Başkan Uysal STK’ları ziyaret etti

27 Şubat 2019 Çarşamba 17:50

Başkan Uysal STK’ları ziyaret etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı ve BBP Belediye Başkan Adayı Hüseyin Uysal seçim çalışmaları kapsamında STK’ları ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan Adayı Hüseyin Uysal BBP Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik, BBP Belediye Meclis Üyesi adayları ile birlikte Esnaf ve Sanatkârlar Kefalet Kooperatifi ve Muharip Gaziler Derneği Ereğli Şubesi’ni ziyaret etti. Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel Başkan Uysal ve ekibinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken başkanlık yolunda başarılar diledi. Başkan Uysal ise ziyarette yaptığı konuşmasında, “Farklı düşüncelere sahip olabilir, farklı siyasi partilere gönül verebilirsiniz. Ancak bu bir yerel seçim. İnancım odur ki, bu düşünceden hareketle Büyük Birlik Partisi’ne bana ve yol arkadaşım olan meclis üyelerime destek olacaksınız” dedi. Başkan Uysal, daha sonra Muharip Gaziler Derneği Ereğli Şubesi’ni ziyaret etti. Ziyarette konuşan Dernek Başkanı Temel Şahin ve gaziler, bu zamana kadar verilen desteklerden dolayı teşekkür ettiler. Başkan Şahin konuşmasında “Başkanım siz bize sahip çıktınız, Ereğli’nin en güzel yerini, bize göre villayı bize verdiniz. Biz Türkiye’nin her yerine gidiyoruz, böylesi bir yer yok diyorlar. Biz ne istesek anında yapıyorsunuz. Bizleri dernek gibi değil aileniz gibi görünüyorsunuz. Bu hassasiyetinizi biliyoruz ve görüyoruz. Çıktığınız bu yolda size ve ekibinize başarılar diliyoruz” dedi. Başkan Uysal’da gazilerin gösterdiği ilgiye ve samimiyete teşekkür ederek, gaziler konusundaki hassasiyetlerin sadece Ereğli’de değil ülke genelinde olması gerektiğini vurguladı. Ereğli’de sadece gazilere değil, şehit ailelerine, maden şehitlerine, Kızılay’a, LÖSEV’e yer tahsis ederek sahip çıktıklarını hatırlatan Başkan Uysal, gazilerin ve şehit ailelerinin dualarının kendilerine yeteceğini ifade etti.

Yorumlar

Şahin hastalara moral verdi

27 Şubat 2019 Çarşamba 17:10

Şahin hastalara moral verdi

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin hastaları ziyaret etti.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne giderek hastanede yatan hastalara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin hastalara ve yakınlarına çiçek vererek her ihtiyaçlarında yanlarında olacağını belirtti. Hastalar ise Şahin’in bu ziyaretinin kendilerine çok büyük moral olduğunu ifade ettiler. Şahin daha sonra AK Parti İlçe Teşkilatında STK yöneticilerini kabul etti. TSK yöneticilerin sorunlarını dinleyen Şahin çözüm noktasında ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduklarını belirtti. Daha sonra Şahin’i Anadolu Gençlik Derneği de ziyaret ederek desteklerini bildirdiler.

Yorumlar

Başkan Uysal, “Dağlar’a hizmetin en büyüğünü yaptık”

27 Şubat 2019 Çarşamba 16:12

Başkan Uysal, “Dağlar’a hizmetin en büyüğünü yaptık”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı ve BBP Belediye Başkan Adayı Hüseyin Uysal seçim çalışmaları kapsamında mahalle gezilerini sürdürüyor.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan Adayı Hüseyin Uysal seçim gezilerine, BBP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik, parti yöneticileri, partinin belediye meclisi üyesi adayları da katıldı. Göktepe Mahallesi’nin ardından Dağlar Mahallesi’ni gezen Uysal 5 yılda Dağlar Mahallesi’ne neler yaptıklarını anlattı. Başkan Uysal konuşmasında, “Dağlar nüfusu ve seçmen sayısı en az olan mahallemiz ancak, biz Dağlar’a o gözle bakmadık ve hizmetin en büyüğünü yaptık. 2010 yılında belediyemiz sınırlarına dâhil olan, 2014 yılına kadar bir çivi dahi çakılmayan Dağlar Mahallemizi, son 5 yılda kanalizasyon ve doğalgaza kavuşturmanın, oto korkuluk çalışması ile mahalle yolunu güvenli hale getirmenin, bir çocuk parkı bile çok görülen mahallemize çocuk parkı ve spor alanı kazandırmanın huzuru ile aranızdayız. 31 Martta inancım odur ki farklı partilere gönülde verseniz, bunun bir yerel seçim olduğu düşüncesinden hareketle “Büyük Birlik Partisi’ne(BBP), gül hilale, şahsıma ve yol arkadaşım olan meclis üyelerime destek vereceksiniz.” Dağlar Mahallesi sakinleri ise Uysal’ın konuşmasının ardından, “Başkanım, mahallemize suyumuzu, doğalgazımızı getirdiniz. Yolumuza oto korkuluk yaptınız. Kanalizasyonumuzu getirdiniz. Çocuk parkımızı yaptırdınız. Mezarlık duvarlarımızı yaptırdınız. Daha ne yapacaksınız? Hizmetlerinizden dolayı Allah sizden ve ekibinizden razı olsun” diyerek hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler.

Yorumlar

Şahin, "Tekstil atölyelerinde 200-250 kişi çalışacak”

27 Şubat 2019 Çarşamba 15:07

Şahin, "Tekstil atölyelerinde 200-250 kişi çalışacak”

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin ev toplantısı için gittiği Hamzafakıhlı Mahallesi’nde kalabalık nedeniyle miting yapmak zorunda kaldı. Havai fişek ve gençlerin tezahüratları arasında mahalleye giren Şahin, belediye başkanı seçildiğinde ilk işinin başkanlık makamını 5. Kattan birinci kata indirmek olduğunu söyledi.


AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, belediye meclis üyesi adayları ile birlikte ev ziyareti için Hamzafakıhlı Mahallesi’ne geldi. Mahallede havai fişek ve konfetilerle karşılanan Şahin, yoğun katılım nedeniyle ev ziyaretini mitinge çevirmek zorunda kaldı. Kendisini sıcak bir şekilde karşılayan vatandaşlarla tek tek selamlaşıp sohbet eden Şahin burada yaptığı konuşmasında 2019-2024 yılları arasında hayata geçireceği projeler hakkında mahalle sakinlerine bilgiler verdi.

“Tekstil atölyelerinde 200-250 kişi çalışacak”
Verdiği sözleri yerine getirememesi durumunda bir daha aday olarak halkın karşısına çıkmayacağının garantisini veren Şahin “İşsizliği azaltmak amacıyla hazırladığımız tekstil atölyeleri projelerimizden bir tanesini de inşallah Hamzafakıhlı bölgesinde açacağız. 2 bin metre karelik alana kuracağımız bu tekstil atölyelerinde en az 200-250 kişi çalışacak. Bunu yapmadığım takdirde bir dahaki dönem kesinlikle karşınıza çıkmayacağım, aday bile olmayacağım. Bunun garantisini veriyorum hepinize.

“Gençler ve kadınlar için kültür gezileri”
Hamzafakıhlı’daki gençlerimizi kadınlarımızı kültür gezilerine göndereceğiz. Ereğli’den her hafta sonu otobüslerle Türkiye’nin turistik bölgelerine geziler düzenleyeceğiz. Yılda 52 hafta, 5 yılda 260 gezi düzenleyeceğiz. Otobüs ve yeme içme masrafları belediyemizden karşılanacak. Seçildiğimiz takdirde Nisan’ın son haftasında ilk gezimizi düzenleyeceğiz.

“Tüm öğrencilerin kırtasiyelerini belediye karşılayacak”
Hamzafakıhlı’da ki tüm öğrencilerimize buradan müjde veriyorum; hükümetimiz okullar açıldığında tüm ders kitaplarını nasıl sıraların üzerine bırakıyorsa bizde belediye olarak tüm kırtasiyelerini alacağız. Ailelerimizin ekonomilerine ciddi bir katkı sunacağız. Kırtasiye masrafını ortadan kaldıracağız inşallah.

“Ben yatırım uzmanıyım”
Ereğli’de 2 olan fakülte sayımızı 5’e çıkartarak öğrenci sayımız 10 bin olacak. Yine küçük ölçekli sanayicilerimiz için 1000 metre karelik dükkanları bunlara ihtiyacı olan yatırımcılara kolaylık sağlayarak hayata geçireceğiz. Buralarda gençlerimiz iş ve aş bulmasını temin edeceğiz.
Ben bir ekonomistim, hesap, kitap adamıyım. Ben inşaat mühendisi yada doktor değilim. Ben yatırım uzmanıyım. Ereğli’nin en büyük problemi işsizlik ve ekonomi. Biz bu sorunlara belediye olarak eğileceğiz.

“18. Madde uygulaması ile imar problemlerini çözeceğiz”
Ereğli’nin imar problemlerini 18. Madde uygulamasını hayata geçirerek çözeceğiz. Yeni yollar açıp, ulaşımı rahatlatacağız. Belediyeye ayrılan yerlere sosyal tesisler yapacağız. Kadınlarımız, gençlerimiz buralarda spor yapacak, günlerini yapacak. İmar uygulamalarından sonra doğalgaz sorunlarıda çözülecek.

“İki havuz, iki halı saha yapacağız”
Kdz. Ereğli’de iki ayrı bölgede yapacağımız havuzlarda Hamzafakıhlı’nın gençleri ücretsiz yüzme kursları olacak. Yine ilçemizde en az iki adet kapalı halı saha inşaa edeceğiz. En az iki adette futbol antrenman sahası inşaa edeceğiz. Bu tesislerde giyinme soyunma kabinleri, tuvaletleri, duş alanlarında çocuklarımız sıcak suyla duşlarını alabilecek.
Tekstil atölyelerinin yanlarına birer tanede kreş yapacağız. Kadınlarımız işe giderken çocuklarını güvenli bir ortama bırakacak, akşam işten çıkınca da çocuğunu alıp evine gidebilecek.

“Ereğli’nin hesap bilen belediye başkanına ihtiyacı var”
Başkalarının 10 liraya yaptığı işi bu kardeşiniz 5 liraya bitirir ve iki katı iş yapar. Ereğli’nin hesap bilen, genç, dinamik bir belediye başkanına ihtiyacı var. Sabahtan beri Ereğli’nin sokaklarını kapı kapı gezerek bu kardeşiniz yerinde görüyor. İnsanlarımızı dinliyorum. Çarşısından, sanayisine, oradan Hamzafakıhlı’ya geliyorum. Şimdi buradan da yine başka mahallelerimize gideceğiz. Benim enerjim tam, 5 yıl boyunca da böyle olacağım.

“Başkanlık makamını birinci kata indireceğim”
Belediye başkanı seçildiğimde ilk yapacağım iş ne biliyormusunuz? Belediye binasında 5. Katta olan belediye başkanlığı makamını birinci kata indireceğim. Her kes gelecek bana ulaşacak. Belediye başkanı ulaşılabilir olmalı, 24 saat telefonu açık olmalı. Belediye başkanlığı ofisini birinci kata indirip kapısınıda sökeceğim inşallah. Ben daha önce ilçe başkanlığı yaptığım dönemde her arayan bana ulaşır ve derdine mutlaka bir çözüm bulurdu.

“Doğumdan ölüme kadar belediye başkanı olmak zorunda değil”
Bizden 20 yıl önce, 5 yıl önce, şimdiki sizlere bazı sözler vermiş ve bunlar yapılmamış olabilir. Onların hesabını onlara sorun. Ben sizlerin karşınıza belediye başkanı adayı olarak ilk defa çıkıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız benim adaylığımı açıklayıp, sizlere emanet etti. Benim her sözümün arkasında Sayın Cumhurbaşkanımızın desteği var.
20 yıl belediye başkanlığı yapıp sorunların hepsi ortadayken ‘Tekrar ben adayım, belediye başkanlığı yapmak istiyorum’ diyenler olabilir. Belediye başkanlığını meslek olarak bile görenler olabiliyor. Belediye başkanlığı bir meslek değil, hizmet makamıdır. Belediye başkanlığını yaparsın, çekilirsin arkadan gelen gençlerimize devir edersin. Bir insan doğumundan ölümüne kadar belediye başkanı olmak zorunda değil.”
Şahin’in konuşması sık sık mahalleli gençlerin attığı sloganlar ve tezahüratlarla kesildi. Konuşmasının da ardından mahallede ki kadınların taleplerini dinleyen Şahin, çocuklara da halı saha sözü verdi. Başkan Şahin Hamzafakıhlı ziyaretinden mahalle sakinlerinin tezahüratları eşliğinde ayrıldı.

Yorumlar

"TTK'ya başvuranlar tek listede toplandı"

26 Şubat 2019 Salı 19:22

"TTK'ya başvuranlar tek listede toplandı"

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Gönül Demirsu, Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda çalışmak için başvuranların tek listede toplandığı söyledi.

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na ait maden ocaklarına bin 500 işçi alınması sözünün ardından İlk etapta bin yer altı pano ayak üretim işçisi alımı için Zonguldak’ta 700, Bartın’da 200, Karabük’te 100 işçi alımı için 35 bin 770 kişi başvurmuştu.
İŞKUR Müdürü Gönül Demirsu, başvuranların kamuoyunda 2 listede toplandığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını iki listede değil tek listede toplandığını söyledi. Demirsu, açıklamasında şunları söyledi:
“Doğru liste Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun listesidir. Türkiye Taşkömürü Kurumuna alınacak 700 kişi ile ilgili kamuoyunda bir takım yanlış anlaşılmaların olduğunu duyduk. Bu konuda 700 işçi ile ilgili Zonguldak ilinden alınacak 26 bin 119 başvuru aldık. Bu başvurular kayıt esnasında sisteme girilirken iki liste halinde girdi. Birinci listede normal başvurular ikinci listede terörle mücadelede yaralananlar olmak üzeredir. Başvuruların bitiminde genel müdürlüğümüz iki liste birleştirerek tek liste oldu. Tek liste oluşturulduktan sonra onaylanarak bir liste bize bir liste notere ve Türkiye Taşkömürü Kurumuna verildi. Şimdi aslı olan Noterin elindeki, Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda ve bizim elimizde olan listedir. Liste tektir iki ayrı liste yoktur. Yanlış anlaşıldığı üzere ilaveler söz konusu değildir. Bu konuda herkesin rahat olması gerekiyor. O gün çekilecek olan liste Noterin elindeki olan listedir. İnsanlar hangi listede olduğunu öğrenmek istiyorlar ise Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun sitesinden öğrenebilirler. Hiçbir şekilde başka bir yere bakmalarına gerek yok. Çekilişin yapıldığı gün liste takibini yapabilirler.”

Yorumlar