Başkan Demirtaş Kızılay’a kurban bağışında bulundu

30 Temmuz 2019 Salı 21:22

Başkan Demirtaş Kızılay’a kurban bağışında bulundu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine başlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ile İş adamı Engin Aygün Kızılay Derneği Kdz. Ereğli Şubesine kurban bağışında bulundu.

Türk Kızılay Derneği Kdz Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer ile Başkan Yardımcısı Kürşat Yağız ve yönetim kurulu üyeleri Ali Kocatürk ile Kenan Yılmaz Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ile İş Adamı Engin Aygün’ü ziyaret ederek yaptıkları kurban bağışlarını kabul etti. Ziyarette konuşan Kızılay Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer Başkan Demirtaş’ın Kızılay’a kurban bağışında bulunarak hem öncü olduğunu hem de güzle bir örnek oluşturduğunu ifade etti. Ciğer konuşmasında Başkan Demirtaş’a yaptığı bağıştan dolayı teşekkür etti. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ise geçmişi çok eskilere dayanan Kızılay’ın Türkiye genelinde olduğu gibi dünyada bir çok ülkede de mazlumların her zaman yardımına koştuğunu belirterek, herkesi Kızılay’a kurban bağışında bulunmaya davet etti. Ziyaretten dolayı Kızılay Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer ile ekibine teşekkür eden Başkan Demirtaş Kızılay’ın her zaman yanında olacaklarını söyledi. Demirtaş’ın ardından Ahos Otel Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Engin Aygün’ü ziyaret eden Kızılay’ı Derneği Başkanı Ciğer ile ekibi yapılan kurban bağışını teslim aldı. Kızılay Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer örnek davranışından dolayı iş adamı Engin Aygün’e teşekkür etti.

Yorumlar

MÜSİAD yöneticileri selden zarar gören bölgeleri inceledi

30 Temmuz 2019 Salı 17:34

 MÜSİAD yöneticileri selden zarar gören bölgeleri inceledi

MÜSİAD Genel Başkan Vekili Ali Reis Topçu, MÜSİAD Karadeniz Ereğli Başkanı Abdulkadir Çınar ve MÜSİAD Düzce Başkanı Vefa Pehlivan geçtiğimiz hafta yaşanan sel felaketi sonrası zarar gören bölgeleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


Geçtiğimiz hafta yaşanan sel felaketi sonrası zarar gören bölgeleri MÜSİAD Genel Başkan Vekili Ali Reis Topçu, MÜSİAD Karadeniz Ereğli Başkanı Abdulkadir Çınar, MÜSİAD Düzce Başkanı Vefa Pehlivan ve yönetim kurulu üyeleri ziyaret ederek bilgi aldılar. Selden dolayı bölge halkının ve şehir esnafının yaşamış olduğu ekonomik sıkıntılar hakkında bilgi alan MÜSİAD Genel Başkan Vekili Ali Reis Topçu selzedelere geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Selin yıkıcı etkisinin fazla olduğu ve büyük zarara uğrayan Uğurlu Köyü’nü de ziyaret eden MÜSİAD yöneticileri ekonomik sıkıntı içerisinde olan Uğurlu Köyü vatandaşlarına geçmiş olsun dileklerinde bulunarak incelemelerde bulunuldu. Daha sonra Akçakoca merkezinde bulunulan Sevinç Ticaret firması ile Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Nazım Pazvant’ı ziyaret eden MÜSİAD yöneticileri görüş alış verişlerinde bulundular. 

Yorumlar

Sel aramalarına katılan AFAD ekipleri geri döndü

30 Temmuz 2019 Salı 17:17

Sel aramalarına katılan AFAD ekipleri geri döndü

Düzce’de meydana gelen sel felaketi sonrası kayıp olan 7 kişi kurtarma çalışmasına katılan Zonguldak AFAD ekipleri Zonguldak’a döndü.


17- 18 Temmuz tarihileri arasında Düzce’de meydana gelen sel felaketi sonrası kayıp olan 7 kişi kurtarma çalışmasına katılan Zonguldak AFAD ekipleri 13 gün süren çalışmaların ardından bugün Zonguldak’a döndü. 

Yorumlar

Yüzme yarışında sürpriz misafir

30 Temmuz 2019 Salı 09:41

 Yüzme yarışında sürpriz misafir

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen 350 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Kdz. Ereğli 2. Açık Su Yüzme Yarışları'nda sporcularla birlikte suya atlayan Golden Retriever cinsi köpek ilgi odağı oldu.


Kdz. Ereğli Belediyesinin Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Yüzme Federasyonu ve İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü işbirliğinde gerçekleştirdiği 2. Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışları’nda Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen 350 sporcu kulaç attı. Nefes kesen yarışların ilginç anlarından birini ise sporcularla birlikte suya atlayarak yüzen Golden Retriever cinsi köpek oluşturdu. Sahibinin de yüzücüler arasında bulunduğu öğrenilen köpek, start düdüğüyle birlikte suya atlayan yüzücüleri bir süre izledi, ardından kendisi de suya atlayarak sporcuların arasında yüzdü. Belli bir süre sonra yorulan köpeğin imdadına güvenlik ekipleri yetişti. Görevliler tarafından karaya çıkartılan köpek dinlendikten bir müddet sonra tekrar denize atladı. Yarışları izlemeye gelen vatandaşların ilgi odağı haline gelen köpek, güvenlik görevlileri tarafından sudan çıkartıldı. 

Yorumlar

Denizde boğulan Piyade Er son yolculuğuna uğurlandı

29 Temmuz 2019 Pazartesi 19:35

Denizde boğulan Piyade Er son yolculuğuna uğurlandı

Kırklareli’nde serinlemek için girdiği denizde boğularak hayatını kaybeden Piyade Er Yasin Kumuz memleketi Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde toprağa verildi.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Karakavuz Köyü’nden olan ve yaklaşık 2 ay önce askere giden Piyade Er Yasin Kumuz çarşı izinin de arkadaşları ile birlikte serinlemek için denize girdi. Burada boğularak hayatını kaybeden Piyade Er Yasin Kumuz’un cenazesi memleketine getirildi. Hayatını kaybeden Piyade Er Kumuz için Karakavuz Köyü’nde askeri tören düzenlendi. Merhum Kumuz kılınan cenaze namazı ve dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine Kdz. Ereğli Kaymamı İsmail Çorumluoğlu, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, ailesi ve köy sakinleri katıldı.

Yorumlar