Başkan Uysal sahaya indi... Eserlerini bir bir anlattı...

4 Aralık 2017 Pazartesi 19:12

Ereğli Haber

Başkan Uysal sahaya indi... Eserlerini bir bir anlattı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Zonguldak ve ilçelerindeki gazetecilere 3,5 yıllık görev süresi içerisinde yaptığı çalışmaların bir kısmını göstererek bilgi verdi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal yaklaşık 50 gazetecinin katıldığı saha gezisine Kepez’de ki şantiye alanından başladı. Şantiye alanında Fen İşleri, Su, Kanalizasyon ve Ulaştırma Müdürlüğü ekip ve ekipmanlarının yer aldığını anlatan Uysal, 13 bin metre kara üzerine kurulu alanda eğitim salonları, yönetim binaları, atölyeler ve iş makinelerinin bulunduğunu vurguladı. Yeni şantiye ile ilçenin gelecek 50 yılını planladıklarını ifade eden Uysal, göreve geldiği günden bu yana Ereğli Belediyesi’ne 67 araç kazandırdığını belirtti. Şantiyenin ardından Belen Sanayi Sitesi girişinde yer alan 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne geçen Uysal, burada atık pil, bitkisel atık yağ, atık elektrikli ve elektronik eski eşyalar, ömrünü tamamlamış lastikler, ambalaj atıkları, hacimli atıklar, flüoresan lambalar ve diğer cıva içeren atıklarla atık ilaçlarla diğer tehlikeli atıkların toplandığını dile getirdi.
2013 yılında yüzde 30’u tamamlanmış şekilde devir aldıkları terminal inşaatını bitirmenin kendilerine nasip olduğunu belirten Uysa, gazetecilerle birlikte incelemelerde bulundu. Uysal burada gazetecilere yaptığı açıklamada “Salı günü bilet satış gişelerinin kurulmasına başlanacak, çok kısa sürede tamamlanacağını söylediler. Yılbaşından önce burayı faaliyete sokabileceğimizi düşünüyoruz. Yapımına 2013 yılında başlanan, yüzde 30’u tamamlanmış inşaatı tamamlamak bize kısmet oldu. Otobüs firmalarının ihalesi ve terminal girişinin trafik açısından daha güvenli olması için sinyalizasyon çalışması tamamlandı. Çarşı merkezinde bilet satış noktalarının yapımı da son aşamaya geldi” dedi.
Başkan Uysal terminalden sonra Solak Köyü Yolayrımı girişinde ki köprü yenileme, Kavaklık ve ardından Dombayderesi’nde yaptıkları çalışmaları anlattı. Uysal, Halkapınar, Kışla Sanayi, Kavaklık, Köseağzı derelerinin ıslahını bizzat belediyenin yaptığını, Kabasakal deresini ise DSİ’nin ıslah ettiğini söyledi. Gezi sırasında 49 bin su abonesinden 48 bininin su hatlarının yenilendiğini ve 3,5 yılda 125 kilometre içme suyu ve kanalizasyon hattı döşediklerini anlatan Uysal, 27 mahallede hatların yüzde yüzünün tamamlandığını ifade etti. Uysal ayrıca toplamda 42 milyon TL’ye mal olan içme suyu arıtma tesisinin test çalışmalarında son aşamaya gelindiğini ve ilçenin gelecek 50 yılda menba kalitesinde içme suyuna kavuşacağını müjdeledi.
Sarıkorkmaz Mahallesi’ne seyir terası ve etrafında 16 dönümlük arazi üzerine piknik masaları, yürüyüş yolu yaptıklarını belirten Uysal, burasının yaşayan bir mekan haline geleceğini savundu.
Kdz. Ereğli’nin girişinde Potbaşı mevkiine çocuk oyun dünyası kurduklarını belirten Uysal, Elmatepe ve Kavaklık’ta yan yolları açtıklarını, Elmatepe’ye bir üst geçit ve belediyeye ait eski kamyon garajının olduğu yere de yarı olimpik yüzme havuzu yapacaklarını vurguladı.
Kışla Sanayii girişindeki itfaiye istasyonuna gelen Uysal, gazetecilere itfaiyeye alınan ekipmanlar ve araçları gösterdi.
Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı üzerindeki elektrik hatlarını yer altına alarak 3 gidiş ve 3 geliş olmak üzere 6 şeritli yol yaptıklarını ve çevre düzenlemesi ile şehrin en güzel caddelerinden biri haline getirdiklerini anlatan Uysal, Sakindere’ye geçti. Belediye meclisinin borçlanması için onay vermediği projeyi hayata geçirmek için çalıştıklarını dile getiren Uysal “Burada dere karşısında 5, öbür tarafta 3 metre olmak üzere iki taraflı istinat duvarı inşa edilecek. Dere kenarında 6 metre gezi yolu, 7 metrelik araç yolu olacak. Bu bölgede parklar, yaya kaldırımları ve yeşil alanlar oluşturacağız” diye konuştu. Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği’ne tahsis ettikleri yeri gazetecilere gösteren Uysal, çıkışta toplu fotoğraf çektirdi.
İnönü Parkı’nda aydınlatma ve yeşil alanların ortaya çıkarılması ile daha güzel bir görünüme kavuşacağını belirten Uysal, Atatürk anıtının 28 yıl sonra yenilendiğini anlattı.
Başkan Uysal gazetecilerle birlikte son olarak Uzun Mehmet Anıtı, Kirmanlı Su Deposu ve Kent Müzesi’ni gezerek detaylı bilgiler verdi.
Başkan Uysal gezi sonunda Kdz. Ereğli Belediyesi’ne ait Sahil Kafe sosyal tesislerinde gazetecilere Ereğli pidesi ikram ettikten sonra çeşitli hediyeler verdi.

Yorumlar
  • Barış
    5 Aralık 2017 Salı 12:15

    Bravo başkanım tam gaz devam

İlk kazma vuruldu

4 Aralık 2017 Pazartesi 16:48

İlk kazma vuruldu

Düzce’nin Yığılca ilçesi Belediyesi tarafından doğalgaz çalışması başlatıldı.

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’in en önemli projelerinden birisi olan doğalgaz çalışması için ilk kazma vuruluyor. DERGAZ Müdürü Mustafa Doğan ile Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit son değerlendirmeleri yapmak için sahayı inceledi.
Doğalgaz projesini Yığılca için mega projeler içerisinde yer aldığını belirten Yiğit, son incelemeleri yaptıklarını söyledi. Yiğit konuşmasında, "Yığılca’mız için olmazsa olmaz olan, mega projemiz diye adlandırdığımız doğalgaz projemizde bugün son incelemeleri yaptık. Sayın müdürüm ile birlikte inşallah önümüzdeki bir kaç gün içinde hava şartları da müsaade ederse Dergaz çalışanlarınca ilk kazma vurulacak. Böylelikle tarihi bir çalışma ilçemizde başlamış olacak. Yığılca’mıza ciddi bir ivme kazandıracak bu dev proje Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Dr. Faruk Özlü Bey'in üstün gayretleri ile yürütüldü. Çok şükür başarı da sağlandı. Bu çalışmamızda büyük desteklerini gördüğüm Sayın Bakanımıza, Sayın Vekillerime ve İl Başkanıma tekrar tekrar ilçem adına şükranlarımı sunuyorum. Yığılca sizleri tarihine altın harflerle kazıdı" dedi.

Etiketler:

Düzce , Yığılca , Muzaffer Yiğit , doğalgaz ,

Yorumlar

Adaylığını resmen açıkladı

4 Aralık 2017 Pazartesi 16:28

Adaylığını resmen açıkladı

Kdz. Ereğli Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi Eski Başkanı Murat Akyüz, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasına adaylığını düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

Kdz. Ereğli’de 2018 yılında olağan kongresi gerçekleştirilecek olan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasında bir önceki başkan adaylarından Murat Akyüz, Keleşler Park Otel’de basın toplantısı düzenleyerek bu dönemde başkan adayı olduğunu açıkladı.
30 yılı aşkın süredir taşımacılık ve ulaşım sektörünün içinde olduğunu belirten Murat Akyüz, Ocak ayında yapılacak olan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığına aday olduğunu söyledi. Akyüz konuşmasında, “Bu meslekle önce şehir içi ve köy minibüsçüleri derneği başkanlığıyla adım attığını, hizmet anlayışına sırasıyla üç dönem Çilek Halk Otobüsleri Derneği Kooperatif Başkanlığı ve bir dönem önce Şoförler Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkan Adayı olarak karşımıza çıkmıştım ve buralarda bulunduğum hizmet süreleri içerisinde daha fazla hizmet etmem gerektiğini düşünerek, 2018 yılının ilk ayında yapılacak olan, bana göre Ocak ayı içerisinde gerçekleşmesini umduğum Karadeniz Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ‘nın 38. Genel Kurulunda aday olmam konusudur. Kdz. Ereğli Şoförler Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanlığı için değerli basın ve siz meslektaşlarımın önünde başkanlığa aday olduğumu tüm şoför esnafı ve kamuoyunun bilgisine arz ederim.
“Çözülmeyecek sorun yok”
Şoförler Odasını icraatları ve projeleriyle daha da tanınır, aktif ve sosyal bir kurum haline getirmek, ben değil biz anlayışıyla yönetmek, ilçemizde odamızın ağırlığını hissettirmek, şoför esnafının sorunlarının çözümü birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek amacıyla başkanlığa adaylığımı açıklıyorum.
Kaliteli hizmet için değişimin şart olduğuna inanıyoruz. Tecrübeli, dinamik ve genç bir ekip ile yola çıktık. Birliktelikle ortak hareket ve güçlü camia ile çözülemeyecek sorunun olmadığının bilincinde olduğumuzun farkındayız. Farkındalık yaratmak için aday olduğumu belirtmek istiyorum ve bu yönde ekip arkadaşlarıma benimle birlikte yol aldıkları için sonsuz teşekkür ediyorum.
Önümüzdeki 4 yılı bize göre kutsal saydığımız hizmet anlayışını, bize layık gördüğünüzde yapmak istediğimiz projeleri sizlerle bire bir görüşerek, fikir alış verişinde bulunmak, yol haritasını çizmek istiyoruz. Çünkü merkez ve köyler olmak üzere üye sayımızın ve iş kollarımızın yoğun olduğu ortada. Bu grupları saymak gerekirse ticari taksiler, öğrenci servisleri, halk otobüsleri kamyon ve kamyonet esnafı, belde ve köy minibüsleri işçi ve personel servisleri oto galerileri bu anlamda tüm meslek gruplarının kendilerince sorunları olduğunu biliyoruz. Şoförlüğün kutsal bir meslek olduğu ülkemizde İnsanlar evlatlarını, analarını, bacılarını, eşlerini servetlerini, mallarını bizlere emanet ediyorlar. Bizler, kamu hizmeti yapıyoruz. Bizler halka hizmet ediyoruz, bizler ülkemize hizmet ediyoruz. Bizler sanayinin gelişmesinde rol oynuyoruz, bizler ülkemizin kalkınmasında rol oynuyoruz. Bizler toplumun nabzıyız. Bizler yaşadığımız kentin ulaşımını ve taşımacılığını sağlayan çok önemli insanlarız ama bu bilinci her kesimin aklına yerleştirmemiz gerekiyor. Şoför esnafı ezilmemeli bunu herkes böyle bilmeli. En önemli mesleğin, meslek örgütü de çok ama çok güçlü olmalı. Benim esnafa vefa borcum var. Esnafımızın yoğun ilgi ve isteği üzerine sizin içinizden gelen bir kardeşiniz olarak bana yıllarca ticari hayatımda sonsuz destek veren bütün meslek grubunda bulunan arkadaşlarıma vefa borcum olduğunu düşünüyorum. Bu yolda bilgi ve tecrübelerimi sizlerle paylaşmak için, Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığına aday olmam gerektiğini düşünerek bu yola çıkıyorum.
Adayım çünkü daha çok meslek örgütüne ihtiyacımız var. Güçlü ve genç bir yönetimle yapılacak çok işimiz var. Eksiklerimiz, ihtiyaçlarımız çok fazla, biz bu yola sizin için çıktık. Sizinle varız, sizinle var olacağız. Bilgi ve tecrübelerimizi odamıza aktarmaktan mutluluk duyacağız. Ben içinizden gelen yol arkadaşınız olarak bu dönem oda başkanlığına adayım. Karar tabi ki sizin, yetki sizde. Sizlerin kararlarına güvenim ve saygım sonsuz. Hedefimiz mesleğin değerini sağlayacak güçte bir yönetimle hizmet vermek ve bu anlamda oylarınızı bekliyorum.
Ben kooperatif başkanlığı yaptığım süreç içerisinde ilçemizde bulunan esnaf arkadaşlarımın sıkıntılarına yakinen defalarca şahit oldum. Bunun bilinci ile hareket ederek, oda üyesi tüm meslek gruplarındaki arkadaşlarımızın istek ve talepleri doğrultusunda, çıktığımız bu yolda daha hızlı hizmet etmeye ve esnafın sesi olmaya yol arkadaşlarımla birlikte talibim.
İlçemizde şoför esnafı için değişim ve yeniliğin zamanı geldiğini hatırlatarak ‘’ Zaman değişim ve yenilik zamanıdır.’’ Bizler Ereğli’de sorun odaklı değil çözüm odaklı çalışarak her zaman üyelerimizin yanında olacağımızın sözünü veriyoruz. Şoför esnafımızın hak ettiği saygınlığı ve değeri kazanması için ekibimizle birlikte elimizden gelenin daha fazlasını yapmak için mücadele edeceğimizin sözünü veriyoruz.
“Resmen Adaylığını Açıkladı”
Mevcut oda Başkanıma ve yönetiminde bulunan tüm arkadaşlarımıza görev sürelerince yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bugün itibari ile Karadeniz Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığına aday olduğumu sizlerin huzurun da resmen açıklıyorum. Şimdi de şeffaf, demokratik, bir seçim olmasını ve kazananın şoför esnafının olmasını arzuluyor, buradan toplantımıza işlerinden dolayı katılamayan tüm şoför arkadaşlarıma selamlarımı iletiyorum.
Bugün bizler kırmayarak, davetimize icabet ettiğiniz için sizlere sonsuz teşekkür ediyor, birlikte sağlıklı, mutluluk ve huzur dolu yaşam dilerken, kazasız cezasız helal kazançlı, çalışmalar diliyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.” dedi

Etiketler:

Murat Akyüz , Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası , adaylığını açıkladı ,

Yorumlar

Dünya Madenciler Günü kutlandı

4 Aralık 2017 Pazartesi 15:55

Dünya Madenciler Günü kutlandı

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) 4 Aralık Dünya Madenciler Günü nedeniyle bir tören düzenledi.

GMİS ve Maden Mühendisleri Odası’nın Valilik alanında bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından Zonguldak Maden Müzesi Alanı’nda yaptırılan Zonguldak Maden Şehitleri Anıtı’nda da bir tören düzenlendi.
Törene Eski Devlet Bakanlarından Aydın Tümen, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreteri Satılmış Uludağ, Genel Mali Sekreteri Adnan Tıska, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal, Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şube Başkanı Erdoğan Kaymakçı ile oda yöneticileri, GMİS’e bağlı şubelerin başkan ve yöneticileri, siyasetçiler ile vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende bir konuşma yapan GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, “Bu anlamlı günde herşeyden önce Türkiye’de bu sektörün tarihsel birikimine sahip olan Türkiye Taşkömürü Kurumu’na, Türkiye Kömür İşletmeleri’ne, Maden Tetkik Arama Kurumu’na sahip çıkılmasını istiyoruz” dedi.
Demirci şöyle konuştu; “Zonguldak’ta, ülkemizde ve dünyada madencilik sektöründe çalışan tüm meslektaşlarımızın “Dünya Madenciler Günü”nü kutluyorum. Genel Maden İşçileri Sendikası ve bölgemiz madencileri adına, onlara dayanışma duygularımızı iletiyorum. Burada isimleri yazılı 3 bin 673 maden şehidimizi ve 1848 yılından günümüze kayıtları tutulamamış tüm maden şehitlerimizi, dünyanın başka ülkelerinde maden kazalarında hayatlarını kaybetmiş tüm madencilerimizi rahmetle, sevgi ve saygıyla anıyorum. 27 Kasım 2017 tarihinde Karadon’da meydana gelen kazada kaybettiğimiz maden şehitlerimiz Cafer Tepebaşı ile İsa Çeltik kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Bu anlamlı günde herşeyden önce Türkiye’de bu sektörün tarihsel birikimine sahip olan Türkiye Taşkömürü Kurumu’na, Türkiye Kömür İşletmeleri’ne, Maden Tetkik Arama Kurumu’na sahip çıkılmasını istiyoruz. Son yıllarda, bu kurumların işlevlerinin azaltılması nedeniyle sektördeki ölümlü iş kazalarında artış olmuştur. Özellikle Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun küçültülmesiyle birlikte taşkömürü ithalatında hızlı bir artış yaşanmış, TTK’nın yeri özel sektör tarafından doldurulamamıştır. Bugünkü iktidarın ilk yıllarında, 2003-2004 yıllarında bölgemize özel projeler açıklandı. Kamu ve özel sektör olarak yılda 10 milyon ton taşkömürü üretimi hedeflendi. Yılda 5 milyon ton üretmesi beklenen özel sektöre maden sahaları verildi, ancak sonuç alınamadı. Kamuda da söylenin aksine üretim geriledi, TTK küçültüldü ve zararı artırıldı. Zonguldak göç verdi, ülkemiz taşkömürü ithalatında rekorlar kırdı."

"Sendikamızın uyarılarına kulak verilmelidir"
Sendikanın uyarılarının dikkate alınması gerektiğinin altını çizen Demirci, "TTK, işçi açıkları nedeniyle üretim yapamaz ve çalışamaz duruma sürükleniyor ve her geçen gün kaza riskleri artıyor. TTK üretim yapamaz hale getiriliyor. Sendikamızın uyarılarına kulak verilmelidir. Bülent Ecevit Üniversitesi’nin raporundaki öneriler hayata geçirilmelidir. Türkiye zaman kaybetmemeli, Zonguldak’a eziyet edilmemelidir. Türkiye’nin taşkömürüne, TTK’ya ve Zonguldak’a ihtiyacı var. Her yıl 4-5 milyar dolarımız taşkömürü için dışarıya gitmesin, Zonguldak göç vermesin. Bu gerçekleri bilen başta biz madenciler olmak üzere tüm bölge halkı olarak siyasi iktidara anlatmak sorumluluğumuz var. Bu duygularla tüm madencilerimizin Dünya Madenciler Gününü kutluyorum. Tüm maden şehitlerimizi bir kez daha sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum.Sizlere katıldığınız için teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" diye ifade etti.

Etiketler:

madenciler , zonguldak , TTK , maden şehidi , GMİS ,

Yorumlar

Gülüç belediyesi her alanda lider…

4 Aralık 2017 Pazartesi 10:29

Ereğli Haber

Gülüç belediyesi her alanda lider…

Gülüç Belediyesi sosyal, kültürel ve hizmet alanında ki liderliğini spora da taşıdı.

Ereğli Haber - Gülüç Belediyespor Ereğli 1. Amatör Küme’de ilk yarının son maçında Gümelispor’u 3-2 mağlup ederek devreyi lider tamamladı.
Sosyal, kültürel ve hizmet alanında diğer belediyelere örnek olacak işlere imza atan Gülüç Belediyesi başarısını spora da taşıdı. Ereğli 1. Amatör kümede bu hafta oynanan maçlarla ilk yarı sona erdi.
Ereğli Beyçayır stadında oynanan maçta, Sarı- kırmızılı ekip Gülüç Belediyespor rakibi Gümelispor'u üstün bir oyun ile Erdi (2) ve Adem’in (1) attığı gollerle 3-2 yendi ve ilk yarıyı lider kapattı.

Yorumlar