Başkan Keleş Hisarcıklıoğlu’na ekonomik durumu anlattı!

8 Nisan 2020 Çarşamba 19:05

Başkan Keleş Hisarcıklıoğlu’na ekonomik durumu anlattı!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş telekonferans ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşerek ekonomide yaşanan sorunları anlattı.

 Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş bu gün saat 17.00’de başlayan ve 365 oda ve borsa başkanının katıldığı konferansta TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile ekonomik sorunlar ve alınması gereken tedbirleri konuştuklarını vurguladı. Görüşmeye ilişkin olarak Kdz. Ereğli TSO’dan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “ 08 Nisan 2020 Çarşamba günü saat 17.00’de TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığında, 365 Oda ve Borsa Başkanı’nın katılımları ile düzenlenen Telekonferans toplantısına Yönetim Kurulu Başkanımız Arslan Keleş’te katılım sağladı. Tüm dünyayı derinden sarsan Covid-19 Virüsü nedeni ile Başta Amerika ve Avrupa Ülkeleri olmak üzere tüm ülkelerde yaşanan sorunlarla birlikte Ülkemizde de özellikle sağlık ve Ekonomik anlamda zor bir süreçten geçtiğimizi vurgulayan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Oda ve Borsa Başkanları ile bu salgınla mücadele etmek adına yapılması gerekenler konusunda istişarede bulundu. Oda ve Borsa Başkanları da yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na aktarma fırsatı yakaladılar.

Yaklaşık 1 saat 30 dakika süren toplantı alınacak tedbirlerin ve yol haritalarının görüşülmesinin ardından sona erdi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş

Yorumlar

Vaka sayısı 27’ye çıktı… 8 kişinin sonucu bekleniyor…

8 Nisan 2020 Çarşamba 18:25

Vaka sayısı 27’ye çıktı… 8 kişinin sonucu bekleniyor…

Kdz. Ereğli ilçesinde test sonucu pozitif çıkan vaka sayısı 27’ye yükseldi. 8 kişinin ise test sonuçları bekleniyor. Alaplı'da ise vaka sayısı 21'e yükseldi...

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde korona virüs salgını ile mücadele her yönü ile devam ederken salgının başladığı günden bu yana testi pozitif çıkan hasta sayısı bu gün itibariyle 27’ye yükseldi. Test sonucu pozitif çıkan ancak gördüğü tedavi sonucu taburcu edilen hasta sayısı ise 5’e yükseldi. Kdz. Ereğli’de test sonucu pozitif çıkan 6 hastanın tedavilerine evinde devam edilirken, korona virüs testi yapılan 8 kişinin ise test sonuçları bekleniyor.
Alaplı ilçesinde ise dün akşam (7 Nisan 2020) itibariyle korona virüs testi pozitif çıkan hasta sayısı 21’e yükseldi. İlçede halen 200 kişi korona virüs salgını nedeniyle karantina altında tutuluyor.

Yorumlar

Hayalini değil, taksitlerini ertele…

8 Nisan 2020 Çarşamba 18:22

Hayalini değil, taksitlerini ertele…

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde faaliyet gösteren Opel Aysa’dan muhteşem kampanya…

 Opel Aysa Taşıt Motorlu Araçlar Batı Karadeniz Bölge Bayii  “şimdi al, Eylül’de ödemeye başla” kampanyasını duyurdu.  Opel modellerinde 120 bin TL’ye varan %0,99 faizli kredi seçeneklerinin yanı sıra tüm modellerde geçerli şimdi al Eylül’de öde kampanyası başladı.

Opel Aysa’dan yapılan açıklama şu şekilde; “Geçtiğimiz bu zorlu süreçte araç almak güç hale geldi. Fakat Opel ailesi olarak araç sahibi olmak isteyen herkesi araç sahibi yapabilmek adına yeni bir kampanya başlattık. Şimdi araç almak isteyen herkes, aracının ödemesine Eylül Ayı’ndan itibaren başlayacak. Ayrıca Opel modellerinde 120 bin TL’ye varan %0,99 faizli kredi seçeneklerinden de faydalanabilecek. Korona virüs nedeni ile hem çalışanlarımızın hem de sizin sağlığınız için satış ve hizmet noktalarımızda gerekli tüm önlemleri aldık. Satış ve destek hizmetlerimiz için randevu alarak, showroom’umumuzu ziyaret edebilir veya satış danışmanımızla görüntülü olarak görüşebilirsiniz.”

Opel Aysa Gülüç Çengelburnu Mevkiinde…

Telefon: 0372 318 08 08

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Gülüç Çengelburnu , Gülüç , Opel Aysa Taşıt Motorlu Araçlar , Opel Aysa Kdz.Ereğli , opel , araç , kampanya , indirim , şimdi al , Eylül’de ödemeye başla ,

Yorumlar
  • Firdevs
    9 Nisan 2020 Perşembe 08:26

    En uygun fiyat ne kadardan başlıyor ve taksitler kaç yıllık oluyor bilgi alabilirmiyim

Ormanlı Belediyesi maske üretimine başladı...

8 Nisan 2020 Çarşamba 18:07

Ormanlı Belediyesi maske üretimine başladı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol belediye binasında maske üretimine başladıklarını söyledi.

 Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu sabah saatlerinde Ormanlı Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Bayram Başol’un girişimleri ile başlatılan maske üretimini inceledi. Kaymakam Çorumluoğlu Başkan Başol’u ve atölyede gönüllü çalışanlara teşekkür ederek, korona virüs salgınının başladığı günden bu yana Ormanlı Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları tebrik etti. 
Kdz. Ereğli Halk eğitim Merkezi ile birlikte açtıkları dikiş nakış kursu atölyesini maske üretim tesisine dönüştürdüklerini anlatan Başol, burada gönüllü vatandaşlarla birlikte maske üretmeye başladıklarını ifade etti. Başol açıklamasında Ormanlı halkına seslenerek “Sevgili Ormanlılı hemşehrilerim; Korona virüse karşı mücadelemiz sürüyor. Bizlerde Belediye Bünyemizde maske üretimine başladık. Sizlerin sağlığı bizim için önemli. Maske üretimimizde bizlere destek veren başta Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu'na, AK Parti İlçe Başkanımız Fatih Çakır'a, bizlere malzeme desteği vererek sevindiren İş Adamı Murat Uzun'a, Ormanlı Tekstil Sahibi Arif Bey'e, Alaplı Esnaflarından Serkan Özgüç Bey'e, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Canan Ayan'a, Halk Eğitim Merkezî Dikiş Nakış Öğretmeni Döndü Hanım'a, belediye personelimize ve belediyemizde kurs görüp, şimdi de maskelerimizi üretecek Ormanlılı kursiyerlerimize yürekten teşekkür ederim. Hep birlikte Korona virüs'ü yeneceğiz inşallah” dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Ormanlı belediyesi , Bayram Başol , belediye başkanı ormanlı

Yorumlar

COVID-19’dan nasıl korunacağız?

8 Nisan 2020 Çarşamba 16:57

COVID-19’dan nasıl korunacağız?

Yeni tip korona virüse karşı tüm ülkelerde tedbirler üst seviyede. Peki ne yapmalıyız da kendimizi korumalıyız? Vücudumuzun COVID-19 belirtileri göstermesi halinde izlememiz gereken adımlar neler? İşte yanıtları... Yeni tip korona virüs yani COVID-19’dan korunmak için alınması gereken kişisel tedbirler var.

 Mühim olan hastalıktan uzak kalabilmek.

-Öncelikle ellerimizi düzenli olarak su ve sabunla en az 20 saniye yıkamalıyız. Sabun ve suyun olmadığı durumlarda alkol bazlı el antiseptiği kullanılabilir. Antiseptik veya antibakteriyel içeren sabun kullanmaya gerek yok, normal sabun yeterli. Farklı sabunlar ve sabun türevi maddeler ile fazla dezenfektan kullanımı ellere zarar vereceği için buna dikkat etmek, kurumaya karşı elleri nemlendirmek de önemli.

-Ellerimizi, ağız, burun, göz yani kısaca yüzümüze sürmekten kaçınmalıyız. Özellikle de yıkamadan…

-Evler sık sık havalandırılmalı. Temizlik, alkol içeren malzemelerle yapılmalı.

-Dışarıdan geldikten sonra temas edilen bütün yüzeylerin enfekte olduğu varsayılarak eller yine yıkanmalı.

-Dışarıdan geldikten sonra kıyafetler havalandırılmalı. Alışveriş yapıldıysa ambalajlar da temizlenip öyle yerleştirilmeli.

-Hasta insanlarla temastan kaçınılmalı. Özellikle hasta insanlarla veya çevreleriyle doğrudan temas ettikten sonra eller sık sık temizlenmeli.

-Mümkün olduğunca evlerden çıkılmaması da gerekiyor. Çünkü hasta hissetmemek, etrafta dolaşmanın güvenli olduğu anlamına gelmiyor. Farkında olmadan hastalığı yayabiliriz. Bu tedbir ise bizi hapşıran, öksüren, hatta belki hastalığı taşıyan ancak bunun farkında olmayan kişilerden koruyacaktır. Böylece yeni vakaların hastanelere ulaşma oranı yavaşlayacak, sağlık altyapısı üzerindeki yük hafifleyecek ve hastaların hayatta kalma olasılığı artacak.

-1 günlük sosyal mesafedeki gecikmenin, salgının zirvesini neredeyse yüzde 40 artırabileceği araştırmalarla ortaya konulmuş durumda.

-Mümkünse kalabalık yerlere girilmemeli, girmek zorunda kalınıyorsa ağız ve burun kapatılmalı, maske kullanılmalı. Toplu halde bulunulan yerlerde maske takılması önemli.

-Çiftlikler, canlı hayvan pazarları ve hayvanların kesilebileceği alanlar gibi genel enfeksiyonlar açısından yüksek riskli alanlardan kaçınılmalı.

-Yine market, toplu taşıma araçları gibi yerlerde sosyal mesafe en az 1 metre olacak şekilde iyi ayarlanmalı.

-Hapşırırken ya da öksürürken ağız ve burun, peçeteyle kapatılmalı. Kullanılmış peçeteler mutlaka atılmalı. Yanımızda peçete yoksa kolumuzun iç kısmını kullanabiliriz.

-Hastaların yoğun olarak bulunması nedeniyle mümkün ise sağlık merkezlerine gidilmemeli, sağlık kuruluşuna gidilmesi gereken durumlarda diğer hastalarla temas en aza indirilmeli.

Yorumlar