Başkan Tekin gazetecilerle bir araya geldi

10 Ocak 2018 Çarşamba 15:44

Başkan Tekin gazetecilerle bir araya geldi

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilçedeki gazetecilerle bir araya geldi.

Gazetecileri, bir balık restoran'da ağırlayan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin gazetecilik mesleğinin zor ve çalışma koşullarının ağır olduğuna değinerek, Alaplı'da yerel ve ulusalda görev yapan bütün gazetecilerin yaptıkları zorlu görevlerinden dolayı kutlarım. Hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan büyük bir özveriyle her türlü ortam ve şartlarda görev yapan değerli basın mensuplarımızın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum. Gerçekten birçok yerde ne kadar zor şartlarda çalıştıklarına şahitlik ettim" dedi.Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 10 Ocak çalışan Gazeteciler günü sebebiyle gündeme ilişkin açıklamalarında, 2018 yılında yapılacak olan hizmetlerle ilgili Bozuk olan ve yeni yapılan yollara 15 Bin ton asfalt ile şehir merkezine kaldırımlar dahil 30 bin metre asfalt döşeyeceklerinin müjdesini veren Tekin, Alaplı Belediye önü ile emniyet müdürlüğü önüne kadar tüm parkelerin yenileneceğini söyledi. Tekin; “Çalışmalarımız bu yılda aralıksız olarak sürecek. vatandaşımızda gerçekleşen hizmetlerden memnun. Yine asfalt sezonunda yağan yağmurlar ve hizmet ömrünü tamamladığı gerekçesiyle bozulan yolları yeniden asfaltlayacağız. Asfalt planımız bu yıl 15 Bin Ton, yine söz verdiğimiz gibi şehir merkezinde bulunan kaldırım taşları artık ömrünü tamamladı bunları da tamamıyla yenileyeceğiz dedi.
Alaplı pazaryerine de önemli çalışmalar yaptıklarını anlatan Tekin, “Pazaryerinin etrafını komple kapattık. Giriş kapılarını da yapıyoruz. Eşya taşımak amacıyla 10 tane sepetli araçlar alıyoruz. Mescidi, lokantası ile tam donanımlı hale getireceğiz. Bu çalışmalarda kısa sürede bitecek" dedi.

Yorumlar

Çalışan Gazeteciler Günü Esas 67 Burda’ da kutlandı

10 Ocak 2018 Çarşamba 12:08

Çalışan Gazeteciler Günü Esas 67 Burda’ da kutlandı

Zonguldak’ın eğlence, yaşam ve buluşma merkezi olan Esas 67 Burda AVM, basın dünyasının en özel günü olan “Çalışan Gazeteciler Günü” nde Zonguldak basın mensuplarını yalnız bırakmadı.

Ocak ayı itibari ile yeni görevine başlayan Esas 67 Burda AVM Müdürü Kemal İbiş ve Pazarlama Yöneticisi Pelin Kılıçarslan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için Zonguldak ilinde faaliyet gösteren basın mensupları ile bir araya geldiler. Kemal İbiş yaptığı konuşmasında; Esas 67 Burda AVM adına, etik ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışıyla bu zor mesleği sürdüren tüm gazetecilerimizin kamuoyunun da hızlı, ve doğru haber alabilmesi ve olaylara değişik açılardan bakabilmesinde basının rolünün çok büyük olduğu “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar tüm gazetecilere görevlerinde başarılar dilerim” dedi.
Esas Gayrimenkul tarafından hayata geçirilerek, Zonguldak halkı için alışverişin yanı sıra yeme-içme, kültür-sanat ve eğlencede de buluşma noktası olan Esas 67 Burda AVM, Zonguldak ilinde görev yapan basın mensuplarını bir kahvaltıda buluşturdu. Esas 67 Burda AVM nin ev sahipliğinde bir araya gelen basın mensupları “Çalışan Gazeteciler Günü” nde keyifli bir gün geçirdiler. 27 Ocak - 4 Şubat tarihleri arasında Maşa ile Koca Ayı etkinliği’nde sahne gösterilerinden eğlenceli dans ve şarkılarla minik ziyaretçilere keyifli zaman geçirileceği bilgisi verildi. Ayrıca Esas 67 Burda AVM’ nin önümüzdeki dönem kampanyaları ve etkinlikleri hakkında da bilgi aldılar.

Yorumlar

Yılmaz, idareciler gününü kutladı

10 Ocak 2018 Çarşamba 12:02

Yılmaz, idareciler gününü kutladı

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, 10 Ocak İdareciler Günü'nü kutladı.

Başkan Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Devlet ve hükümet politikalarının yanı sıra, ülkemizin geleceğini planlayan projelerin başarıyla uygulanmasında da şüphesiz en büyük pay idarecilerimize aittir. İdarecilerimiz, kamu hizmetlerinin daha etkin, verimli, adil ve şeffaf bir şekilde sunumunda halkı sadece yöneten değil, aynı zamanda halka hizmet eden bir anlayışı temsil ederek, idare sisteminde parlak bir dönemin başlamasını sağlamışlardır. Bundan sonra da, özverili çalışmaları ile milletimizin gönlünde daima yaşayacak ve milletimize hizmet etmeye devam edeceklerdir. Bu duygularla milletimize hizmet için gösterilen üstün gayret anlayışıyla çalışan, ülkemizin gelişmesinde ve kalkınmasında emek sarf eden idarecilerimizin 10 Ocak İdareciler Günü’nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim."

Yorumlar

FETÖ/PDY soruşturmasında 16’sı muvazzaf 24 asker adliyede

10 Ocak 2018 Çarşamba 11:06

FETÖ/PDY soruşturmasında 16’sı muvazzaf 24 asker adliyede

Zonguldak’ta FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aralarında muvazzafların da bulunduğu 24 asker adliyeye sevk edildi.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Zonguldak merkezli başlatılan operasyonda “kripto” askerlere yönelik operasyonda 16’sı muvazzaf 24 asker gözaltına alındı.
Zonguldak merkezli gerçekleştirilen operasyonda Kocaeli, İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde de eş zamanlı düzenlenen operasyonda ardışık telefon numaraları ile maskelenen, randevu sistemi ile buluştukları 2013 ila 2016 arasında örgütsel faaliyetlerde bulundukları öne sürülen şüphelilerin bugün İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlandı. Aralarında albay, yüzbaşı, üsteğmen, teğmen ve astsubay ile askeri okuldan ihraç edilen askeri öğrencilerin de bulunduğu şüpheliler, Zonguldak Adliyesi’ne sevk edildi. Şüphelilerden 19’unun ise etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak itirafçı olmak istediği öğrenildi.

Yorumlar

Nüfus Müdürü ve TUİK Müdüründen Elif Acar’a ziyaret

10 Ocak 2018 Çarşamba 10:55

Nüfus Müdürü ve TUİK Müdüründen Elif Acar’a ziyaret

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hüsamettin Erkınay ve Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdür Vekili Ali Günaydın, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreter Vekili Elif Acar’ı ziyaret ettiler.

Elif Acar’a yeni görevinde başarılar dileyen Hüsamettin Erkınay ve Ali Günaydın, 2018 yılı projelerle ilgili de bilgi alışverişinde bulundular. KOSGEB Zonguldak Müdürü Güven Aktaş ve uzman Soner Kaynar da Elif Acar’ı ziyaret ederek, projeler ile ilgili görüş alış verişinde bulundular bölgeye yönelik yapılacak çalışmalarda birlikte hareket etme temennilerini dile getirdiler.

Yorumlar