Başkan Başol Ormanlı’ya yaptığı hizmetleri anlattı

4 Mayıs 2017 Perşembe 17:54

Başkan Başol Ormanlı’ya yaptığı hizmetleri anlattı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Kaymakam Nazım Madenoğlu ve daire müdürlerinin katılımı ile düzenlenen halk toplantısında beldeye 3 yılda yaptıkları hizmetleri anlattı.

Ormanlı Beldesi’nde Kdz. Ereğli Kaymakmı Nazım Madenoğlu başkanlığında Belediye Başkanı Bayram Başol ve daire müdürlerinin de katılımı ile halk toplantısı düzenlendi.
Toplantıda vatandaşlara yaptığı hizmetler hakkında bilgi veren Başol, desteklerinden dolayı AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kaymakam Nazım Madenoğlu ve AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’a teşekkür etti. Başol konuşmasında şu bilgileri verdi; “Ormanlı’da üç yıldır muhtarlarımızla, esnafımızla ve halkımızla sürekli istişare halindeyim. Ormanlı’yı ikiye ayıran köprü sel felaketinde kaybolmuştu. Bu köprüyü Ormanlı halkımızla beraber imece usulü 230 bin TL’ye yaptık. Bizim beldemiz 2 bin 400 nüfusa sahip olmasına rağmen belediyemizin imkanları doğrultusunda 25 köye hizmet vermeye çalışıyorum. Göreve geldiğimiz günden buyana 32 bin metre parke yaparak yüzde 70 oranında işlerimizi bitirdik. Çocuk oyun parklarımızı yaptık. Köylerde olduğu gibi bizim kültürümüzde olan ekmek fırınlarını mahallelerimize de yaptık. Ormanlı 25 köy ve 4 mahallesi ile burada toplanmasından dolayı sağlık hizmetlerini almada eksik kaldığını Sayın Kaymakamımıza ifade etmiştim. 112 için yer tahsisi yapıldı. Boyasını badanasını yaptık, personel tahsisi bakanlık onayından çıktı. Bu gün yada yarın il müdürümüz noksanları tespit etmek için buraya gelecek. En kısa sürede 112 burada hizmete açılacak. Geldiğimizde 1 çöp kamyonumuz vardı, çevre ve şehircilik bakanlığından bir tane daha hibe çöp aracımız oldu. Elimizdeki araçların tamamının bakımı yaptık. Hali hazırda şu anda 11 aracımızla ormanlıya hizmet ediyoruz. Bu hizmetlerin beldemize kazandırılmasında emeği geçen başta AK Parti Zonguldak Milletvekilimiz Faruk Çaturoğlu olmak üzere Kdz. Ereğli Kaymakamımız Nazım Madenoğlu ve AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’a teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Kaymakam Madenoğlu vatandaşlara mikrofon vererek sorun ve taleplerini iletmelerini istedi. Gelen talepleri tek tek not alıp, bazılarına cevap veren Kaymakam Nazım Madenoğlu, bazı taleplerin yerine getirilmesi içinde toplantıda bulunan ilgili daire müdürlerine talimat verdi.
Toplantıda vatandaşlardan ilginç taleplerde geldi. Hasankahyalar köyünde yaşayan bir vatandaş arıcılık yaptığını ve arı kovanlarına ayıların saldırması nedeniyle büyük zarar gördüğünü belirterek yardım istedi. Kaymakam Madenoğlu’da Orman ile Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlerine talimat vererek bu konuda çalışma yapmalarını istedi. Belde sakinlerinden bir vatandaşın beldedeki jandarma karakolunun Ormanlı’ya yakışmadığını dile getirerek yeni karakol yapılmasını istemesi üzerine Madenoğlu vatandaşlara bu konuda bilgi vermesi için Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutan Vekili Yüzbaşı Ünsal Demir’e söz verdi. Yüzbaşı Demir, karakol için yer tahsisinin yapıldığını, ödeneğinin hazır olduğunu ve ihale aşamasına geldiği bilgisini verdi.
Kaymakam Madenoğlu ilçede faaliyet gösteren demir çelik fabrikasının işe alımlarda babadan oğula takas yöntemini kullandığını, dolayısıyla bölge insanının işe girme şansı bulamadığını söylemesi üzerine ““Erdemir’in kendi uygulaması. Onların politikası. Çalışana vefa duygusu ile bunu yapıyorlar. Bununda azaltıldığını biliyorum” diye yanıt verdi.
Kaymakam Madenoğlu toplantıya katılan belediye başkanı, daire müdürleri ve vatandaşlara teşekkür ederek Ormanlı Beldesi’nden ayrıldı.

Etiketler:

ormanlı , bayram başol , ereğli ,

Yorumlar

Ünlü ressam Osman Zeki Oral ölümünün 5. Yılında anıldı

4 Mayıs 2017 Perşembe 17:31

Ünlü ressam Osman Zeki Oral ölümünün 5. Yılında anıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi tarafından Ünlü Ressam Osman Zeki Oral’ı anma programı düzenlendi.

Kdz. Ereğlili Ressam Osman Zeki Oral’ın ölümünün 5. Yılında düzenlenen törene Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal,  Oral ailesinin akraba ve yakınları katılarak mezarı başına karanfil bıraktı, ardından Kur'an ı Kerim okundu. Mezar ziyaretinin ardından Oral’ın sevenleri Atatürk Kültür Merkezi Nikah salonunda düzenlenen etkinliğe katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte daha önce TRT’de yayınlanan Osman Zeki Oral’ın hayatını anlatan belgesel gösterimi yapıldı. Osman Zeki Oral’ın öğrencilerinden Güldane Akbulut ve asistanı Meral Atsan birer konuşma yaptı.
“Tarihin Aktörlerini Yaşatmak Zorundayız”
Programın devamında konuşma yapan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Osman Zeki Oral ismini gelecek nesillere öğretmek zorunda olduklarını söyledi. Uysal konuşmasında, “ “İlçeler kimlikli, kişilikli ve  marka şehir olmak istiyorsa tarihinin aktörlerini yaşatmak zorundadır. Bizler de Osman Zeki Oral ismini gelecek nesillere öğretmek zorundayız. Dünyaya mal olmuş sanatçımızın değerini dünya biliyor ancak biz, bizim evladımız olduğu halde, Ereğli topraklarında doğduğu halde gerekli özen ve değeri ihmal etme noktasına gelmeden yolumuza bakmalıyız. Biz bu konuda bu güne kadar var olan eksiklerle enerjimizi kaybetmeyelim. Osman Zeki Oral, kaynaşmamız ve kucaklaşmamıza vesile olsun istiyoruz. İlçemizde Osman Zeki Oral Sanat ve Resim Atölyesi ya da Evi’ni açacağız. Bayrağı Osman Zeki Oral’ın bıraktığı noktadan alıp daha iyi noktalara taşıyarak kendisini yaşatmak arzusundayız. Osman Zeki Oral’ı rahmet ve minnetle anıyor, önünde saygı ile eğiliyorum” şeklinde konuştu.
Anma töreni sonrasında sergi açılışı yapıldı. Sergi de Osman Zeki Oral’ın eserlerinin dijital baskıları sergilendi.

Etiketler:

EREĞLİ , BELEDİYE , HÜSEYİN UYSAL , KAYMAKAM NAZIM MADENOĞLU , OSMAN ZEKİ ORAL ,

Yorumlar

“Çilek Kafe” yaz kış hizmet verecek

4 Mayıs 2017 Perşembe 14:26

 “Çilek Kafe” yaz kış hizmet verecek

Zonguldak’ın Ereğli Belediyesi tarafından hizmete açılacak olan ve “Çilek Kafe” adı verilen sosyal tesiste tadilat çalışmaları devam ediyor.

Kdz. Ereğli Bozhane mevkiinde bulunan Çilek Kafe vatandaşlara yaz kış hizmet vermek amacıyla kapalı mekanda tadilata girdi. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları Esra Alpago ve Ayhan Atay ile birlikte sahil bandı Çilek Kafede yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
Kapalı alanın tamamlanmasının ardından çevre düzenlemesi yapacaklarını ifade eden Başkan Uysal, Çilek Kafenin önümüzdeki günlerde açılacağını belirtti. Uysal konuşmasında, “Çilek Kafede daha önce kapalı bir mekan yoktu, kafeye yapılan kapalı mekanla beraber Ereğli halkı yaz, kış buradan hizmet alabilecek. İşte gördüğünüz gibi Çilek kafe’ye Kapalı bir açılabilir kapanabilir mekan yapıldı. Şimdi de çevre temizliği ve düzenlemesine bakıyoruz. Çalışmalar bitti. Önümüzde ki günlerde açacağız. Yaz kış sürekli hizmet verilecek" dedi.
Başkan Uysal ve beraberinde ki heyet incelemenin ardından kafeden ayrıldı.

Etiketler:

ÇİLEK KAFE , EREĞLİ , BELEDİYE , HÜSEYİN UYSAL ,

Yorumlar

Uysal tüm halkı Mayıs ayı etkinliklerine davet etti

4 Mayıs 2017 Perşembe 13:26

Uysal tüm halkı Mayıs ayı etkinliklerine davet etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Mayıs 2017 meclis toplantısının son oturumunda bu ay içerisinde yapılacak sosyal etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Kdz. Ereğli Belediye Meclisi 2017 Mayıs ayı olağan toplantısı Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Nikâh salonunda bugün gerçekleştirilen 2. Oturumla tamamlandı. Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, gündem dışı konuşmasında Mayıs ayı içerisinde yapılacak etkinlikler hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi ve yapılacak etkinliklere tüm halkı davet etti.
Engelliler Haftası, Osmanlı Çileği Şenlikleri, Ramazan İftarları
Başkan Uysal, bugün Osman Zeki Oral’ı anma günüyle başlayacak Mayıs ayı etkinliklerinin, 10-16 Mayıs tarihleri arasında Engelliler haftası ile devam edeceğini söyledi. Uysal konuşmasında, “Bugün biliyorsunuz göreve geldiğimiz günden beri Osman Zeki Oral büyüğümüzden çok fazla gündem yaratarak bahsettik. Bugün Osman Zeki Oral’ı anma programı kapsamında kabrini ziyaret edeceğiz. 19 Mayıs tarihinde Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonunda anma programı düzenleyeceğiz. Aslında ben buna anma değil yaşatma demek istiyorum, büyüğümüze hak ettiği değeri vermek adına bir program düzenleyeceğiz.  10-16 Mayıs tarihleri arasında biliyorsunuz engelliler haftası bu engelliler haftasında da etkinliklerimize sizleri tam katılmak üzere özellikle başta meclis üyelerimiz ve Ereğli halkını tamamını bekliyoruz. Çünkü bu bizler için çok önemli. Göreve geldiğimiz günden buyana engelliler konusunda hassasiyetlerimizi, toplumun hassasiyetlerini biliyoruz. Diğer Ereğlili vatandaşlarımız nasıl yaşam mücadelesi veriyorsa, engelli vatandaşlarımızın da mücadelesine beraber katkı sağlayıp, eşit yaşam hakkı için daha iyi şartlarda yaşam sıfır ayrımcılık adına mücadelemize devam edeceğiz. İnanılmaz bir azimle hayata bağlanma ve yaşamla mücadelesinin yanlarında olmamız lazım gerektiğini düşünüyorum ve bizler de önümüzdeki günlerde ve yıllarda eski günlerde yıllarda olduğu gibi bundan sonra da yanlarında olmaya, sorunlarını çözmeye devam edeceğiz. 10-16 Mayıs tarihleri arasında bir ve beraber olalım.19-21 Mayıs tarihleri arasında Osmanlı Çileği Kültür Sanat ve Spor etkinliklerine de tüm halkımızı davet ediyorum. 27 Mayıs’ta Mübarek Ramazan ayı başlıyor. Ramazan ayı boyunca Yaşlılar Gençler Evi’nde iftar soframız olacak. Tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.
Başkan Uysal’ın konuşmasının ardından ilk oturumda komisyonlara gönderilen gündem maddelerinin komisyon raporları görüşülerek karara bağlandı. İmar komisyonunda görüşülen belediye ait Süleymanlar Mahallesi’nde ki bir arsanın satışı oy çokluğu ile reddedildi.
Toplantı diğer gündem maddelerinin karara bağlanması ile sona erdi.

Etiketler:

ereğli , belediyesi , hüseyin uysal , osmanlı çileği , ramazan bayramı , iftar , şenlik , etkinlik ,

Yorumlar

"Vatandaşın ulaşım sorunu kalmayacaktır"

4 Mayıs 2017 Perşembe 12:28

"Vatandaşın ulaşım sorunu kalmayacaktır"

Bu yılki yatırım programı dahilin de ilçede birçok mahallede çalışma sürdüren Alaplı Belediyesi, kentin birçok noktasında bozuk yol, beton kaldırım, sıcak asfalt, kilit parke, tretuvar ve bordür , çiçeklendirme yapımı için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Alaplı Belediyesi bu yıl Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ile dört koldan çalışmalarını devam ettiriyor. Yapılan bu çalışmalarla zamanla vatandaşın ulaşım sorunu kalmayacaktır. Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nuri Tekin, "Alaplı Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden itibaren yol çalışmaları konusunda Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ile dört koldan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunlar beton yol, sıcak asfalt, kilit parke, yeni imar yollarının açılması,Çevre Çiçeklendirme, tretuvar, baskı beton uygulamasıdır. Bu çalışmalar kapsamında bugün itibariyle 690 Evler ve Dört yol üzerindeki Parkı yenilerek çalışmalar sona ermiştir. Yine bu cadde üzerinde yağmurlama çalışmaları nedeniyle bozulan yolun onarım ve bakım çalışmaları yapılmaktadır" dedi.
Başkan Tekin gerçekleşen her çalışmanın Alaplı ilçesinin çehresini değiştireceğini ve yaşam standartlarının yükselmekte olduğunu sözlerine ekledi.

Etiketler:

alaplı , belediyesi , nuri tekin ,

Yorumlar