Balıkçıların ağına 10 kilogramlık levrek takıldı

2 Kasım 2018 Cuma 17:35

Balıkçıların ağına 10 kilogramlık levrek takıldı

Alaplı'da denize açılan balıkçılarının ağlarına 10 kilogram ağırlığında levrek takıldı.

Alaplı'da balıkçılık yapan Cavit Yılmaz, sabah saatlerinde denize ağ bıraktıklarını, birkaç saat sonra ağı çekmeye başladıklarında büyük bir balığın ağlara takılması yüzlerini güldürdüğünü belirtti.
Levreğin 10 kilogram olduğunu anlatan Yılmaz, "Balığı kilosu 70 liradan satışa sunduk. Bu büyüklükteki balıkların alıcısı genel olarak büyük restoranlar oluyor. Bizde bu balığı bir restoran işletmecisine sattık." diye konuştu.
Yılmaz, Karadeniz'de levreğin giderek azaldığına işaret ederek, "Eskiden levrek çok olurdu. Son yıllarda azalma söz konusu. Nadir de olsa ara sıra ağlara takılmaya devam ediyor." dedi.

Yorumlar

ALFEMO Mobilya’da müthiş indirim

2 Kasım 2018 Cuma 15:53

Ereğli Haber

ALFEMO Mobilya’da müthiş indirim

Kdz. Ereğli TSO Eski Başkanı ve TİM TEK Yapı San. ve Tic. Ltd. Şti. sahibi Sertan Yalçın ‘Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’ ve KDV’de yapılan yüzde 10’luk indirimlerin ALFEMO mobilyalarda ve Kids & Teens Markasında bulunan Bebek ve Genç odası modellerine de de geçerli olacağını açıkladı.

Yapılan indirimlerin mobilya sektörüne canlılık getireceğini ve tüketiciye fayda sağlayacağını anlatan Yalçın açıklamasında şu bilgilere yer verdi; “Mobilyada KDV oranının yıl sonuna kadar yüzde 18'den yüzde 8'e düşürülmesi sektörü canlandıracak, hem üretici hem de tüketiciye fayda sağlayacaktır..
ALFEMO Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında yaptığımız yüzde 10 indirim sonrası KDV'nin düşürülmesiyle de ürünlerde yüzde 10 indirim daha olacaktır.
Bu yıl ekonomide yaşanan gelişmeler nedeniyle sektörde olumsuzluklar yaşanmıştır, "Bu karar açıklanır açıklanmaz sektörde doping etkisi oluşmuştur. Daha çok üretim yapıp, daha çok kişi çalıştıracak, daha çok satış yapıp daha fazla vergi verilecektir.
Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında fiyatlarda daha önce yüzde 10 indirim yapmıştık" KDV'nin yüzde 8'e düşürülmesiyle yüzde 10 indirim daha yapacağız. Bu indirim tüm ürün gruplarımızda ve ayrıca Kids & Teens Markamızda bulunan Bebek ve Genç odası modellerimizde geçerli olacaktır.
Enflasyonu da hesaba kattığımız zaman, mobilya sektöründe ciddi bir fiyat artışı olmuştu, üreticimiz fiyatları artırmadan döndüremiyordu. KDV indirimi, hem bizim hem de tüketicinin imdadına yetişti. KDV'nin yüzde 18'den yüzde 8'e düşürülmesi büyük avantaj sunuyor. ALFEMO Mobilya Almanın tam zamanı! İndirim üstüne indirim geldi.”

 

Yorumlar

Otomobil farıyla karaca avına yüksek miktarda ceza kestiler

2 Kasım 2018 Cuma 13:08

Otomobil farıyla karaca avına yüksek miktarda  ceza kestiler

Zonguldak’ta otomobil farıyla yasa dışı yollardan kara avı yaptığı öne sürülen 3 şüpheli hakkında 5 bin 889 lira idari para cezası verildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Zonguldak İl Şube Müdürlüğü Av Koruma ve Kontrol Ekiplerince yapılan denetimlerde, Devrek ilçesine bağlı Buldandere mevkiinde gece, yasa dışı far avı yaparken yakalanan üç kişiye 5 bin 889 lira idari yaptırım uygulandı. 
Ayrıca İl Şube Müdürlüğünce şahsın, yasa dışı far avında kullandığı tespit edilen otomobile, av sırasında kullandığı yasa dışı tüfek ve fenere de el konuldu. 

Yorumlar

Onlarca kişi Çınar'ı gözyaşları ile uğurladı

2 Kasım 2018 Cuma 13:05

Onlarca kişi Çınar'ı gözyaşları ile uğurladı

Zonguldak Valiliği görevinden Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanan Vali Ahmet Çınar, onlarca kişinin alkışları eşliğinde vedalaşarak kentten ayrıldı.

Vedalaşma programında küçük çapta izdiham yaşanırken bazı vatandaşlar gözyaşlarına hakim olamadı. 
Bitlis Valiliği görevinden Zonguldak Valiliği görevine atanan geçen yıl 30 Haziran günü Zonguldak’ta göreve başlayan Vali Ahmet Çınar, son valiler kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişliği görevine atandı. 16 aylık görevi süresince “Zonguldak’a hizmet etmek için geldim” diyerek çeşitli projelere imza atan Vali Ahmet Çınar, vatandaşların büyük sevgisini kazandı. 
Çınar’ın Valilik görevinden alınmasının ardından üzüntülerini sosyal medyada paylaşan vatandaşlar, Zonguldak Valiliği binası önünde veda töreni düzenlemeye kararlaştırdı. Sosyal medya üzerinden haberleşen onlarca kişi Valilik binası önüne adeta akın etti. 

“En Zonguldaklı benim” 
Protokol üyelerinin de yer aldığı vedalaşmada konuşan Vali Ahmet Çınar, “Bu bir nöbet değişimi. Ben söylemiştim. Bu şehri, şehrin insanlarını çok sevdim. Her şey güzel olsun, güzel olacak. Bu devletin rutin bir işleyişidir. Bunlar olur. Her kararnamede gidenler, gelenler olur. Allah devletimize zeval vermesin. Beni vali yaparken de bir kararname ile yapmışlardı. Nöbet değiştirirken de bu yine bir kararname ile olur. Bu olağan, doğal bir iş. Halen en Zonguldaklıyım iddiasını sürdürüyorum. En Zonguldaklı benim. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” diye konuştu. 
Vatandaşların hediye ve çiçek takdim ettiği Vali Çınar, hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenleri ise geri çevirmedi. Yılın ahisi seçilen terzi esnafı Cahit Öztürk ise Vali Ahmet Çınar’a birlikte çektirdikleri hatıra fotoğrafını imzalayarak hediye etti. 

“Şehrin anahtarını verin” 
Vedalaşmaya katılan bazı vatandaşlar gözyaşlarına hakim olamadı. Bir siyasi parti temsilcisi ise “Böyle yüreği güzel bir insanı tanımaktan onur duyuyorum. Buradan belediyeye sesleniyorum. İşte en büyük anahtar burada. Toprak bu adam toprak bu yurdun güzel toprağı. Valim seni yollamak istemiyorlar aslında bu halk. Gelin dönün buraya bir ayağınız burada kalsın. Bu kadar güzel bir vali buraya gelmedi. Bunu söylerken çok yürekli söylüyorum. O en büyük anahtarlar veriliyor ya işte bir tanesi de Valimiz Ahmet Çınar’a verilsin” dedi. 
Küçük çapta izdihamların yaşandığı vedalaşmada valilik makam aracına binen Çınar, araç bir süre ilerledikten sonra önü kesilince yeniden araçtan indi. Muhtarlar ile vedalaşarak hatıra fotoğrafı çektiren Çınar, alkışlar eşliğinde kentten ayrıldı. 

Yorumlar

Pikap ile kamyonet çarpıştı: 2 yaralı

2 Kasım 2018 Cuma 10:46

Pikap ile kamyonet çarpıştı: 2 yaralı

Zonguldak'ta pikap ile kamyonetin çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı.

Kaza, akşam saatleri sıralarında Yeşil Mahalle Uzunkum mevkiindeki sahil yolunda meydana geldi. İddiaya göre, sahil kısmından ana yola çıkan 67 ET 925 plakalı kamyonet ile şehir merkezinden Kilimli ilçesine giden 67 ZB 905 plakalı kamyonet çarpıştı. Kazada araç sürücüleri Yücel Y. ile İlyas İ. yaralandı. İhbar üzerine olay yerine gelen ambulans ile Yücel Y. ve İlyas İ. ilk müdahalelerinin ardından Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenildi. 
Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Yorumlar