Bay ve Bayan Demirtaş kapı kapı gezip, maske dağıtıyor

17 Nisan 2020 Cuma 17:22

Bay ve Bayan Demirtaş kapı kapı gezip, maske dağıtıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, eşi Işıl Demirtaş ve belediye personeli tüm belde halkına kapı kapı gezip içerisinde maske, dezenfektan, ıslak mendil ve korona virüse karşı nasıl korunması gerektiğini anlatan broşürlerin yer aldığı çantaları dağıtmaya başladı.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, eşi Işıl Demirtaş, Belediye Meclis üyeleri, belediye çalışanları ve gönüllü kişiler 8 bin 800 nüfusu bulunan Gülüç Beldesi’ne hazırlanan sağlık kitinin dağıtımına başladı. Araçlarla birlikte mahallelere dağılan ekipler vatandaşlara hem sağlık kitlerini dağıttı, hemde bilgilendirmede bulundu. Eşi ışıl Demirtaş ile birlikte ev ev dolaşan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ta vatandaşlara her zaman yanlarında olduğu mesajını verdi. Başkan Demirtaş sağlık kitlerinin dağıtımına ilişkin yaptığı konuşmada “Korona virüs salgınının ilk başladığı günden bu yana mahalle mahalle, cadde cadde, sokak sokak yıkama ve ilaçla dezenfekte çalışmalarına başladık. Hemen ardından belediye binası başta olmak üzere kamu binalarını daha sonra da tüm evlerin girişlerini dezenfekte ettik. Bu gün ise Gülüç Belediyesi olarak 5 binini Kdz. Ereğli Kaymakamımızın, 10 binini ise kendi imkanlarımızla temin ettiğimiz maskeleri, 5 bin adet dzenfekte ve 5 bin adet ıslak mendili içerisinde korona virüse karşı korunmayı anlatan bilgilerin yer aldığı broşürlerle birlikte dağıtımına başladık. Vatandaşlarımızda bu çalışmalardan oldukça memnun. Ben Gülüç Belediye Başkanı olarak seçildiğim ilk günden bu yana halkımın hep yanında oldum. Bu zorlu günlerde de Gülüç halkının yanındayız. Gülüç’te hiç kimseyi maskesiz bırakmayacağız. İhtiyaç sahiplerine yardımlarımız devam edecek. Halkımızdan tek isteiğimi n kurallara uysunlar, evlerinde kalsınlar, biz bu korona virüs savaşını da bu birlik ve beraberlik içerisinde inşallah yeneceğiz” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Gülüç , Maske Dağıtımı , Gökhan Demirtaş ,

Yorumlar

Yasağa saatler kala halk sokağa akın etti!

17 Nisan 2020 Cuma 17:15

Yasağa saatler kala halk sokağa akın etti!

Zonguldak'ta gece saatlerinde başlayacak olan sokağa çıkma yasağı öncesi vatandaşlar adeta sokağa akın etti.

 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta 17 Nisan ile 19 Nisan 2020 tarihleri arasında getirilecek olan sokağa çıkma yasağı öncesinde vatandaşlar sokaklara akın etti. Kentin en işlek caddesi olan Gazipaşa Caddesi başta olmak üzere Cumhuriyet Caddesi'nde yaya ve araç yoğunluğu yaşandı. Polis ve jandarma ekiplerinin denetimleri sıklaştırdığı kentte; vatandaşlar yasak öncesi alışveriş yaparak ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştı. 
Maske kullanımı ve sosyal mesafe uyarılarının sık sık hatırlatıldığı kentte hoparlörlerden "Havanın ısınması sizleri yanıltmasın. Salgın tehlikesi geçmiş değil. Evlerde kalmaya ve tedbirlere uymaya hep birlikte devam edelim" anonsları yapıldı. Vatandaşlar banka şubeleri önünde kuyruklar oluşturdu. 
Trafik ekipleri kentin giriş ve çıkışlarındaki denetimlerini sürdürüyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , sokak , sokağa çıkma yasağı

Yorumlar

Denetim yapan polislere tatlı ikramı...

17 Nisan 2020 Cuma 17:01

Denetim yapan polislere tatlı ikramı...

Zonguldak Alaplı ilçesinde, yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Akçakoca-Alaplı Giriş noktasında denetim yapan polis ve jandarma ekiplerine, ilçedeki gazeteciler ile Belediye Başkanı Nuri Tekin tarafından tatlı ikramında bulunuldu.

 Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve İlçede görev yapan ulusal ve yerel gazeteciler, Akçakoca - Alaplı İlçe giriş Karayolunda görev yapan ilçe jandarma ekiplerine tatlı ikramında bulundu. Zor günlerin hep birlikte atlatılacağını belirten Belediye Başkanı Nuri Tekin, ülke olarak korona virüs salgını nedeniyle zorlu bir süreçten geçildiğine dikkat çekerek,"İlçe sınır girişinde Denetim noktasında görevi başındaki Jandarma arkadaşlarımıza ziyarette bulunduk.Burada 7/ 24 görevde olan Jandarma ekiplerimiz korona virüse karşı yürütülen mücadele kapsamında araçlar durdurularak izin belgeleri kontrol ediliyor. Bizler de Alaplı Belediyesi olarak sizlerin sağlığı için her türlü tedbiri alıyoruz. Bu noktada sizlere bir kez daha minnettar olduğumuzu belirtmek istiyor” diye konuştu. 
Ekipler de İlçede görev yapan Gazetecilere ve Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’e ziyaretleri için teşekkür ettiler. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , alaplı , nuri tekin

Yorumlar

İş adamlarından aşevine sefer tası desteği

17 Nisan 2020 Cuma 16:57

İş adamlarından aşevine sefer tası desteği

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde işadamları bir araya gelerek korona virüs salgını nedeniyle evlere sıcak yemek dağıtımı yapan Kdz. Ereğli belediyesinin aşevine 350 adet sefer tası desteğinde bulundu.

 Posbıyık, aşevine destekte bulunan hayırseverlere teşekkür ederek şu ifadelere yer verdi:“Bugün aşevi hizmetimize 350 sefer tası ile destekte bulunan çok değerli dostlarımız Atalay Göktepe,  İlyas Öztürk, Alperen Şahin, Ramazan Toprak,  Mehmet Erben, Kemal Köse, Bülent Göktepe,  İbrahim Sağ,  Selami Adakoğlu,  Yusuf Uzunoğlu ve Zonguldak’tan Meclis Üyesi Ozan Demirtaş kardeşimize çok teşekkür ediyorum. Elimizi rahatlattılar, daha fazla insana sıcak yemek gönderebileceğiz. Bir kez daha buradan sesleniyorum, işini kaybetmiş, genç yaşlı ihtiyacı olan kimse utanmasın. Bize müracaat etsinler. Bizim öncelikli görevimiz şu anda halkımızın sağlığı ve onları evlerinde aç bırakmamak” dedi.

Hayırseverler adına sefer taslarını teslim eden Bülent Göktepe ve İbrahim Sağ da Başkan Posbıyık’a teşekkür ederek “Ereğli’de kazanan insanlar olarak, yaptığınız bu hizmetlerde her zaman yanınızdayız” açıklamasında bulundular.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar
  • cenk EREN
    17 Nisan 2020 Cuma 17:00

    ALLAH RAZI OLSUN AMA BU İSİMLERDEN DAHA FAZLA BİR YARDIM BEKLERDİK

40 bin adet steril maske kapıda teslim edilecek...

17 Nisan 2020 Cuma 16:53

40 bin adet steril maske kapıda teslim edilecek...

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, İlçede korona virüsle mücadelede kapsamında mahallelerde 40 bin adet steril maskenin dağıtımına başladıklarını bildirdi.

 Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, ‘Siz lütfen evde kalın. Maskeleri biz kapınıza getiriyoruz.’ sloganıyla maskelerin dağıtımına başladıklarını söyledi. Karşıyaka ve Yeni Mahallerin muhtarlık aracılığı ile diğer mahallelerin ile birlikte Belediye olarak dağıtımına başladıklarını ifade eden Tekin, “Ülkemizde ilk vakanın görüldüğü andan itibaren belediye olarak virüsün önlenmesine yönelik tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. İlçe merkezi ve Mahallelerimizde dezenfekte çalışmaları sürerken 65 yaş üstü vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarını karşılamak için ekiplerimiz çalışıyor. Tüm bu çalışmalar devam ederken 40 bin adet steril maskenin dağıtımına başladık. Karşıyaka Mahallesi ve Yeni Mahalle (TOKİ) muhtarlarımıza maskelerini teslim ettik. Mahalle sakinlerine muhtarlık aracılığı ile evlerinde teslim edilmeye başlandı. Belediye ekiplerimiz ise Yeni Siteler, Tepeköy ve Merkez mahallerimizde yaşayan vatandaşlarımıza maskelerini yine evlerinde teslim ediyor. Steril maskeler paket halinde 4’er adet olacak. Hiçbir vatandaşımız endişesi olmasın her eve maskeleri ulaştıracağız. Belediye olarak hemşehrilerimizin her türlü talebini karşılamanın gayreti içerisindeyiz. Bu zor günleri birlikte yardımlaşarak aşacağız. Vatandaşlarımızdan ricam talep ve isteklerini Halk Masası 378 0 444 nolu telefonuna iletmeleridir. Halkımızın sağlığı bizler için çok önemlidir" ifadelerine yer verdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , maske

Yorumlar