Başkan Demirtaş Erdemir’in 55. Kuruluşunu kutladı

16 Mayıs 2020 Cumartesi 19:52

Başkan Demirtaş Erdemir’in 55. Kuruluşunu kutladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.’nin (Eremir) 55. Kuruluş yıl dönümünü yayınladığı bir mesaj ile kutladı.

Başkan Demirtaş yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “15 Mayıs 1965 yılında işletmeye alınan ve 55 yılda Türk Sanayisi ve ekonomisine verdiği katkılarla hep ön saflarda rol oynayan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (ERDEMİR bölgemizin sosyal, ekonomik ve kültürel açısından büyüyüp gelişmesine de büyük katkı sağlamıştır. Çalışanlarının alın teri ve emekleriyle kuruluşundan bu yan hep büyüyen ve gelişen teknolojiye ayak uyduran Erdemir bu yönüyle gurur ve övünç kaynağımız olmuştur.
Dünyada önemli bir marka haline gelen Erdemir’in 55. Kuruluş yıl dönümünü can-ı gönülden kutluyor, tüm çalışan emekçilerimize başarılar diliyorum.”

Yorumlar

Kızılay’dan kan bağışçılarına teşekkür…

16 Mayıs 2020 Cumartesi 19:19

Kızılay’dan kan bağışçılarına teşekkür…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kızılay Şube Başkanlığı tarafından İş Bankası önünde Cuma akşamı düzenlenen kan bağışı kampanasında 102 ünite kan bağışı toplandığı bildirildi.

Ereğli Kızılay Şube Başkanlığı tarafından kan stoklarının azaldığı Ramazan ayında Cuma akşamı İş Bankası önünde kan bağışı kampanyası düzenlendi. Düzenlenen kan bağışı kampanyasında 102 ünite kan bağışında bulunulduğu bildirildi.

Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Ereğli Kızılay Şube Müdürü Yaşar Ciğer, kan bağışına destek veren herkese teşekkür ettiğini ifade etti. Ciğer konuşmasında “Cuma akşamı İş Bankası önünde düzenlediğimiz kan bağışı kampanyamızda 102 ünite kan bağışı gerçekleştirildi. Kan stoklarının azaldığı Ramazan ayında bizlere destek veren tüm halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Yorumlar

Tertemiz bir hava yemyeşil doğa

16 Mayıs 2020 Cumartesi 18:58

Tertemiz bir hava yemyeşil doğa

Kdz. Ereğli’de faaliyette bulunan Bahçeşehir Koleji temiz havası ile öğrencilerin eğitimini üst seviyeye çıkarıyor.

Kdz. Ereğli Bahçeşehir Koleji şehrin karmaşasından uzakta olması ve temiz havası ile öğrencilerine güvenli bir ortam sunuyor. Kdz. Ereğli şehir merkezine 12, Alaplı’ya 6, Akçakoca merkeze ise 20 dakika uzaklıkta olan Bahçeşehir Koleji güvenli eğitim alanı sunuyor. Anaokulunda dünya standartlarındaki eğitim programları ile öğrencileri geleceğin eğitimi ile buluşturan Bahçeşehir Koleji geniş ve ferah sınıflarıyla öğrencilere zengin içerikli öğrenme alanı sunarken 4 yaştan itibaren öğrencilerine ise yarım gün boyunca çift dilli programla İngilizce eğitimi veriyor. Anaokuluna başlayan öğrenciler, Almanca ve İspanyolca eğitimleriyle dünya dilleri ve kültürleriyle tanışırken, 5 yaş programına dahil olanlar okuma yazma öğreniyor ve matematiğin eğlenceli dünyasını da hem öğreniyorlar hem eğleniyorlar. Bahçeşehir Koleji’nin mühendisliğin temeli olan kodlama ve robotik dersleri ile tasarım ve üretim becerisi kazandırdığı eğitim içerikleri;  satranç ve yüzme dersleri açık ve kapalı spor alanlardaki Bahçeşehir sportif koordinasyon eğitimleri, görsel sanatsal ve müzik atölyesi, doğa keşif etkinlikleri, meraklı tarih yolculuğu arkeoloji kazı alanı eğitimleri, toprağa dokunduğu ve sebze yetiştirdikleri sera çalışmaları, hayvanat bahçesindeki dostların bakımlarını üstlendikleri hayvan sevgisi eğitimleri ile okul öncesi eğitimi bambaşka noktaya taşıyorlar. Özel tasarım olan yemekhanelerinin yanı sıra açık alanda gerçekleştirilen yemek saatleri, kahvaltı, öğle yemeği ve ara öğünlerini doğal bir atmosferde gerçekleştiriliyor.  Birçok öğrenme alanıyla donatılan Bahçeşehir Koleji ekolojik ev, amfi tiyatro, hayvanat bahçeleri, konferans salonu, sinema salonu, laboratuvarlar, kodlama robotik atölyeleri, sistem atölyesi, köy enstitüsü modelindeki yaşam ve el becerileri atölyesi, felsefe ve düşünme odası, kütüphane, açık spor alanlarındaki futbol, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortu, yüzme havuzu gibi imkanlara sahiplik ediyor. 32 dönümlük il kampüsünde öğrencileri geleceğin eğitimi ile buluşturuyor.

 

Yorumlar

Sokağa çıkma kısıtlamasında caddeler çalışanlara kaldı

16 Mayıs 2020 Cumartesi 15:30

Sokağa çıkma kısıtlamasında caddeler çalışanlara kaldı

Korona virüs önlemleri kapsamında 14 büyükşehir ve Zonguldak'ta alınan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde caddeler çalışanlara kaldı.

Yeni tip korona virüs önlemleri kapsamında 14 büyükşehir ve Zonguldak'ta alınan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Kentin en işlek caddesi olan Gazipaşa Caddesi görevli olan personeller haricinde boş kalırken sessizliğe büründü.
14 büyükşehir ve Zonguldak'ta 4 gün sürecek olan sokağa çıkma kısıtlaması 19 Mayıs tarihinde sona erecek.

Yorumlar

Açılışa Özel Kampanya! Mantolama Sadece 18,90 TL

16 Mayıs 2020 Cumartesi 15:22

Açılışa Özel Kampanya! Mantolama Sadece 18,90 TL

Kdz. Ereğli’de hizmete açılan Buzoğlu Yapı A.Ş. açılışa özel kampanya yaptı.

Kdz. Ereğli’de yalıtım ve mantolama da öncü firmalardan biri olan Buzoğlu Yapı, kendi üretimleri olan plamix markası ile müşterilerine kaliteli ürünleri sunarken bir de indirim yaptı. Açılışa özel kampanya kapsamında HekimMaxipor+Plamix Mantolama sadece 18,90 TL.
Açılışa özel kampanyalarının devam edeceğini belirten Buzoğlu Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Buzoğlu, ülkemizin geçmiş olduğu bu süreçte fiyatlarda iyileştirme yaparak, müşterilerine destek olmak istediklerini ifade etti.
HekimMaxipor+Plamix Mantolama Takımı Kampanyası 30 Haziran 2020 tarihine kadar geçerlidir.

Yorumlar