Bakan Yardımcısı Aksu Ormanlı’ya geliyor

20 Mart 2019 Çarşamba 13:52

Bakan Yardımcısı Aksu Ormanlı’ya geliyor

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu Kdz. Ereğli’ye bağlı Ormanlı Beldesine geliyor.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu Perşembe günü saat 12.00’da Ormanlı’ya gerçekleştireceği ziyarette önce Ormanlı Belediyesi ziyaret ederken daha sonra Ormanlı esnafını ziyaret edecek. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu son olarak Ormanlı'da kurulu 100 kişinin üzerinde belde sakininin çalıştığı fabrikayı ziyaret ederek üretim hakkında bilgi alacak. Yeni dönemde hayata geçireceği projelerle ilgili Bakan Yardımcısı Aksu’dan destek isteyeceğini belirten Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Mustafa Aksu yarın Saat 14.00’de Ormanlı Beldemizi ziyarete gelecektir. Sayın Bakan Yardımcımız Aksu ile Ormanlı’mızda yeni dönemde hayata geçireceğimiz projeleri görüşeceğiz. Verecekleri desteklerden dolayı kendilerine şimdiden teşekkür ediyorum.”

Yorumlar

Vefat eden annesinin yatığını bağışladı

20 Mart 2019 Çarşamba 12:09

Vefat eden annesinin yatığını bağışladı

Zonguldak'ta bir süre önce Alzheimer Hastalığı tedavisi gördükten sonra vefat eden annesine daha önceden almış olduğu hiç kullanılmayan fonksiyonel hasta karyola yatağını ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere bağışta bulunan 59 yaşındaki Mehmet Baş örnek bir davranışta bulundu.

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Aydın Şanlıoğlu ile Evde Sağlık Hizmetleri İl Koordinatörü Dr. Gülfem Türk’e evlerinin önünde hasta yatağını teslim eden Mehmet Baş duygularını şöyle anlattı:
“Rahmetli annem uzun süre hastanede Alzheimer hastalığı nedeniyle hastanede yatarak tedavi görüyordu. Taburcu olduğunda evde daha rahat edebilmesi için hasta yatağı almıştık. Fakat annem hastanede vefat edince almış olduğumuz yatağı ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere bağışta bulunduk ve vatandaşlarımızın da böyle bir davranışta bulunmalarını istiyorum."
İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Aydın Şanlıoğlu ise yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi; "Zonguldak Evde Sağlık Hizmetleri olarak 1884 hasta takip edilmekte olup, bu hastalardan 1246’sı yatağa bağımlı olan hastalardır. İlimizde mevcut durumda 146 hasta karyolası hastalarımızın kullanımında olup 2018 yılı aralık ayından itibaren Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi Sorumluluğunda ihtiyaç talepleri doğrultusunda 56 hasta karyolası hastaların kullanımına verilmiştir. İhtiyaç sahiplerinin talepleri doğrultusunda 56 hasta karyolası hastaların kullanımına verilmiştir. İhtiyaç sahiplerinin talepleri doğrultusunda verdiği 32 adet dilekçe işleme konulmak üzere beklemektedir."

Yorumlar

Alkollü sürücü yolda arıza yapan araca çarptı

19 Mart 2019 Salı 18:19

Alkollü sürücü yolda arıza yapan araca çarptı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde trafik kazası sonucu 5 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Bartın karayolu üzerinde meydana gelen kazada; Muhammer D. (36) idaresindeki 06 HE 608 plakalı araç, aynı istikamette olan ve yolda aracı arıza yapan Ahmet T. (20) yönetimindeki 55 LN 492 plakalı araca arkadan çarptı. Olayı görenler polisi ve 112 acil servisi arayarak yardım istedi. Kazada araç sürücüleri Muhammer D., Ahmet T. ve araçlarda bulunan Serkan G. (20), Ferat A. (36), Aleyna Melisa Ç. (20) yaralanarak, olay yerine gelen ambulansla Çaycuma Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yapılan tedavilerinin ardından yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi. Muharrem D.'nin alkollü olduğu tespit edildi.
Olay ile ilgili tahkikat başlatıldı.

Yorumlar

Ulaştırma Bakanı Turan Ereğli'de vatandaşlara hitap etti

19 Mart 2019 Salı 18:14

Ulaştırma Bakanı Turan Ereğli'de vatandaşlara hitap etti

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Cahit Turan, Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde vatandaşlara hitap etti. Turan, "Dün Çanakkale ruhunu bir daha yaşadık. Duygulandık. Hüzünlendik. Aynı hadiseyi bu gün yine milletimize yaşatmak isteyenler var. Karşımıza mertçe, yiğitçe çıkıp da mücadele edemiyorlar. Taşeron kullanıyorlar. Terör taşeronlarını kullanıyorlar. Siyasi taşeronlarını kullanıyorlar. İşbirlikçilerini kullanıyorlar. Ama benim milletim bunları yemez, yemiyor da. Ereğli sen kudretlisin. Çünkü inanıyorsun. Ve Allah'a yaslanıyorsun. Önünde Allah'tan başka kimseden korkmayan bir liderin var. Yürüyor, yürüyeceksin arkasından. Bu yürüyüşü Allah'ın izniyle kimse durduramaz" ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde gerçekleştirdiği miting öncesi vatandaşlara hitap eden Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Cahit Turan, 31 Mart yerel seçimlerinin önemine dikkat çekti. Turan, "Bugün Cumhurbaşkanımız geliyor. Onunla birlikte bu gün beraber olacaksınız. Kucaklaşacaksınız sizlere gündemi değerlendirecek. Ereğli, yola çıktığı günden beri size verdiği sözleri yerine getirdi mi? Türkiye'nin yollarını yaptı mı? Sanayi tesisleri, okulları yaptı mı? Türkiye büyüyor, büyüyecek. Ereğli büyüyecek. Türkiye güçlenecek. Türkiye bağımsız, ekonomik yönden bağımsız. Savunma sanayi yönünden bağımsız. Bilgi ve teknoloji yönünden bağımsız bir ülke olacak. Recep Tayyip Erdoğan bunun için yola çıktı. Onu siz lider yaptınız. Onun önünde konan tuzaklar, tezgahlar, oyunlar birer birer sizlerin, Allah'ın sayesinde bertaraf ediliyor. Dünya onun yürüyüşünü seyrediyor. Bu coğrafyada raconu Recep Tayyip Erdoğan keser. Çekemeyenler çatlasın. Dün Çanakkale ruhunu bir daha yaşadık. Duygulandık. Hüzünlendik. Aynı hadiseyi bu gün yine milletimize yaşatmak isteyenler var. Karşımıza mertçe, yiğitçe çıkıp da mücadele edemiyorlar. Taşeron kullanıyorlar. Terör taşeronlarını kullanıyorlar. Siyasi taşeronlarını kullanıyorlar. İşbirlikçilerini kullanıyorlar. Ama benim milletim bunları yemez, yemiyor da. Ereğli sen kudretlisin. Çünkü inanıyorsun. Ve Allah'a yaslanıyorsun. Önünde Allah'tan başka kimseden korkmayan bir liderin var. Yürüyor, yürüyeceksin arkasından. Bu yürüyüşü Allah'ın izniyle kimse durduramaz. Bu seçim sadece bir yerel yönetim seçimi değil. Aynı zamanda bir hayat memat meselesi. Ölüm, kalım meselesi. Beka meselesi. Onun için atılan her oy Cumhur ittifakına atılan her oy ok gibi düşmanların kalbine saplanacak. Bu şuurla, bu bilinçle hareket etmemiz lazım. Her kalbe dokunmamız lazım. Mesajımızı her insanımıza iletmemiz lazım. Mücadele artık günümüzde bu yollarla oluyor. Biz tabi ki ekonomik açıdan, sosyal açıdan büyüyeceğiz. Gelişeceğiz ama siyasi, ekonomik istikrarımızı, istikbalimizi teminat altına alamazsak birilerinin aklıyla hareket edenlere bu işi bırakırsak bu ülkeye yazık olur" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ereğli halkına müjdeler verdi

19 Mart 2019 Salı 15:58

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ereğli halkına müjdeler verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu gün saat 12.00’de helikopter ile Kdz. Ereğli ilçesine gelerek yaklaşık 30 bin kişiye hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ilçenin temel problemleri olan tersaneler ve eski devlet hastanelerinin bulunduğu arsayla ilgili müjdeli haberler verirken, Erdemir’in yapacağı 1 milyar dolarlık yatırımla ilave bin kişilik istihdam sağlanacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin’i Ereğli’ye daha iyi hizmet yapılması için kendisinin belirlediğini ifade ederek “Karadeniz Ereğli… Karadeniz’in incisi Ereğli. Sizleri gönülden selamlıyorum Ereğli. Evet, bizde yârimiz Ereğli için çıktık geldik. İnşallah 31 Mart akşamı Ereğli’den güzel haberler bekliyoruz. Ereğli geçmişte bu şehri ve bu ülkeyi yıllarca boş sözlerle oyalayanları iyi bilir. Kardeşlerim; bizler, Karadeniz Ereğli’sinde bu güne kadar verilen hizmetin bundan sonra daha da iyisini verelim diye gayret ediyoruz. Onun içinde Erol Şahin kardeşimizi bizler size daha iyi hizmet edeceğine inandığımız için burada adayımız olarak gösterdik. Kardeşlerim; şu anda bu kardeşiniz 4,5 yıl daha ölüm olmazsa bu ülkenin Cumhurbaşkanımı? Dolayısıyla Erol Şahin kardeşimde burada inşallah bu seçimi kazandıktan sonra 5 yıl sizin hizmetkârınız. Ve yeni sistemde benim buradaki elim ayağım her şeyim Erol Şahin’dir” dedi.

EĞİTİM KAMPÜSÜ ÖNÜNDEKİ ENGELİ CUMHURBAŞKANI KALDIRDI
Konuşmasında Ereğli ilgili müjdelerini bir bir açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu sözlere yer verdi; “Eski Hastane binasının oraya yapılacak fakülte binasıyla ilgili askeri güvenlik bölgesi sınırlamasını kısmen de olsa çözüyoruz. Ereğli’de 30 Ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi. Ereğli’ye 30 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Sağlıklı Yaşam Merkezi yapmak içinde çalışmalara başladık. Ayrıca inşa edilecek 4 adet ayrı Aile Sağlığı Merkezi içinde arsa tahsisi yapılıyor.

EREĞLİ-DEVREK VE EREĞLİ-ZONGULDAK YOLU 2 YILDA TAMAMLANACAK
Ulaşımda Alaplı-Ereğli bölünmüş yolunu tamamladık. Maliyeti 1,5 kat trilyon olan Zonguldak- Ereğli yolunun ve 750 milyon lira olan Ereğli-Devrek yolunun kalan kesimlerini 2 yıla kadar tamamlıyoruz.

DEMİRYOLU AĞI EREĞLİ İLE BULUŞACAK
Bölgede gerçekleştirmeyi planladığımız bir diğer proje ise Adapazarı, Akçakoca, Karasu Ereğli, Bartın Limanı Demiryolu Projesidir. Yapımı devam eden Adapazarı Karasu Limanı Demiryolu projesinin devamı olacak hattın, etüt çalışmaları sürüyor.

TERSANELER YENİDEN CANLANDIRILACAK
Tersaneler Bölgesi Ereğli’nin tersaneler bölgesinde Mendirek ve Limanı malum inşa ettik. İlçemizin tersanelerini yeniden ülkemizin ve bölgemizin en önemli gemi üretim merkezlerinden biri haline getirmek için her türlü desteği sağlayacağız.

EREĞLİ’DEN ERDEMİR’E 1000 KİŞİ ALINACAK
“Ereğli Demir Çelik Fabrikaları; ülkemizin önemli bir değeri olduğu kadar şehrimizin de en güçlü markasıdır. Şimdi buradan bir müjde veriyorum. Fabrikamız 1 milyar dolarlık yeni bir yatırım kararı aldı. Bu yatırımla fabrikamızın üretim kapasitesi artacak. Ereğli'den bin kardeşimize ilave istihdam imkânı ortaya çıkacak. Kendi demir çelik ürünlerimizin AR-GE çalışmaları için burada önemli bir merkez kuruldu. Kendi zırh çeliğimizin levhalarını bu çok önemli, savunma sanayimizde bizim için önemli bir adım. Kendi formüllerimizle ve uluslararası standartlarda Ereğli'de bunu üretmeye başladık. Böylece savunma sanayimizin önemli bir ihtiyacını karşılamış oluyoruz. Fabrikamızda yeni bir galvanizleme tesisi inşa edildi. Deneme üretimine başladık. Önümüzdeki ayda açılışı yapılıyor. Bu tesis ülkemizin ithalatında 210 milyon liralık iyileşmeye vesile olacak. Tüm bu yatırımların Ereğli’mize hayırlı olmasını diliyorum. ”
ZIRHLI ÇELİK
Kendi formüllerimiz de ve uluslararası standartlarda Ereğli’de bunu üretmeye başladık. Böylece savunma sanayimizin önemli bir ihtiyacını karşılamış oluyoruz. Fabrikamızda yeni bir galvanizleme tesisi inşa edildi, deneme üretimine başladı. Önümüzde ki ayda açılışı yapılıyor. Bu tesis ülkemizin ithalatında 210 milyon liralık iyileşmeye vesile olacak. Tüm bu yatırımların ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Kardeşlerim, herhalde bunları belediye yapmayacak değil mi? Bunları kim yapacak ? Biz yapacağız. Ama belediyemizle de tabi ki buranın alt yapısının noktasında, dayanışma içerisinde olacağız. Bunun için birlikteliğimiz çok önemli. Önümüzde ki dönemde fabrikamızın, şehrimizin ekonomik ve sosyal hayatına yaptığı katkıları attırarak sürdüreceğine inanıyorum. İlçemizin içme suyu hattına inşa ettiğimiz isale hattı ve arıtma tesisi ile kökten çözdük mü? Ereğli’ye doğalgazı getirdik mi? Bunlar belediye yapmıyor. Biz yaptık Madencilik bu toprakların bereketi. Geçim kaynağı. Geçtiğimiz yıl ülkemiz genelinde 102 milyon ton yerli kömür üretimi yaparak bu alanda rekor kırdık. Önümüzde ki dönemde inşallah bakanlıklarımızla belediyelerimizle inşallah Ereğli’yi daha büyük yatırımlara, daha büyük hizmetlere kavuşturacağız.

TTK’YA 500 İŞÇİ ALINACAK

Türkiye kömür işletmeleri için bu bölgede 1500 işçi alımı sözü vermiştik. Bin tanesi kura yöntemiyle alındı. İşe başladı. Kalan 500 işçi de en yakın zamanda seçim sonrası yine kura yöntemiyle işbaşı yapacaklar. Ama bunun için 31 Mart’ta ki tercihimizde hata yapmamamız gerekiyor. AK Parti'nin kapıları bu çatı altında ülkesine ve şehrine hizmet etmek isteyen herkese açıktır. Ama bu kapıdan çıkıp da hala ak partinin gölgesinde yürümeye çalışanlarla hiç kusura bakmasınlar en küçük bir muhabbetimiz olmaz. Ereğli 31 Mart’ta şehrinin ve ülkenin geleceğine sahip çıkıyor muyuz ? Belediye başkanlığı bayrak yarışıdır. Ereğlili kardeşlerimin 31 Mart'ta en doğru kararı vereceklerine inanıyorum" diye konuştu.

 

Yorumlar