Başkan Tekin, sokak hayvanlarına özel tim kurdu

12 Eylül 2018 Çarşamba 15:18

Başkan Tekin, sokak hayvanlarına özel tim kurdu

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, sahipsiz sokak hayvanlarıyla ilgili tim kurduklarını belirtti. Tekin, "Onlara bakan kimse olmadığı için sağlık sorunlarıyla boğuşup acı bir şekilde hayatlarını kaybetmekteler" diye konuştu.

Alaplı Belediyesi, başıboş köpekleri için tim kurdu. Timin kurulmasının ardından veteriner gözetimindeki ekip, başıboş gezen çok sayıda köpeği, köpek toplama merkezinde bakıma aldı. Sokak hayvanları konusunda yürüttükleri çalışmalardan bahseden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, "Başıboş köpekleri toplamak için bir ekip kurduk. Ekibimiz sokaklardaki köpekleri toplarken, aynı zamanda vatandaşlardan gelen ihbarları da değerlendirmektedir. Sokaklarda başıboş gezen köpekleri insanlara zarar vermemeleri için topluyoruz. Hem toplumumuzu huzursuz etmekte hem de onlara bakan kimse olmadığı için sağlık sorunlarıyla boğuşup acı bir şekilde hayatlarını kaybetmekteler” açıklamasında bulundu.

Yorumlar

Şehit babasından Başkan Uysal'a ziyaret...

12 Eylül 2018 Çarşamba 14:39

Şehit babasından Başkan Uysal'a ziyaret...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı, Batman’da Şehit düşen Uzman Onbaşı Recep Turan’ın babası Ercan Turan ziyaret etti.

Batman’da teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen 23 yaşındaki Uzman Onbaşı Recep Turan’ın babası Ercan Turan Musabeyli Köyü Muhtarı Cengiz Duman ve beraberindekiler, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı makamında ziyaret etti.
Şehit Uzman Onbaşı Recep Turan’ın adının yaşatılacağını söyleyen Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Uysal konuşmasında, “ Şehidimiz Recep Turan'ın değerli babası Ercan Turan, Musabeyli Köyü Muhtarı Cengiz Duman ve beraberindekilere nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Batman'da teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Uzman Onbaşı Recep Turan'ın Musabeyli köyünde isminin verileceği alanda çalışmalarımız el birliğiyle sürüyor” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Açılıyor... Et severler burada buluşacak...

12 Eylül 2018 Çarşamba 14:14

Açılıyor... Et severler burada buluşacak...

Kdz. Ereğli’de hizmet veren, Ereğli’nin sevilen kasaplarından Subaşı Kasabı Sucukları sahibi Yüksel Başkan ve Bayram Başkan yeni bir lezzet durağını hizmete açtı.

Ereğli’nin köklü kasaplarından birisi olan Subaşı Kasabı Sucukları, Ereğli’ye yeni bir mekân ile hizmet vermeye devam ediyor. Ereğli’de nitelikli kasap etini ve ızgarayı aynı mekanda buluşturan Yüksel ve Bayram Başkan Subaşı Kasap Izgara ile et severleri yeni lezzet durağına bekliyor. Subaşı Kasap Izgara’nın açılışı 14 Eylül Cuma günü, saat 14.00’da gerçekleştirilecek. Subaşı Kasap Izgara, Müftü Mahallesi, Şehit Kader Acar Caddesi, Falım Pide yanında.

Yorumlar
  • ibo gemici
    13 Eylül 2018 Perşembe 13:12

    sucuk,larından alıyorum. tam kasap sucuğu, güzel. ekonomik olursa ızgarasınıda yeriz.AFYON da dönerini bile yapıyorlar,

Tarzan'a özendi, şovu kısa sürdü...

11 Eylül 2018 Salı 17:31

Tarzan'a özendi, şovu kısa sürdü...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bulunan Kayalıdere Şelaleleri’ne ailesi ile birlikte gezmeye giden Nihat Sevim film kahramanı Tarzan’a özenip metrelerce uzunluğundaki sarmaşıkla şov yapmaya başladı. Sarmaşığın kopması ile suya düşen Sevim’in şovu kısa sürdü.

Alaplı ilçesinde yaşayan 60 yaşındaki Nihat Sevim ailesi ile birlikte Ereğli ilçesinde bulunan Kayalıdere Şelaleleri’ne gezmeye gitti. Sevim, burada gördüğü metrelerce uzunluğundaki sarmaşıkla Tarzan’a özenip şov yapmaya başladı. Sarmaşığın kopması ile aniden suya düşen Sevim’in şovu kısa sürdü.
Güzel bir macera yaşadığını söyleyen Sevim, sarmaşığın kopması ile suya düştüğünü ve macerasının kısa sürdüğünü ifade etti.
Videonun sosyal medyada yayınlanması ile birlikte binlerce beğeni aldı.

Yorumlar

Uysal esnaf ziyaretine çıktı...

11 Eylül 2018 Salı 17:24

Uysal esnaf ziyaretine çıktı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, esnaf ziyaretlerine devam ediyor.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ilçe genelindeki esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Bu gün sabah saatlerinde Kaneriağzı mevkisindeki esnafları ziyaret eden Uysal, kendilerine hayırlı işler ve bol kazançlar diledi. Esnaflarla sohbet edip sorunlarını dinleyen Başkan Uysal, belediye yönetimi olarak her zaman esnafın yanında olduklarını ve bundan sonrada yanlarında olmayı sürdüreceklerini ifade etti.
Ziyarette bazı esnaflar Başkan Uysal’a yapılmasını istedikleri çalışmalarla ilgili görüş ve önerilerini sunarken, ziyaretten dolayı kendisine teşekkür etti.

Yorumlar