Bayram öncesi Demirtaş işçileri mutlu etti

28 Ağustos 2017 Pazartesi 18:55

Bayram öncesi Demirtaş işçileri mutlu etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Kurban Bayramı öncesi personelin ikramiyelerini ödeyerek mutlu etti.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi 25 personelin ikramiyelerinin ödenmesini sağladı. Çalışanlarının haklarının alın teri kurumadan verilmesi için büyük mücadele sarf ettiklerini dile getiren Demirtaş “Biz işçilerimizle birlikte büyük bir aileyiz. Bugün itibariyle işçilerimiz ikramiyeleri ödendi. Güle güle harcasınlar. Çalışanlarımızın alın terinin karşılığını zamanında ödüyoruz. İkramiyelerini de Kurban Bayramı’ndan önce ödedik. Onların aileleri ile mutlu olması bizleri de çok mutlu ediyor. Bu vesile hem işçilerimiz ve ailelerinin hem de tüm Gülüç halkının Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.
Gülüç Belediyesi çalışanları da bayram öncesi kendilerini sevindiren Başkan Demirtaş’a teşekkür etti

Etiketler:

gülüç belediyesi , gökhan demirtaş ,

Yorumlar

Bayram öncesinde işçi ikramiyeleri ödendi

28 Ağustos 2017 Pazartesi 18:28

Bayram öncesinde işçi ikramiyeleri ödendi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Kurban Bayramı öncesinde işçi ikramiyelerini ödedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, işçi ikramiyelerinin bayram öncesi yatırıldığını belirtti. Uysal konuşmasında “466 bin 500 TL çalışanların hesaplarına aktarıldı. Belediyemizde çalışmakta olan 117 kadrolu işçi personele 25 Ağustos 2017 tarihinde 141 bin 500 TL devlet ikramiyesi, yine 30 Ağustos Çarşamba günü ödenmek üzere 325 bin TL toplu sözleşme ikramiyeleri hesaplarına aktarılmıştır. İşçilerimizin ikramiyelerini aileleriyle birlikte güle güle harcamalarını diliyorum" dedi.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal ,

Yorumlar
 • Ereğli li
  29 Ağustos 2017 Salı 10:08

  Devletin verdiği hakla pirim yapmayın devlet veriyor ikramiye taşörene nacarkol saati yine

İlik bekleyen Tuğçe, hayata tutunamadı

28 Ağustos 2017 Pazartesi 17:52

İlik bekleyen Tuğçe, hayata tutunamadı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde 1 yıl önce yakalandığı aplastik anemi hastalığına yakalanan 13 yaşındaki Tuğçe Bayraklı hayatını kaybetti.

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde aplastik anemi hastalığına yakalanan Barboros Kutlutaş Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Tuğçe Bayraklı, yaklaşık 1 yıldır tedavi görüyordu. Uygun kök hücresi bulunamayan genç kız yaşam savaşını kaybetti. Küçük kızın cenazesi, hastane morgundan alınarak Çaycuma'daki evinin önüne getirildi. Burada yapılan duaların ardından öğlen namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
Annesi Neriman Bayraklı ile çekilmiş fotoğrafını paylaşan Tuğçe’nin sözleri ise yürekleri burktu. Sosyal paylaşım sitesinde, “Annem diye çağırayım sen de bana kocaman sevgi dolu kollarını aç, ben de koşarak sarılayım” diyen Bayraklı, ölmeden önce annesine şu sözleri yazdı:
“Bu resimdeki gibi kalsın sevgimiz. Ben seni annem diye çağırayım sen de bana kocaman sevgi dolu kollarını aç ben de koşarak sarılayım. Başımı göğsüne dayayıp hıçkıra hıçkıra ağlayayım. Sen de kocaman sevginle ısıt beni. Öp kokla, tut ellerimden. Ama sakın bırakma olur mu annem. Çünkü ben sensiz yapamam. Sen yanımda olmazsan dayanamam sensizliğe. Seni çok seviyorum. İyi ki varsın güzel kadın. İyi ki benim annemsin.”

Etiketler:

zonguldak , çaycuma , aplastik ,

Yorumlar
 • Dilek Adıyaman
  31 Ağustos 2017 Perşembe 00:29

  Bir anne olarak diyecek hiçbir şey bulamıyorum,çok zor.Allah sabır versin.

 • EROL ÇINAR
  29 Ağustos 2017 Salı 15:11

  ALLAH RAHMET EYLESİN NUR İÇİNDE YATSIN AİLESİNE SABIR İHSAN EYLESİN

 • Cihan adıyaman
  28 Ağustos 2017 Pazartesi 18:01

  Allah rahmet eylesin kızımıza ailesine sabırlar diliyorum çok zor sözün bittiği yer

"Üniversiteyi kazanan öğrencilerimize destek olacağız"

28 Ağustos 2017 Pazartesi 16:27

"Üniversiteyi kazanan öğrencilerimize destek olacağız"

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakçı Üniversiteyi kazanan öğrencilere başarılar dileyerek gidecekleri illerde yardımcı olacaklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakçı yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“Kamuoyunun bildiği üzere, öğrencilerimiz için yeni bir hayatın başlangıcı olabilecek üniversite süreci başlamış bulunmaktadır. Üniversiteyi kazanan birçok evladımız şehir dışındaki üniversitelere kayıt yaptırmaya hazırlanmaktadır. Kdz. Ereğli’de üniversiteyi kazanan öğrencilerimizi yeni bir yaşam, yeni bir şehir ve yeni arkadaşlar edinme fırsatları beklemektedir. Fakat bu yenilikler beraberinde bazı tehlikeleri getirmekte olup, öğrenci ailelerimizi tedirgin etmektedir.
Bu sebep ile
CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığımız, İlçemizden üniversite eğitimi için ilçe dışına çıkacak öğrencilerimize gidecekleri bölgelerde destek olacaktır.
Çocuklarımızı bir çok büyük şehirde bekleyen tehlikeli oluşumlara teslim etmemek, kandırılmalarını engellemek ve çocuklarımızın illegal örgütlerin ve cemaatlerin eline geçmesini engellemek amacıyla öğrencilerimize destek sağlanacaktır. Böylece ailesinden ayrılarak okumaya giden öğrencilerimizin Bedava yurt ve okul gibi vaatler ile bataklığa çekilmelerini engellemek ilk hedefimiz olacaktır.
İlçemiz dışında üniversite eğitimine gidecek öğrencilerimize ve ailelerine, üniversite okumaya gidecekleri şehirlerde her türlü destek sağlanacaktır. Çocuklarımızın mağdur olmamaları için gittikleri şehirdeki CHP il ve ilçe başkanları ile görüşüp, karşılanmalarını sağlayacağız. Okullarında ve yurtta kalacaklar ise, bunun çevresel araştırmasını yaptıracağız. Öğrencilerimizin üniversite okuyacakları kentlerdeki İl ve İlçe başkanlıklarımız ile irtibat kurmaları sağlanarak ihtiyaç ve sıkıntılarının çözümüne katkı vereceğiz. Üniversite eğitim dönemi içerisinde Öğrenci ve aileleri ile iletişime geçilerek durumları hakkında devamlı bilgi alınacaktır.
CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığımız geçtiğimiz sene bir çok çocuğumuz için yardım ve destek sağlamış olup, bu eğitim dönemi içeresinde de çocuklarımızın mağdur olmalarını engellemek ve kötü niyetli oluşumlara teslim olmamaları için desteğimiz ve hizmetimiz devam edecektir.
CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığımızca verilecek destek için parti üyeliği şartı aranmamaktır. Bu hizmetimiz ve desteğimiz partili ve partisiz Kdz. Ereğli İlçesinde ve köylerinden yaşayan ve üniversiteyi kazanan tüm öğrencilerimize açıktır.”

Etiketler:

CHP , Sertan Ocakçı , Üniversite , ÖĞRENCİ ,

Yorumlar

Ereğli-Devrek karayolunda 'ZİFT' çilesi...

28 Ağustos 2017 Pazartesi 16:07

Ereğli Haber

Ereğli-Devrek karayolunda 'ZİFT' çilesi...

Zonguldak’ın Ereğli-Devrek ilçeleri arası Karayolu’nun bir kısmına dökülen ziftin kaplanmaması sürücülerin tepkisine neden olurken Karayolları yetkilileri yağış yağmaması durumunda Salı günü asfaltın serileceğini bildirdi.

Ereğli-Devrek Karayolu’nun Aydınlar-Süleymanbeyler Köyü mevkiinde 1.1 km. ve Yazıcılar Köyü mevkiinde de 1 olmak üzere toplam 2,1 kilometrelik alana dökülen ziftin sıcak havada erimesi sürücülere zor anlar yaşatıyor. Sürücüler araçlarının zifte bulandığını ve zarar gördüğünü belirtirken, aynı zamanda yolun kaygan olması nedeniyle sürekli trafik kazası riski yaşadıklarını söyledi. Bölgedeki esnaflarda yoldaki zift nedeniyle müşterilerinin ilçe merkezinden gelmediğini ve işlerinin çok düştüğünü dile getirdi. Bölgedeki esnaflardan Selahattin Öçal, Aydınlar-Süleymanbeyler Köyü hattına yaklaşık 4 gün önce bu malzemenin serildiğini ve dükkanlarının mahvolduğunu dile getirdi. Öçal gazetecilere yaptığı açıklamada “Yaklaşık bir hafta önce buraları düzelteceğiz diye asfaltı kazıdılar. Daha sonra şiddetli yağmur yağdı ve bozulan yol toz olmaya başladı. Vatandaş toz oluyor diye şikayet etmiş. Toz oluyor diye bu seferde zifti döktüler. Ziftin ardından asfaltı dökecekler diye bekliyorduk. Fakat asfalt dökülmedi, zifti döküp bıraktılar. 4 gündür bu yol böyle. Arabalar rezil perişan. İş yerimiz battı. Müşterilerimizde yol bu şekildeyken gelmek istemiyorlar. Bu yolu Devrek’e kadar yaklaşık 50 tane köy kullanıyor. Az ilerde Yazıcılar Köyü var, orası da aynı durumda. Biz mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Tam bayram arifesi, işlerin yoğun olduğu bir zamanda biz mağduruz, diğer esnaf arkadaşlarımız mağdur. Yetkililerden bu duruma bir çözüm bulmalarını istiyoruz” dedi.
Konuya ilişkin olarak görüştüğümüz Karayolları 15. Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi ise elverişsiz hava şartları nedeniyle serilen astarın üzerine asfaltın dökülemediğini belirterek, yarına kadar (Salı Günü) yağmur yağmaması durumunda asfaltın döküleceğini belirtti. Söz konusu bölgede müteahhidin çalışma yaptığını belirten Özendi, kendilerinin de bölgeyi kontrol ettiklerini ifade etti. Özendi, Kurban Bayramı’ndan önce yağmur yağmadığı takdirde asfaltın serileceğini söyledi.

Yorumlar
 • rıfat yılmaz
  29 Ağustos 2017 Salı 19:44

  karayolları müdürünü dava edin

 • ?????
  29 Ağustos 2017 Salı 17:16

  BÖYLE SAÇMA BİR YOL DÜZNLEMESİ GÖRMEDİM YA YOLU YARIYA BÖL YA DA KAPAT BİLMEDİĞİM İÇİN GECE GEÇTİM ARABAM MAHFOLDU TEMİZLEMEK İÇİN İKİ DEFA İLAÇLA YIKATTIM VE ARABAMIN ÇİZİLMESİDE CABASI YAZILAR OLSUN

 • Dursıne ozyoldaş
  29 Ağustos 2017 Salı 16:22

  Tatil için geldim 2 günlük sıfır aracın rezıllık içinde döndük boyle tecrübesiz insanlardan kime ne fayda gelir

 • yazıklar olsun
  29 Ağustos 2017 Salı 11:27

  tatile geldim aracımla ama araba beyaz iken siyah oldu tam 2 gündür aracımı temizledim yazıklar olsun bu sekilde yapanlara yol yapıyorlar mış asfalt döküyorlarmış zifti dök sonra bırak böyle bir iş olurmu ya hakkımı helal etmıyorum

 • Vatandas
  29 Ağustos 2017 Salı 10:34

  Allah belalarını versin hani diyolar ya onlar konuşur akp yapar iyi yapıyo evet nerdesiniz sayın milletin vekilleri gorun bayram öncesi milletin bu eziyetini orda oturup izlemeyin görün şu araçları mağdurları birileri rant alacak diye bizim suçumuz ne..

 • Ferat marankoz
  28 Ağustos 2017 Pazartesi 19:17

  Yani işimiz allaha kaldı.

 • muhammet
  28 Ağustos 2017 Pazartesi 18:03

  o zifti oraya döktürüpte öyle bırakanın allah cezasını versin batdı daha bir aylık arabam yazık değilmi milli servet değilmi bu araçlar bayramda onca insan gelip geçecek o yoldan yazıklar olsun siize

 • Vatandaş
  28 Ağustos 2017 Pazartesi 17:55

  Allah belanızı versin aracım mafvoldu sizin yüzünüzden senin gibi insanlar müdür olursa olacağı bu