Başkan Demirtaş Beraat Kandilini kutladı

10 Mayıs 2017 Çarşamba 15:39

Başkan Demirtaş Beraat Kandilini kutladı

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Demirtaş'ın mesajı şu şekilde;

"Kandil geceleri, insanlarımızın ruhunu aydınlatan, manevi değerlerimizin güç kazandığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın pekiştiği çok özel gecelerdir.Bu mübarek geceler Rabbimize, kendimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlatır, vicdan muhasebesi yapma, tövbe ederek geçmişi affettirme imkânı sağlar. Bu gece, dargınlıkları, küskünlükleri, kırgınlıkları unutmak, barışı ve adaleti sağlamak için de önemli bir vesile konumundadır.
Bu duygu ve düşüncelerle, hemşehrilerimin, milletimizin ve tüm İslam âleminin Berat Kandili’ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesini temenni ediyorum"

Etiketler:

gülüç belediyesi , gökhan demirtaş , kandil mesajı ,

Yorumlar

Hastane çalışanlarının resim sergisi beğeni topladı

10 Mayıs 2017 Çarşamba 15:11

Hastane çalışanlarının resim sergisi beğeni topladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesinde Hemşireler haftası etkinlikleri kapsamında resim sergisi düzenlendi.

Hastane İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı İbrahim Duvarcı’nın öncülüğünde, Kdz. Ereğli Devlet Hastanesinin kütüphane olarak ayrılan bölümünde doktorlar, hemşireler, teknisyenler, eczacılar ve hastane çalışanları tarafından yapılan resimler görücüye çıktı. Hastane Laboratuvar servisinde çalışan İlknur Kolçak’ın öğretmenliğini yaptığı Resim Kulübü öğrencileri 6 ay boyunca yaptıkları eserleri katılımcıların beğenisine sundu. Açılış öncesi Zonguldak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Muharrem Erdem ve Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi yöneticileri tarafından kursiyerlere sertifikaları verildi.
Açılış öncesi konuşma yapan Zonguldak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Muharrem Erdem, hastane çalışanlarının hazırlamış olduğu serginin geleneksel hale geleceğini söyledi. Erdem konuşmasın da: “Bugün geleneksel hale geleceğini umduğumuz ve istediğimiz resim sergimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Bu bağlamda hocamız ve kursiyerlerimize aynı zamanda hastanemiz idaresine çok teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. İçeriye girdiğimizde göreceğiz, biliyorum ki çok güzel eserler ortaya çıkmıştır. Bu serginin devamını, arkadaşların başarılı bir şekilde ilerlemesini, daha profesyonel olması noktasında başarılarının devamını diliyorum. Bu arada hemşireler günümüz ve hemşireler haftası da hemşire hanımlarımızın kutlu olsun. Daha nice günümüz ve haftamızın, başarılı ve mutlu bir şekilde beraberce kutlamak üzere bizlere hayırlı olsun” dedi.
Resim kulübünü kuran hastane yöneticilerine ve İbrahim Duvarcı’ya teşekkür eden Laboratuvar servisinde çalışan İlknur Kolçak, resmin kendisi için güzel bir uğraş olduğunu söyledi.
Resim kursu sonucunda ortaya çok güzel eserler çıktığını belirten Hastane İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı İbrahim Duvarcı, emeği geçen herkese teşekkür etti. Duvarcı, “2 gün olarak 6 ay boyunca verilmiş olan eğitimin sonucunda ortaya çok güzel eserler çıktı. Bu bağlamda emeği geçen hocamıza, idarecilerimize ve tüm kursiyerlere teşekkür ederim” diye konuştu.
Serginin açılışı Zonguldak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Muharrem Erdem ve hastane yöneticileri yaptı. Açılışın ardından katılımcılar sergiyi gezdiler.

Etiketler:

kdz. ereğli devlet hastanesi , resim sergisi ,

Yorumlar

Başkan Tekin Berat Kandilini kutladı

10 Mayıs 2017 Çarşamba 14:56

Başkan Tekin Berat Kandilini kutladı

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Berat Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Tekin, bu manevi günlerin af ve mağfiret günleri olduğunu söyleyerek, Türkiye’ye barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Başkan Tekin mesajında, “Mukaddes gecelerden biri olan Berat kandiline bir kere daha kavuşmuş bulunuyoruz. Kandiller aramızdaki dargınlık ve küskünlüklerin bitmesinde, barış ve hoşgörünün yayılmasında önemli bir yere sahiptir. Bu anlamlı gün toplumsal dayanışma, akrabalık ve kardeşlik hukukunu pekiştirmemiz için güzel bir vesiledir. Bu gecenin bereketi ve feyzinden istifade edelim. Bu vesile ile tüm İslam aleminin ve vatandaşlarımızın Berat Kandil’ini kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim" ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Alaplı , Belediye Başkanı , Nuri Tekin , Berat Kandili ,

Yorumlar

Ereğli Devlet Hastanesine Başhekim Yardımcısı atandı

10 Mayıs 2017 Çarşamba 14:50

 Ereğli Devlet Hastanesine Başhekim Yardımcısı atandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi’ne Dr. Ahmet Bayram Başhekim Yardımcısı olarak atandı.

Daha önce Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığı, Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık (SGK) İşleri İl Müdürü, Ereğli ilçesindeki özel bir hastanede Mesul Müdür Başhekim ve TSE Kalite Yönetim Sistemleri Uluslararası Standart Hazırlama Komisyonu üyeliği görevlerinde bulunan Pratisyen Hekim Dr. Ahmet Bayram Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevine atandı. Bayram hastanedeki görevine başladı.

Etiketler:

kdz. ereğli devlet hastanesi , ahmet bayram ,

Yorumlar

Ereğli’de engelliler haftası kutlamaları başladı

10 Mayıs 2017 Çarşamba 14:45

Ereğli’de engelliler haftası kutlamaları başladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde engelliler haftası kutlamaları Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı.

10-16 Mayıs tarihlerinde kutlanan ‘Dünya Engelliler Haftası’ nedeniyle düzenlenen etkinlikler Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Törene Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Atay, Esra Alpago ve Atilla Bulak, kurum ve daire müdürleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ve engelli vatandaşlar ile aileleri katıldı.
Çelenk sunumunun ardından engelliler adına konuşma yapan Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Hasan Eroğlu, amaçlarının engellilerle ilgili farkındalığı artırmak olduğunu söyledi. Eroğlu konuşmasında “Sayın Kaymakamımız Nazım Madenoğlu’nun bizzat liderliğini yaptığı engellilerle ilgili çalışmalarda Belediyemiz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Eğitim Fakültemiz, İŞKUR, Sosyal Hizmet Merkezimiz, 5 Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimiz ve Batı Karadeniz’in engellik alanında en büyük ve aktif sivil toplum kuruluşu olan Fiziksel Engelliler Derneği ile eşgüdümlü başarılı çalışmalara imza atılmaktadır. Yeterli midir? Tabi ki hayır. Nicelik ve nitelik olarak daha çok çalışmamız gerekmektedir. Bu alanda sadece resmi kuruluşların değil toplumdaki her ferdin desteğine ihtiyacımız var” dedi.
Eroğlu konuşmasının sonunda tüm katılımcıları hafta boyunca düzenlenecek etkinliklere katılmaya davet etti.

Etiketler:

ereğli , engelliler haftası ,

Yorumlar