Batı Karadeniz’in Kırk Pınarı Kozlu’da yapılacak

2 Ağustos 2018 Perşembe 11:29

Batı Karadeniz’in Kırk Pınarı Kozlu’da yapılacak

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, 5 Ağustos’ta Kozlu Dağ Köyde yapılacak olan 32.’inci Dağköy Yağlı Güreşleri son hazırlıkları tamamladı.

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, beraberinde AK Parti Kozlu İlçe Başkanı Ahmet Gören, İl Genel Meclisi Kozlu Meclis Üyesi İsmet Açıkgöz ile birlikte 5 Ağustos’ta Kozlu Dağ Köyde yapılacak olan 32.’inci Dağköy Yağlı Güreşleri nedeniyle Kozlu Dağ Köye giderek son hazırlıkları yerinde inceledi. Geleneksel hale gelen Dağköy Yağlı Güreşlerine 16 başpehlivan katılacağını ifade eden başkan Yılmaz, “Yöremizin adetlerinden ulusumuzun geleneklerinden birisi yağlı güreşlerdir. Kozlu’muzun Dağköy’ün de de sürekli hale gelmiş uzun yıllardan beri devam ediyor. Bizde kesintiler olmaması adına Kozlu Belediyesi olarak elimizden geleni yapıp, Kozlu Kaymakamımızla beraber bir protokol çerçevesinde 2 yıldan beri Kaymakamımızın yardımıyla beraber daha kaliteli hale getirdik. Pehlivan sayımız 16 olarak belirledik. Geleneklerimizi unutmamamız gerekiyor. O anlamda da davetiye yaptık. Hazırlıklarımızı yaptık davetiyelerimizi hazırladık. Basın aracılığıyla da duyurularımız devam ediyor. Bakımlarımızı yaptırdık boya badana ve çimenlerimizi yaptırdık. Pazar günü temiz bir ortamda inşallah her zamankinden daha kaliteli bir güreş izleyeceğiz. Burada işin kalitesini arttıran pehlivan sayısının artması görselin güzel olması bunlar etken oluyor. Gelen vatandaşlarımız aç kalmasın diye yemek ikramımız da olacak. Pehlivan kardeşimiz İsmet Bey, İl genel meclisi başkanımız Necdet bey, Dağ köy mahalle muhtarımız ve sayın kaymakamımız bu işe gönül verdiler. En iyisini yapmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

AK Parti Çaycuma İlçe Başkanı Doğancı mazbatasını aldı

2 Ağustos 2018 Perşembe 11:25

AK Parti Çaycuma İlçe Başkanı Doğancı mazbatasını aldı

Çaycuma AK Parti İlçe Başkanlığı görevine getirilen Veysel Karani Doğancı mazbatasını aldı.

Çaycuma AK Parti İlçe Başkanlığından istifa edip AK Parti Zonguldak Milletvekili seçilen Ahmet Çolakoğlu'nun yerine göreve getirilen Çaycuma İlçe Başkanı Veysel Karani Doğancı mazbatasını aldı.
AK Parti Genel Merkezde düzenlenen törende Çaycuma AK Parti İlçe Başkanına mazbatasını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Mustafa Atas verdi.
Doğancı mazbatasını aldıktan sonra yaptığı açıklamada; "Çıktığımız bu kutlu yürüyüşte, bu onurlu davada bizleri Çaycuma AK Parti İlçe Başkanlığı Görevine layık gören AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı Sayın Mustafa Ataş'a, Milletvekillerimiz Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar ve İl Başkanımız Zeki Tosun'a, Çaycuma Yönetim Kurulundaki arkadaşlarıma ve tüm AK Parti teşkilat mensuplarına teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbim bizleri halka hizmet, hakka hizmet yolundan ayırmasın" dedi.

Yorumlar

Zonguldaklı iş adamından Afrika’ya dev yatırım

2 Ağustos 2018 Perşembe 11:11

Zonguldaklı iş adamından Afrika’ya dev yatırım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Güney Afrika ziyaretinde, Zonguldak Sanayici ve İş Adamları Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Elcab Kablo A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Nejdet Tıskaoğlu ile bir araya geldi.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Güney Afrika ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaret esnasında kabloculuk sektörünün önde gelen markalarından Elcab Kablo A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Nejdet Tıskaoğlu ile de bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldaklı iş adamından Afrika’ya yapmış olduğu yatırım ile ilgili bilgiler aldı. Görüşmede ayrıca hem Zonguldak bölgesi ve gurbette bulunan Zonguldaklılar ile ilgilide sorunları dile getiren "Tıskaoğlu" Zonguldak Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin çalışmaları hakkında da bilgiler verdi.

Yorumlar

- Başkan Uysal, pazarcı esnafını dinledi

1 Ağustos 2018 Çarşamba 17:04

- Başkan Uysal, pazarcı esnafını dinledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, pazaryeri esnafıyla kahvaltı da bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, esnaf odaları başkanları ve pazar esnafı ile sabah kahvaltısı yaptı.

“Zoru yapan, kolayını da yapar”
Pazar yerinde sebze, meyve satış yeri ile köylü pazarı zemin ve çatı değişi yapıldığını belirten ve bu süreçte sabır gösteren esnaflara teşekkür eden Uysal, esnafın sorununu kendi sorunu gibi gördüğünü anlattı. Uysal konuşmasında “Suyunuzu verdik, tuvalet paralıydı, eskisini yıktık, yeniden bay- bayan tuvaleti yapıp ücretsiz hale getirdik. Dükkânlar içinde namaz kılınıyordu, bay-bayan mescidinizi yaptık. Bebek bakım odası yaptık. Bu kadar işi yapan diğerlerini de yapar. Zorunu yapan, kolayını da yapar. Anlattığınız sorunlar bizim derdimiz. Sizin sorunuz bizim sorunumuz. Biz sizin sorunlarınızla dertleniyoruz” dedi.

“Benim yeteri kadar şöhretim var”
Pazaryerinde eksikleri bildiğini anlatan Uysal, kendisinin Ereğli’nin rüya bir şehir, rüya bir ilçe olması için belediye başkanı olduğunu vurguladı. Başkan Uysal, “Göreve geldiğimiz zaman mahkemeyi kaybettiniz mi? Bir yere gidebilir miydiniz? Bu esnafı Sarıkorkmaz’a mı koysaydık? Git AVM’de 4. katı kirala mı diyecektik. 5 bin liralara 10 bin liraları mı mahkûm etseydik” ifadelerini kullandı.

“Her kes mimar, mühendis olmuş”
Başkan Uysal, pazaryerine ilişkin bir takım söylemlerle ilgili olarak da, “Hani şu çokbilmiş insanlar var. Herkes mimar, herkes inşaat mühendisi. Buranın zemini yağlı kaya. Ne diyorlar ben olsam altını katlı otopark yapardım. Buyur yap kardeşim. Kapalı Pazaryerini yıkarsan kamu zararı çıkar. Yıksak oradaki esnaf günde 1 lira kazanabilir mi? Etrafında ki binalar sarsıntılarla göçerse bunun hesabını kim verecek? 685 yıllık Çınar ağaçlarına ne zararı verebileceğimizi bilen var mı? Bu alandaki kazı, hafriyat buradaki ve tüm ilçe esnafının işini, huzurunu bozmaz mı? Burası Ereğli’nin kolu değil kalbi. Kazı yapıldı, kaç senede biterdi. En büyük mücadelem sizi burada tutmaktı, aksi durumda çok şey kaybederdiniz, bizim niyetimiz Pazaryerini yaşatmak” görüşlerine yer verdi.
Başkan Uysal kahvaltı sonrası da pazaryerindeki incelemelerini sürdürürken, pazar esnafı ile çay sohbeti yaptı.

Yorumlar
  • RIFAT YILMAZ
    6 Ağustos 2018 Pazartesi 13:57

    BELEDIYEYE AIT TUVALETLER ÇOK PIS VE BAKIMSIZ ÜCRETLI TUVALETLER DAHA TEMİZ

Ereylin AVM'de yangın

1 Ağustos 2018 Çarşamba 13:51

Ereylin AVM'de yangın

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren alış veriş merkezinin havalandırma boşluğundan dumanlar yükselince itfaiye ekipleri müdahale etti

 

Edinilen bilgiye göre ilçenin Erdemir Caddesi üzerinde bulunan bir alış veriş merkezinin havalandırma boşluğundan dumanlar yükselmeye başladı. Güvenlik ekiplerinin haber vermesi üzerine Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı iki arazöz ve 10 kişilik itfaiye ekibi teras katına çıkarak incelemelerde bulundu. İtfaiye ekipleri havalandırma da ki pervanede çıktığı anlaşılan yangını söndürerek kontrol altına aldı. AVM’nin güvenlik ekipleri gazetecilerin olay yerinden görüntü almasını engellerken, bazı müşteriler de dışarı çıktı. Yangında her hangi bir yaralanma olmazken, maddi hasar meydana geldi.

 Aynı AVM’de daha öncede birçok kez yangın çıkmış ve itfaiye ekipleri müdahale etmişti.

Etiketler:

kdz. ereğli , avm , ereylin , yangın , itfaiye

Yorumlar
  • ereğli
    6 Ağustos 2018 Pazartesi 13:05

    birlerinin canı yanınca müdahale edilir bu kaçıııncı bu avm de