Bağışıklık sistemini güçlendiriyor

30 Ekim 2021 Cumartesi 17:25

Bağışıklık sistemini güçlendiriyor

Kalp ve sindirim sistemine iyi gelen Alıç meyvesi tezgahlarda yerini aldı.

Zonguldak’ta kış ayı meyvesi olan Alıç tezgahlarda yerini aldı. Bağışıklık sistemini güçlendiren, içerdiği C Vitamini sayesinde, vücutta birikmiş olan tehlikeli toksin maddeleri yok eden kolesterol, kalp damar sağlığı koruyan vitamin deposu olarak bilinen Alıç meyvesi tezgahlarda yerini aldı. Aynı zamanda sirke yapımında da kullanılan Alıç Meyvesi tezgahlarda kilosu 10 TL’den satılıyor Alıç, herkes tarafında bilinmeyen Alıç Meyvesi meraklıların ilgi odağı haline gelmeye başladı.

Alıç meyvesinin kalp ve sindirim sistemine çok fayda sağladığını ifade eden Esnaf Muhammet Aydın, ”Alıç kalp ve sindirim sistemine iyi geliyor. Bu meyve pek tanınmıyor. Tanınmaya başladığında ilgi odağı haline gelecek. Bu meyve pamuk ve yayalarla da yetişiyor. Kg 10 TL’den satılıyor. Bin bir derde deva” şeklinde konuştu.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , alıç , tezgah , meyve

Yorumlar

Yoğun bakım servisi ile ilgili Kaymakamlıktan açıklama

27 Ekim 2021 Çarşamba 18:08

Yoğun bakım servisi ile ilgili Kaymakamlıktan açıklama

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde 1. basamak yenidoğan yoğun bakım servisinin yeniden hizmet vermeye başladığı bildirildi.

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı, ilçede artan Kovid-19 vakaları nedeniyle bir süredir kapalı tutulan Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi 1. basamak yenidoğan yoğun bakım servisinin bugünden itibaren yeniden hizmete vermeye başladığını bildirdi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlçemiz Devlet Hastanesinde yatarak tedavi gören covid hasta sayısının artması ve yeni covid servislerinin açılması nedeniyle geçici süre hizmet veremeyen 1. Basamak yenidoğan yoğun bakım servisi 27.10.2021 tarihi itibariyle yeniden hizmet vermeye başlamıştır.”

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , ereğli kaymakamlığı , kovid-19 , devlet hastanesi , yoğun bakım ,

Yorumlar

Baba ve oğlunun ardından anne de Korona’ya yenik düştü

25 Ekim 2021 Pazartesi 14:04

İlyas Akın

Baba ve oğlunun ardından anne de Korona’ya yenik düştü

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Korona virüs tedavisi gören baba ve oğlunun 4 gün arayla vefatının ardından 82 yaşındaki Mülhan Yumurtaş da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kirmanlı Mahallesi’nde ikamet eden Yumurtaş ailesinin 4 ferdi Korona virüse yakalandı. Korona virüs aşısı olmadıkları iddia edilen ve tedavileri devam eden aile bireylerinden önce Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personeli Şükrü Yumurtaş vefat etti. Dört gün sonra ise 82 yaşındaki baba Afşin Yumurtaş da hayatını kaybetti. Aynı aileden tedavi gören Şükrü Yumurtaş’ın annesi, Afşin Yumurtaş’ın eşi 77 yaşındaki Mülhan Yumurtaş da tedavi gördüğü Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde hayata tutunamadı. Merhume Yumurtaş için düzenlenen cenaze törenine Korona virüs tedbirleri gereği az sayıda kişi katıldı. Anne Yumurtaş Alınan helallik ve kılınan cenaze namazının ardından şehir mezarlığına defnedildi. Yumurtaş ailesinden bir kişinin daha hastanede Koronavirüs tedavisi gördüğü öğrenildi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , korona virüs , ölüm , yumurtaş ailesi , kirmanlı mahallesi

Yorumlar

Vali Tutulmaz’dan korona virüs açıklaması

22 Ekim 2021 Cuma 18:41

Vali Tutulmaz’dan korona virüs açıklaması

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, son haftalarda vaka sayılarında Türkiye’de ilk sıralarda yer alan korona virüs vakaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. “Aşılı olmak kurallara uyulmayacağı anlamına gelmiyor. Aşının faydası var bunu açıkça görüyoruz. Ancak genel bir bağışıklığı sağlayabilmek için aşılı oranını arttırmamız gerekiyor” dedi.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, son haftalarda vaka sayılarında Türkiye’de ilk sıralarda yer alan korona virüs vakaları ile ilgili açıklamalarda bulunarak vatandaşları aşı olmaya ve kurallara uymaya davet etti. Şu anda aşılamada il olarak ilk 15 içerisinde olduklarını ve aşılamada yüzde 80’lerde olduklarını belirten Vali Tutulmaz, “Pandeminin etkisi hala devam ediyor. Tedbirlerimizi biz alıyoruz. Almaya devam ediyoruz. Sizler vasıtasıyla bunun önemini belirtiyoruz. Şu anda aşılamada il olarak ilk 15 içerisindeyiz. Yüzde 80’lerde aşılamadayız. Ancak bir taraftan da rakamlarda yüksek olduğumuzu görüyoruz. Bu konuda biraz alanın darlığını okulların açıldığını görüyoruz ama bunu bir bahane olarak değerlendirmemiz gerekir. Hep beraber kurallara uymaya devam etmeliyiz. Aşılı olmak kurallara uyulmayacağı anlamına gelmiyor. Aşının faydası var bunu açıkça görüyoruz. Ancak genel bir bağışıklığı sağlayabilmek için aşılı oranını arttırmamız gerekiyor. Bir taraftan da sağlık kurallarına maske sosyal mesafe hijyen kurallarına uymaması gerekiyor. Hastanelerimizin yükü çok fazla artmış değil. Normal düzeni döndürebiliyor. Ancak bunu gönlümüz ister ki sıfır olsun. Bu konuda vatandaşlarımızı duyarlı olaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , vali , koronavirüs , aşı , Mustafa Tutulmaz

Yorumlar

Kaymakam açıkladı; Devlet Hastanesi'nde son durum

21 Ekim 2021 Perşembe 22:01

Kaymakam açıkladı; Devlet Hastanesi'nde son durum

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, artan koronavirüs vakaları nedeniyle tedbiren Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde acil olanların dışında ameliyatların yapılmadığını ve doğum servisinin kapalı tutulduğunu söyledi.

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, gazetecilere ilçede koronavirüs vakalarına ilişkin son durumu paylaştı. Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi'ne günde 600-700 civarında vatandaşın koronavirüs (Kovid-19) şüphesi ile başvurduğunu söyleyen Yapıcı, büyük çoğunluğunda sorun çıkmadığını belirtti. 

Yapıcı, Ereğli Devlet Hastanesi yoğun bakımda geçtiğimiz yıla oranla doluluk yaşanmadığını, acil ameliyatlar dışında ameliyatların yapılmadığını ve doğum servisinin kapatıldığını söyledi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kaymakam , devlet hastanesi

Yorumlar