Başkan Demirtaş'ın acı günü

9 Temmuz 2019 Salı 20:31

Başkan Demirtaş'ın acı günü

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'ın eşi Işıl Demirtaş'ın annesi hayatını kaybetti.

Gülüç Belediye Başkanı Mustafa Gökhan Demirtaş'ın eşi Işıl Demirtaş'ın uzun süredir hastanede tedavi gören annesi Huriye Köroğlu hayatını kaybetti. Merhume Huriye Köroğlu için 10.07.2019 Çarşamba günü (yarın) öğle namazı sonrasında Ali Molla Camii'nde cenaze töreni düzenlenecek.

Kdz. Ereğli Haber Gazetesi silesi olarak merhume Huriye Köroğlu'na Cenab-ı Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Yorumlar
 • Ziya Demirci
  10 Temmuz 2019 Çarşamba 11:18

  Allah rahmet eylesin Rabbim,toprağını bol mekanını cennet mekan eylesin Geride kalan kederli ailesine, Mevlam sabır ihsan eylesin

 • Saban Telli
  10 Temmuz 2019 Çarşamba 08:06

  Allah Rahmet etsin mekanı çene t olsa

 • Yurdakul Ozegen
  9 Temmuz 2019 Salı 21:21

  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun Inşallah

Başol Kur’an kursu öğrencilerine hediyeler verdi

9 Temmuz 2019 Salı 12:55

Başol Kur’an kursu öğrencilerine hediyeler verdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol camiye giden öğrencileri kurslarında ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi.

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Sinitli Mahallesi Camisi’nde Kdz. Ereğli İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen Kur’an Kursu’nu ziyaret ederek görevli imam hatipleri ve öğrencilerle görüştü.
Burada öğrencilere çeşitli hediyeler veren Başkan Başol, hepsine başarılar diledi. Normal eğitim öğretimin yanı sıra camilerde verilen eğitiminde çocuklar için önemli olduğunu vurgulayan Başol “Burada eğitim gören çocuklar bizim geleceğimiz. Milli ve manevi değerlere bağlı bireyler yetişmesi de geleceğimiz açısından çok önemli. Ormanlı Belediyesi olarak bizler doğumdan ölüme her yaştaki vatandaşımızın yanındayız. Bu günde çocuklarımızı ziyaret ettik. Onlara hem hediyelerini verdik hem de sohbet ettik. Ben her birini kutluyorum ve başarılar diliyorum” dedi.
Başol ziyaretin ardından öğrenciler ve beraberindekilerle toplu fotoğraf çektirdi.

Yorumlar

Sevgi, Barış, Dostluk bitti… Kin Nefret İntikam başladı…

9 Temmuz 2019 Salı 11:37

Ereğli Haber

Sevgi, Barış, Dostluk bitti… Kin Nefret İntikam başladı…

Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı koltuğuna 5. Kez seçilen Halil Posbıyık seçim sürecinde “Kimseden intikam almaya gelmiyorum” demişti ancak üç gün süren Sevgi Barış ve Dostluk Festivali’nin ardından eski günlerine geri döndü. Posbıyık Devrek Yolayrımı mevkisinde bulunan Shell Akaryakıt İstasyonu’nun giriş yolunu kapattı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık seçim süreci boyunca Ereğli halkına hatalarından ders aldığını ve kimseden intikam almaya gelmediğini her ortamda dile getirmiş ve “Ben ekmek almaya değil, ekmek vermeye geliyorum” demişti. Ancak Posbıyık’ın seçim sürecindeki sözlerinin oy avcılığından öteye geçmediği yaptığı uygulamalarla bir bir ortaya çıkmaya başladı. Önce Ereğli sahilindeki seyyar esnafları kaldıran Posbıyık, daha sonra takı tasarım yapıp satarak evini geçindiren kadınları yerlerinden etmişti. Belediyeden 11 işçinin işine son veren Posbıyık, son olarak Devrek Yol ayrımı mevkisinde yeni açılan ve yaklaşık 20 kişinin ekmek yediği 2 iş yerini mühürleyerek kapattırdı. Posbıyık bu gün ise AK Parti Kdz. Ereğli Belediyesi Eski Meclis üyelerinden İşadamı Halil Bozkuş’a ait Shell Akaryakıt İstasyonu'nun İbrahim Efe Caddesi tarafında ki girişini kapattı. Sabah saatlerinde akaryakıt istasyonuna gelen Kdz. Ereğli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri zabıta ekiplerinin kontörlünde yolu kapatmaya başladı.

Bozkuş "Yol kapatma kanunsuz"
AK Parti Kdz. Ereğli Belediyesi Eski Meclis Üyesi Halil Bozkuş yapılan uygulamanın kanunsuz olduğunu belirterek konuyu mahkemeye taşıyacağını ve mahkeme kararıyla yolun tekrar trafiğe açılacağına inandığını söyledi. Söz konusu bölgenin vaziyet planlarının kendisinde var olduğunu dile getiren Bozkuş, yapılan haksızlığa boyun eğmeyeceğini vurguladı.


Daha öncede yaptı, trafik arap saçına döndü
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık benzer bir uygulamayı 2009-2014 görev dönemi sırasında da yapmış ancak bölgede ki trafik arap saçına dönmüştü. Akaryakıt istasyonunda bulunan yol alternatif olması nedeniyle bölgedeki trafiği de rahatlatıyordu. Yeni uygulama ile bölgede trafikte ciddi sorunlar yaşanması bekleniyor.

 

Yorumlar
 • Bizim kız
  10 Temmuz 2019 Çarşamba 08:32

  Ben demiştim

MÜSİAD Kdz. Ereğli Yönetimi GİK toplantısına katıldı

8 Temmuz 2019 Pazartesi 23:12

MÜSİAD Kdz. Ereğli Yönetimi GİK toplantısına katıldı

Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karadeniz Ereğli Başkanı Abdulkadir Çınar ve yönetimi Vizyoner Anadolu Buluşmaları 102. Genel İdare Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karadeniz Ereğli Başkanı Abdulkadir Çınar ve yönetimi Kastamonu’da düzenlenen Vizyoner Anadolu Buluşmaları 102. Genel İdare Kurulu Toplantısı’ndaydı. MÜSİAD Karadeniz Ereğli Başkanı Abdulkadir Çınar,  "Yeni Turizm Kaynaklarıyla Şehir Ekonomilerinin Geliştirilmesi" konulu 102. Genel İdare Kurulu Toplantısında emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Çınar konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Yeni Turizm Kaynaklarıyla Şehir Ekonomilerinin Geliştirilmesi" konulu 102. Genel İdare Kurulu toplantımıza katılım sağladık. Programın ev sahipliğini yapan MÜSİAD Kastamonu Başkanımız Mustafa Şensoy ve yönetim kurulu üyelerimiz ile Şube Müdürü Mehmet Atlamaz başta olmak üzere tüm şube ve gençlik kurulu üyelerine ayrıca programın düzenlenmesinin öncesi ve icrasında emeği geçen herkese teşekkür eder, kendilerini başarıyla gerçekleştirdikleri programdan dolayı tebrik ederiz.”

Yorumlar

Kış hazırlıklarını yaptı… Tüm ürünler doğal…

8 Temmuz 2019 Pazartesi 20:15

Kış hazırlıklarını yaptı… Tüm ürünler doğal…

Kdz. Ereğli ilçesinde yeşil yumurta üretimi yaparak Türkiye’nin dört bir yanına satışını gerçekleştiren Erdemir Emeklisi İsmet Koç, yine kendi ürettiği ürünlerle kış aylarına hazırlık yapıyor. Yaptığı çalışmalarla gençlere örnek olan ve onları çalışmaya çağıran Koç “Üretirseniz mutlu olursunuz, üretmezseniz huzursuz olursunuz” dedi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kışla Mahallesi’nde yaşayan Erdemir emeklisi İsmet Koç eşi Ayşe Koç ile birlikte yaptığı çalışmalarla hem para kazanıyor hem de gençlere örnek oluyor. Yaklaşık 5 yıldır yeşil yumurta ve yeşil yumurtlayan tavuk üreterek Türkiye’nin her tarafına satışını gerçekleştiren İsmet Koç, kış ayları için hazırlıklarını sürdürüyor. Gençlere örnek olmak için çalışmalar yürüten Koç onlara çağrısını yineleyerek “Üretirseniz mutlu olursunuz, üretmezseniz huzursuz olursunuz” dedi. Koç sosyal medya hesabında paylaştığı videosunda hem ürünlerini tanıttı hem de gençlere çağrıda bulundu. Koç konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Saygıdeğer arkadaşlar bu ülkede ezenler her zaman değişir, ezilenler hiçbir zaman değişmez. Ezilmemek için işi yumurtacı İsmet Koç gibi sizlerin de çalışması, üretmesi lazım. Bakın İsmet Koç abiniz, kardeşiniz kış hazırlıklarını yapmış. Kışın ne yiyeceğiz, içeceğiz onları hesaplamış, kış yiyecekleri hazır. Bakın soğanımız, sirkemiz, ıhlamurumuz, yufkamız, çilek reçelimiz, içeceğimiz hazır. Ne isterseniz var arkadaşlar. Yani üretirseniz hiçbir zaman ezilmezsiniz. Bakın soğan kaç paradır? Soğan 20 TL’dir. Patates kaç liradır? 15 TL’dir. Soğanı 1 TL’ye alan yok. Taze fasulye 2 TL, alan yok. Yumurta 1 TL alan yok. Diyorsunuz ki ‘Türkiye’de yokluk var.’ Nerede yokluk arkadaşlar? Üretirseniz üretim fazlalaşır. Ama siz ha bire tüketiyorsunuz ne oluyor o zaman, fiyatlar yükseliyor. O zaman ne yapmak lazım: Üretmek lazım. El birliğiyle üreteceğiz. Üreteceğiz ki kızımız, oğlumuz, damadımız yesin, yesin anam yesin. Torunlarımız da yesin maşallah hepsine afiyet olsun. Üretin, sizleri üretime davet ediyorum. Üretirseniz mutlu olursunuz, üretmezseniz huzursuz olursunuz. Ne mutlu Türküm diyene. Üretin arkadaşlar. Hep birlikte üreteceğiz, hep birlikte mutlu olacağız.”

Yorumlar