Başkan Keleş teşvik toplantısına katıldı

2 Ekim 2020 Cuma 21:14

Başkan Keleş teşvik toplantısına katıldı

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Sanayi ve Teknoloji Bakani Mustafa Varank başkanlığında yapılan sanayi bakanlığı-oda borsalar teşvikler toplantısına katıldı.

TOBB Başkanı  M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Başkanlığında, 360 Oda ve Borsa Başkanlarının katılımıyla yapılan toplantı, çevrimiçi video konferans yoluyla gerçekleştirildi. Oda ve Borsa Başkanları tarafından üyelerin güncel sorun, talep ve beklentileri TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu'na ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a aktarıldı. Kdz.Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş video konferans ile gerçekleşen toplantıda, Kdz. Ereğli'ye 2.OSB kurulmasının gerektiğini ve otomotiv sektörü emisyon regülasyon geçişi öteleme talebini TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a aktardı. 

Yorumlar

Kandilli Belediyesi dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor

2 Ekim 2020 Cuma 17:45

Kandilli Belediyesi dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kandilli Belediyesi Covid-19 salgını nedeniyle beldede dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, beldede Covid-19 denetimlerini aralıksız sürdürürken, dezenfekte çalışmalarına da devam ettiklerini ifade etti. Covid-19 salgınının ilk başladığı günden bu yana Kandilli Belediyesi olarak halkın sağlığını korumak ve salgının yayılmasını önlemek amacıyla çalışmalar yaptıklarını dile getiren Başkan Aydın “Kandilli Belediyesi olarak imkanlarımız doğrultusunda beldemiz genelinde salgının ilk başladığı günden bu yana tedbirlerimizi alıyoruz. Maska ve sosyal mesafe denetimlerimizi aralıksız yapıyoruz. Ayrıca vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı alanlarda da dezenfekte çalışmalarımızı belli periyotlarla sürdürüyoruz. Özellikle camilerimizde tedbirlerimizi daha da sıklaştırarak dezenfekte çalışmaları yapıyoruz. Halkımızın sağlığı için bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonrada her türlü tedbiri almaya ve dezenfekte çalışmalarını yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar

Bahçelievler İlkokulu “Okulum Temiz Belgesi” aldı

2 Ekim 2020 Cuma 17:28

Bahçelievler İlkokulu “Okulum Temiz Belgesi” aldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Bahçelievler İlkokulu 'Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programında belirtilen kriterleri yerine getiren ilkokullar arasında “Okulum Temiz Belgesini” alan ilk okul olarak Covid19 salgının önlenmesine yönelik okul içinde uyguladığı önlemleri tescilledi.

Bahçelievler İlkokulu Okul Müdürü Ali Demirbay yaptığı açıklamada “Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü’ kapsamında “Okulum Temiz Belgesi”almak için gerekli şartları tamamlayarak başvurusunu yapmıştır. Yapılan başvurumuz incelenmiş ve akabinde saha ekipleri tarafından okulumuzun denetimi sağlanmıştır. Yapılan saha incelemesinde okulumuz tarafından gerekli şartlar yerine getirildiği tespit edilmiş olup 18/09/2020 tarihinde okulumuz “Okulum Temiz Belgesi” almaya hak kazanmıştır. “ şeklinde ifade etti.
Korona virüs (Covid19) salgını tehlikesine karşı öğrencilerinin, velilerinin ve çalışanlarının sağlığını korumak için üst düzey önlemler aldıklarını belirten okul müdürü “Okulumuzda gerçekleştirilen denetimler sonucu ‘Okulum Temiz Belgesi’ni Kdz . Ereğli ilçesindeilkokullar arasında almaya hak kazanan ilk okul olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi. Ayrıcaöğrencilerin ve çalışanların sağlığının birinci planda tutulduğu Bahçelievler İlkokulu’nda sağlıklı bir okul ortamı oluşturabilmek amacıyla; okul alanlarına hijyen şartları uyarı ve bilgilendirme broşürlerinin asıldığı; kapalı alanların kullanım şartlarına dikkat edildiği; ateş ölçüm ve dezenfektan noktalarının oluşturularak gerekli düzenlemelerin yapıldığı belirtildi.
Okul Müdürü Demirbay, Bahçelievler İlkokulu ‘‘Okulum Temiz Belgesi’’alınması sürecinde emeği geçen başta Okul Müdür Yardımcısı Kerim KAYACI’ ya, okul öğretmenlerine ve çalışanlarına teşekkür etti.

 

Yorumlar

Alt yapı çalışmaları sürüyor

2 Ekim 2020 Cuma 15:03

Alt yapı çalışmaları sürüyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi, alt yapı çalışmalarını sürdürüyor. Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, ihtiyaç duyulan noktalarda taşkınları önlemek için yağmurlama ve kanalizasyon hattı çalışmalarına devam ediyor.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla ilgili müdürlükler mahallelerin ihtiyaç duyduğu alt yapı hizmetlerini sürdürüyor. Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, taşkınları önlemek ve yağmur sularını düzenli toplamak için yağmurlama hattı ile ihtiyaç duyulan yerlerde kanalizasyon hattı çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda, Kepez Mahallesi Halil Ağa sokakta 600 metre uzunluğunda, 300 mm çapında kanalizasyon hattı, Belen Mahallesi Yılmazlar sokakta 300 metre uzunluğunda, 400 mm çapında yağmurlama hattı ve Süleymanlar Mahallesi 1.İstasyon caddesinde 350 metre uzunluğunda, 300 mm çapında yağmurlama hattı çalışmalarını tamamladı.
Ekipler, planlanan program dahilinde diğer bölgelerde çalışmalarına devam ediyor.

Yorumlar

Üniversite öğrencilerinden Azerbaycan'a konvoylu destek

2 Ekim 2020 Cuma 14:32

Üniversite öğrencilerinden Azerbaycan'a konvoylu destek

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde öğrenim gören Azerbaycanlı öğrenciler Azerbaycan’a destek vermek amacıyla bayraklarla süsledikleri araçlarıyla konvoy yaptı.

Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırısına tepki göstermek ve Azerbaycan’a destek vermek amacıyla üniversiteli öğrenciler araçlarını Azerbaycan ve Türk Bayrağı’yla süsledi. Öğrenciler daha sonra araçlarıyla konvoy yaparak caddede tur attı. Konvoya katılarak Azerbaycan’a destek vermek için Türk kardeşleriyle yan yana olan Şahpeleng Kerimov , “Azerbaycan’da olan savaşlardan dolayı bizde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin Azerbaycan öğrencileri olarak Türk kardeşlerimizle yan yana bugün Azerbaycan’a destek olmak istiyoruz. Biz savaşmıyoruz. Kendi topraklarımızdan çıkmalarını istiyoruz. Onlar işgalcidir. Hem hukuki hem siyasi hem de tarihi açıdan Karabağ bizimdir” şeklinde konuştu.
Zonguldak’tan Azerbaycan’da savaşan askerleri desteklemek amacıyla konvoy yaptıklarını belirten Elnur Daşdemirov , “Askerlerimizi desteklemek amacıyla buradayız. Zonguldak’ta Azerbaycanlı öğrencileriz. Onları desteklemek amacıyla böyle bir yürüyüş yapıyoruz” dedi.

Yorumlar