Balık bitti, fiyatlar tavan yaptı...

20 Şubat 2017 Pazartesi 20:23

Ereğli Haber

Balık bitti, fiyatlar tavan yaptı...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde havaların ısınmasıyla denize açılan balıkçılar limana azda olsa tuttukları hamsi, mezgit ve barbunla limana geri dönüyor.

Fırtına ve kar yağışı nedeniyle 20 gündür balık avından elleri boş dönen balıkçılar, havaların ısınmasıyla yeniden denize açıldı. Ereğli Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Firuz Yılmaz yaptığı açıklamada, Karadeniz'deki avlanmayla tezgahlarda çeşitliliğin yaşandığını aktardı.Yılmaz yaptığı açıklamada"Havaların açmasıyla hamsi, istavrit ve barbun az da olsa tezgahlara gelmeye başladı. Az miktarlarda olduğu için fiyatlar da kendini belli ediyor. Şu an tezgahlarda 20 liradan aşağıya satılan herhangi bir balık yok. Hava açınca balık çeşitleri gelmeye başladı. Fiyatlar yüksek, böyle devam edecektir. Fiyatların ucuzlayacağını düşünmüyoruz"

Sezonun sonuna doğru yaklaşıldığını hatırlatan Yılmaz, avlanmanın bu seviyede gideceğini düşündüklerini belirtti. Havaların mevsim normallerinde seyretmesiyle diğer balık türlerinin çıkmaya başlayacağını vurgulayan Yılmaz, "Bundan sonra tirsi balığı, kefal, havalar ısınmaya devam ederse kalkan balığı çıkmaya başlar. Levrek azalır. Karadeniz'de çok fazla çeşitli balık beklemek doğru olmaz. Sezon sonuna kadar iyi av beklemek doğru olmaz. Bu günlerden sonra hamsi artık bölgemizden çıkmaz." diye konuştu.

Tezgahlarda, hamsi ve istavritin kilosu 20, barbun 30, çiftlik balıklarından somon ve çupra 20, alabalık tane 3, levreğin tanesi 12 liradan satılıyor.

Yorumlar
 • Hakan
  4 Mart 2017 Cumartesi 06:55

  Balik varken kaç paraydı ?3 tarafı denizle çevrili ülkedeki balik fiyatlarına bakarmısın küçücük norvec bile dünyaya balik satıyor.bizim herşeyimiz göstermelik !!!

Fatih Çakır'dan yeni istihdam projesi

17 Şubat 2017 Cuma 12:30

Ereğli Haber

Fatih Çakır'dan yeni istihdam projesi

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Arçelik A.Ş. ve Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanlarına birer mektup yazarak kendilerini Ereğli ilçesine yatırım yapmaya davet etti.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, istihdam sorununa çözüm bulmak için dayanıklı tüketim malları üretimi yapan iki firmanın yönetim kurulu başkanlarına birer mektup yazıp kendilerini Ereğli’ye davet etti. Mektubunda Ereğli ilçesinin hammaddeye yakınlığı, ulaşım, iş gücü ve yan sanayi gibi birçok alanda önemli avantajlara sahip olduğunu anlatan Çakır, mektup yazdığı iki firmanın yönetim kurulu başkanlarından önümüzdeki haftalarda randevu alıp yüz yüze de görüşeceklerini söyledi. Çakır gazetecilere yaptığı açıklamada “Biz yatırım davet mektuplarının bir tanesini Zorlu Holding, bir tanesini de Arçelik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı’na gönderiyoruz. Şehrimizin dayanıklı tüketim mallarının üretimi için uygun bir yer olduğunu anlattık. Buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın gibi ürünler için yapılacak yatırımda ilçemizin avantajlarını kendilerine anlattık. Bir yatırımda en önemli araçlardan birisi hammaddeye olan yakınlıktır. Burada Erdemir, Tat Metal ve OBAL Alüminyum fabrikaları var. İşgücü olarak ise meslek lisesi mezunu, metal işlerinde, gemi tersanelerinde çalışmış çok tecrübeli iş gücümüz var. Mallarını limanlarımızdan gerek yurt içine gerekse Rusya gibi yurt dışı pazarlarına çok daha uygun maliyetlerle gönderebilecekleri kolay ulaşım imkanımız var. Bizim Ankara ve İstanbul’a karayolu ile yakınlığımız yaklaşık 300 kilometredir. Yollarımız Avrupa standartlarında. Taşımacılığı çok rahatlıkla yapabilirler. Demir yolu projesi ile ilgili olarakta çalışmalar devam ediyor. Demiryolu ile de yük taşımacılığı yapılabilecek. Ereğli’ye böyle bir yatırım yapmayı düşündükleri takdirde bizler hem hükumet kanadı olarak, hemde yerel yönetimler anlamında kendilerine her türlü desteği vereceğiz. Böyle bir yatırım direk kendi bünyesinde 1000-1500 işçi istihdam edecek, yan sanayisi ile birlikte 3-4 bin kişinin çalışabileceği bir sektör. Bu proje toplamda Ereğli’ye 5-6 bin istihdam sağlayacak yeni bir vizyon projedir. Ereğli için bir taraftan turizm, bir taraftan üniversite, bir taraftan da tersane sektörünün canlandırılması diyoruz. İlçemiz özellikle metal iş koluna uygun yan sanayinin olduğu en nadir bölgelerden bir tanesidir. Gerek OSB ve gerekse diğer sanayi kuruluşlarımızda parça üreten çok sayıda firmamız mevcuttur. Biz kendilerini yatırıma davet ettik. Bu tabi sadece mektupla kalmayacak. Kendilerinden randevu talep edip yüzyüze de bir görüşmemiz olacak. Hükumetimizin yetkili kurullarından, bakanlarımızdan da bu konuda yardım isteyeceğiz. Biz iki firmanın da yönetim kurulu başkanlarına Ereğli’mizin ne kadar güzel bir ilçe olduğunu anlattık. Ereğli’ye yeni bir pencere açmak istiyoruz. Ereğli’de ki işsizlik sorununa çözüm bulmak için projeler geliştiriyoruz. Bu şehrin projesidir. Bu projeye herkesin sahip çıkmasını ve herkesi yanımızda görmek istiyoruz” dedi.
Çakır yaptığı açıklamanın ardından iki ayrı mektubu posta yolu ile firmalara gönderdi.

Yorumlar
 • huseyin
  22 Şubat 2017 Çarşamba 11:41

  Ondort senedir neredeydiniz tabii secim yaklasiyo ya birakin artik milleti kandirmayi siz hala tersaneleri acamadiniz dunya devlerinimi buraya getireceksiniz

 • demir
  18 Şubat 2017 Cumartesi 09:01

  bu habere güldüm şu zamana kadar nerdeydınız şimdi secım zamanı geldıya reklam yapın siz

 • MEHMET ŞAHİN
  17 Şubat 2017 Cuma 18:31

  SAYIN İLÇE BAŞKANINI CANI GÖNÜLDEN TEBRİK EDER BAŞARILI ÇALIŞMALARININ DEVAMINI DİLERİM. BU HABERİ YAPAN VEDAT KARDEŞİ CANI GÖNÜLDEN BAŞARILAR DİLERİM BAŞARI TAKIM İŞİDİR KOLAY GELSİN.SLM

 • reklamcı
  17 Şubat 2017 Cuma 18:07

  yaaa başkan bu işler mektup yazmakla olmaz gerçekçi olalım reklamı bırakalım, sen önce tersaneleri canlandır hazır işleyen yerler buralar. gerçekten samimiysen ereğliye yatırımcı gelmesi içimn al bld. bşk. tso bşk.gidin yatırıumcı çağırın öyle mektup işi falan hikaye işler milletin aklıyla oynamasan reel olsan biraz artık

 • ibo gemici
  17 Şubat 2017 Cuma 16:31

  çok beklersin. dikkat etde DÜZCE,ye gitmesinler.ereğlinin sanayi yatırımı için ne alt yapısı,nede arazisi var. dağların tepesinemi yatırım yapacaklar.

Bu tavuklar altın yumurtluyor

12 Şubat 2017 Pazar 14:41

Ereğli Haber

Bu tavuklar altın yumurtluyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde demir çelik fabrikası emeklisi İsmet Koç ile eşi Ayşe Koç, Türkiye’nin birçok ilinden gelen yeşil yumurta talebine cevap veremiyor. Fiyatı 10 TL’den satılan yumurtalara yoğun talep olduğunu dile getiren İsmet Koç, işsiz gençlere sermayesi düşük ancak yoğun talep olan bu işe girmelerini tavsiye etti.

Kdz. EreÄŸli ilçesinde EreÄŸli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Åž.’den emekli olduktan sonra evinin bahçesinde tavuk beslemeye baÅŸlayan 57 yaşındaki Ä°smet Koç ile eÅŸi AyÅŸe Koç (55) geçtiÄŸimiz yıl bir tanıdıklarından aldıkları 8 adet yeÅŸil yumurtadan civciv çıkartıp çoÄŸaltmaya baÅŸladı. YeÅŸil yumurtalardan yaklaşık 250 kadar civciv çıkartan Koç ailesi, yakınlarına bir kısmını dağıttıktan sonra ellerinde yaklaşık 128 kadar yeÅŸil yumurtlayan tavuk kaldı. YeÅŸil yumurta ile ilgili çıkan haberler sonrası telefon numaralarını kimseye vermemelerine karşın Türkiye’nin her tarafından insanların kendilerine ulaÅŸmaya baÅŸladığını dile getiren Ä°smet Koç, iÅŸsiz gençlere bu iÅŸe girmeleri tavsiyesinde bulundu. YeÅŸil yumurtada diÄŸer yumurtalara oranla daha düÅŸük kolesterol bulunması ve renginin farklı olması nedeniyle çok fazla talep olduÄŸunu belirten Koç, yumurtanın tanesinin 10-20 TL, tavuÄŸun ise 200-300 TL arası fiyatlardan satıldığını söyledi. Koç yaptığı açıklamada “Bu iÅŸe 8 yumurta ile baÅŸladık. Åžu anda 128 tavuÄŸumuz var. Talepleri karşılayamıyoruz. Türkiye’nin her tarafından, her vilayetten arıyorlar. Daha önce yaptığımız haber internetlere çıktığında telefonlarımızda yoktu ama insanlar arayıp bizi buluyorlar. Bu güne kadar gelen hiçbir arkadaşıma ‘hayır’ demedim, hep ‘evet’ dedim. Bütün arkadaÅŸlarımızın ihtiyaçlarını karşıladık ama bundan sonra karşılayacak durumda deÄŸiliz. Ben buradan EreÄŸli halkına sesleniyorum; lütfen bu yeÅŸil, mavi ve siyah yumurtlayan tavuklardan edinsinler. ArkadaÅŸlarımız Ä°stanbul’dan geldiler ve bu tavuklar Ä°stanbul’a gidecek. Balıkesir, EskiÅŸehir, Konya’ya ve TekirdaÄŸ’a da gidecek. Türkiye’nin her tarafından arıyorlar. Yok satıyoruz ama bir türlü insanlara biz bunu anlatamadık. Geliyorlar tavuk istiyorlar. Tavuk almayın, yumurta alın ve onlardan civciv çıkartın. Bu yumurtanın özelliÄŸi astım hastalığına bire bir deniliyor kolesterol oranı çok düÅŸük olduÄŸu için. Televizyonlarda da görüyorsunuz bu yumurtanın tanesi 10 TL ile 20 TL arası. Tavuklar 300 TL, horozlar 200 TL. Bu altın satıyor, talebe cevap veremiyoruz. Ä°stanbul’dan bir fabrikanın patronu arıyor ‘Ä°smet bey bana ne olur 5 tavuk gönderir misin? Yok’ diyorum ısrar edince bu hafta gidip kendisine kürkükle beraber götüreceÄŸim. Oda çoÄŸaltacak bunları. Bu iÅŸ insanlara bir ekmek kapısı” dedi.
Biri erkek, biri kız olmak üzere iki çocuÄŸu olduÄŸunu ve ikisinin de evlendiÄŸini anlatan Ä°smet Koç, paraya ihtiyacı olmadığını, sadece gençlere örnek olmak için bu iÅŸi yaptığını belirtti. Gençlerin madene, demir çeliÄŸe ve belediyelere asgari ücretle girmek için uÄŸraÅŸmasına gerek olmadığını belirten Koç, iÅŸsiz gençlerin bu iÅŸi küçük çapta da yapmaya baÅŸladıkları asgari ücretten daha fazla gelir elde edebileceÄŸini söyledi.
YeÅŸil ve mavi yumurtaya bu kadar ilginin olacağını hiç beklemediÄŸini ifade eden AyÅŸe Koç ise bu iÅŸi ufak çapta yapmaya baÅŸlamalarına raÄŸmen ÅŸu adan her aya cebine bir asgari ücretin girdiÄŸini ve bu gelirle de çok mutlu olduÄŸunu ifade etti.
Ä°stanbul’da özel bir ÅŸirkette çalışan ve yeÅŸil yumurta üretimi yapmak için Kdz. EreÄŸli ilçesine Ä°smet Koç’tan yumurta ve tavuk almaya gelen Taner Yaylamış ve arkadaşı Kaan Dalay’da yeÅŸil yumurtayı ilk kez gördüklerini söyledi. Taner Yaylamış konuÅŸmasında ÅŸunları söyledi; “Biz Ä°stanbul’dan geliyoruz ve bu iÅŸe yani baÅŸladık. YeÅŸil yumurtlayan tavukların yumurtalarını daha önce hiç görmemiÅŸtim. Ä°lk defa burada gördüm. Abimizin de dediÄŸi gibi kolesterole iyi geldiÄŸini duydum. Bizde bu iÅŸi yapmaya karar verdik. Allah nasip ederse bizde bu tavukları çoÄŸaltmaya çalışacağız.”
Ä°smet ve AyÅŸe Koç, çifti yeÅŸil yumurtaları her gün gelen talebe göre Türkiye’nin dört bir yanına kargo ile gönderiyor.

Ä°smet Koç telefon: 0 532 624 47 84

Etiketler:

Zonguldak , Kdz. Ereğli , Yeşil yumurtlayan tavuk , yeşil yumurta , İsmet Koç , Araucanas , Erdemir

Yorumlar
 • Ali ali
  26 Mart 2017 Pazar 17:52

  Acaba bu yumurtadan siparis vere biliyormuyuz

 • alikemalkurtoglu
  14 Şubat 2017 Salı 23:01

  ismet tavuklar ceyrek mi yoksa yarim altın mı yumurtluyo

 • Aydın karadağ
  13 Şubat 2017 Pazartesi 12:27

  değerli üstadım seni canı gönülden tebrik ederim. bu örnek davranışından dolayı... seninle bir dönem meclis üyeliği yaptım senin nasıl bir dost arkadaş ve ereğli sevdalısı olduğunu bilenlerdenim.inşallah seninle bir daha siyaset yapmayı Allah bize nasip eder.tam bir abisin.sende bu enerji var iken bizde seninle her şeye varız...seni seviyoruz ve seviliyorsun....

 • hakan gündüz
  12 Şubat 2017 Pazar 15:20

  selm ısmet eviyle tanışmak izdiyom benimde böyle bir projem var ama bu işi yapmaktan için bilgi alacak birini bulamadım.gentini kabul ederse onunla konuşmak ve bir gü almak izderim .bu konuda yardımcı olursa beni çok mutlu eder

MÜSİAD'ta Sezer güven tazeledi

31 Ocak 2017 Salı 22:00

Ereğli Haber

MÜSİAD'ta Sezer güven tazeledi

MÜSİAD Karadeniz Ereğli Şubesi’nin, 19. Olağan Genel Kurul Toplantısı 28 Ocak 2017 Cumartesi günü Belen Sanayi Sitesi Şinasibey Hizmet Tesislerinde gerçekleştirildi. Genel Kurul sonucunda görevine devam eden Şube Başkanı İbrahim Sezer, genel kurul hakkında bilgiler verirken, MÜSİAD’ın, Kamu Yararına Çalışan bir Sivil Toplum Kuruluşu olma bilinci ile hareket ederek vizyonu ve misyonu doğrultusunda bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonra da toplumun çıkarlarını gözeterek görüş, düşünce ve önerilerini kamuoyuna aktarma noktasında ki hassasiyetinin devam edeceğini vurguladı.

Müstakil Sanayici ve Ä°ÅŸ Adamları DerneÄŸi (MÜSÄ°AD) Kdz. EreÄŸli Åžubesinin, 19. OlaÄŸan Genel Kurul Toplantısı, 28 Ocak 2017 Cumartesi günü Åžinasibey Hizmet Tesislerinde gerçekleÅŸtirildi.

MÜSÄ°AD Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Hakan Altınay ile Osman Çalışkan, MÜSÄ°AD Düzce Åžube BaÅŸkanı Ä°sa ÅžengüloÄŸlu, MÜSÄ°AD Sakarya Åžube BaÅŸkanı YaÅŸar CoÅŸkun, MÜSÄ°AD Düzce önceki dönem Åžube BaÅŸkanı Ä°smail Çakmak, MÜSÄ°AD Bolu önceki dönem Åžube BaÅŸkanı Eyüp Uzun ve MÜSÄ°AD Karadeniz EreÄŸli üyelerinin katılımlarıyla gerçekleÅŸtirilen Genel Kurul sonrası Ä°brahim Sezer Åžube BaÅŸkanlığı görevine tekrar seçildi.

Sezer, Genel Kurul Toplantısı hakkında bilgiler verirken ÅŸunları söyledi; " Genel Kurul Toplantımızda dernek çalışma ve faaliyetlerimiz ile önümüzde ki dönem planladığımız faaliyetler hakkında bilgi paylaşımlarında bulunduk. Üyelerimizin görüÅŸ ve önerilerini aldık. 09-12 Kasım 2016 tarihleri arasında Ä°stanbul'da düzenlenen 16. MÜSÄ°AD Expo Uluslararası Fuarında bölgemizi baÅŸarıyla temsil eden üyelerimiz Çınar Boru Profil San. Tic. A.Åž. , Tatmetal Çelik San. Tic. A.Åž. , Obal Alüminyum San. Tic. A.Åž. ile EreÄŸli Kapı Sanayi – Polidoor Kapı firmalarımıza teÅŸekkür plaketlerini takdim ederken, yeni üyelerimize de üyelik rozetlerini taktık.

Programımıza Genel Merkezimiz Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra Sakarya, Düzce ve Bolu ÅŸubelerimizden de katılımlar oldu. Buradan bizleri Genel Kurulumuzda yanlız bırakmadıkları için kendilerine bir kez daha ÅŸükranlarımızı sunmak isterim.

Genel Kurul toplantımızda seçilen yeni yönetim kurulumuz 30 Ocak 2017 Pazartesi günü yapılan ilk toplantısında görev dağılımını yapmıştır.
Yapılan görev dağılımına göre 2017-2018 yıllarında görev yapacak Yönetim Kurulumuzda,
Åžube BaÅŸkanlığına Ä°brahim Sezer, BaÅŸkan Yardımcılıklarına Abdülkadir Çınar, Åžakir Åžinasi Bozkurt, Rafet Kılıç, Murat Çatalçam ve Kemal Gülbay, Yönetim Kurulu üyeliklerine Mehmet Remzi Alim, Gürhan Çalışkan, Sami Yavuz ve Faruk Özertan seçilmiÅŸtir.

Yönetim Kurulu Yedek Üyelerimiz; Yüksel BaÅŸkan, Bilal Eren, Numan Åžen, Zafer Sucu, Can BuzoÄŸlu,
Denetleme Kurulu Asil üyeleri; Sezayi Yıldırım, Åžaban Gülhan Fevzi Turan,
Denetleme Kurulu Yedek üyeleri; Mehmet Yavuz, Muammer YeÅŸilusta, Özkan Malhatun ÅŸeklinde oluÅŸmuÅŸtur.

Genel Kurul sonuçlarımızın derneÄŸimiz ve bölgemiz adına hayırlar getirmesini temenni ederken, Kamu Yararına Çalışan Dernekler statüsünde bulunan MÜSÄ°AD’ın Karadeniz EreÄŸli Åžubesi Yönetim Kurulu olarak, üyelerimizden ve kamuoyundan almış olduÄŸumuz güçle, bir Sivil Toplum KuruluÅŸu olma bilinci ile hareket ederek vizyon ve misyonumuz doÄŸrultusunda bu güne kadar olduÄŸu gibi bu günden sonra da toplumun çıkarlarını gözeterek görüÅŸ, düÅŸünce ve önerilerimizi kamuoyuna aktarma noktasında ki hassasiyetlerimizi devam ettireceÄŸiz. ”

Yorumlar

Rusya ile ilişkilerin düzelmesi Zonguldak'a yaradı

16 Ocak 2017 Pazartesi 20:21

Rusya ile ilişkilerin düzelmesi Zonguldak'a yaradı

Türkiye'nin Rusya'ya yakın olan önemli limanlarından Zonguldak Limanı’ndaki ihracatçı firmalar, Rusya ile düzelen ilişkilerin ardından 2017 yılından umutlu olduklarını ifade ettiler.

Türkiye’nin Rusya’ya ait savaş uçağını sınır ihlali gerekçesiyle düşürmesinin ardından başlayan gerginlik Türkiye’nin Rusya’ya açılan kapısı olan Zonguldak Limanı’na da önemli ölçüde yansımıştı. Gemilerinin Rusya’da sıkı denetim altında olduğunu ifade eden gümrük firmaları, Rusya ile olan ilişkilerin düzelmesinin ardından endişeli günlerini geride bıraktılar. Türkiye’nin Rusya ile olan ilişkilerin her geçen gün artmasının ardından ihracatçıların da yüzü gülmeye başladı. Tarım ve turizm sektöründen 2017 yılında umutlu olduklarını ifade eden Ulaş Müşavirlik Firması sahibi Mustafa Çakır, “Rusya ile olan ilişkilerimiz açısından son dönemlerde Cumhurbaşkanımızın nezdinde, girişimleri sonucunda Rusya ile olan o olumsuz yaşanmaması gereken olay düzeltildi. Bu süreçte tarım sektörümüze ve turizm sektörüne büyük bir zararı tabii ki oldu ama son gelişmekte olan olaylar neticesinde karşılıklı seferlerin düzene girmesi, tarım ürünlerindeki kalkan yasaklar, güzel gelişmeler gösterdi. Bunu hissetmeye başladık. Daha da güzel olacağına inanıyorum. Güzel şeyler olacağına inanıyorum. 2017 yılında turizm ve tarım sektörü açısından güzel şeyler olacağına inanıyorum” dedi. “2016 senesi zor bir yıl oldu” 2016 yılında zor ve sıkıntılı bir süreçten geçtiklerini ifade eden Mustafa Çakır, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra halkın birbirine kenetlendiğine dikkat çekti. Toplumsal ve ekonomik saldırılara rağmen yatırımın süreceğini ifade eden Çakır, şöyle devam etti: “2016 senesinde dış ticaretle uğraştığımız için bizim göstergemiz ülke göstergesi olarak değerlendirilebilir. Ne yazık ki 2016 senesi ülke olarak zor ve sıkıntılı bir süreçten geçti. Ama burada sevindirici olan olay şunu gördük ki millet olarak çok iyi kenetlendik. Bunu dünyaya da gösterdik. Ekonomiksel anlamda sadece Türkiye’nin sıkıntısı olarak değerlendirilmemeli. Malum Ortadoğu’da yaşanan sıkıntılar, dünyada yaşanan sıkıntılar, Amerika’daki seçim süreci ne yazık ki dünya içinde bir sıkıntı oldu. Ekonomiksel anlamda, dış ticaret anlamda bir düşüş oldu ama bu moral bozucu değil. Çünkü her inişin bir çıkışı vardır. Gelişmekte olan bir ülkeyiz. Hükumetimizin uygulamış olduğu destekleyici politikalar, teşvikler de bunun göstergesidir. 2017 senesinden beklentilerimize gelince terörün ne yazık ki hem dış güçler olsun, hem içeridekiler olsun terör örgütünün maalesef amaçları arasında toplumda korku oluşturmak değil, terör örgütünün amaçları toplumsaldır. Ekonomiktir, düzeni bozma üzerine kurulmuştur. Burada şunu başaramazlar. Bombayla, saldırılarla, patlatmayla bunu başaramazlar. Türkiye’de her vatandaş birer asker, birer polistir. Şehitlik mertebesinde olan bir toplumuz. Bu yüzden bizi bölemezler. Bunu da başaramayacaklarını anladılar. Geriye siyasal, toplumsal, ekonomiksel olarak saldırılar var. Ekonomik olarak durmak yok yola devam. Doların inişleri çıkışları, bunların hepsi birer dış güçlerin, psikolojik unsurların baskısıdır. Ben yatırım diyorum. Bu konudaki çalışmalarımı sürdürüyorum. Ülke olarak millet olarak, bunu da başaracağımıza inanıyorum.”

Yorumlar