Bakan Yılmaz’dan yurt talebinde bulundu

20 Kasım 2017 Pazartesi 18:51

Bakan Yılmaz’dan yurt talebinde bulundu

Düzce’nin Yığılca ilçesi Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile birlikte Yazar İlhan Akın'ın "Annem Varsa Ben de Varım" programına katılmak üzere Düzce'ye gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan, kız öğrenciler için yurt talebinde bulundu.

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Düzceli Yazar İlhan Akın'ın "Annem Varsa Ben de Varım" programına katılmak üzere Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı ile birlikte Düzce'ye gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a, Yığılca Balı ve Yığılca'da üretilen tarım ürünlerinden oluşan hediyeler taktim etti. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile bir araya gelen Yiğit, Yığılca'da eğitim gören ve barınma sıkıntısı çeken kız çocukları için yurt talebinde bulundu.
Bakan Yılmaz'da, Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit'in bu talebinin yerine getirilmesi için çalışmalara en kısa zamanda başlanacağını ifade etti.

 

Etiketler:

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit , Düzceli Yazar İlhan Akın , Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ,

Yorumlar

ERİDAK'tan kaynaşma yemeği...

20 Kasım 2017 Pazartesi 13:01

ERİDAK'tan kaynaşma yemeği...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Kdz. Ereğli İtfaiyecileri Doğa Sporları Arama ve Kurtarma Derneği (ERİDAK) tarafından kaynaşma yemeği düzenlendi.

Eski Bağlık Düğün Salonunda yapılan kaynaşma yemeğine Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Başkan Yardımcısı Ayhan Atay, CHP Ereğli ilçe Başkanı Sertan Ocakçı, ERİDAK Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Ali Ateş, Başkan Yardımcısı Hüseyin Ağlar ve Yaşar Ciğer, ERİDAK Genel Sekreteri Gonca Turan, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, İş adamları, esnaflar ve vatandaşlar katıldı.
ERİDAK Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Ali Ateş, Van depremi sonrası gönüllü itfaiyeciler ve itfaiye personeli tarafından derneğinden kurulduğunu belirterek, Zonguldak Bölgesinde ki ilk ‘Arama ve Kurtarma’ derneği olduklarını söyledi. Ateş konuşmasında, “Zonguldak bölgesi, 2. derece deprem bölgesidir. 1. derece deprem bölgelerine en yakın ilçe Kdz. Ereğli olmasından dolayı, bölgemizde arama kurtarma derneğinin kurulması ve sürekliliğinin sağlanması gerekmekteydi. Biz Ereğli İtfaiyecileri, Doğa Sporları Arama ve Kurtarma Derneği olarak bölgemizdeki bu eksikliği tamamlamak amacı ile böyle bir çalışma başlatmış bulunmaktayız. Derneğimiz; doğa kazalarında, doğal afetlerde, yetkili ve imkânı dâhilinde tüm koşullarda, zor durumda kalmış ve yardım talep eden herkesin yardımına koşuyoruz. Bu kaynaşma yemeğine katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Derneğin önemine değinen Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, kurulduğu günden bu yana birçok konuda vatandaşa yardımcı olduklarını vurguladı. Uysal konuşmasında, “ Deprem bölgelerine yakınlığımızdan dolayı ERİDAK bölgemiz için önem arz eden bir kuruluştur. Yemekte bulunan herkese bende ayrıca teşekkür ediyorum. Kdz. Ereğli Belediyesi turizm anlamında bir atak yapacaktır. Burada doğal turizm alanlarının keşfinde ERİDAK bize destek sunacaktır. Ben kendilerine bu yemekten ve yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Uysal’ın konuşmasının ardından ERİDAK’a destek olan İş adamları ve esnaflara teşekkür plaketi verildi. Gece sanatçı Fatih Acar’ın şarkıları ile devam etti.

Etiketler:

ERİDAK , Kdz. Ereğli Belediyesi , Doğal Afet , Kaynaşma Yemeği ,

Yorumlar

İlkokulda “Milli kültür” sergisi açıldı

17 Kasım 2017 Cuma 16:28

İlkokulda “Milli kültür” sergisi açıldı

Zonguldak İlköğretim okulunda öğrenim gören 4. sınıf öğretmeleri ve öğrencileri Sosyal Bilgiler dersi kapmasında "Milli kültür” konusuyla ilgili olarak bir sergi açıldı.

Serginin açılmasına öncülük eden 4. sınıf öğretmeni Sevim Adıgüzel, “Her milletin kültürü kendine özgüdür. Milli kültür bir milleti diğer milletten ayırır beraberinde güçlendirir. Milli değerlerimiz aslında bizim geleceğe Milli kültürümüzü oluşturmaktadır. Değerlerimiz ile değerliyiz. Biz de Sosyal Bilgiler dersi ünitesi çerçevesinde milli değerlerimiz milli kültürlümüz ünitesini işliyorduk. Bizde böyle bir sergiyi açtık” dedi.
Serginin açılışına, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, Zonguldak İlkokulu Müdürü Fatma Günaydın, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Açılış kurdelesini serginin açılmasına öncülük eden Sevim Adıgüzel, kesti.
Sergiyi gezen öğrenciler ve misafirler geçmişte kullanılan mutfak eşyaları, kıyafetler, ev eşyaları ve paraları daha yakından tanıma fırsatı buldular. Öğrenciler Eşyaların, kıyafetlerin, paraların özelliklerini, nasıl kullanıldıklarını öğrenirken aynı zamanda günümüzle de kıyaslama fırsatı buldular.

“Her milletin kültürü kendine özgüdür”
Sosyal Bilgiler dersi ünitesi çerçevesinde ders işlediklerini bundan sonra sergi böyle bir sergi açmaya karar verdiklerini söyleyen 4. Sınıf öğretmeni Sevim Adıgüzel; “Zonguldak İlköğretim okulu olarak Sosyal Bilgiler dersi ünitesi çerçevesinde milli değerlerimiz milli kültürlümüz ünitesini işliyorduk. Bu süreçte çocuklarımız için milli değerlerimizin daha kalıcı olabilmesi için önce saygı duyduğumuz karakterler değerler canlandırması yaptık. Daha sonrada aileleri de içine katarak böyle bir sergi gerçekleştirdik. Toplumuzun geçmişten günümüze tarihsel süreç içerisine aktardığı ortak değerlere kültür denir. Her milletin kültürü kendine özgüdür. Milli kültür bir milleti diğer milletten ayırır beraberinde güçlendirir. Milli değerlerimiz aslında bizim geleceğe dönükte milli kültürümüzü oluşturmaktadır. Değerlerimiz ile değerliyiz. Bu sergiye emeği geçen velilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Hiç daktilo görmemiş öğrencimiz vardı”
4. sınıf öğretmenlerinden Ece Polandüz ise “Geçmişte annelerinin dedelerinin yaşamış oldukları eşyaları tanıtmak istedik. Ünitemiz içerisinde isimleri duyuyorduk sadece merak ettiler. Örnekler varsa bir-iki tane getirin dedik derken sonuç kendimizi bir anda serginin içinde bulduk. Tamamen doğaçlama gelişti her şey. Çocuklar eskiden yaşanmış olduğu eşyaları görünce çok mutlu oldular. Hiç daktilo görmemiş öğrencimiz vardı. Diğer makineleri görmemiş öğrencilerimiz vardı. Bu sergiye velilerimiz katkısı çok oldu. Bu nedenle tüm velilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Prematüre bebek farkındalık buluşmasında fidan diktiler

17 Kasım 2017 Cuma 16:22

Prematüre bebek farkındalık buluşmasında fidan diktiler

17 Kasım Dünya Prematüre günü etkinlik kapsamında Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi bahçesinde Prematüre bebek farkındalık buluşmasında Prematüre çocuklarla birlikte fidan dikildi.

Fidan dikimine Zonguldak İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Ertuğrul Güner, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzman Dr. Muharrem Erdem, Uzun Mehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Abdullah Bircan, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzman Dr. Pınar Menderes Turhal, Hastane Yöneticilerinin yanı sıra prematüre çocuklarla ile yakınları katıldılar.
“Leylaklarımız mor kokulu çiçeklerini açsın, prematüre çocuklarımız pembe sağlıklı kalsın” sloganıyla bir araya gelinen etkinlikte çocuklar fidan dikerek kutlama yapıldı.

Yorumlar

Zonguldak ormanlarında renk cümbüşü

17 Kasım 2017 Cuma 16:16

Zonguldak ormanlarında renk cümbüşü

Zonguldak’ta sonbaharın gelmesiyle kuruyarak dökülen yapraklar kartpostallık görüntüler oluşturdu.

Sonbaharda ağaçlardaki ve yerdeki yapraklar, renkli manzaralar oluşturdu. Zonguldak’ta sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte ortaya eşsiz görüntüler çıktı. Kuruyunca sararan yaprakların yollara döküldüğü, eşsiz manzaraların ortaya çıktığı sonbahar şehirde farklı şekilde yaşanıyor. Sonbaharın gelişiyle sarıya bürünen ormanlar, doyumsuz seyir zevki sunuyor.
Yürüyüş parkurlarının çevresini saran ağaçlardan dökülen yaprakların kapladığı yolda gezmenin tadını çıkaran doğaseverler, eşsiz manzarada dinlenmenin de keyfini yaşıyor.
Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri de sorumluluk alanında bulunan ormanların fotoğraflarını sosyal medyadan paylaştı. Kentin çeşitli noktalarında çekilen fotoğraflar büyük ilgi görüyor.

Yorumlar