Başkan Tekin, engellilerin Sevinçlerine ortak oldu

28 Aralık 2018 Cuma 15:47

Başkan Tekin, engellilerin Sevinçlerine ortak oldu

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve eşi Aysel Tekin, Özel Umut Yıldızı Eğitim ve Rehabilitasyon Merkez ile Kuzey Bakım Merkezini ziyaret etti.

İlk olarak Özel Umut Yıldızı Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret eden Belediye Başkanı Nuri Tekin ve eşi Aysel Tekin, burada eğitim gören engelli çocuklarla sohbet ederek çeşitli hediyeler verdi. Çocuklarla yakından ilgilenen Tekin, onlarla bir süre vakit geçirdi. Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Halkla İlişkiler Sorumlusu Rabia Kural’dan kurum çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Kural, Belediye Başkanımız Sayın Nuri Tekin, bizleri hiç yalnız bırakmadığını engelli çocuklarla çok yakından ilgilendiğini söyledi. Alaplı’da 2 bin civarında engelli bulunduğunu ifade eden Kural, “Belediye Başkanımıza ziyaretinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Engelli çocuklarımız onu görünce çok mutlu oluyorlar. Başkanımız her zaman bizim yanımızdaydı. Engellilerimiz sorunları ile her zaman yakından ilgilendi. Bize her zaman sahip çıktı. Belediye ile birlikte engeller günü çok güzel festivaller yaptık. Biz her zaman başkanımızın yanındayız. Alaplı için 5 yıldır elinden geleni yapıyor. Yapmaya da devam ediyor” diye konuştu. 
Belediye Başkanı Tekin, ardından Kuzey Bakım Merkezine giderek burada düzenlenen yılbaşı eğlencesine katıldı. Engelli birlikte eğlenen Tekin, sevinçlerine ortak oldu. Kuzey Bakım Merkezi Müdürü Şaziye Demirkol’dan kurumun çalışmaları hakkında bilgiler alan Tekin, Alaplı Belediyesi olarak engelli vatandaşların yaşam şartlarını kolaylaştırmak, onların yaşama heyecanlarını artırmak için elden ne geliyorsa yapmaya çalıştıklarını söyledi. engelli vatandaşların yaşam şartlarını kolaylaştırmanın herkesin ortak sorumluluğu olduğunu belirten Tekin, sözlerini şöyle sürdürdü: 
“İlçemizde faaliyet gösteren Bakım Merkezileri çok önemli hizmetler veriyor. Ben bu hizmetlerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Alaplı Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın yaşam şartlarını kolaylaştırmak, onların yaşama heyecanlarını artırmak için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz. Alaplı’da 5 yılda çok önemli hizmetler yaptık. İlçe merkezi ve mahallerimizin yüzde 70-80 oranında eksiklerini tamladık. Tamamlamaya da devam ediyoruz. Ancak esas işimiz bundan sonra, büyük yatırımlarımız ve hizmetlerimiz olacak. Karşıyaka mahallesindeki dolgu alanı İlçemizin aynası olacak. Dışarıdan gelen insanlar hayran kalacağı bir sahil yapacağız. İlçemize Batı Karadeniz’in en güzel Kültür Merkezini kazandıracağız. İnşallah halkımız 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerinde bizlere tekrar hizmet etme şansı verirse çok güzel projelerimiz olacak.” 

Yorumlar

“Bağımlılık Tuzağında Gençlik” konferansına büyük ilgi

28 Aralık 2018 Cuma 13:08

“Bağımlılık Tuzağında Gençlik” konferansına büyük ilgi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından öğrencilere, “Bağımlılık Tuzağında Gençlik” başlıklı konferans verildi.

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Fatih Kılıçarslan’ın konuşmacı olarak katıldığı, Sezai Karakoç Kültür Merkezinde gerçekleşen konferansa Zonguldak Belediye Başkan Yardımcısı Erol Yılmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel, İlahiyat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Yılmaz Yıldırım, akademik-idari personel ve öğrenciler katıldı.
Öğrencilerin bağımlılık hakkında yaptığı sokak röportajları ve okullarda gerçekleştirdikleri bağımlılıkla ilgili faaliyetlere ilişkin sunumlar ile başlayan konferansın devamında konuşmacı Fatih Kılıçarslan tarafından madde bağımlılığı, tütün bağımlılığı, sosyal medya bağımlılığı ve bunlardan korunma yolları konusunda bilgiler verildi.
Katılımın yoğun olduğu konferans, Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel tarafından Fatih Kılıçarslan’a hediye takdim edilmesiyle son buldu.

Yorumlar

Zabıtadan yılbaşı öncesi pastanelere denetim

28 Aralık 2018 Cuma 12:57

Zabıtadan yılbaşı öncesi pastanelere denetim

Zonguldak’ta zabıta ekipleri, yılbaşı öncesi pastanelere sıkı denetim yaptı.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri yılbaşı öncesi kent merkezinde denetimlerini sıklaştırdı. Yılbaşı öncesi kent merkezinde faaliyet gösteren pastaneleri denetleyen ekipler, imalathanelerdeki eksiklikleri de iş yeri sahiplerine bildirdi. Merkez Karakol Amiri Nihat Köseoğlu ve ekipler kent merkezinde 10 iş yerini denetledi. Öte yandan, temizlik ve hijyen kuralları konusunda da hatırlatmalarda bulunuldu. Ekipler, temizlik ve hijyen kurallarını ihlal eden pastane olmadığını tespit etti.

Yorumlar

Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Kurulu toplandı

28 Aralık 2018 Cuma 12:53

Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Kurulu toplandı

Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Erdoğan Bektaş başkanlığında yapıldı.

5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu’na göre Koruyucu ve destekleyici tedbir kararlarından yararlanan çocukların ailelerini, çocukları ilgilendiren güncel sorunlar hakkında bilgilendirmek, bilinç ve farkındalık oluşturmak amacıyla 2018 yılında yürütülen projelerin, çalışmaların değerlendirildiği Çocuk Koruma Kanunu İL koordinasyon kurulu toplantısında 2019 yılı içerisinde hayata geçirilecek proje ve çalışmalarda görüşülerek faaliyet takvimi belirlendi.
Vali Bektaş başkanlığında yapılan toplantıya Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı‘nın yanı sıra ilçe kaymakamları ile kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri katıldı.

Yorumlar

372/2 kısa dönem askerler yemin etti

28 Aralık 2018 Cuma 12:50

372/2 kısa dönem askerler yemin etti

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı emrine tertip edilen 372/2'inci kısa dönem erlerin yemin töreni gerçekleştirildi.

Site Spor Salonu’nda düzenlenen törene; Vali Erdoğan Bektaş, Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Ayhan Kafalı, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Vekili Fahri Semiz, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız, siyasi parti temsilcileri, TSO Başkanı Metin Demir, daire müdürleri ve askerlerin aileleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını İl Jandarma Alay Komutan Vekili Albay Fahri Semiz, yaptı. Ardından Jandarma erler adına jandarma Er Ömer Ekinci Oğlu konuşma yaptı.
Daha sonrasında Jandarma er Ali Altun tarafından bayrak şiirini okundu. Çanakkale Savaşı’nda eli kınalı olarak katılan asker Hasan’ın hikayesi Slayt gösterisi ile anlatıldı. Eğitimini tamamlayan 77 kısa dönem asker, Türk bayrağı ve silahların bulunduğu masaların üzerine el koyarak yemin etti. Program jandarma marşının okunmasıyla son buldu.

Yorumlar