Basına değer verdiler... Çiçek gönderdiler...

10 Ocak 2018 Çarşamba 16:40

Ereğli Haber

Basına değer verdiler... Çiçek gönderdiler...

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ile Ereğli Belediyesi eski Meclis üyesi İsmet Koç 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Ereğli Haber Gazetesi'ne çiçek göndererek çalışanlarımızın gününü kutladı.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ile Kdz. Ereğli Belediyesi Eski Meclis üyelerinden İsmet Koç gazetecilere verdikleri değeri bir kez daha gösterdi.

10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Gününü bir çok yönetici, siyasetçi ve STK temsilcisi yazılı açıklamalar yaparak kutlarken Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ile Ereğli'nin sevilen simalarından Eski Belediye Meclis Üyesi İsmet Koç gazetecilere değer vererek çiçek gönderdi.

Ereğli Haber Gazetesi'ne birer çiçek göndererek çalışan gazetecilerimizin günlerini kutlayan Tekin ile Koç farklı bakış açılarını gösterdi.

Ereğli Haber Gazetesi çalışanları olarak Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ile Kışlalı Eski Belediye Meclis Üyesi İsmet Koç'a ince düşüncelerinden dolayı teşekkür ederiz. 

Yorumlar

Erdemir taziyeye geldi... Sıcak mesajlar verdiler...

10 Ocak 2018 Çarşamba 16:28

Erdemir taziyeye geldi... Sıcak mesajlar verdiler...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Erdemir Demir Çelik ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. yönetimi, Ticaret ve Sanayi Odasını’nı ziyaret ederek vefat eden eski Başkan Yaşar Tetiker için taziyelerini sundu.

Ziyarette Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sertan Yalçın, TSO yönetim kurulu üyeleri, Sibel Demircin, Mehmet Çivici, Mehmet Remzi Alim, ve Abdülkadir Çınar, Erdemir İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Aydın Duman, Erdemir Satın Alma Direktörü Berk Onay, Erdemir İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Aylin Velioğlu yer aldı.
Vefat eden Eski TSO Başkanı Yaşar Tetiker’in baba bir adam olduğunu ve Ereğli için çok büyük fedakarlıklar yaptığını anlatan Erdemir Genel Müdürü Sedat Orhan, yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine müteşekkir olduklarını dile getirdi. Orhan konuşmasında “Yaşar beyin kendine has bir karakteri vardı. Biz kendisi ile güzel çalıştık. Sizde zaten aynı yönetimde birlikteydiniz. Her zaman kendisinden istifade ettik. Hakkında ‘Baba’ diye yazılan bir çok yazı yazıldı. O yazılanların hepsini hak ediyordu. Başınız sağolsun, başımız sağolsun. Bizde TSO’nun bir üyesiyiz sonuçta. Yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine müteşekkiriz. Ereğli’ye birşeyler yapabilmek adına bizimle işbirliği içerisinde çalıştık sizlerinde bildiği üzere. Ereğli’ye çok faydalı işleri oldu. Nakliyecilerle ilgili çalışmada çok büyük katkıları oldu. Belediye ile olan ilişkilerimizde hep hakem oldu. Allah rahmet eylesin tekrar, başımız sağolsun. Kendisini her zaman rahmetle anacağız. Bayrak yarışı devam ediyor. TSO’nun faaliyetleri sürecek. Ereğli’nin ticari ve sanayi hayatının gelişmesi için ne gerekiyorsa birlikte çalışacağız. Erdemir’e düşen görev ne varsa, biz hazırız. Rifat başkan da (Hisarcıklıoğlu) Ereğli’ye büyük önem veriyor. İnanıyorum ki sizinle de birlikte daha güzel noktalara geliriz. Yaşar başkan döneminde katkılarınız hep oldu. Biz inanıyoruz ki bundan sonrada katkılarınız devam edecek. İnşallah hayırlısı olur.” dedi.
Yaşar Tetiker’in vefatının kendilerini derinden üzdüğünü belirten Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın ise Erdemir ile ilişkileri daha iyi noktalara taşımak için çalışacaklarını söyledi. Yalçın konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Yaşar Başkanımızın vefatı tabi bizleri de derinden etkiledi ve üzdü. Yaşar Başkanımız Ereğli için gelmiş geçmiş en güçlü başkanlardan bir tanesiydi. Bölge için Ereğli için birçok fedakârlıkta bulundu. Ereğli için çok büyük bir kayıp. Dört sene boyunca sizlerde birlikte çalıştınız. Birlikte Ereğli için yapılması gereken ortak noktalarda Erdemir ve Ereğli için ortak payda da buluşabileceğimiz projelerde birlikte hareket ettiniz. Sizlerin bu noktada odamıza desteklerinizi biliyoruz. Özellikle nakliye konusunda olsun, satın alma konusunda da birçok toplantılar gerçekleştirdik. Üyelerimiz tarafından olumlu sonuçlar alındığını takip ediyoruz. Biz Yaşar başkanla başlatmış olduğunuz ikili diyalogların, Ereğli ekonomisi ile ilgili dönemimizde de devam edeceğine inanıyorum. Sizler bunun bir göstergesi olarak en yakın zamanda bu gün biz üyelerimize duyuruları yaptık; Erdemir’in bölgede yaptığı ihalelerin duyurularını biz kendi web sayfamız üzerinden üyelerimize duyurduk. Bu konuda üyelerimiz ihalelere ulaşamadıkları noktasında serzenişleri oluyordu. Oda üyelerimize bu konuda vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür ederiz. Bu ihalelerde bölgemize pozitif ayrımcılık noktasında bir farklılık oluşturulabilirse Ereğli ekonomisine katkı sağlamış oluruz. Erdemir bizim odamızın en büyük üyesi. Bizler her bir üyemizin sorununda ne kadar çaba gösteriyorsak, Erdemir’in herhangi bir talebi yada sorunu olduğunda bizde Erdemir’in bölgemize katkı sağlaması amacıyla her türlü katkıyı sunmaya, yanlarında olacağımızı bir kez daha söylüyoruz.”
Yalçın ziyareti takip eden gazetecilerin 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutladı.
Ziyaret yapılan konuşmaların ardından basına kaplı olarak devam etti.

Etiketler:

Erdemir , TSO , ziyaret , Sertan Yalçın ,

Yorumlar

Başkan Tekin gazetecilerle bir araya geldi

10 Ocak 2018 Çarşamba 15:44

Başkan Tekin gazetecilerle bir araya geldi

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilçedeki gazetecilerle bir araya geldi.

Gazetecileri, bir balık restoran'da ağırlayan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin gazetecilik mesleğinin zor ve çalışma koşullarının ağır olduğuna değinerek, Alaplı'da yerel ve ulusalda görev yapan bütün gazetecilerin yaptıkları zorlu görevlerinden dolayı kutlarım. Hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan büyük bir özveriyle her türlü ortam ve şartlarda görev yapan değerli basın mensuplarımızın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum. Gerçekten birçok yerde ne kadar zor şartlarda çalıştıklarına şahitlik ettim" dedi.Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 10 Ocak çalışan Gazeteciler günü sebebiyle gündeme ilişkin açıklamalarında, 2018 yılında yapılacak olan hizmetlerle ilgili Bozuk olan ve yeni yapılan yollara 15 Bin ton asfalt ile şehir merkezine kaldırımlar dahil 30 bin metre asfalt döşeyeceklerinin müjdesini veren Tekin, Alaplı Belediye önü ile emniyet müdürlüğü önüne kadar tüm parkelerin yenileneceğini söyledi. Tekin; “Çalışmalarımız bu yılda aralıksız olarak sürecek. vatandaşımızda gerçekleşen hizmetlerden memnun. Yine asfalt sezonunda yağan yağmurlar ve hizmet ömrünü tamamladığı gerekçesiyle bozulan yolları yeniden asfaltlayacağız. Asfalt planımız bu yıl 15 Bin Ton, yine söz verdiğimiz gibi şehir merkezinde bulunan kaldırım taşları artık ömrünü tamamladı bunları da tamamıyla yenileyeceğiz dedi.
Alaplı pazaryerine de önemli çalışmalar yaptıklarını anlatan Tekin, “Pazaryerinin etrafını komple kapattık. Giriş kapılarını da yapıyoruz. Eşya taşımak amacıyla 10 tane sepetli araçlar alıyoruz. Mescidi, lokantası ile tam donanımlı hale getireceğiz. Bu çalışmalarda kısa sürede bitecek" dedi.

Yorumlar

Çalışan Gazeteciler Günü Esas 67 Burda’ da kutlandı

10 Ocak 2018 Çarşamba 12:08

Çalışan Gazeteciler Günü Esas 67 Burda’ da kutlandı

Zonguldak’ın eğlence, yaşam ve buluşma merkezi olan Esas 67 Burda AVM, basın dünyasının en özel günü olan “Çalışan Gazeteciler Günü” nde Zonguldak basın mensuplarını yalnız bırakmadı.

Ocak ayı itibari ile yeni görevine başlayan Esas 67 Burda AVM Müdürü Kemal İbiş ve Pazarlama Yöneticisi Pelin Kılıçarslan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için Zonguldak ilinde faaliyet gösteren basın mensupları ile bir araya geldiler. Kemal İbiş yaptığı konuşmasında; Esas 67 Burda AVM adına, etik ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışıyla bu zor mesleği sürdüren tüm gazetecilerimizin kamuoyunun da hızlı, ve doğru haber alabilmesi ve olaylara değişik açılardan bakabilmesinde basının rolünün çok büyük olduğu “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar tüm gazetecilere görevlerinde başarılar dilerim” dedi.
Esas Gayrimenkul tarafından hayata geçirilerek, Zonguldak halkı için alışverişin yanı sıra yeme-içme, kültür-sanat ve eğlencede de buluşma noktası olan Esas 67 Burda AVM, Zonguldak ilinde görev yapan basın mensuplarını bir kahvaltıda buluşturdu. Esas 67 Burda AVM nin ev sahipliğinde bir araya gelen basın mensupları “Çalışan Gazeteciler Günü” nde keyifli bir gün geçirdiler. 27 Ocak - 4 Şubat tarihleri arasında Maşa ile Koca Ayı etkinliği’nde sahne gösterilerinden eğlenceli dans ve şarkılarla minik ziyaretçilere keyifli zaman geçirileceği bilgisi verildi. Ayrıca Esas 67 Burda AVM’ nin önümüzdeki dönem kampanyaları ve etkinlikleri hakkında da bilgi aldılar.

Yorumlar

Yılmaz, idareciler gününü kutladı

10 Ocak 2018 Çarşamba 12:02

Yılmaz, idareciler gününü kutladı

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, 10 Ocak İdareciler Günü'nü kutladı.

Başkan Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Devlet ve hükümet politikalarının yanı sıra, ülkemizin geleceğini planlayan projelerin başarıyla uygulanmasında da şüphesiz en büyük pay idarecilerimize aittir. İdarecilerimiz, kamu hizmetlerinin daha etkin, verimli, adil ve şeffaf bir şekilde sunumunda halkı sadece yöneten değil, aynı zamanda halka hizmet eden bir anlayışı temsil ederek, idare sisteminde parlak bir dönemin başlamasını sağlamışlardır. Bundan sonra da, özverili çalışmaları ile milletimizin gönlünde daima yaşayacak ve milletimize hizmet etmeye devam edeceklerdir. Bu duygularla milletimize hizmet için gösterilen üstün gayret anlayışıyla çalışan, ülkemizin gelişmesinde ve kalkınmasında emek sarf eden idarecilerimizin 10 Ocak İdareciler Günü’nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim."

Yorumlar