Başkan Demirtaş'tan plaj açıklaması...

14 Haziran 2019 Cuma 20:18

Ereğli Haber

Başkan Demirtaş'tan plaj açıklaması...

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Erdemir plajının Gülüç Belediyesi'ne devri konusunda flaş açıklamalarda bulundu.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından kendilerine hibe edilen çöp kamyonunun kendilerine teslim edildiğini söyledi.
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, TBB’den talep ettikleri çöp kamyonunun kendilerine teslim edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yaklaşık 600 bin TL değerindeki çöp kamyonu ilke araç filolarına bir yenisini daha eklediklerini ve belde halkına daha kaliteli hizmet sunacaklarını belirten Demirtaş, daha büyük bir Gülüç için çalışmalarını sürdürdüklerini vurguladı.

Demirtaş “Plaj için talebimiz oldu”
Başkan Demirtaş komuoyunda bir süredir tartışılan Göktepe Mahallesi’nde bulunan ve halen Erdemir tarafından işletilen plajın devri konusunda da açıklamalarda bulundu. Başkan Demirtaş konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “ Halen Göktepe Mevkiinde Ereğli Demir Çelik Fabrikaları tarafından işletilen plaj tesisleri geçtiğimiz günlerde Gülüç Belediyesi'ne devri ile ilgili yerel basında yer alan haberlerin bir bölümünün doğru. Erdemir Plajı Gülüç Beldesi halkına kazandırmak istiyoruz. Şu anda Erdemir'in burayla 6 aylık daha sözleşmesi bulunuyor. Erdemir'in devam edip etmeme kararından sonra biz buraya talip olduk. Devlet büyükleri ile görüşmeler yaptık ve olumlu sonuçlanacağını umut ediyorum. Gülüç her zaman olduğu gibi bölgenin parlayan yıldızı olmaya devam edecek.”

Yorumlar

Soğanlı rampalarında bir kaza daha...

14 Haziran 2019 Cuma 19:28

Ereğli Haber

Soğanlı rampalarında bir kaza daha...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kontrolden çıkan aracın şarampole yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı.

Kaza, Zonguldak İstanbul arası karayolunun Ereğli ilçesi Soğanlı rampaları mevkisinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre. Ülker Özdemir (36) idaresindeki 67 UG 696 plakalı hafifi ticari kamyonet sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan çıkarak şarampole yuvarlandı. Kazada yaralanan kadın sürücü Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin yardımı ile hafif ticari kamyonetten çıkarıldı. Olay yerinde 112 sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan yaralı daha sonra ambulansla Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralının hayati tehlikesi bulunmazken, kaza yapan hafif ticari kamyonet çekici ile olay yerinden kaldırıldı.
Savcılık kaza ile ilgili olarak soruşturma başlattı.

Yorumlar
  • RIFAT YILMAZ
    16 Haziran 2019 Pazar 11:41

    YILLARDAN BERİ NE YOLU BİTİYOR NEDE KAZALAR SON BULUYOR

Karne harçlığı almak için başkan Demirtaş’a koştular

14 Haziran 2019 Cuma 18:19

Karne harçlığı almak için başkan Demirtaş’a koştular

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde ki okullarda bugün karnelerini alan öğrenciler dönem sonu harçlığı için Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın makamına koştu.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş bugün makamında karnesini alan yüzlerce öğrenciyi ağırladı. Okullarında düzenlenen törenlerde karnelerini alan öğrenciler soluğu Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın makamında aldı. Öğrencilere 2018-2019 eğitim ve öğretim yılsonu harçlıklarını dağıtan Demirtaş, çeşitli ikramlarda da bulundu.
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş öğrencilerin yüzündeki o sevinç ve mutluluğun kendisini de çok mutlu ettiğini belirterek “Beldemizde 2018-2019 Eğitim ve öğretim yılı, öğrencilerin okullarında karnelerini almalarıyla bugün sona erdi. Beldemizde eğitim veren okulların öğrencileri, her sene olduğu gibi bu senede karne sevinçlerini, bizlerle paylaştılar. Öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Karne tatillerini bol bol kitap okuyarak geçirmelerini ve yeni döneme zinde girmelerini tavsiye ediyorum. Gençlerimizin yüzlerinde her zaman bu mutluluğu görmek ve geleceğe onları güçlü, donanımlı bireyler hazırlamayı temenni ediyorum” dedi.

Yorumlar

Vali Bektaş'a güvenlik görevlilerinin sorunlarını aktardılar

14 Haziran 2019 Cuma 13:11

Vali Bektaş'a güvenlik görevlilerinin sorunlarını aktardılar

Güvenlik İş Sendikası Zonguldak İl Başkanı Serbay Alkan ve Başkan Yardımcısı Bilgin Kalafatoğlu Vali Erdoğan Bektaş'ı ziyaret ederek güvenlik görevlilerinin sorunlarını dile getirdi.

Türk-İş'e bağlı Güvenlik İş Sendikası Zonguldak İl Başkanı Serbay Alkan ve Başkan Yardımcısı Bilgin Kalafatoğlu, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş'a ziyarette bulundu. Zonguldak'taki güvenlik görevlilerinin sıkıntı ve sorunlarının konuşulduğu ziyarette çözüm aşamasında Vali Bektaş'ın fikir ve önerilerine başvuruldu. Vali Bektaş'ın özel güvenlik görevlilerinin asla"görmezden gelinmemesini ve bu konudaki desteklerini ifade ederek her zaman güvenlik görevlilerinin yanında olduğunu dile getirdi. Ziyarete ilişkin konuşan Başkan Serbay Alkan, "Sayın valimize Zonguldak il Başkanlığı ve Genel merkez yönetim kurulu adına şükranlarımızı sunarız" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Şiddetli yağış sonrası kanalizasyon suları evini bastı

14 Haziran 2019 Cuma 13:04

Şiddetli yağış sonrası kanalizasyon suları evini bastı

Zonguldak’ın Çaydeğirmeni beldesinde yaşayan Mevlüt Baduroğlu’nun evi şiddetli yağış sonrası kanalizasyon suyu ile doldu. Eşyaları kullanılamaz hale gelen Baduroğlu, uzanacak yardım elini bekliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bölgedeki uyarılarının ardından Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde ani su baskınları ve şiddetli yağışlar etkili oldu. Çaydeğirmeni beldesinde yaşayan Mevlüt Baduroğlu’nun bir apartmanın en alt katında bulunan dairesini de kanalizasyon suyu bastı.
Eşyaları su içerisinde yüzen Baduroğlu, yaşadığı şoku atlatamadı. Ailesiyle birlikte evini temizlemeye çalışan Baduroğlu’nun eşyalarının büyük bir çoğunluğu su altında kaldı. Bazı eşyaları ise kullanılamaz hale gelen Baduroğlu, evine dolan kanalizasyon suyunu kendi imkanları ile temizlemeye çalıştı.
Uzanacak yardım elini bekleyen Baduroğlu, “12 Haziran günü şiddetli yağış sonrası eve lağım suları bastı. Devlet ve belediye yetkililerinden yardım bekliyoruz. Henüz hiçbir destek ve yardım alamadım. Uzanacak yardım elini bekliyorum. Eşyalarım kullanılamaz hale geldi” diye konuştu.

Yorumlar