Başkan Dermirtaş Gülüçlü kadınları Nevşehir'e gönderdi

5 Nisan 2018 Perşembe 11:49

Başkan Dermirtaş Gülüçlü kadınları Nevşehir'e gönderdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi bayanlara yönelik geleneksel hale getirdiği kültür gezileri kapsamında senenin ilk gezisini Nevşehir’e düzenledi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş her yıl bayanlara yönelik kültür gezisi kapsamında bu yılda Nevşehir’e gezi düzenledi. Daha önce 2 günlük Çanakkale, Bursa, İstanbul ve Konya’ya ziyaret gerçekleştiren bayanlar bu yıl Nevşehir’e gitti.
Kafile başkanlığını Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın eşi Işıl Demirtaş'ın yaptığı kırk altı kişilik kafile dün akşam saatlerinde, Demirtaş tarafından Belediye düğün salonu önünden Nevşehir’e uğurlandı.
Düzenlenen gezide kadınlar başta Nevşehir olmak üzere Aksaray, Göreme, Avanos, Derinkuyu Yeraltı Şehri ve Uçhisar Kalesini gezecek. Her yıl düzenli olarak bayanlara yönelik kültür gezisi yaptıklarını söyleyen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, bayanlardan gelen talepler üzerine gezi düzenlediklerini belirtti. Demirtaş konuşmasında, '' Belediye Başkanlığı olarak bizim görevimiz beldemizdeki insanların huzurlu ve mutlu olması, bunu da insanlarımızın yaşam standartlarını yükselterek sağlayabiliriz. Beldemizin yeniden imarı ve çevre güzelleştirme çalışmaları yanında kültür ve sosyal faaliyetlerimizde devam etmektedir. Belediyemizin her sene geleneksel hale getirdiği kültür gezilerimiz görüldüğü gibi bu senede devam ediyor. Bu sene ilk gezimize hayırlısıyla Nevşehir gezisiyle başlıyoruz. Gezi süresince bayanlarımız Nevşehir, Göreme, Avanos, Derinkuyu Yeraltı Şehri Ve Üçhisar Kalesinin tarihi ve kültürel yerlerini gezecekler. Düzenlediğimiz bu kültür gezileriyle insanlarımızın, ülkemizin tarihi, dini kültürel mekânlarını ve doğal güzelliklerini tanıma ve görme fırsatı bulması, dolayısıyla hem onları hem de bizleri mutlu ediyor. Her sene düzenli olarak yaptığımız bu kültür gezilerimiz bu senede önümüzdeki senelerde de devam edecektir'' ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Nevşehir , kapadokya , Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş , Gülüçlü Kadınlar , Kültür Gezisi ,

Yorumlar

Abdullah ve Nurettin Tüylüoğlu için flaş karar

4 Nisan 2018 Çarşamba 19:48

Abdullah ve Nurettin Tüylüoğlu için flaş karar

Kdz. Ereğli ilçesinde 2016 yılının Ağustos ayında FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Kdz. Ereğli TSO Eski Meclis Başkanı Abdullah Tüylüoğlu ile kardeşi Nurettin Tüylüoğlu için mahkeme tahliye kararı verdi.

Kdz. Ereğli ilçesinde 2016 yılının Ağustos ayında FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve yaklaşık 1,5 yıldır tutuklu yargılanan Kdz. Ereğli TSO Eski Meclis Başkanı Abdullah Tüylüoğlu ile kardeşi Nurettin Tüylüoğlu bu gün mahkeme karşısına çıktı. Yapılan duruşmada mahkeme heyeti mevcut deliller ve şüphelilerin kaçma durumunun bulunmadığına kanaat getirerek tutuksuz yargılanmalarına karar verdi. Abdullah ve Nurettin Tüylüoğlu'nun tahliye işlemleri yapılırken gece saatlerinde Ereğli'de olmaları bekleniyor.

Yorumlar

Kozlu’nun kalitesini artırmak için gece gündüz çalışıyoruz”

4 Nisan 2018 Çarşamba 16:17

Kozlu’nun kalitesini artırmak için gece gündüz çalışıyoruz”

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, Kılıç Mahallesi’nde vatandaşlar ile kahvaltıda bir araya geldi.

Kılıç Mahallesi Sakinleri Başkan Yılmaz’ı kahvaltıya davet ettiler. Sıcak samimi bir ortamda geçen kahvaltı buluşmasında belediyenin hizmetlerini anlatan Başkan Yılmaz, mahalle sakinlerinin yol sorununu yerinde inceleyerek sorunun çözümü için talimat verdi.
Mahallelinin yıllardır çözülmeyen yol sorununu çözeceğini belirten Yılmaz, mahalle sakinlerinin yoğun ilgisi ve sevgisi karşısında ‘’Ne mutlu bana sizlere hizmet edebiliyor, sizlerin rızasını alabiliyorsam’ ’dedi. Mahalle sakinleri başkan Yılmaz’a kahvaltı davetlerine katıldığı ve uzun yıllardır çözülmeyen yol sorununun çözümü için girişimde bulunduğu için teşekkür ederek ‘’Mahalle olarak Her zaman yanınızdayız Allah yar ve yardımcın olsun. Çalışmalarında başarılar diliyoruz” ifadelerine yer verdiler.
Kozlu’nun yaşam kalitesini arttırmak için gece gündüz çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Başkan Kerim Yılmaz "Zamanımız elverdiğince vatandaşlarımızın arasında olarak, sorunları yerinde tespit ediyor ve gerekenin en kısa sürede yapılması için tüm ekiplerimizi seferber ediyoruz. Kılıç Mahallemizin sorununu öğrenir öğrenmez duruma el koyarak gerekli incelemeleri yaptık ve sorunlarının giderileceğini belirtik. Vatandaşlarımızın tüm sorunları bizim için bir emirdir. Halkımızın yaşam standardını yükseltmek adına hizmetlerimiz devam ediyor. Her şey halkımızın refahı içindir’’ dedi.

Yorumlar

Kdz. Ereğli Belediyesi meclisinde seçimler yapıldı

4 Nisan 2018 Çarşamba 15:42

Kdz. Ereğli Belediyesi meclisinde seçimler yapıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi’nin 2018 yılı Nisan ayı meclis toplantısında encümen ve ihtisas komisyonu üyeleri seçimle belirlendi.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 2018 yılı Nisan ayı Belediye Meclisi toplantısı bu gün saat 10.00’da AKM Nikah salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıda encimen üyeliklerine AK Parti’den Sezai Meriç, İhsan Yazıcıoğlu ve Reşat Latif seçilirken, Plan ve Bütçe Komisyonu’na AK Parti’den Sabri Dinç, Mustafa Şentürk, Mehmet Erdoğan, CHP’den Mustafa Başhan, Sibel Yıldız, İmar Komisyonuna AK Parti’den Fevzi Mazlum, Turgay Aydın, Yusuf Kalay, CHP’den Sertan Ocakcı, Serkan Yalçın, Hukuk İşleri Komisyonuna AK Parti’den Sezai Meriç, Mahmut Kırkpınar, CHP’den ise Nur Oğuz ve Coşkun Öztürk seçildi.
Seçimlerin ardından mecliste Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 2017 yılına ait faaliyet ve denetim kurulu raporları okundu. Faaliyet raporunun görüşülmesi sırasında Başkanlığı en yaşlı üye olan Hacı Mahmut Kırpınar yürüttü. Meclis faaliyet raporunun okunmasının ardından söz alan Kdz. Ereğli Belediyesi CHP Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Sertan Ocak 2017 yılı faaliyet raporuna bitmemiş projelerin konulduğunu ifade etti. Ocakçı’nın konuşmasının uzaması üzerine AK Partili Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı Esra Alpago arasında kısa süreli tartışma yaşandı.
Ocakçı’nın ardından söz alan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 2014 yılında göreve geldiklerinde belediyeyi 45 milyon TL borçla devraldıklarını söyledi. 2013 yılındaki yatırım bütçesinin üçte bir oranında gerçekleştiğine vurgu yapan Uysal “Yatırım oranı üçte bir oranında gerçekleşmiş. Buradaki 14 milyon 500 bin liralık bütçe yatırım bütçesi. 83 milyonluk bütçenin, 2014 yılına girerken 43 milyon lira borç. Nisan ayında göreve geldiğimizde bize gelen, özel bankaya ödenmesi gereken miktar 35 milyon 285 bin TL. Bu bütçenin yüzde kaçı yapar? 2013 yılındaki yatırım bütçesi seçim bütçesidir” diye konuştu. CHP’li üyelerin sözünü kesmesine kızan Uysal, “Siz konuşurken ben hiçbir lafa maydanoz olmadım. Dinlersiniz not alırsınız, cevaplarsınız. Karşılıklı birbirimizi dinleme öğretisini anlamamız lazım” diye tepki gösterdi.
Göreve geldiğinde rüzgar sallansa elektrikleri kesilen bir ilçe devraldığını belirten Uysal, “Bizim yatırımlarımızı görmemekte haklısınız, hepsi yerin altında. ‘Kültür merkezinde bir gram ilerleme yok’ diyor. Biz gramla ilerlemiyoruz. Göreve geldiğimiz zaman şehrimizin ihtiyaçlarının çok farklı olduğunu gördük, seller bastı, felaketler oldu. Göreve geldiğimde altyapısı olmayan bir Ereğli vardı. Kültür merkezimiz yer arayışlarımızı vatandaşla paylaşıyoruz, aynı yere mi yapalım, çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlçemizin güvenlik ve başka sorunları vardı. Burada gecikmeler olabilir, 20 yıldır yapılanları gözünüzün önüne getirin, bir de 2014’ten bu yana bizim yaptıklarımızı göz önüne alın” dedi.
Meclis gündemindeki bazı maddeler yarın görüşülecek.

Yorumlar

Çocuklar bir engelliye hayat oldu

4 Nisan 2018 Çarşamba 14:43

Çocuklar bir engelliye hayat oldu

Saltukova İlkokulu tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında başlatılan kampanyada toplanan mavi kapaklardan elde edilen bir akülü tekerlekli sandalye, düzenlenen törende engelli vatandaşa teslim edildi.

300 öğrencinin öğrenim gördüğü Saltukova İlkokulu, engellilerin ihtiyaçlarını karşılamak için sosyal sorumluluk projesi kapsamında mavi kapak kampanyası başlattı. Öğrencilerin yanı sıra maden işçileri, Saltukova esnafının da destek verdiği kampanyada toplanan kapaklar Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Zonguldak İl Temsilciliğine teslim edildi.
Kapaklarla alınan bir akülü tekerlekli sandalye, küçük yaştayken uygulanan yanlış tedavi sonucu yürüyemez hale gelen Recep Canbaz’a düzenlenen törende teslim edildi. Atatürkçü Düşünce Derneği binası önünde düzenlenen törene Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Zonguldak İl Temsilcisi Cem Cemal Ünal, Saltukova İlkokulu Müdürü Ergün Aydemir ve öğrenciler katıldı. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, katkılarından dolayı Saltukova İlkokulu Müdürü Ergün Aydemir’e teşekkür belgesi verdi.

“Amaç çevre kirliliğini azaltmak ve yardım yapmak”
Okul Müdürü Aydemir, 6-7 ay önce başlayan kampanyaya öğrencilerin yanı sıra aileler, maden işçileri, Saltukova esnafının da destek verdiğini söyledi. Hedeflerinin bundan sonraki yıllarda da düzenlenecek kampanyada her yıl bir engelli vatandaşa akülü tekerlekli sandalye vermek olduğunu belirten Aydemir, şöyle dedi: “Sosyal duyarlılık projesi kapsamında öğrencilerimiz ve velilerimizi bu tip kampanyalara duyarlı olmalarını sağlamak, dikkat çekmek istiyoruz. Hedefimiz bu. Amacımız hem çevre kirliliğini azaltmak, hem de atık hale gelen bu atık malzemeleri geriye dönüşümünü sağlamaktır. Böylece hem engelli vatandaşlarımıza hizmet etmiş, ihtiyaçlarını gidermiş oluyoruz hem de çevre kirliliğine bir nebzede duyarlılık göstererek azaltmak istiyoruz.”
Akülü tekerlekli sandalyeye kavuşan , 46 yaşındaki Recep Canbaz ise çocukların yapmış olduğu davranış çok güzel bir örnek olduğunu belirterek, “Okul müdürümüze de çok teşekkür ediyorum. Bu yaşta bu çocukların engellileri düşünüp kampanya başlatması gerçekten çok güzel bir duygu. Ben çok duygulandım. Hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum” dedi.
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise törende çocuklarla kısa süre de olsa sohbet etti. Çocukların dünyanın en temiz varlıkları olduğunu belirten Kantarcı, “Çocuklarımız büyüdüklerinde de ‘hep çocuk kalsınlar’ diyorum ben. Engelsiz bir dünya için bu kadar bir gayret sarf eden Saltukova ilkokulumuza ve onun değerli yöneticilerine Çaycuma Belediye Başkanı olarak teşekkür ediyorum. Daha güzel bir dünya için engelsiz bir dünya için ve mutlu bir dünya için hep beraber el ele olalım” şeklinde mesajlar verdi. Başkan Kantarcı daha sonra öğrencilerle el ele tutuşarak objektiflere poz verdi.

Yorumlar