Başkan Demirtaş Atatürk’ü anma mesajı yayımladı

8 Kasım 2018 Perşembe 17:34

Başkan Demirtaş Atatürk’ü anma mesajı yayımladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, “10 Kasım Atatürk’ü Anma günü ” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü nedeniyle yayımldığı mesajda Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. Yıl dönümünde saygıyla andığını vurguladı.
Başkan Demirtaş mesajında şu sözlere yer verdi, “Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlık mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde milletçe saygıyla anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kahraman milletimiz, kendisine vurulmak istenilen esaret zincirlerini parçalamakla kalmamış, çağdaş bir devletin gereklerine de kavuşmuştur. Bir ülkenin onurunu, haysiyetini koruyarak nasıl bağımsız kalacağını, nasıl çağdaş bir cumhuriyet haline getirilebileceğini tarihe kaydettiren Atatürk, bağımsızlık mücadelesi veren diğer milletlere de yol gösterici olmuştur. Türk milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünce ve ilkelerinden aldığı ilhamla ilerlemesini sürdürmekte, ülkesini çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarma azim ve kararlılığı ile geleceğe yürümektedir. Türkiye’yi çağdaş uygarlık düzeyine eriştirmek hepimizin ortak hedefidir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yıldönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.” dedi.

Yorumlar
  • Gokhan beyyy
    13 Kasım 2018 Salı 05:17

    İlahi adalettt

Esnaf Uysal’ı Uğur Mumcu’ya bekliyor

8 Kasım 2018 Perşembe 16:31

Ereğli Haber

Esnaf Uysal’ı Uğur Mumcu’ya bekliyor

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Müftü Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi üzerinde bulunan 10’larca esnaf seçildiği günden bu yana bir kez bile yanlarına gelmeyen Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a çağrıda bulunarak caddeye davet etti.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli’nin Müftü Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi üzerindeki esnaflar yaklaşık 20 yıldır yenilenmeyen kaldırımların artık kullanılamaz hale geldiğini söyledi. Uğur Mumcu Caddesi’nin ilçe ticaretinin döndüğü önemli merkezlerin başında geldiğini anlatan esnaflar kaldırımlardaki taşların kırık, dökük, birçok yerinde çukurlar oluştuğunu ve özellikle yağmurlu havalarda ciddi olumsuzluklar yaşandığını söyledi. Bazı noktalarda kaldırımlar çok dar, bazı noktalarda oluşan çukurlar nedeniyle yürünmeyecek hale geldiğini anlatan esnaflar, kaldırımların yenilenmesini talep etti. Yağmurlu havalarda su birikintilerinden çamur oluştuğunu ve kırık olan kaldırım taşlarının oynaması nedeniyle insanların üzerinin çamur olduğunu anlatan Uğur Mumcu Caddesi esnafları, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a da sitem etti. Başkan Uysal’ın seçildiği günden bu yana bir kez bile Uğur Mumcu Caddesi’ne gelmediğini aktaran esnaflar, kendisini Uğur Mumcu Caddesi’ne davet ettiklerini dile getirdi.


“TSO VE ESNAF ODALARININ YÖNETİMLERİ BURALARI GÖRSÜN”
Ticaret ve Sanayi Odası ile diğer esnaf odalarının görevinin sadece üyelerden aidat toplamak olmadığını belirten esnaflar “Uğur Mumcu Caddesi Ereğli ticaretinin en büyük merkezlerinden bir tanesi. Cadde üzerinde 4 tane iş merkezi ve 50’nin üzerinde dükkan bulunmakta. Bu güne kadar ne belediye başkanı, ne TSO yönetimi nede diğer esnaf odası temsilcileri gelip derdimizi dinlemedi. Uğur Mumcu Caddesi’ne bir gelsinler, dertlerimizi dinlesinler” diye konuştu.

Yorumlar

Emekliler Derneği’ne yer tahsisi meclisten geçmedi

8 Kasım 2018 Perşembe 16:09

Emekliler Derneği’ne yer tahsisi meclisten geçmedi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi’nin Kasım ayı meclis toplantısının ikinci oturumunda ele alınan Türkiye Emekliler Derneği’ne yer tahsisi yapılması maddesi reddedildi.

Kdz. Ereğli Belediye Meclisi’nin 2018 yılı Kasım ayı toplantılarının ikinci birleşimi AKM Nikah salonunda yapıldı.
Meclis toplantısında, gündem maddesinde yer alan Süleymanlar Mahallesi İstasyon Caddesi’nde zabıta noktası olarak yapılan yerin Türkiye Emekliler Derneği Kdz. Ereğli Şubesi’ne tahsis edilmesini öngören madde hukuk işleri komisyonunun da kabul edilmeyince meclisten de geçmedi. Meclis gündeminde yer alan resmi kurumların imar tadilat taleplerini içeren madde CHP’li üyelerin komisyonda kendilerine iletilmediği yönündeki itirazı üzerine bir sonraki gün görüşülmesine karar verildi. Meclis gündeminde yer alan diğer maddeler 9 Kasım 2018 günü saat 10.00’da yapılacak olan meclis toplantısında ele alınacak.

Yorumlar

Bağımlılık ile mücadele il koordinasyon toplantısı yapıldı

8 Kasım 2018 Perşembe 15:29

Bağımlılık ile mücadele il koordinasyon toplantısı yapıldı

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş başkanlığında Bağımlılık ile Mücadele İl koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Yöneticileri ile Sivil Toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Toplantıda Zonguldak’ta Uyuşturucuyla Mücadeleye Yönelik Yürütülen faaliyet, çalışmalar ile alınan önlemlerin ve Zonguldak Uyuşturucu ile mücadele yerel eylem planının değerlendirildi. 

Yorumlar

BEÜ, yeni kütüphane binası inşaatını incelediler

8 Kasım 2018 Perşembe 15:22

BEÜ, yeni kütüphane binası inşaatını incelediler

Bülent Ecevit Üniversitesi Kütüphane Yönetimi kısa süre içinde faaliyete geçecek olan yeni kütüphane binasını gezerek, yapılacak işlerle ilgili görüş alışverişinde bulundular.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Osman Demir ve Yapı İşleri Daire Başkanlığı teknik personelleri kısa süre içinde açılacak olan kütüphane binası hakkında yetkililerden bilgi aldılar. 5 bin m2 alana sahip ve 3 kattan oluşacak yeni kütüphane binası hakkında konuşan Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Osman Demir; 170 bin kitap koleksiyonuna ev sahipliği yapacak ve 638 kişilik oturma kapasiteli olacak kütüphane binasının kullanıcılar için her türlü ergonomik yapısı düşünülerek hareket edildiğini ifade etti. Demir, "Bunun için bizler de kütüphane yönetimi olarak sürekli olarak incelemelerde bulunuyoruz. Yeni binamızda 7 gün 24 saat açık olup, çorba, bookeye, kitap yıkama makinesi, selfCheck gibi birçok hizmetimiz aynı şekilde devam edecek. Kütüphane binamız sinema odası, konferans ve fuaye alanı, güçlü teknolojik altyapısı ile farklı hizmetlerle daha da öne çıkacak" diyerek sözlerini tamamladı. 

Yorumlar