Balıkçılar denize açılamadı...

16 Mart 2020 Pazartesi 11:05

Balıkçılar denize açılamadı...

Zonguldak’ta dünden bu yana etkili olan şiddetli rüzgar ve yağışı ile birlikte şiddetini artıran dalgalar Liman Caddesi’ndeki istinat duvarını aştı. Şiddetli fırtına nedeniyle denize açılamayan balıkçılar teknelerini limana demirledi.

 Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yurt genelindeki uyarılarının ardından Batı Karadeniz'de şiddetli rüzgar ve yağış etkisini sürdürdü. Dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan rüzgar ve yağış nedeniyle Karadeniz'deki dalgalar şiddetini artırdı. Kentte hava sıcaklığı 4 dereceye kadar düşerken yağışların hafta sonuna kadara süreceği öğrenildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Meteoroloji , HAVA DURUMU , RÜZGAR

Yorumlar

O hastanın sonuçları geldi... Korkulan olmadı...

14 Mart 2020 Cumartesi 23:35

Ereğli Haber

O hastanın sonuçları geldi... Korkulan olmadı...

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne korona virüs testi için gelen gencin sonuçları negatif çıktı.

Amerika'dan Almanya aktarmalı uçakla önceki gün Türkiye'ye gelen 23 yaşındaki Ereğlili genç ateşi yükselince durumdan şüphelenip Kdz Ereğli Devlet Hastanesi'ne geldi. Genç yurt dışından geldiğini belirtince hastanede karantinaya alınmasına karar verildi. Kendisinden alınan örnekler ise Ankara'ya test için gönderildi. Yetkililer yapılan testin negatif çıktığını ifade ederken, gence normal grip tedavisi uygulanmaya devam edileceği öğrenildi. 

Yorumlar

Başol, "koronavirüse" karşı tüm beldeyi dezenfekte etti

14 Mart 2020 Cumartesi 17:18

Başol, "koronavirüse" karşı tüm beldeyi dezenfekte etti

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Ormanlı Belediyesi, Koronavirüs vakalarının artmasıyla birlikte beldede başlattığı önlemleri ve denetimleri artırarak çalışmalarına devam ediyor.

Ormanlı Belediyesi korona virüs tehdidine karşı önlemlerini arttırdı. Ormanlı’da sabah saatlerinden itibaren belediyeye bağlı ekipler, belediye binası, beldede bulunan çocuk parkları, belediye araçları, toplu taşıma araçları, yollar, camiler ve toplu alanları dezenfekte ederek, temizleme çalışması yaptı.
Beldenin her noktasını dezenfekte ettiklerini söyleyen Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, özveri ile çalışan tüm ekibine teşekkür etti. Başol konuşmasında, “ Beldemizin her noktasında dezenfekte çalışması yaptık, özellikle halkımızın en çok vakit geçirdiği yaşam alanlarımızı, sokaklarımızı, çocuk parklarımızı, camilerimizi temizledik. Halkımızın içi rahat olsun. Korona Virüse karşı mücadelemiz devam ediyor. Bizde bu duruma hassasiyet gösteriyoruz. Bu bağlamda özveri ile çalışan tüm belediye personelimize teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , ormanlı , bayram başol , koronavirüs ,

Yorumlar

Büyük çeyiz kampanyası: Arçelik TV'lerde 1.550 TL indirim!

14 Mart 2020 Cumartesi 15:30

Büyük çeyiz kampanyası: Arçelik TV'lerde 1.550 TL indirim!

Kdz. Ereğli Tanyıldız Paşaoğlu Arçelik Mağazası’ndan kaçırılmayacak Mart Ayı fırsatları devam ediyor.

 Büyük Çeyiz Kampanyası kapsamında 1 – 31 Mart 2020 tarihleri arasında Tanyıldız Paşaoğlu Arçelik mağazasından buzdolabı, çamaşır makinesi, kurutmalı çamaşır makinesi, kurutma makinesi, bulaşık makinesi, derin dondurucu, solo ankastre fırın ürünlerinden 3 tanesini alana sadece TV grubunda 1.550 TL değerinde indirim fırsatı Tanyıldız Paşaoğlu Arçelikte.

Tanyıldız Paşaoğlu  Arçelik Mağazası Bağlık Mahallesi  Erdemir Caddesi No:127’de sizleri bekliyor. Kampanyalarımızı sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Tanyıldız Paşaoğlu Arçelik Mağazası , ARÇELİK , İNDİRİM , KAMPANYA , FIRSAT , LİG TV

Yorumlar

Aktar Vahap Akbulut’tan Corona Virüs tavsiyeleri

14 Mart 2020 Cumartesi 14:52

Ereğli Haber

Aktar Vahap Akbulut’tan Corona Virüs tavsiyeleri

Kdz. Ereğli’nin önemli markalarından VHP Firması Sahibi Aktar Vahap Akbulut Corona virüs ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Aktar Akbulut bu süreçte hangi gıdaların tüketilmesi gerektiği ve dikkat edilmesi gereken önemli hususları açıkladı. Aktar Akbulut’a göre propolis ekstratı, arısütü, ginseng, Coenzme q, collegen, keçiboynuzu ekstratı, Çörek otu ekstratı yâda İşinin ehli güveneceğiniz aktarların tavsiyeleri doğrultusunda kendimizi güvenceye alabiliriz.

VHP Firması Sahibi Aktar Vahap Akbulut’un corona virüs gündemine ilişkin kaleme aldığı ve önemli bilgiler ve tavsiyelerin yer aldığı yazı şu şekilde;
“Küresel algının adı corona.
Bilindiği üzere dünyanın gündemini değiştirme projesinin adıdır corona. Ve kısmen de başarılı olmuştur. Ancak işin gerçek yüzü çok daha farklı.
Yeni bir dünya düzeni kurulurken toplumların Dikkatleri dağıtılmalıydı ve başarıldı.
Oysaki corona da Bir tür grip vakasıdır. Bağışıklık sistemi düşük bireyler her yıl çeşitli grip vakalarından ölmektedir. Bu yılda bu döngü devam etmektedir. Ancak yeni bir dünya düzeni isteyen güçler medyalarında aracılığıyla sanki çok farklı çok değişik bir vaka olarak coronayı lense edip adeta dünya gündemini değiştirdiler. Ve değiştirmeye devam ediyorlar. Biz bireyler olarak elimizden çokta fazla bir şey gelmiyor ancak bunun bir senaryo olduğunu bilmemiz bizlere yeterlidir.
Her yıl insanoğlunun yaşadığı grip vakaları çeşitli adlar da virüslerle adlandırılırlar. Bu yıl da grip vakasının adı corona ve Grip olan bireyler corona oldular ve bağışıklık sistemi güçlü olanlar kendine dikkat edenler bunu diğer grip vakalarında olduğu gibi yaşadılar ve atlattılar. Corona ya da başka virüslere karşı yapılacak şeyler ve alınacak önlemler sabittir. Korkacak panik yapacak marketlere ve eczanelere saldıracak bir tutum söz konusu değildir.
Toparlayacak olursak; bağışıklık sistemini güçlü tutacağız. Doğal ve hijyenik besleneceğiz. Yaşantımızda hijyen kurallarına riayet edeceğiz. Doğaya, insanlara ve hayvanlara samimi ve güzel davranacağız. Doğal süt ürünleri ve her gün mutlaka doğal ev yoğurdu, bal, pekmez, doğal yumurta gibi besinler tüketmeliyiz. Hiçbir ilaç gerçek tedavi unsuru değildir. Buna istinaden vücudumuzun savunma sistemini ayakta tutmak adına gereğini yapmalıyız.
Örneğin propolis ekstratı, arısütü, ginseng, Coenzme q, collegen, keçiboynuzu ekstratı, Çörek otu ekstratı yâda İşinin ehli güveneceğiniz aktarların tavsiyeleri doğrultusunda kendimizi güvenceye alabiliriz. Aslında doğru beslenen bireylerin değişik gıda takviyelerine de ihtiyacı yoktur, ancak günümüzde tarımın yanlış uygulanmasından dolayı sebze de meyvelerde bize gerekli vitamin ve mineralleri sağlayamamakdadır. Bağışıklık sistemimiz ise vitamin ve mineraller ile güçlenmektedir. Gıda takviyesi ihtiyacı da buradan gelmektedir.
Sağlıcakla kalın.
Vahap Akbulut.”

Yorumlar