Bayram öncesi ihtiyaç sahiplerine kıyafet yardımı yapıldı...

17 Ağustos 2018 Cuma 19:19

Bayram öncesi ihtiyaç sahiplerine kıyafet yardımı yapıldı...

Zonguldak iline bağlı Çaycuma ilçesinde Kızılay Şubesi tarafından bayram öncesi ihtiyaç sahiplerine kıyafet yardımı yapıldı.

Çaycuma İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı organizesinde bayram öncesi ihtiyaç sahiplerine 140 koli kıyafet dağıtımı yapıldı. Barbaros Kutlutaş Ortaokulu’nda gerçekleştirilen yardım ihtiyaç sahiplerini sevindirdi. Bayram öncesi yardım sürprizi ile karşılaşan ihtiyaç sahipleri Çaycuma Kızılay Şubesi, Çaycuma İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerine teşekkür etti. 
Çaycuma Kızılay Temsilcisi Raci Sönmez, "Bugüne kadar yaptığımız ve yapacak olduğumuz giyim yardımı ile ihtiyaç sahibi olan insanların yüzünü güldürmeye çalışıyoruz. Giyim yardımında ihtiyaç sahiplerinin yüzlerindeki tebessüm bizim için mutluluk verici. Giyim yardımında bebek, genç, yetişkin her vatandaşa göre kıyafetler bulunmaktadır. Her zaman vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak onların bir eksikliğini gidermek için uğraşıyoruz" dedi. 

Yorumlar

Uysal ihtiyaç sahiplerine yardım etti...

17 Ağustos 2018 Cuma 17:49

Uysal ihtiyaç sahiplerine yardım etti...

Karadeniz Ereğli Belediyesi bünyesinde kurulan Gıda ve Giyim Bankası, ilçedeki ihtiyaç sahiplerinin umudu oldu. Kurban Bayramı öncesi 220 aileye 220 paket gıda dağıtımı gerçekleştirilirken, 90 aileye de adak eti bağışı yapıldı. Yardımları alan vatandaşlar, ‘Allah başkanımızdan ve belediyemizden razı olsun’ dediler.

İlçenin, değişik mahallelerinde eksikliklerini önceden tespit eden ailelere ulaşan Belediye Sosyal Yardım İşleri, söz konusu ailelere et, gıda, giyim ve ev eşyası yardımlarında bulunmaya devam ediyor.
Evlerinde ihtiyaçlarını belirliyoruz
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Op. Dr. Hüseyin Uysal, ilçede zor durumda olan ve gerçekten muhtaç durumdaki ailelere yardım elini uzattıklarını hatırlatarak, “Ereğli’de çok zor durumda olanları tespit ettik ve onlara yardım elimizi uzattık. Belediyemize müracaat eden ailelerin evlerinde inceleme yaparak ihtiyaçlarını belirliyoruz.
Yardımı, evlerine kadar ulaştırıyoruz
Daha sonra personelimiz söz konusu ailelere; giysi, halı, yastık, yorgan, battaniye, yatak ve baza, ev eşyası, mutfak araç ve gereçleri, beyaz eşya, gıda malzemeleri, çocuk bezi ve maması gibi yardım paketlerimizi evlerine kadar ulaştırıyor. Çocukların giyim ihtiyaçlarının yanında oyuncaklarını da veriyoruz. Mağdur olan ailelerimize sahip çıkacağız ve yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.
İhtiyaç sahibine giyim, gıda ve eşya
Gıda ve Giyim Bankası kurulduğundan bu yana 5 bin 500 kişiye giyim, 7 bin aileye gıda yardımı, 60 aileye ev eşyası, 540 aileye adak bağışı eti, eşleri cezaevlerinde olan ailelere gıda ve giyim yardımı yaptı. 3 ayda bir düzenli olarak gıda ve giyim yardımlarının sürdürüleceği ifade edilirken, 4 yılda Ramazan ve Kurban bayramları öncesi 22 bin gıda kolisi dağıtıldığı belirtildi.
Belediye başkanımızdan Allah razı olsun
Öte yandan belediye ekiplerinin getirdiği giyim, gıda maddeleri ve eşyalardan oluşan yardım paketlerini görünce çok mutlu olan ihtiyaç sahibi aileler de, ‘Zor durumda bizlere elini uzatan, çoluk çocuğumuzun yüzünü güldüren Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve belediyemizden Allah razı olsun. Rabbim O’nun ve çalışanlarının yüzlerini güldürsün’ sözleriyle teşekkürlerini ifade ediyorlar.

Yorumlar

41 çocuk erkekliğe adım attı...

17 Ağustos 2018 Cuma 16:32

41 çocuk erkekliğe adım attı...

Devrek Belediyesi tarafından toplu sünnet şöleni gerçekleştirildi.

Zonguldak'ın Devrek ilçesi Belediyesi tarafından ilk kez hayata geçirilen toplu sünnet şöleninde 41 çocuk sünnet ettirildi. 
Bu yıl 29. gerçekleştirilen 17-18 ve 19 Ağustos tarihleri arasında hayata geçirilen Devrek Baston ve Kültür Festivali etkinlikleri kapsamında hayata geçirilen ve Egemenlik Mesire Alanında gerçekleştirilen sünnet şöleninde sünnet olan çocuklar ve aileleri doyasıya eğlenmenin tadını çıkardılar. Düzenlenen sünnet şöleninde davetlilere hitap eden Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, "29. Uluslar arası Devrek Baston ve Kültür Festivali etkinlikleri çerçevesinde hayata geçirdiğimiz sünnet şölenine hepiniz hoş geldiniz. Belediyemiz ilkleri gerçekleştirmeye devam etmektedir bundan sonra da bu tür etkinliklerimiz devam edecektir. Sünnet olan yavrularımıza hayırlı ve uzun ömürler diliyorum” diye konuştu. 
Şölenin ardından Safter Kartooğlu bisiklet, yürüyüş ve koşu parkuru parkının açılışı gerçekleştirildi 

Yorumlar

Başhekimlik görevine asaleten atandı

17 Ağustos 2018 Cuma 16:20

Ereğli Haber

Başhekimlik görevine asaleten atandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi’nde Başhekim Vekili olarak görev yapan Dr. Vildan Türkeli asaleten atandı.

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde 2013 yılından bu yana başhekim yardımcısı, son bir yıldır da başhekimlik görevini vekaleten yürüten Dr. Vildan Türkeli’nin başhekimliğe asaleten atandığı öğrenildi.
Sağlık Bakanlığı tarafından asaleten ataması gerçekleşen Dr. Türkeli görev yaptığı dönem içerisinde hastanede hekimler, sağlık çalışanları ve hastalar arasında koordinasyonu en iyi şekilde sağlayarak her kesimin gönlünü kazanmıştı. Dr. Türkeli’nin asaleten göreve atanması hem hastane personeli hemde ilçede memnuniyetle karşılandı.

Yorumlar

Sarıoğlu açıkladı...

17 Ağustos 2018 Cuma 13:42

Sarıoğlu açıkladı...

Tüm İşçi Emeklileri ve Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu, emekli ikramiyelerinin asgari ücret seviyesine yükseltilmesi taleplerine ilişkin çalışmaların sürdüğünü aktardı.

Başkan Mustafa Sarıoğlu, Kurban Bayramı'nı kutlayarak yaptığı açıklamada, "Biz yönetim olarak tüm İslam Alemi'nin ve tüm emekli arkadaşlarımızın mübarek kurban bayramını kutluyoruz. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi emekli ikramiyeleri ödeniyor. Biz meclis açılışı ile beraber milletvekillerimiz öncülüğünde bir daha ki ramazan ve kurban bayramına kadar her türlü görüşmeyi yaparak en az asgari ücret seviyesinde ikramiye alınmasını inşallah sağlayacağız. Konu ile ilgili görüşmelerimiz sürüyor. Bakanımız, milletvekillerimiz ve Cumhurbaşkanımız olaylara sıcak bakıyor. Dış güçlerin baskısına boyun eğmeden ülkemiz istikrarlı bir şekilde devam edecek. Bizde bunun için gerekli çabayı gösteriyoruz. Ülkemizde huzursuzluk çıkartmak isteyen hiç kimseye fırsat verilmemiş bundan sonra da verilmeyecektir. Biz özellikle Genel Başkanımız Satılmış Çalışkan ile beraber Türkiye genelinde bütün şubelerimize diyalog içerisinde oluyor. Biz Zonguldak AK Parti Milletvekillerimiz ile beraber görüştük. Meclisimizin açılması ile beraber harekete geçeceğiz bir daha ki ramazan ve kurban bayramında asgari ücret seviyesinde ikramiye alınmasını sağlamaya çalışacağız" ifadelerine yer verdi. 
İntibak Yasası'na ilişkin değerlendirmede bulunan Sarıoğlu, "Öte yandan tabi ki intibak yasamız var bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Vekillerimiz bu konuda çalışama yapacaklarına söz verdiler. Biz İntibak Yasası'nın taban fiyatının açlık sınırı olacak şekilde İntibak Yasası'nın çıkmasını istiyoruz" diye konuştu. 

Yorumlar