Başkan Uysal, Sakindere Halkıyla Buluştu

11 Nisan 2017 Salı 22:22

Başkan Uysal, Sakindere Halkıyla Buluştu

Mahallelerde referandum çalışmalarını sürdüren Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 1.nolu Sakindere halkıyla bir araya gelerek Evet’e destek istedi.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Anayasa Halk oylamasına son 5 gün kala mahallelerde Evet’e destek turlarını sürdürüyor.
Başkan Hüseyin Uysal, beraberinde belediye başkan yardımcıları Ayhan Atay ve Esra Alpago, belediye meclis üyeleri, AK Parti Gönüllüleri ve Bağlık Mahalle Muhtarı Muhsin Aydın’la birlikte 1.Nolu Sakindere’de vatandaşlarla bir araya geldi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemini anlatarak Evet için destek istedi.
‘Bölgesinde güçlü, lider bir Türkiye için Evet diyelim’ diyen Başkan Hüseyin Uysal, “Türkiye’nin büyük bir ülke olması, istikrarlı, güven içinde büyümesi ve gelişmesi için Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine ihtiyacı var. Artık çift başlılıktan kurtulmamız gerekiyor, artık koalisyonlardan kurtulmamız gerekiyor. Gelecek yarınlarımız için hep birlikte Evet’te birleşelim” dedi.
“Sizlerin ferasetine ve sağ duyusuna güveniyorum” diyen Başkan Uysal; “Evet dememiz için kimlerin Hayır dediğine bakmamız yeterli. Bugün Terör örgütleri Evet çıkarsa biteriz diyorlar. Türkiye’nin büyümesini, gelişmesini, büyük bir güç olmasını istemeyen Batı, Hayır için çalışıyor. İşte bizlerin el ele vererek 16 Nisan’da sandıkları Evet’lerimizle doldurmamız lazım” diye konuştu.
Mahalle halkının istek ve taleplerini de dinleyen Başkan Hüseyin Uysal, Sakindere’de sürdürülen çalışmaların da devam edeceğini söyledi.

Etiketler:

evet , hüseyin uysal , referNDUM , KDZ EREĞLİ ,

Yorumlar

Yığılca'dan coşkulu 'EVET' sözü...

11 Nisan 2017 Salı 22:14

Yığılca'dan coşkulu 'EVET' sözü...

Referandum çalışmaları kapsamında gezilerine devam eden Düzce Milletvekili Ayşe Keşir Yığılca’lı vatandaşlar tarafından konvoy eşliğinde, bakan protokolü ile karşılandı.

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit önderliğinde, Ak Parti Düzce İlçe Başkanı Kerem Yalçıner, AK Parti Düzce  Kadın Kolları, Gençlik Kolları, STK Başkanları, İGM üyeleri ve binlerce vatandaş uzun bir araç konvoyu ile Keşir’i i karşıladı. Milletvekili Keşir düzenlenen karşılama töreninde duygulandı. Keşir, İlçe turunun ardından şehir parkında kalabalık bir vatandaş topluluğuna hitap etti. Konuşmasına Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’in çalışmalarını överek başlayan Keşir, Referandum için Yığılca halkından destek istedi. Geçmişten bazı örnekler sunan Keşir’in konuşması vatandaşlar tarafından tezahürat ve alkışlarla kesildi. Keşir vatandaşlardan “EVET” sözünü aldı. Yığılca bizim için çok önemli, bunu da fazlası ile ispat ettiniz dedi. Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’te gösterdikleri üstün ilgi ve alakadan dolayı vatandaşlara teşekkür etti.

Etiketler:

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit , Ak Parti Düzce İlçe Başkanı Kerem Yalçıner , AK Parti Düzce Kadın Kolları , Gençlik Kolları , STK Başkanları ,

Yorumlar

AK Parti Bağlık ve Gülüç Beldesi'nde 'Evet'e destek istedi

11 Nisan 2017 Salı 14:54

AK Parti Bağlık ve Gülüç Beldesi'nde 'Evet'e destek istedi

K Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ve Yönetim Kurulu üyeleri, Ereğli Belediyesi Meclis üyeleri, Kadın ve Gençlik kollarından oluşan 60 kişilik ekiple, Bağlık Mahallesi’nde ev ziyaretleri yaparak ‘Evet’e destek istedi.

Milletvekili Çaturoğlu ve İlçe Başkanı Çakır beraberindeki heyetle birlikte, ziyaret ettikleri evlerde kendilerini karşılayanlarla sohbet etti, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne “EVET” denilmesi noktasında destek istedi. Kendilerine iletilen sorunları da yakından dinleyen Çaturoğlu ile Çakır, halkoylamasından güçlü bir “Evet” çıkmasıyla birlikte sorunların tek elden daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulacağını ifade etti.
Bağlık Mahallesi’nden İlçe merkezindeki Pazaryerine doğru ekip halinde yürüyen AK Parti heyeti, evlerinin camlarından ve balkonlarından kendilerini selamlayan vatandaşlara “Halkoylamasında güçlü bir şekilde “EVET” desteğinizi bekliyoruz” şeklinde karşılık verdi.
Çakır çalışmalara Gülüç’te devam etti.
AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri, Gençlik ve Kadın kolları üyelerinin katılımı ile Gülüç’te vatandaşlara ziyaret gerçekleştirerek “Evet” gazetesi ve broşürü dağıttı. Başkan Çakır, Gülüç’te yaptığı esnaf ve ev ziyaretlerinde vatandaşları bilgilendirerek, halk oylamasında ‘Evet’oyu kullanmalarını istedi. Çakır ziyaretler sırasında vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada “Evet kararı hepimize güzellikler getirecektir. Ülkemizin her alanda daha da güçlenmesine vesile olacağına inancımız tam" dedi
İlçe Başkanı Çakır’a Gülüç’te yaptığı ziyaretlerinde görüştüğü çok sayıda vatandaşlar da Türkiye’de AK Parti’nin hizmetlerden duydukları memnuniyeti ifade ederek “Güçlü Türkiye için biz de ‘Evet’ ile yanınızda olacağız” dedi.

Etiketler:

fatih çakır , evet , referandum ,

Yorumlar

Bölücek’e 2 Km. Kilit Parke Yol...

11 Nisan 2017 Salı 11:07

Bölücek’e 2 Km. Kilit Parke Yol...

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Bölücek Mahallesi Pınar Sokakta belediye tarafından yapılan çalışmaları yerinde incelerken, referandum çalışmalarına Pazaryerinde devam etti.

Kdz.Ereğli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Bölücek Mahallesi Pınar sokakta 2 kilometre kilit parke yol ile imar yolu açma çalışmaları devam ediyor.
Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ağlar ve Fen İşleri Müdürü Oğuz Cömert ile birlikte Bölücek mahallesinde sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi.
Mahalle Muhtarı İsmail Şişman ve mahalle halkı tarafından karşılanan Başkan Uysal, ‘her mahalleye eşit hizmet’ prensibiyle çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek; “ Tüm mahallelerimiz olduğu gibi Bölücek mahallemiz de hizmetin en iyisini hak ediyor. Pınar sokakta yaşayan halkımızın sorunu iletildikten sonra hemen arkadaşlarımızı görevlendirdik ve burada kilit parke çalışmasına başladık. Şuana kadar 7 bin metrekare çalışma yapıldı. Ayrıca bu sokaktaki imar yolu açma çalışmalarını da bitirmek üzereyiz. Diğer alt yapı eksikliklerini de gideriyoruz. Bu çalışmalarımız bittiğinde Bölücek de yaşamak ayrı bir güzelleşecek” dedi.
Bölücek Mahalle Muhtarı İsmail Şişman ve Bölücek Mahalle Derneği Başkanı Adem Akyüz, yapılan çalışmalar için Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a teşekkür ettiler. Yapılan incelemenin ardından pazaryeri esnafını gezen Uysal, ‘Evet’için destek istedi.Pazaryeri esnafı ve alışverişe gelen bölge halkı ile sohbet eden Başkan Uysal, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni anlattı, evet için destek istedi.
Belediye Başkan Yardımcısı Esra Alpago ile birlikte gerçekleştirdiği pazaryeri gezisinde esnafların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Uysal, “16 Nisan’a 6 gün kaldı. Ülkemizin geleceği açısından son derece önemli bir karar için sandık başına gideceğiz. Daha güçlü Türkiye, gelecek nesiller için kararımız ‘evet’ olmalı’ dedi.

Etiketler:

ereğli belediyesi , hüseyin uysal ,

Yorumlar

Ormanlı'da 'EVET' toplantısı...

10 Nisan 2017 Pazartesi 16:26

Ormanlı'da 'EVET' toplantısı...

Karadeniz Ereğli’ye bağlı Ormanlı beldesinde, önümüzdeki Pazar günü yapılacak olan halkoylamasına ilişkin geniş kapsamlı bir toplantı yapıldı.

AK Parti Ormanlı Belde Başkanı İsmail Üstün tarafından organize edilen toplantıya 22. ve 23. Dönem AK Parti Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Keleş, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, İl Genel Meclisi Üyesi Ayhan Taşdelen, Ereğli Belediyesi Meclis Üyeleri Fevzi Mazlum, Sabri Dinç, Muhtarlar, Sandık Görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
ÇAKIR: “ANADOLU İNSANININ BU İŞE SAHİP ÇIKMASINI İSTİYORUZ”
Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, 16 Nisan’da yapılacak olan halkoylamasında Ormanlı’dan güçlü bir şekilde ‘EVET’ çıkacağına inandığını söyledi.
Çakır, konuşmasında şunları kaydetti:
“Bu halkoylaması bir Cumhurbaşkanlığı veya Başbakanlık seçimi değil, gelecek 100 yılımızın yönetim sisteminin halk tarafından oylanmasıdır. Bu işin özü, Türk milleti olarak Türkiye Cumhuriyeti Devletini yönetmek istiyor muyuz, istemiyor muyuz? Hep birlikte yönetmek istiyorsak ‘EVET’ demeliyiz. Biz yönetmezsek tanka selam duranlar, gazete patronları, zenginler ve dış güçler yönetecek. Bu vatan için gerektiğinde canını ortaya koyan irade, Anadolu insanının iradesidir. Anadolu insanına ilk kez tam anlamıyla devleti yönetme hakkı tanındı. Bu yüzden bu halkoylaması çok önemli. Bu bir siyasi parti seçimi değil. Bu halkoylaması, halkın devleti yönetmek isteyip istememesi ile alakalı bir halkoylamasıdır.
Ben hayır diyen siyasi partileri anlamakta zorluk çekiyorum. Kendilerine mi güvenleri yok, yoksa bu millet bize yüzde 50+1 vermez mi diyorlar? Bu bir sistem, sistemi ortaya koyarız kim çok çalışırsa o geçer başa. AK Parti 3. köprüyü yaptıysa CHP 4.sünü yapsın, AK Parti asgari ücreti 1400 TL yapıyorsa, diğerleri ellerinden geliyorsa 2000 TL yapsın. Ortaya proje ile çıksınlar. Sadece hayır diyorlar. Birinci köprüye de hayır dediler, aradan onca yıl geçti yine hayır diyorlar. Peki siz bir proje koyun diyoruz, yok diyorlar. Bu Anayasa değişikliğinde de hangi maddeyi okudunuz da hayır diyorsunuz. Ben bu yüzden Anadolu insanının bu işe sahip çıkmasını istiyorum. Çocuklarınız için, torunlarınız için bu işe sahip çıkın. Rahmetli Alparslan Türkeş, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan, Turgut Özal ve Muhsin Yazıcıoğlu da bu sistemi istemiş ama onlara nasip olmamış. Güçlü lider Recep Tayyip Erdoğan döneminde böyle bir imkân gelmiş, bu imkâna sıkı sıkı sahip çıkalım. Ben 16 Nisan’da yapılacak halkoylamasının Ereğli’mize, Zonguldak’ımıza, Türkiye’mize ve tüm dünya insanlığına hayırlar getirmesini diliyor, sizleri ‘EVET’ oylarınızla sandıkları patlamaya davet ediyorum.”
ERDOĞAN: “HEP BERABER 16 NİSAN’I BAYRAM İLAN EDELİM”
Toplantıda konuşan önceki Milletvekillerinden Fazlı Erdoğan ise geçmişte yaşanan darbeler, koalisyon dönemleri ile15 yılda AK Parti iktidarında yapılan hizmetlerden söz ederek, özetle şunları söyledi:
“Ormanlı, önümüzdeki halk oylamasında ne yapar? Bence Zonguldak’ın 1 numarası olur. Ya tarih yazarsınız yada tarihte kaybolur gidersiniz. Ormanlı Belediye Başkanımızın başarılı çalışmalarından çok mutluyum. İlçe Başkanımız ve İl Genel Meclisi Üyesi arkadaşlarımız da buraya daha fazla hizmet verilmesi noktasında ellerinden geleni yapıyorlar. Ben biraz geride durmak istiyorum, çokta doğaldır. Değerli Milletvekili kardeşlerimiz, Muhtarlarımız, herkes Zonguldak adına bir şeyler istiyor. Dün biz de istedik, bir şeyler yaptık, bugün onlar işin başındalar, onlar isteyecekler ve yapacaklar. Olur ya yan yana olmamız, aynı otobüsle bir yerlere taleplerimiz için gitmemiz gerekirse, ben o otobüsün en arka koltuğunda sizin için her türlü yardıma hazırım…
Diyelim ki 16 Nisan’da istediğimizi yapmadık, 17 Nisan yok arkadaşlar. Ölüm-kalım savaşı değil, hayat devam ediyor ama millet kendi Cumhurbaşkanını, kendi parlamentosunu seçsin. Millet, Cumhurbaşkanına da parlamentoya da yetki verecek. Belediye Başkanlığında da Muhtarlıkta da aynı. Belediye Meclis Üyeleri ile azalar parlamento görevi yapıyor. İl Genel Meclisinde Vali var ama Üyeler seçimle göreve geliyor. Gün gelecek, Valiyi de belki seçimle tayin edeceğiz. Cumhurbaşkanımız geldiğinde baktım ki komutanlar Cumhurbaşkanımızı dinliyor, Vali de çıkıyor konuşma yapıyor. Ben 15 sene önce eşimle üniversiteye giremedim ama şimdi komutan gelmiş Cumhurbaşkanımızı dinliyor, Valimiz de geldi açılış konuşması adı altında halkoylamasını anlattı. Cumhurbaşkanımızın gittiği her yerde böyle oluyor. CHP Genel Başkanı da bir şey söylüyor, işte herkes şöyle diyor, böyle diyor. Devlette millette bu işe sahip çıkmışsa sen niye geç kalıyorsun arkadaş? Milletle devlet bir meseleye sahip çıkıyorsa sen neredesin? Hangi arabaya biniyorsun? Bunun farkında mısın? PKK’nın arabasını biliyorum, FETÖ’nün arabasını biliyorum. Ondan sonra diyorlar ki bizi niye onlarda eşleştiriyorsun? Hayır, öyle bir şey yok. Ama onların gittiği arabaya binme, onun hesabı var. Bu milletin yürüyen arabasını raydan çıkarmak istiyorlar, bunu bilmeyen var mı?
Kılıçdaroğlu diyor ki ‘Muhtarlıklar kapanacak’. El insaf. Ne kadar da doğru yalan söylüyorlar. Yalanı doğrudan iyi söyleyenden korkulur. Ben doğruyu bile söylemekte edep yahu diyorum, adam öyle bir yalan söylüyor ki onu öyle bir ambalajlıyor ki muhtarlarımdan olur ya yüzde 10’u, 5’i, 3’ü ‘Muhtarlıklar kapanırsa benim muhtarlığım elden gider’ diye düşünebilir. Çünkü Muhtarlık makamı çok özel bir makam. Onun için fire veren 3-5 muhtarımız varsa Allah aşkına o fireyi kapatın. Firesiz bir Muhtar desteği istiyoruz.
Türkiye, gençlik dönemini Cumhuriyet ile birlikte kurdu Elhamdülillah. Atatürk, kendi arkadaşları ve ekibiyle 1938’e kadar bir şeyler yaptı ama 1935’ten 1938’e kadar İsmet İnönü ile ne çekti bir bilseniz. En sonunda İsmet İnönü geldi, Atatürk’te öldükten sonra paraların üzerindeki resmini bile kaldırmaya kalktı. Bunların hepsini bu milletin tarihinde, arşivinde görürsünüz. Daha sonra rahmetli Menderes geldi, Türkiye’nin gelişme dönemleri. 10 yılda bir darbeler yaşandı. Neden? Arkadaşlar, millet sandıktan hükümet çıkarıyor, asker de silah elinde sırada bekliyor. Dediğimi yapmazsanız ben sizin hesabınızı görürüm şeklinde mesaj veriyor. Askerin hesabı, içeride ve dışarıda düşman varsa caydırıcılık içerisinde o silahı ona döndürmekti, millete değil. Ama öyle gelişti. Bu ülkenin demokrasisine 10 senede bir ayar verenler var. Yetkiyi kimden alıyorlar? Silahtan ve güçten. Ama biz yetkiyi milletten alıyoruz, millete hizmet etmek için. O silahları biz yüzde yüz dışarıdan alıyorduk, şifresi de yüzde yüz ya İngiliz ya İsrail ya Amerika. Şimdi onun yüzde 70’ini bu ülkenin Savunma Bakanlığı, Makine ve Kimya Endüstrisinde üretiyor. Kendi milli sanayimizi geliştiriyoruz, birileri kuduruyor. Niye? Türkiye kendi arabasını, kendi silahını ve uçağını yapmaya başladı. Bunlar geçmişteki gibi yeniden şahlanacak, kendi gemisini, kendi altyapısını kurmaya başladı. Bunun yolu nedir? İstikrarlı yönetim. O nedenle Türkiye güçlü olmalı. Birlik ve beraberlik olmalı.
Meral Akşener bir açıklama yaptı, diyor ki MHP ile AK Parti’nin oyu yüzde 62. Eğer yüzde 62’den aşağı düşerlerse hem Bahçeli hem Tayyip Bey istifa etmeli diyor. Bu doğru. Neden? O, hedefte yüzde 62’yi görmüş, altına düşerse istifa etme sebebi olabilir. Bize yüzde 50+1 yetiyor ama biz onunla yetinmek istemiyoruz. Biz yüzde 55-60 arasına oturmuşuz ama Allah korusun yüzde 60’ın altına düşünce onlar davul çalacak. Ne olursunuz yüzde 70’e çıkalım, onların davul çalmasına fırsat vermeyelim. Davulu da zurnayı da biz çalalım. İnşallah hep beraber ‘EVET’ oylarımızla 16 Nisan’ı bu milletin bayramı olarak ilan edelim.”

Etiketler:

EVET , REFERANDUM , ORMANLI ,

Yorumlar