Bakan Özlü'ye davullu zurnalı muhteşem karşılama...

14 Nisan 2017 Cuma 13:37

Bakan Özlü'ye davullu zurnalı muhteşem karşılama...

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü referandum çalışmaları kapsamında Yığılca’ya ziyaret gerçekleştirdi. İlçe girişinde davul ve zurnalarla Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, İlçe Kaymakamı M. Furkan Sancaktutar, Ak Parti İlçe Başkanı Kerem Yalçıner, İGM üyeleri, teşkilat üyeleri ve kalabalık bir halk toplulukla karşılanan Bakan Özlü’ye Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit tarafından çiçek takdim edildi.

Karşılamanın ardından kalabalık bir araç konvoyu ile ilçe turu atan Bakan Özlü, halka seslenmek üzere Yığılca Belediyesi Sosyal Tesisleri’ne geçti. Burada yoğun bir dinleyici kitlesine hitap eden Bakan Özlü, Ak Parti hükümetlerinin gerçekleştirdiği icraatları anlattı. Özlü konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yolumuzun projelendirilmesinin ardından ihalesi de yapıldı. 3 adet viyadük eklemesi ile birlikte yolumuz iki yıl içerisinde tamamlanacak. Yığılcalı hemşerilerim merak etmesinler. Biz bu yolun takipçisi olacağız. Sadece yol için değil. Yığılca bizim için önemli bir yer. Siz bize sahip çıktıkça ve biz bunu gördükçe daha azimle Yığılca için çalışıyoruz. Sizlere bir sürpriz haberim daha var. Yürüttüğümüz görüşme ve çalışmalar sonucunda 2018 yılında Yığılca’da doğalgaz çalışmalarına başlıyoruz. Yani 2018 yılında Yığılca’ya doğalgazı getiriyoruz. Böylece Düzce’de doğalgaz olmayan ilçe kalmayacak.”
Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Yığılca ilçesi olarak referandumda en yüksek yüzde oranıyla Evet diyeceklerinin sözünü verdi. Yiğit, “Sayın Bakanıma ilçem adına öncelikle gerçekleştirdikleri ziyaret için teşekkür ediyorum. Bakanımız bizler için büyük bir kazanım. Sağ olsun hangi projemiz olursa olsun, Ankara’da takipçisi oluyor. Halkımın merak ettiği bir konuya da ben açıklık getirmek istiyorum. Turizm Vadisi projesi için DSİ ile yaptığımız görüşmeler olumlu geçti. Sayın Bakanımız Dr. Faruk Özlü Bey bu projeye çok büyük değer veriyor ve önemsiyor. İnşallah onun bu özverili çalışması ve projelerimizi sahiplenmesi ile birlikte ilçemiz Yığılca yakın bir zamanda bölgemizde bir numara olacak. Ayrıca bu referandumda da ben şahsım adına Sayın Bakanıma söz veriyorum. Yığılca ilçesi olarak bu referandumda yüksek yüzde oranıyla “Evet” diyeceğiz ve Türkiye’de sıralamada birinci olacağız. Bugün burada ki kalabalık, ilgi ve alaka da bunun en büyük göstergesidir” dedi.
Bakan Dr. Faruk Özlü halka seslenişinin ardından Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit ile birlikte başkanlık makamına geçti. Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’in makamında gerçekleştirilen ziyaretin ardından, Bakan Özlü Yığılca Ziraat Odası’na geçerek burada Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Yılgın ile bir araya geldi. Ziraat Odası ziyaretinin ardından Yığılca programını tamamlayan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü Yığılca’dan ayrıldı.

Etiketler:

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü. Yığılca , Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit ,

Yorumlar

Çaturoğlu Alaplı Kılçak Köyü'nde ...

14 Nisan 2017 Cuma 13:07

Çaturoğlu  Alaplı Kılçak Köyü'nde ...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Çaturoğlu; 16 Nisanda yapılacak referandum çalışmasına Alaplı Kılçak Köyü'nde devam etti.

İlçe Yönetimi, İl Genel Meclisi ve belediye meclisi üyelerini de yanına alarak Alaplı Kılçak köyüne giden Çaturoğlu, burada Kılçak Köyü Muhtarı ve Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Uysal ve vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı.

TÜRKİYE'NİN HIZINA HIZ, GÜCÜNE GÜÇ KATACAĞIZ

Kılçak köyünde yaptığı konuşmada Türkiye'yi 15 yılda 3 kat büyüttüklerini ifade eden Çaturoğlu Anaysa değişikliği ile beraber hızlarına hız katacaklarını söyledi. Çaturoğlu konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Türkiye'yi 15 yılda 3 kat büyüttük. Şimdi yeni sistemle yani 16 Nisanda oylayacağımız Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ve Anayasa değişikliği ile 15 yılda başardıklarımızı çok daha kısa süre zarfına sığdıracağız. Türkiye'nin hızına hız, gücüne güç katacağız. Ana Muhalefet Partisinin yani CHP’nin lideri Kılıçdaroğlu; 15 Temmuz kontrollü bir darbe girişimidir iddiasında bulunmaktadır. “Kontrollü darbe girişimi” iddiası hem vicdanen hem siyaseten ahlaksızca bir iddiadır. Şehitlerimize, gazilerimize, aziz milletimize hakaret niteliğindedir. Şehitlerimizin ruhunu sızlatacak bir ölçüsüzlüktür. Çirkin bir imadır, hastalıklı bir bakışın ürünüdür.  15 Temmuz hain darbe girişimine “kontrollü darbe girişimi” demek FETÖ’yle aynı dili kullanmaktır. FETÖ’nün dümen suyuna girmektir. FETÖ’yle işbirliği yapmaktır. Bu çirkin iddiayı dile getirmek vatansever CHP seçmenlerine de haksızlık etmektir. Vatansever CHP’li seçmen kardeşlerimizi bu iddianın sahibi kılmaktır, Kılıçdaroğlu’nun kendi seçmenine bile izah edemeyeceği bir büyük yalandır. Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un “denize dökme” söylemi bu millete tepeden bakmalarının, bu milleti hor görmelerinin açık seçik bir örneğidir. CHP yöneticilerinin bu millete ne kadar yabancılaştıklarının bir kanıtıdır. Bütün o uzlaşmacı söylemlerine rağmen, içlerinde millete tepeden bakmanın kibri yatmakta ve ilk fırsatta da açığa çıkmaktadır.Hüsnü Bozkurt’un söylemi de sadece diğer partilere gönül vermiş seçmenlere değil, vatansever CHP’li seçmen kardeşlerimize de bir hakarettir. 16 Nisan’da Evet oyu çıktıktan sonra, milletine yabancılaşmış bu siyasetçiler artık koltuklarını koruyamayacaktır.Demokrasi sandıkta başlar ve sandıkta tecelli eder. Sandık namustur. Sandığa gidip oy atmak ve sandığa sahip çıkmamız gerekmektedir. Seçmenin gönlünü kazanamayan oyunu da kazanamaz. Unutmayalım, halk oylaması sandıklar kapanıp oy sayma işlemi bitene kadar devam eder.Akşamın bu saatinde bizleri dinleme zahmetinde bulunduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah hepimize kolaylık, güç ve başarma azmi versin"

Çaturoğlu burada yaptığı konuşmanın ardından Kılçak Köyünden ayrıldı.

Etiketler:

Faruk Çaturoğlu , EVET , REFERANDUM ,

Yorumlar

"Evet demek için çok sebebimiz var"

14 Nisan 2017 Cuma 12:33

"Evet demek için çok sebebimiz var"

Mahalle mahalle gezen, çarşı-pazar dolaşıp vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlatan Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal; “Evet demek için çok sebebimiz var. Barış ve refah dolu bir ülke için, yeniden diriliş, yeniden şahlanış için 16 Nisan’da bir kez daha ayağa kalkıp; ülkemizi bölmek, parçalamak isteyenlere, Türkiye’de kaos isteyenlere karşı, güçlü bir Türkiye için Evet’te birleşelim” dedi.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, propaganda döneminde ilçedeki 31 mahalleyi gezip, çarşı-pazar dolaşarak vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemini anlattı ve Evet için destek istedi.
Başkan Hüseyin Uysal, gezilerinde yaptığı açıklamalarda özetle şunları söyledi;
“KOALİSYON DÖNEMLERİ BİTİYOR”
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle şuna kavuşacağız. Sandığa gittiğimiz zaman hem ülkemizi yönetecek, ülkemizin başı olan Cumhurbaşkanını seçmiş olacağız, hem de meclisin vekillerini seçmiş olacağız. Aynı gün ikisi de seçileceği için ertesi gün hükümet kurulmuş olacak. Yani koalisyon dönemleri bu sistemde artık bitiyor, tek başına iktidara gelen bir hükümet oluşuyor. Bundan dolayı da siyasi bir istikrar geleceği için ben sizlerden Evet demenizi istiyorum. Bugün 50 yaşına gelen, bu ülkede yaşayan koalisyonları görmüş, darbeleri görmüş olan zaten hiç düşünmeden bu sisteme evet der.
 “EVET ÇIKMASIN DİYE UĞRAŞANLARA BİR BAKIN”
Bu ülkeyi parçalamak isteyenler, Evet çıkmasın diye karşısında duruyorlar. Evet çıkmasın diye uğraşanlara bir bakın. Kandil,PKK-PYD, Fetö, Deaş hep bir ağızdan Evet çıkmasın diye uğraşıyorlar. Batı, Türkiye’nin bir adım ileri gitmemesi için Evet’in karşısında duruyor. Parçalanmamak için, ülkemizin bütünlüğü için, birlik ve beraberliğimiz için daha güçlü bir ülke için bu coğrafyada güçlü irade, güçlü hükümetlerin olabilmesi için bu sisteme ihtiyacımız var. Eski sistem iyiydi diyenlere söylüyorum. 60’da niye darbe oldu, 80’de niye oldu, bir gecede Cumhurbaşkanı bir anayasa kitapçığı attı, sabah kalktın 10 bin dolar borcun 20 bin dolar olmuş. Çok geçmişe gitmeyelim, 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımız ile Başbakanımızın kişisel uyumları olmasaydı bugün burada konuşabiliyor muyduk. Onun için ‘Evet’ dememiz lazım.
“GENÇLERE ‘VATANI KORU’ DİYORSUN, SEÇİLMESİNE NİYE KARŞI ÇIKIYORSUN”
18 yaşında gencimize ‘vatanı koru’ diyorsun da, niye seçilmesine karşı çıkıyorsun. Dünya ülkelerine imrenerek bakıyoruz, gencecik başkanlar, bakanlar var. Peki, bizim ülkemizde niye olmasın? 18 yaşındaki genç hayal kurar, kendine hedef koyar. Milletvekili olmayı arzu ederken dürüst, temiz, çalışkan, ahlaklı olacak. Daha çok çalışacak daha üretken olacak. 22-23 yaşında doktorumuz var, mühendisimiz var. Onlara kendimizi emanet ediyoruz, köprü, ev yaptırıyorsun ama milletvekili olmaz diyorsun. 18 yaşın kazanımları çok fazla. Seçebilirsin dediğine, seçilebilirsin denmesinde ne zarar var. 18 yaş, bu milletin gençlerine onların anne babalarına güven demektir. İşte onun için sadece bu düzenleme için bile ben Evet derim.
“SEÇİM YORGUNU TEK ÜLKEYİZ, KURTULMAMIZ LAZIM”
Seçim yorgunu tek ülkeyiz, artık bundan kurtulmamız lazım. Seçimlerin 5 yılda bir yapılmalı. Birileri hep ‘halk doğru karar veremez’ dedi. Vesayet odakları bu ülkeyi koalisyonlara, darbelere açık etti. Rahmetli Türkeş zamanından başlayan, Necmettin Erbakan, Turgut Özal, Süleyman Demirel ve Muhsin Yazıcıoğlu, hepsi bu sistemi dillendirdi. Şimdi 16 Nisan önümüzde bir şans var. 15 Temmuz’da gördünüz, ‘Halk bilmez’ diyenler evinde oturdu, bizim vatandaşımız tanka tokat attı, eliyle durdurdu, mermilere göğsünü siper etti. Bu halk her şeyi seziyor ve biliyor. 10. Büyük ekonomiye kavuşmak için, barış ve refah dolu bir ülke için, yeniden diriliş, yeniden şahlanış için 16 Nisan’da bir kez daha ayağa kalkıp, ülkemizi bölmek, parçalamak isteyenlere, Türkiye’de kaos isteyenlere karşı, güçlü bir Türkiye için Evet’te birleşelim.
 “EVET’LE, TEK OYUN KURUCU MİLLET OLACAK”
Sistem değişikliğinin vatandaşa yansıması nasıl olacak? Millete ne faydası var diyenler var. Öncelikle Millet tek oyun kurucu olacak. Yürütmenin şekillenmesi, bir kısım güç ve vesayet odaklarının isteği ile değil direkt milletin isteğiyle gerçekleşecek. 16 Nisan’da Evet’le kriz, kaos ve belirsizlikler geride kalacak. Durmadan kurulan-yıkılan hükümetlerle zaman kaybedilmeyecek, karar alma süreçleri hızlanacak ve dolayısıyla ülkemizin önüne çıkmış fırsatlar heba edilmemiş olacak. Bütün bunlar, bir anlamda imkan demek, iş demek, aş demek ve özgürlük demek olacak.
“KUTUPLAŞMALAR AZALACAK”
16 Nisan’da Ülkemizin geleceği için partililiği, parti görüşünü bir kenara bırakalım, renk, desen bir kenara bırakalım, hangi görüşe sahip olursak olalım, gelin vatanımız için, ülkemiz için Evet diyelim. Bu ülkenin şahlanışını, dirilişini, ayağa kalkmasını isteyen büyük-küçük herkes hep birlikte Evet dememiz lazım. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle 5 yılda bir seçim olacak ve 2 seçimi bir arada yapacağız. Cumhurbaşkanını ve Milletvekillerini aynı anda seçeceğiz. Bu akıl, uyum, uyumlu olmak ve kutuplaşmamayı gerektirecek. Çok önemli elimizde bir fırsat. Bu sistem kutuplaşmaları azaltacak. Çünkü eğer hükümetin başında olmak yüzde 50+1 oy almak istiyorsan, benim değişik görüş, inanç, kültür her kesimi kucaklamam gerekecek. Herkesten oy almam gerekecek. Bu sistem böylece siyasetin dilini de yumuşatacak. Tek adam eleştirisi yapanlar var. Bir kere milletin yüzde 50+1 oyunu alarak iktidar olana tek adam denmez. Evet derseniz, bu sistem milletin gönlünü kazanamayarak başarısız olanları tasfiye edecek, siyasete yeni yüzler gelecek.
“CUMHURBAŞKANIMIZIN DERDİ GELECEK NESİLLER”
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, mevcut sistemle seçime girse kaybeder mi, her zaman seçilir. Peki o zaman neden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olsun istiyor, çünkü onun deyimiyle damdan düşen anlar. Cumhurbaşkanımızın derdi, gelecek nesillerin bugünkü dertleri yaşamaması. Güçlü bir Türkiye ve gelecek nesillerimiz için Evet’lerimizi artırmalıyız.
EVET DERSEK BAKIN NE OLACAK..
İSTİKRAR: Yeni sistemle kalıcı istikrara kurumsal garanti verilecek. Son 15 yılda ülkemizde istikrar sağlandı ama bu kalıcı değil, bu partiye ve kişiye bağlı bir istikrardı. Yeni sistemle bu garanti altına alınıyor, kalıcı hale geliyor.  
ETKİLİ İDARE: Vatandaşımız hızlı işleyen bir idareye, bürokrasiye 'evet' diyecek. Daha az bürokrasi, daha hızlı büyümeye 'evet' diyecek. Kararnamelerle hızlı düzenleme imkânı olacak.
VESAYETE SON VERİLECEK: Vesayetin tasfiye süreci tamamlanacak. Meclis'in doğrudan belirlenmesi ile milli irade güç kazanacak. Cumhurbaşkanlığı milletin makamı olarak tescillenmiş olacak. Vatandaşımız yüzde 69'la "ben seçeceğim cumhurbaşkanını" dedi. Eksik kaldı. Eksik unsurlar tamamlanıp bu süreç bitmiş olacak. Güçlü yasama, güçlü icraat olacak.
 REFAH: Ekonomide olduğu gibi güvenlik politikalarında da hız katacak. Terörle mücadele, huzura güç verecek. Kurumsal yenilenmeyle bu sürece katkıda bulunacak. Refah seviyesi yükselecek.
 MECLİS: Meclisimizin ve milletvekillerimizin güç kazandığı bir sistem olacak. Yasama yetkisi artık Meclis'te. Hükümetler tasarı gönderemeyecek. Kanunlarla ilgili her şey Meclis kontrolünde olacak. Meclis ilk defa HSKY'ya üye seçecek. Hem Cumhurbaşkanı hem de Meclis'e seçimleri yenileme imkânı verilecek. Halkın temsil gücü artacak.
 BİRLİK-HUZUR: Birlik ve huzur pekişecek. Seçimi kazanmak için yüzde 50'nin oyu gerekiyor. Merkez siyaset güçlenecek. Devlet değil milletin merkezi güçlenecek. Siyasetçiler kendilerini farklı kesimlere açılmak zorunda hissedecek. Siyasette uzlaşma, diyalog kültürü gelişecek.
GÜÇ KATACAK: Sadece içerde değil, dışarıda da Türkiye’ye güç katacak. Fırtınalı bir dönemden geçiyoruz. Bölgemizde sınırların yeniden masaya koyulduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu fırtınalı dönemden en az hasarla çıkmamız için güçlü bir devlete sahip olmamız gerekiyor. Bugün  Türkiye karşıtı olan ülkeler hepsi neden 'Hayır' kampanyasına destek veriyor, hiç düşündünüz mü? Çünkü güçlü  Türkiye onlara bağımlı kalmaz. Güçlü  Türkiye onlar ne derse kabul etmez. Bundan korkuyorlar.

Etiketler:

evet , hüseyin uysal , referNDUM , KDZ EREĞLİ ,

Yorumlar

"Referanduma katılım oranımızı artırmalıyız"

14 Nisan 2017 Cuma 12:25

 "Referanduma katılım oranımızı artırmalıyız"

TBMM Stratejisti, Önceki dönem AK Parti Milletvekili Aday Adayı Dr Hasan Özgür Özen Zonguldak'ta seçim ve referandumlara katılım oranlarının yüzde 85 oranında seyrederek Türkiye ortalamalarında olduğunu belirtti. Özen, Zonguldak'ın da katılım oranının daha üst seviyelere çıkması gerektiğini belirtti.

Dr. Özen, Zonguldak'ı demokrasi bilinci ile örnek gösterilecek seviyelere çıkartmak için tüm hemşehrilerin vatandaşlık görevini yerine getirmesi ve oy kullanması gerektiğini söyledi. Zonguldak'ın Cumhuriyetin ilk şehri olarak tarihte hep ilklere imza attığını belirten Özen, referandumda da üzerine düşen görevi yaparak demokrasi bilinci en fazla olan il olarak tarihe geçilebileceğini belirtti.
Dr. Özen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Seçimlerin kazananı her zaman o kişi yada bu kişi değil milli iradedir" sözünü hatırlatarak, oyunu kullanıp demokrasiye katkı yapan her vatandaşın bu referandumun kazananı olacağını belirtti. Dr. Hasan Özgür Özen, "Ayrıca yeni ve daha güçlü bir Türkiye ve Zonguldak için hemşehrilerimizin tercihleri daha ak yarınların kapısını açacak" dedi.

Etiketler:

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN , Dr. Hasan Özgür Özen ,

Yorumlar

"Erdoğan için değil, herdoğan için"

13 Nisan 2017 Perşembe 17:55

"Erdoğan için değil, herdoğan için"

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, partisinin Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ve beraberindeki partililerle Abdi, Halaşlı, Işıklı, Aydınlar, Pınarcık ve Soğanlı Yörük Köyleri’ne giderek referandumda ‘Evet’ e destek istedi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, partisinin Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır bazı yönetim kurulu üyeleri, il genel ve belediye meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları yönetimi ile birlikte Abdi, Halaşlı, Işıklı, Aydınlar, Pınarcık ve Soğanlıyörük köylerini ziyaret ederek, İlçeye bağlı köylerde halkoylamasına yönelik çalışmalarını tamamladı. Ziyaret edilen 6 köyde de kalabalık vatandaş toplulukları tarafından coşkuyla karşılanan AK Parti heyeti, kendilerini misafir eden köy sakinlerinden halkoylamasından ‘EVET’ çıkması yönünde destek istedi.

“Türkiye’nin büyümesini ve istikrarını istemiyorlar”
Köy ziyaretlerinde konuşan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Türkiye’nin tekrar eski güzel günlerine geri dönebilmesi için 16 Nisan’da Evet kararının çıkması gerektiğini söyledi. Çaturoğlu, yaptığı konuşmasında “Her partinin seçim beyannamelerinde Anayasayı değiştireceklerine dair sözü vardır. Ancak seçimlerden sonra bunlar unutulur, ama biz her seçim öncesi vatandaşımıza söz verdik. Bu Anayasa ile Türkiye yoluna devam edemez, mutlaka değişmesi gerekir diye biz bunu her ortamda gündeme getirdik. Bizden önceki dönemde komisyonlar kuruldu, çalışmalar yapıldı, hatta 62 madde üzerinde anlaşmaya varıldı ancak ana muhalefet partisi destek vermeyince çalışmalar yarım kaldı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra gördük ki bu Anayasa ile Türkiye yoluna devam edemez, mutlaka değişmesi gerekir. Milliyetçi Hareket Partisinin Lideri Sayın Devlet Bahçeli destek vererek 18 madde üzerinde anlaşmaya vardık ve TBMM Genel Kurulundan geçirerek şimdi sizin önünüze getirdik. 16 Nisan’da bunu oylayacaksınız. Sanki bu Anayasa ülkemizde değil de başka ülkelerde oylanacak gibi batı ülkeleri cephe almaya başladılar. Çünkü Türkiye’nin büyümesini, istikrar içinde olmasını istemiyorlar” dedi.

“Cumhurbaşkanı hem yetkili hemde sorumlu olacak”
AK Parti’nin 2023 ve 2071 hedefleri olduğunu ve bu hedeflere azim ve kararlılıkla yürüdüklerini dile getiren Çaturoğlu, 18 maddelik anayasa değişikliğinin Cumhurbaşkanı’nın hem yetkili hem de sorumlu olduğu bir sistemi getirdiğini vurguladı. Çaturoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Genel seçimlerle Cumhurbaşkanlığı seçimi bir arada yapılacak, hem Cumhurbaşkanı hem de milletvekilleri seçilecek. Hükümeti Cumhurbaşkanı kuracak ve karar mekanizmaları daha hızlı çalışacak. Ülkemizin istikrarlı bir şekilde yoluna devam etmesi için bu şart. Çünkü geçmişte ülkemiz koalisyonlardan çok çekti. Anayasa değişikliği paketinin geçmesi için yüzde 51 yetiyor ama içeride ve dışarıdaki hain ve işbirlikçilerine karşı yüzde 60’lar, 70’ler seviyesinde ‘EVET’ oyu çıkması gerekiyor. Bu yüzden çocuklarımızın geleceği için, ülkemizin istikrarlı bir şekilde yoluna devam etmesi için, koalisyonların sona ermesi için sizlerin güçlü bir ‘EVET’ oyu desteğinize ihtiyacımız var.”

“Bu sistem Recep Tayyip Erdoğan için değil herdoğan için”
AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır da köylerde yaptığı konuşmalarda, 16 Nisan’da yapılacak halkoylamasının bir parti seçimi olmadığını belirterek, bu halk oylamasının Türkiye’nin gelecek yüz yılın yönetim sisteminin oylaması olduğunu ifade etti. Çakır, “Geçmişte yaşanan koalisyon dönemleri ve darbelerin ülkeye verdiği zararlardan söz eden Çakır, konuşmalarında“16 Nisan’da yapılacak halkoylamasının özü şu; ey Türkiye Cumhuriyeti halkı, siz halk olarak bu devleti yönetmek istiyor musunuz? Siz yönetmezseniz askere selam verenler yönetecek, siz yönetmezseniz zenginler, faiz lobileri, medyacılar yönetecek. Bundan dolayı hakkımıza sahip çıkmamız lazım. Bu bir siyasi parti seçimi değil, halkın yetki kullanımıdır. Bu hakkı bu güne kadar size kimse veremedi. Vermek isteyenler oldu, Süleyman Demirel istedi, Turgut Özal istedi, Necmettin Erbakan istedi, Muhsin Yazıcıoğlu istedi, Alparslan Türkeş istedi ama veremediler. Artık istikrarı kalıcı hale getiriyoruz. Şu anda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan var diye değil, her doğan için istiyoruz. Cumhurbaşkanı adayına bakacaksınız, adam aşırı sağcıysa kabinesinde solcular da olacak, çünkü yüzde 50+1 oy alması lazım. Baktınız ki adam AK Partili, MHP’liyi Bakan yapacak. Cumhurbaşkanı solcu olacaksa, onun kabinesinde de sağcı bakanlar olacak. Artık hareketli ve güçlü olacağız. 16 Nisan’da yapılacak halkoylamasının Ereğli’mize, Zonguldak’ımıza, Türkiye’mize ve dünya insanlığına hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyor, sizleri ‘EVET’ oylarınızla sandıkları patlatmaya davet ediyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından vatandaşlar ve partililer birlikte fotoğraf çektirdi.

Etiketler:

AK PARTİ , EVET , REFERANDUM , faruk çaturoğlu , fatih çakır ,

Yorumlar