara rağmen birlikte önemli mücadele verdiğimiz personelimiz, ikramiyelerini aileleriyle birlikte güle güle harcasınlar. İyi bayramlar diliyorum” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , halil posbıyık , kdz ereğli belediyesi ,

Yorumlar

1 tonluk tosun'a alıcı çıkmadı

28 Temmuz 2020 Salı 19:10

1 tonluk tosun'a alıcı çıkmadı

Zonguldak'ta Kurban Bayramı öncesi kurulan pazara getirilen 1 ton ağırlığındaki tosun, 18 bin liraya alıcısını bekliyor. Sahibi Şahin Karaören'in özenle beslediği tosun, pazarın gözdesi oldu.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde 69 Ambarları mevkisinde kurulan hayvan pazarında satışlar durgun seyrediyor. Yeni tip korona virüs salgınının da etkisiyle çevre illerden gelen satıcılar, kurbanlıklarını satmakta güçlük çekiyor. Karabük'ün Yenice ilçesinden Zonguldak'a gelen Karaören, kurbanlık için getirdiği büyükbaş hayvanlarının yarısını satabildiğini ifade etti.
1 tonluk büyükbaş hayvanın, 18 bin liradan alıcı beklediğini ifade eden Karaören, pazarda bu büyüklükte başka büyükbaş hayvan olmadığını ifade etti. Geçen yıla göre satışların daha da düştüğünü belirten Karaören, "Bu sene Zonguldak çok sıkıntılı. Daha elimizde hayvan var. 1 ton canlı ağırlığı olan hayvanım var. Alıcısını bekliyor. Kurbanlıklar elimizde kaldı. Bayrama sayılı günler kaldı. Bir taraftan virüs de var. Sattığım kurbanlık oldu ama yarısı daha var. Geçen sene biraz daha iyiydi. Ama bu sene o kadar bile satış olmadı. Fiyatlar geçen seneki fiyatlar. Kilosu 40 liradan aşağıya düşüyor. Tosunumuzun canlı ağırlığı 1 ton. Fiyatına 18 bin lira dedik. Alıcısını bekliyor. Alıcı olursa anlaşacağız. Eskiden el sıkışarak pazarlık yapıyorduk. Şimdi uzaktan mesafeli konuşarak ve sopa ile uzaktan pazarlık yapıyoruz" diye konuştu

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , kurban ,

Yorumlar

İŞKUR nakdi ücret desteği Ağustos'ta başlıyor

28 Temmuz 2020 Salı 19:08

İŞKUR nakdi ücret desteği Ağustos'ta başlıyor

Zonguldak Çalışma İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, 15 Mart tarihinden sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanamayan işçiler ile işverenler tarafından ücretsiz izne ayrılan ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan işçiler için ödemelerin Ağustos ayında yapılacağını duyurdu.

Zonguldak Çalışma İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, yaptığı açıklamada ödemelerin 10- 12 Ağustos tarihinde yapılacağını ifade eden Demirsu, “15 Mart 2020 tarihinden sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanamayan işçiler ile işverenler tarafından ücretsiz izne ayrılan ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan işçiler için yapılan nakdi ücret desteği Temmuz ayı ödemeleri 10-12 Ağustos tarihleri arasında vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatırılacak” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , işkur ,

Yorumlar

İlk fakülte ne zaman başlıyor? Kaymakam tarih verdi...

28 Temmuz 2020 Salı 17:13

İlk fakülte ne zaman başlıyor? Kaymakam tarih verdi...

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı Kdz. Ereğli Eğitim Kampüsü alanında incelemelerde bulundu. Vali Tutulmaz'ın "İlk fakülte inşaatı ne zaman başlayacak?" sorusuna Kaymakam Çorumluoğlu "Projeyi hazırlayan firma ilk fakülte inşaatının projesini bir aya kadar teslim edilecek. Hemen akabinde proje ve yeri hayırseverimize teslim edip inşaata başlanabilecek" diye yanıt verdi.

AYRINTILAR GELİYOR...

Yorumlar

Gazeteci Doğan Gönüllü kızını everdi

27 Temmuz 2020 Pazartesi 19:23

Gazeteci Doğan Gönüllü kızını everdi

Zonguldak Ereğli'den Ülkü Doğan Gönüllü çiftinin kızları Hande ile Konya Meram'dan Ayfer ile Nuri Aydemir çiftinin oğulları Sefa düzenlenen nikah merasimi ile dünya evine girdi.

Zonguldak-Ereğli'de Haber Hayat Yayıncılık Kurucuları Ülkü&Doğan Gönüllü çiftinin özel sektör çalışanı kızı Yüksek İç Mimar Zehra Hande ile Konya-Meram'da iş insanları Ayfer &Nuri Aydemir ailesinin oğlu yine özel sektör çalışanı Yüksek İç Mimar Sefa'nın nikahları kıyıldı.
26 Temmuz 2020 Pazar günü saat 14.30'da İstanbul Beşiktaş Belediyesi Evlendirme Dairesinde pandemi önlemleri çerçevesinde gerçekleştirilen nikah töreninde heyecanlı ve duygusal anlar yaşandı. Törene katılamayan Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş gençleri telgraf mesajı ile kutlarken, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ile Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve Fatma&Sıtkı Aydemir çifti çiçek gönderdiler. Nezih ortamda gerçekleşen törene her iki aile ve akrabalarının yanı sıra, Tüm İletişim ve Medya Federasyonu (TİMEF) Genel Başkanı Şakir Gürel/Koordinatörü Sultan Taptık, Yoo Mimarlık Ortaklarından Orçun Özkan, E. Emniyet Müdürü Neşe&Oğuz Çuhadar, Zonguldak Önceki Dönem Milletvekili Fazlı Erdoğan, Kdz. Ereğli Önceki Dönem Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kdz. Ereğli Eşrafından Hayırsever çift Nurdan&Orhan Oğuz, Yıldız Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyetinden/ Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Aday Adaylarından Nesrin& Mustafa Kurt çifti, Gülten&Naci Çubuk, Meltem&Güven Gönüllü, Gazeteciler Zübeyde&Şafak Erel ile Zeliha&Fikri Kapan, Yoo Mimarlık yönetici ve çalışanları ile İstanbul, Konya ve Ereğli'den seçkin davetliler katıldı.
Hande ile Sefa'nın müzik eşliğinde/alkışlarla sahneye çıkmaları ve Hande'nin Halası Beyhan Köksal İle Sefa'nın meslaktaşı Erdem Ayçiçek'in şahitliklerinde nikah işlemlerini yerine getirmelerinin ardından pandemi kurallarına göre takı/tebrik töreni ve fotoğraf çekimi gerçekleştirildi. Davetlilere günün anısına mini kavanozlarda Ereğli çileği hediyesi takdim edildi.

Ereğli Haber Gazetesi olarak genç çiftlerimizi ve aileleri kutlar, ömür boyu mutluluklar dileriz.

Yorumlar