Balı Gençlerinden Erol Şahin'e açık destek

14 Mart 2019 Perşembe 13:28

Balı Gençlerinden Erol Şahin'e açık destek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Balı Mahallesinin gençleri bir araya gelerek AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’i ziyaret etti.

Kdz. Ereğli’nin en önemli mahallelerinden biri olan Balı Mahallesi’nin gençleri bir araya gelerek, Ereğli’nin genç Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’i seçim bürosunda ziyaret etti. Erol Şahin’e güvendiklerini ve desteklediklerini belirten yaklaşık 50 genç, Şahin ile saatlerce sohbet edip mahallelerinin sorunlarını dile getirdiler. Gençlerin ziyaretinden ve desteklerinden çok memnun olduğunu belirten Belediye Başkan Adayı Erol Şahin ise Balı Mahallesi ve çevresindeki tüm sorunları en ince ayrıntısına kadar bildiklerini belirtti. Şahin konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Sizin bana verdiğiniz rapordaki sorunların tamamına vakıfım. Bu sorunlar belediye için halledilemeyecek, çözülemeyecek sorunlar değil. Hiç merak etmeyin, göreve geldiğimizde bu sorunları en kısa sürede çözüme kavuşturmuş oluruz. Ereğli’mizin ikinci sırada da esnafın ve sanayicinin sorunları geliyor. Üçüncü sırada da otopark, trafik ve ulaşım soru geliyor. Sorunları öncelik sırasına göre çözüme kavuşturacağız. Stratejik olarak üzerinde en fazla duracağımız konu ise istihdam olacak. Bununla ilgilide hayata geçirilebilir gerçekçi projelerimiz hazır. Bunların hayata geçirilmesi için sizlerden, Ereğli halkından 31 Mart günü yetki istiyoruz. Cumhurbaşkanımız 19 Mart’ta 8 ayda ikinci kez Ereğli’ye geliyor. Bu ziyaret bile kendisinin Ereğli’ye ne kadar önem verdiğini, Ereğli’yi ne kadar sevdiğini göstermektedir. Bizim Ereğli olarak bu tarihi fırsatı iyi değerlendirmemiz lazım. Bu fırsatı kaçırmamamız lazım. Cumhurbaşkanımızı en iyi şekilde karşılamamız lazım. 31 Mart’ta Ereğli’de ne kadar yüksek oy alırsak Cumhurbaşkanımızın karşısına o kadar daha başımız dik çıkarız ‘Sayın Cumhurbaşkanım biz gereğini yaptık’ deriz. Kendisi de Ereğli ne istiyorsa verecektir. Biz her şeyi ben bilirim anlayışı ile Ereğli’yi yönetmeyeceğiz.”

Yorumlar

Gençlere uyuşturucu satarken yakalandı

14 Mart 2019 Perşembe 12:44

Gençlere uyuşturucu satarken yakalandı

Zonguldak’ta gençlere uyuşturucu satarken suçüstü yakalanan (27) R.K., adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde 4 kişiye uyuşturucu madde satarken suçüstü yakalanan (27) R.K., gözaltına alındı. Ekipler tarafından yapılan üst aramasında 75 extacy hap, 2 gram bonzai uyuşturucu ve 650 lira para ele geçirildi. Gözaltına alınan 27 yaşındaki R.K., işlemlerinin ardından sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi.

Yorumlar

Hamidiye Anadolu Lisesinden kermes

14 Mart 2019 Perşembe 11:22

Hamidiye Anadolu Lisesinden kermes

Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği tarafından kermes programı düzenlendi

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde faaliyette bulunan Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği tarafından okul yararına kermes programı düzenlendi. Cumhuriyet Alanında düzenlenen ve çok sayıda davetlinin iştirak ettiği kermes programı hakkında bilgi veren Okul Aile Birliği Başkanı Duygu Özmekik, "Her yıl okulumuz yararına organize ettiğimiz kermesimize gerek maddi ve gerekse manevi anlamda verdikleri desteklerden dolayı velilerimize ve davetlilerimize teşekkür ediyorum. Öğrenci velilerimizin evlerinde bin bir zahmetle hazırlayıp misafirlerimize sunduğumuz onlarca çeşit yiyecek ve içeceklerden elde edilecek gelir ile okulumuzun eksikliklerini giderme ve yardıma muhtaç öğrencilerimiz destek çabası içindeyiz. Devlet ve vatandaş el ele verdiği takdirde üstesinden gelebileceğimiz hiçbir şey yoktur. Yine kermesimizin açılışında bizlere destek veren Devrek protokolüne ve siyasi parti temsilcilerimize ayrıca teşekkür ediyorum" dedi. 

Yorumlar

Sertifika töreni düzenlendi

14 Mart 2019 Perşembe 11:15

Sertifika töreni düzenlendi

Devrek Belediyesi Arama Kurtarma Derneği tarafından sertifika töreni düzenlendi.

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde faaliyette bulunan Arama Kurtarma Derneği (AKEM) tarafından güvenlik bölümü öğrencilerine yönelik sertifika töreni düzenlendi. Devrek Belediyesi ve Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksek Okulu ile Devrek Belediyesi Arama Kurtarma Merkezi Derneği işbirliği ile hayata geçirilen sertifika töreninde özel güvenlik öğrencilerinin Akem eğitmenleri nezaretinde aldıkları ilk yardım, arama kurtarma teknikleri, dağcılık, ip bağlama ve düğüm teknikleri, kurtarma istasyonu teknikleri, yangın çeşitleri, müdahale teknikleri, yangın çeşitleri ve müdahale teknik eğitimlerinin ardından eğitimler sonucunda başarı gösteren öğrencilere yetkililer tarafından kurs bitirme sertifikaları verildi. Belediye Nikah Salonunda düzenlenen sertifika törenine; Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Kazkondu, Mali Hizmetler Müdürü Nafia Kabalaklı Çakır Akem Başkan Yardımcısı Seyhan Pirpir Akem Eğitmenleri Büşra Uzunoğlu, Derya Uzunoğlu,Nazif Altuntaş ,Kürşat Altuntaş, Cegiz Al, Üniversite Öğretim Görevlisi Tolga Meriç katılırken, törende yapılan konuşmaların ardından başarılı olan tüm öğrenciler sertifikalarını almanın mutluluğunu yaşadılar.

Yorumlar

Güner, 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı

14 Mart 2019 Perşembe 11:05

Güner, 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı

Zonguldak İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ertuğrul Güner 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında tüm sağlık çalışanlarının bu anlamlı ve önemli gününü kutladı.

Güner yapmış olduğu yazılı açıklamada şöyle dedi: 
“Bir canı kurtarmayı bütün insanlığı kurtarmakla eş değer sayan anlayış sahipleri olarak gece gündüz insanımızın sağlığı için özverili sağlık hizmeti sunan, gerektiğinde Çanakkale de olduğu gibi vatanı için canını feda eden sağlık çalışanlarımızın 14 Mart 1919 da İstanbul’un işgaline direnen tıbbiyelilerin mirası olarak kalan Tıp Bayramını kutluyorum.” 

Yorumlar