Başkan Demirtaş eserleriyle konuşuyor

11 Eylül 2019 Çarşamba 09:35

Başkan Demirtaş eserleriyle konuşuyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi tarafından sahil bandında ikinci etap çalışmaları başlatıldı. Başkan Demirtaş Millet Bahçesi çalışmalarına da en kısa sürede başlanacağını söyledi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş geçtiğimiz yıl 1. Etabı tamamlanan sahilde 2. Etap çalışmalarına bu gün itibari ile başladıklarını söyledi. Gülüç deresi kenarına yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Demirtaş “Kısa süre önce Gülüç Sahili’nde ki kafe inşaatının kabasını bitirdik. Açılışı için 2. Etap çalışmalarını bekliyorduk. Bu gün sabahtan itibaren sahilin 2. Etap çalışmalarında ilk kazmayı vurduk. Bir taraftan temizlik çalışmalarını yürütüyoruz, diğer taraftan da dere kenarında yükseltme işlemlerini yapıyoruz. Burasını en kısa sürede tamamlayıp halkımızın hizmetine açacağız. Şu an gördüğünüz gibi sahilimizin birinci etabı aileler tarafından geziliyor ve çok beğeniliyor. Gerek oyun parklarımız ve gerekse masal kahramanları halkımız tarafından çok sevildi. Özellikle 2. Etap çalışmaları tamamlandığında Gülüç Sahili bölgenin en güzel sahil ve gezinti alanı olacak. Sadece Gülüç halkı değil Ereğli, Alaplı, Akçakoca, Düzce, Zonguldak ve diğer ilçelerinden tüm bölge halkının sahilimize geleceğini göreceksiniz” dedi.
Sahilin ardından millet bahçesinin yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, burada da çalışmalara en kısa sürede başlayacaklarını söyledi. Başkan Demirtaş konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Burası gördüğünüz gibi manzarası ve doğal güzellikleriyle çok harika bir yer. Burada ki doğallığı bozmadan Millet Bahçesi’ni yapacağımız. Aileler burada gelip gerek kahvaltısını ve gerekse mangalını yapabilecekler. Millet Bahçesi’nin etrafını komple tel örgü içerisine alacağız ve çocuklar içerde ailelerinden bağımsız gönüllerince oynayıp eğlenebilecekler. Gençlerimiz için basketbol ve voleybol sahaları, süs havuzu ve hayvanlarımız olacak. Kır düğünü yapılabilecek. Bölge halkımız burada gelip hem dinlenecek hem de güzel vakit geçirecek.”
Başkan Demirtaş göreve geldiği günden bu yana yaptıkları projelerle Gülüç’e hep değer kattıklarını ve kalan 4,5 yıllık görev süresi içerisinde de Gülüç’e değer katmaya devam edeceklerini söyledi. Demirtaş ayrıca Gülüç’ün Batı Karadeniz’in parlayan yıldızı olacağını ifade etti.

 

Yorumlar

Okulu devlet, şovunu Posbıyık yaptı

10 Eylül 2019 Salı 10:06

Ereğli Haber

Okulu devlet, şovunu Posbıyık yaptı

Kdz. Ereğli'de dün açılışı gerçekleştirilen okulu özel idare, şovunu ise CHP'li Belediye Başkanı Halil Posbıyık yaptı. Açılışa AK Parti ve MHP'den kimsenin davet edilmemesi krize yol açtı.

Kdz. Ereğli ilçesinde yapımı tamamlanan Kavaklık İlkokulu'nun açılışı Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan törenle gerçekleştirildi. Bu yıl hizmete giren okulu yaklaşık 2 milyon 400 bin TL'ye Zonguldak İl Özel İdaresi yaptı. Dün kü açılışta ise CHP'li Belediye Başkanı Halil Posbıyık'a okulu adeta o yaptırmış gibi şov yapması tepkilere neden oldu.

Ereğli Haber'in ulaştığı AK Partili bir yetkili açılışla ilgili kendilerine bir davetiye gelmediğini ve bilgilendirme yapılmadığını söyledi. Milli Eğitim Müdürü'nü arayıp bu durumu sorduğunu anlatan AK Partili yetkili "Milli Eğitim Müdürümüzü aradım ve açılışa AK Parti ve MHP'den kimsenin katılmadığını ve neden davet edilmediklerini sordum. Kendileri her iki partiyede davet gittiğini söyledi. Bunun üzerine hem AK Parti hemde MHP teşkilatlarını aradım ancak kendilerine herhangi bir davetiye ulaşmamış. Bu okulun yapımını il özel idaresi gerçekleştirdi. Yani İl Genel Meclisi üyelerinin çabalarıyla yapıldı. Onlarda davet edilmediler. Okulu sanki Halil Posbıyık yaptırmış gibi bir hava oluşturulmasına bir anlam veremedik. Milli Eğitim Müdürü ve diğer yetkililer ne yapmak istiyorlar anlamış değiliz. Ortada çok büyük bir saygısızlık ve nezaketsizlik var" diyerek tepkisini dile getirdi.

 

Etiketler:

Kdz. Ereğli , Kavaklık İlkokulu , Halil Posbıyık , Yaşar Ciğer , AK Parti , MHP

Yorumlar

Kendisine trilyonluk jip, toplu taşımaya yüzde 25 zam

5 Eylül 2019 Perşembe 14:27

Ereğli Haber

Kendisine trilyonluk jip, toplu taşımaya yüzde 25 zam

CHP'li Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık bu gün meclisten toplu taşıma ücretlerine zam, kendisine ise trilyonluk jip alımı kararını geçirdi. Halk Otobüslerine ve servis araçlarını mağdur edecek karar da AK Parti'nin ret kararına karşılık CHP'li üyeler tarafından kabul edildi.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi tarafından toplu taşıma ücretlerine yüzde 25 zam yapıldı.
Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 2019 yılı Eylül ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumu Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda gerçekleştirildi.
Toplantıda ilçedeki toplu taşıma ücretlerine yüzde 25 zam yapılması AK Partili 11 meclis üyesinin red kararına karşılık CHP’li 20 meclis üyesinin ‘evet’ oylarıyla kabul edildi. Mecliste ayrıca ilçedeki 115 halk otobüsüne 20 adet ve S plakalı servislere de 30 adet ilave yapılması AK Parti’nin red oylarına karşılık CHP’li meclis üyeleri tarafından kabul edildi. Alınan karara göre halk otobüslerinde, sivil 2 TL 75 Kuruş, öğrenci 1 TL 90 Kuruş, kartsız binişler ise 3 TL olarak karara bağlandı.
Toplantıda CHP’li Belediye Meclis üyesi Tayyar Mendeş sayıştay raporlarına göre ilçede toplu taşıma hizmeti veren 115 halk otobüsünün 10 yılda bir ihaleye çıkmasının gerektiğini söylerken, AK Partili Belediye Meclis üyesi Mustafa Kumaş ise ek otobüs ve servis aracına ihtiyaç olup olmadığının bilimsel olarak belirlenmesi gerektiğini ifade etti. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ise özel halk otobüslerinin kazanılmış bir haklarının olmadığını ve tüm otobüslerin ihaleye çıkması gerektiğini söyledi.
Gündemde yer alan itfaiye hizmetlerinde kullanılmak üzere 4X4 hizmet aracı satın alımı maddesi de AK Partili meclis üyelerinin red oylarına karşılık, CHP’li meclis üyeleri tarafından kabul edildi.

Yorumlar

AK Parti İl Danışma Toplantısı düzenlendi

31 Ağustos 2019 Cumartesi 17:51

AK Parti İl Danışma Toplantısı düzenlendi

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı büyük bir katılımla Devrek’te gerçekleştirildi.


Adalet Ve Kalkınma Partisi(AK Parti) İl Danışma Meclisi Toplantısı milletvekilleri ve partililerin katılımı ile Çaydeğirmeni’n de bulunan River Mill Park Tesislerinde gerçekleştirildi. Açılış ve yoklama ile başlanan toplantıya divan oluşumu ile başlanırken, ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla devam edildi. AK Partinin 18. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen video gösterisinin ardından AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun davetlilere partinin dünü ve bugünü hakkında sunumda bulundu. Milletvekillerinin davetlilere yaptığı siyasi konuşmaların ardından programa basına kapalı olarak devam edildi. 
Düzenlenen toplantıya; AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar’ın yanı sıra il, ilçe ve belde belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı 

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , AKParti , toplantı , Devrek

Yorumlar

CHP'de kavga başladı...

20 Ağustos 2019 Salı 19:05

Ereğli Haber

CHP'de kavga başladı...

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nın bu gün yapılması planlanan kongresinin genel merkez tarafından iptal edilmesi partilileri kızdırdı. Parti binasında il ve ilçe başkanının iptal kararıyla ilgili düzenlediği basın toplantısı sırasında duruma tepki gösteren partililer “Örgütün içine etiniz” dedi.

CHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nın bu gün saat 13.00’de yapılması planlanan kongresi dün akşam CHP MYK toplantısında alınan kararla iptal edildi. CHP Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney ile CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı İsmail Fota parti binasında basın toplantısı düzenleyerek CHP MYK’nın aldığı kararı gazetecilere açıkladı. İl ve ilçe başkanının açıklamaları sonrasında parti binasında bulunan bazı CHP üyeleri genel merkezin aldığı iptal kararına tepki göstererek il ve ilçe başkanını istifaya çağırdı. Sert tartışmaların yaşandığı toplantıda bazı partililer birbirlerinin üzerine yürüdü. Tartışmanın kavgaya dönüşmemesini araya giren diğer partililer önlerken bazı partililer “Örgütün içine ettiniz” diyerek alınan karara tepkilerini gösterdi. Uzun süre devam eden tartışma CHP üyelerinin parti teşkilatından ayrılması ile son buldu.

Yorumlar